Legenda (TV seriál)

Legends

Legendy

USA, 2014–2015, 14 h 31 min (Minutáž: 41–45 min)

Sean Bean, Ali Larter, Tina Majorino, Amber Valletta, Morris Chestnut, Rob Mayes, Billy Brown, Frank John Hughes, Blake Robbins, Keon Mohajeri, Linda Park, Steve Harris, Theo Greenly, Željko Ivanek, Victoria Moroles, Sammy Sheik, Mason Cook, Alon Aboutboul, Necar Zadegan, Kirk Acevedo, Dominic Rains, Brian Tee, Christine Adams, Petra Navrátilová, Patrik Štěpán, Nick Gracer, Erika Guntherová, Christophe Tek, Marián Mitaš, Aisling Franciosi, Kyle T. Heffner, Klára Issová, Winter Ave Zoli, Miroslav Táborský, Eva Josefíková, Jana Stryková, Markéta Tannerová Šebesťáková, Kateřina Janečková, Dean Chekvala, Omid Abtahi, David Meunier, Chance Kelly, Brad William Henke, Utkarsh Ambudkar, Bonnie Burroughs, Jesse King, Rudolf Martin, Marshall Bell, Kelly Overton, Ralph Brown, Ivan G'Vera, Nikola Djuričko, Visar Vishka, James Wilby, Sundra Oakley, Shaun Dingwall, Brian Caspe, John Comer, Petr Halíček, Josef Hervert, Vít Kašpařík, Vít Kašpar, Kevin Michael Clarke, David Dayan Fisher, Justin Svoboda, Ian Nelson, Fatima Adoum, Dan Cade, Nick Brimble, Petr Kantor, Irina Kara-Mosko, Rod Hallett, Eric Godon, Goran Kostič, Lilly-Fleur Pointeaux, Zana Marjanovic, Nesrin Cavadzade, Ross Anderson, Adnan Haskovic, Amy Wren, Tomiwa Edun, Val Maloku, Goran Navojec, Slavko Sobin, Gabriel Constantin, Bojan Navojec, Daniel Ratimorský, Vera Miao, Tom Taylor, Jassa Ahluwalia, Madison Mason, Jakub Koudela, Nikol Kouklová, Kristýna Podzimková, Attila G. Kerekes, Rolando Boyce, Jodi Harris, Chris Mulkey, Ambyr Childers, Christopher Matthew Cook, Bruno Amato, Christian Clemenson, Joshua Close, Mido Hamada, Alexie Gilmore, James Hanlon, Lisa Long, Josh Randall, Waleed Zuaiter, Jamie Elman, Robert Wisdom, Spencer Garrett, Alisha Seaton, Steve Kazee, Jakub Hajner, Gershwyn Eustache Jnr, Fernando Rivera, Peter Coventry Smith, Muhamed Hadzovic, Abigail Rice, Stacey Turner, Mike Ostroski, Rašíd Ajtuganov, Brendan McCarthy, Cristiano Donati, Josef Vaňousek, J.R. Cacia, Anna Rust, Brooke Johnston, Akshay Kumar, Akshay Kumar, Sean Connor Renwick, Kiran Sonia Sawar, Igor Skvarica, Josh Cowdery, Larisa Markina, Joe Marinelli, Erik Aude, Courtney Sauls, Jaroslav Mendel, Radek Polák, April Parker-Jones, Nicole Shalhoub, Katrina Vasilieva, James Allan, Isaura Barbé-Brown, Camilla Beeput, Casey Adams, Dave Shalansky, Noeleen Comiskey, Ondřej Novák, David Gunning, Sagar Radia

Některé logické díry a chyby v postupech policie, FBI a vládních úřadů docela tvrdě narušují možnou realističnosr seriálu.Zvláště postava policajta ze spodní příčky hierarchie, který se náhle vyšvihne mezi elitu, je do očí bijící nonsens a v reálném světě už by u policie nedělal, nebo leda poskoka, co nosí šéfové kafe. Jenže když se člověk oprostí od těchhle nonsensů, seriál docela šlape, má napětí, člověk se těší, až se zjistí, kdo je ten Martin vlastně zač, a paradoxně nejotravnější a nejklišovitější jsou díly, kde krycí útvar FBI pátrá po nějakém teroristovi - tam je ztráta napětí v řádu několika desítek procent, jak sterilně je to napsáno a natočeno. Jinak si ale myslím, že Sean Bean do toho zainvestoval, aby si zahrál několik různých identit a předvedl nám několik amerických přízvuků (v českém dabingu to bude prů.ser) a charakterů, jež dokáže zahrát. V určité chvíli mi to začalo připomínat tuším dánský seriál Salamandr, opět sám polda proti velké korporaci, a druhé série se v tomto ohledu docela bojím.(9.3.2015)

Legends je seriál ktorý sa zo začiatku tvári ako každý iný americký seriál. Sean Bean ho ale robí výnimočným, jeho ztvárnenie Martina Oduma ktorý má problém s tým že si nie si istý kým je. Príde za ním ale týpek ktorý mu povie nech neverí nikomu, že nie je Martin Odum, že bol v Iraku a že Martin Odum je tiež len krytie. To s človekom spraví divy keď nevie či je tým čím nie je. Po pri tom ako zisťuje kto je tak stále predsa robí pre FBI tak musí pracovať aj keď by nechcel. Toto by bolo tak zhrnutie prvej série ale druhá séria Legends je práve to, prečo absolútne odmietam pripustiť fakt že seriál zrušili. Dej sa presúva hlavne do Prahy čo je už samo o sebe o dôvod na viac prečo sa na to pozrieť. Dozvieme sa viac o Martinovej pôvodnej identite a dozvieme sa aj o jednom z jeho krytí, kvôli ktorému ho dokonca chceli dostať za mreže. Vážne škoda že tento seriál skončil, keď sa rozbehol v plnej paráde.(18.8.2016)

Trochu hektický začátek, ale rozehrané je to víc než zajímavě. Navíc Sean Bean tu rozhodně bude mít co hrát, jen doufejme, že tentokrát přežije až do konce seriálu. Pilot - 80% Není to sice vyložená pecka, klišé jsou sem tam otravná, ale proměny Seana Beana jsou prostě parádní a nemůžu se dočkat každého dalšího dílu... Tak po tom solidním rozjezdu následoval opravdu parádní dojezd a Legends tak ve výsledku velice potěšil. Škoda, že sledovanost je malá a další řady se nejspíš nedočkáme, protože po tom finále bych ji tuze moc chtěla. 1. série - 80% Zázraky se dějí, druhá série bude! --- Ve druhé řadě předvedli tvůrci skvělý restart, většinu děje přesunuli do Prahy a dovolili si na nás vybalit tolik flashbacků, až se z toho divákům zatočila hlava. Hlavně těm, kteří nejsou schopni udržet chvíli pozornost, což vedlo k nepříliš dobré sledovanosti a ukončení celého seriálu. Pro mě ale druhá série předčila tu předchozí a na takovou jízdu bych se mohla dívat donekonečna. Škoda. 2. série - 90%(16.8.2014)

Obvykle čekám s hodnocením po pěti dílech, ale u Legends je třeba čekat ještě trochu déle, což je u desetidílné série trochu smutné. Pilot navnadí na slušnou špionážní vypínačku, další díly přijdou s tupou epizodní akční kriminálkou, a až v posledních dílech se naplňuje potenciál. Jestli se seriál našel, bude druhá série stát za hřích. Jestli bude struktura série zase stejná, ruce pryč.(11.10.2014)

Je to špiónský seriál se Seanem Beanem a Ali Larter. Sean vystupuje jako Martin Odum, který je agent FBI a pracuje v utajení. Vžije se do svých rolí a proto je velmi přesvědčivý. Jenže se do své role občas vžije až moc a už přestává vědět, kdo vlastně. Těchto tajných identit má více. Časem se začne děj vyjasňovat. Celé je to jedno velké vládní spiknutí a nikdo neví, komu může věřit a komu ne. Docela se to zamotá. Končí to celkem otevřeně. Ali Larter je úžasná jako vždy. ;) I Željko Ivanek si tu střihl pěknou roli. 2. série se přesouvá do Londýna, Prahy a Čečenska. Je v ní mnohem více flashbacků. Celkově je pojatá úplně jinak. Zabývá se hlavně Martinovým mládím a jeho pražským krytím. Celé se to dost zkomplikuje. Občas je děj díky velkému množství dost nepřehledný. Opět to končí otevřeně, ale další série se už bohužel zřejmě nedočkáme... Hraje tam Klára Issová a Miroslav Táborský. :) "To není kamera, ale kouřový snímač." :D(17.8.2014)

• - Jeden z reklamních billboardů říká "DontKillSeanBean", v překladu "nezabíjejte Seana Beana", čímž odkazuje na ostatní role herce, v nichž často umírá až brutálním způsobem. (Ouwen)

• - Spoiler: Ve epizodě Příběh Kate Crawfordové (2015) se měl Martin Odum (Sean Bean) vydat do Paříže, aby zabránil teroristickému útoku, který plánoval muslim. O pár dní pozděj se skutečně v Paříži odehrály teroristické útoky, kvůli tomu byla následující epizoda Příběh Curtise Ballarda (2015) odložena o týden. (Ouwen)

• - V 5. epizodě 2. série "The Legend of Kate Crawford" si v Praze roku 2001 povídají v autě dva policisté a za nimi projíždí tramvaj linky 24 s digitálním číslem a konečnou stanicí Spořilov. Tehdy v Praze ještě nejezdily tramvaje s digitální tabulí a linka 24 nekončila na Spořilově, nýbrž ve vozovně Pankrác. (FTP)