Legenda (TV seriál)

Legends

Legendy

USA, 2014 - 2015, 14 h 31 min (Minutáž: 60 min)

Sean Bean, Ali Larter, Tina Majorino, Amber Valletta, Morris Chestnut, Rob Mayes, Billy Brown, Frank John Hughes, Blake Robbins, Keon Mohajeri, Linda Park, Steve Harris, Theo Greenly, Željko Ivanek, Victoria Moroles, Sammy Sheik, Mason Cook, Alon Aboutboul, Necar Zadegan, Kirk Acevedo, Dominic Rains, Brian Tee, Christine Adams, Petra Navrátilová, Patrik Štěpán, Nick Gracer, Erika Guntherová, Christophe Tek, Marián Mitaš, Aisling Franciosi, Kyle T. Heffner, Klára Issová, Winter Ave Zoli, Miroslav Táborský, Eva Josefíková, Jana Stryková, Markéta Tannerová, Kateřina Janečková, Dean Chekvala, Omid Abtahi, David Meunier, Chance Kelly, Brad William Henke, Utkarsh Ambudkar, Bonnie Burroughs, Jesse King, Rudolf Martin, Marshall Bell, Kelly Overton, Ralph Brown, Ivan G'Vera, Nikola Djuricko, Visar Vishka, James Wilby, Sundra Oakley, Shaun Dingwall, Brian Caspe, John Comer, Petr Halíček, Josef Hervert, Vít Kašpařík, Vít Kašpar, Kevin Clarke, David Dayan Fisher, Justin Svoboda, Ian Nelson, Fatima Adoum, Dan Cade, Nick Brimble, Petr Kantor, Irina Kara, Rod Hallett, Eric Godon, Goran Kostic, Lilly-Fleur Pointeaux, Zana Marjanovic, Nesrin Cavadzade, Ross Anderson, Adnan Haskovic, Amy Wren, Tomiwa Edun, Val Maloku, Goran Navojec, Slavko Sobin, Gabriel Constantin, Bojan Navojec, Daniel Ratimorský, Vera Miao, Tom Taylor, Jassa Ahluwalia, Madison Mason, Jakub Koudela, Nikol Kouklová, Kristýna Maléřová-Podzimková, Attila G. Kerekes, Rolando Boyce, Jodi Harris, Chris Mulkey, Ambyr Childers, Christopher Matthew Cook, Bruno Amato, Christian Clemenson, Joshua Close, Mido Hamada, Alexie Gilmore, James Hanlon, Lisa Long, Josh Randall, Waleed Zuaiter, Jamie Elman, Robert Wisdom, Spencer Garrett, Alisha Seaton, Steve Kazee, Jakub Hajner, Gershwyn Eustache Jnr, Fernando Rivera, Peter Coventry Smith, Muhamed Hadzovic, Abigail Rice, Stacey Turner, Mike Ostroski, Rashid Aitouganov, Brendan McCarthy, Cristiano Donati, Josef Vaňousek, J. R. Cacia, Anna Rust, Brooke Johnston, Akshay Kumar, Akshay Kumar, Sean Connor Renwick, Kiran Sonia Sawar, Igor Skvarica, Josh Cowdery, Larisa Markina

Podobně, jako se to dařilo 24, Legends tak akorát balancuje na hraně mezi skvělou napodobeninou Bournea, tedy uvěřitelnou postavou pracující pro reálně působící tajnou policii, vyšetřující přiměřenou konspirací, a mezi béčkovou vykrádačkou, tedy superagentem pracujícím pro superagenturu, vyšetřující superkonspiraci. Občas se sice podaří sklouznout právě k tomu druhému, většinou vinou několika málo špatných herců ve vedlejších rolích, ale většinou se to drží tak akorát na úrovni, a v úplně nejlepších momentech dokáže i rozpumpovat adrenalin, což je pro seriál echt vizitka. Obzvlášť ze začátku mi navíc děllaly problém pochyby, jestli autoři zvládnou udržet všechny ty tajné identity na uzdě, a zpětně je nutno dodat, že se jim to zatím daří, nicméně mám obavy z toho, jak se jim podaří na této hraně udržet do budoucna. Prozatím ale na takový pesimismus není místo, série je neotřele rozdělená na tři části po třech dílech, kdy každý z nich působí málem jako samostatný film, a díky celkovému ne-až-tak-levně-působícímu výslednému vzhledu tady Sean Bean září tak, jako jsem ho dosud neviděl.(5.1.2015)

Legends je seriál ktorý sa zo začiatku tvári ako každý iný americký seriál. Sean Bean ho ale robí výnimočným, jeho ztvárnenie Martina Oduma ktorý má problém s tým že si nie si istý kým je. Príde za ním ale týpek ktorý mu povie nech neverí nikomu, že nie je Martin Odum, že bol v Iraku a že Martin Odum je tiež len krytie. To s človekom spraví divy keď nevie či je tým čím nie je. Po pri tom ako zisťuje kto je tak stále predsa robí pre FBI tak musí pracovať aj keď by nechcel. Toto by bolo tak zhrnutie prvej série ale druhá séria Legends je práve to, prečo absolútne odmietam pripustiť fakt že seriál zrušili. Dej sa presúva hlavne do Prahy čo je už samo o sebe o dôvod na viac prečo sa na to pozrieť. Dozvieme sa viac o Martinovej pôvodnej identite a dozvieme sa aj o jednom z jeho krytí, kvôli ktorému ho dokonca chceli dostať za mreže. Vážne škoda že tento seriál skončil, keď sa rozbehol v plnej paráde.(18.8.2016)

SPOILERY!: Další akční seriálové drama o profi agentovi, ze kterého se ke konci seriálu stane štvanec. Sean Bean je bedna, myslím že po boku Bauera by stíhal a v akci si vede dost dobře, doslova živočišně. Chválím precizní herecký výkon, totiž ty jeho poruchy osobnosti působí autenticky a ty deprese až hmatatelně, je strhaný a má mastné vlasy, fakticky je komu fandit. Líbí se mi tajemnost, která je pečlivě a přirozeně dávkována, myslím že o minulosti "Oduma" jsme se toho dozvěděli dost a dost nás toho ještě čeká. John Sawn je skvělej záporák, snad se dočká většího prostoru ve druhé sérii. Chválím zbytek herecké složky, agentka Crystal, agent Tony, či hlava bandy Nelson, všichni jsou to sympaťáci teda až na hackerku Maggie, ale ta má aspoň slušný smysl pro humor, rodinka "Oduma" v pohodě, jak manželka tak aj syn. Akce není sice tolik na můj vkus, naštěstí je skvělá. Přestřelky nejsou zbytečně dlouhé - spíše komorné, často dost krvavé a průstřely přehledné. Souboje jsou poskládány zřejmě s prvkami Krav Magy, většinu bitek má na starosti Sean Bean, vede si fakt solidně, je dynamický a chvaty sází pěkně rychle, palce nahoru dávám za odzbrojování a nejlepší akční scéna je zřejmě v devátém díle, kdy se mu podaří sejmout asi šest Arabů. Těším se fakt na pokračování, zřejmě to bude mít náš hlavní hrdina dost složité, pač se nyní nachází v neřešitelné situaci. Ačkoliv na samotném konci odchází zahalen v kapuci v náručí hluboké tmy a za doprovodu songu Moon Taxi - Silent Underground, věřím že všem nakope zadky, pokavaď si scénář udrží nadprůměrnou úroveň. // A tak druhá série je levnější. Ovšem jak moc to vadí? Když vpálim sto procent, myslim to vážně. Je zde málo soubojů, což mne mrzí, ale když už nějaký proběhne, tak za to stojí. Tady však jde o senzační scénář, kterej se precizně prolíná s flashbackama i když jich zde je hodně. Minulost hlavní postavy má stále co nabídnout a ten závěr mne dostal. Bohužel, Martina potkal stejný osud jako Jacka Bauera -) doufám ve třetí sérii. Hudba byla výtečná, zápletky skvělé a postavy sympatické. Nemám co dodat. :-)(22.2.2016)

Ze začátku velká spokojenost. Na každý nový díl jsem se těšil. Po šestém či sedmém dílu se něco změnilo a já jsem se najednou přestal zajímat o nové díly. Vynechával jsem a až jsem přestal koukat úplně. Nevím proč. Možná, že v každém díle bylo to samé a mě už nemělo co překvapit? Sice mám rád Seana, ale dám přednost něčemu, co mě více vezme do děje.(1.9.2014)

• Tommassi3

Tak tenhle projekt vypadá jako hodně velké zklamání už po pilotu, který samozřejmě z dramaturgického hlediska vždy musí splnit funkci lákadla - Zde totiž naopak podivně kvalita lehce stoupá s každou epizodou.. -aby byla série divácky úspěšná.. Velmi svižná a v jistém smyslu i zábavná špionážka pro teenagery s tradičně výborným Seanem Beanem, který však vedle toho motivu změn identity platí zatím za jediné větší a zejména funkční plus.. Scénáristicky dost bídné, zvláště snaha o prohlubování charakterů vlastně pouze prostřednictvím klišé působí dost otravně..(12.2.2016)

• - Jeden z reklamních billboardů říká "DontKillSeanBean", v překladu "nezabíjejte Seana Beana", čímž odkazuje na ostatní role herce, v nichž často umírá až brutálním způsobem. (Ouwen)

• - V 5. epizodě 2. série "The Legend of Kate Crawford" si v Praze roku 2001 povídají v autě dva policisté a za nimi projíždí tramvaj linky 24 s digitálním číslem a konečnou stanicí Spořilov. Tehdy v Praze ještě nejezdily tramvaje s digitální tabulí a linka 24 nekončila na Spořilově, nýbrž ve vozovně Pankrác. (FTP)

• - Druhá série se natáčela také v ČR, konkrétně ve věžácích na Kladně. (kaulinecka2)