poster

Legenda (TV seriál)

 • USA

  Legends

 • Slovensko

  Legendy

Drama

USA, 2014 - 2015, 14 h 31 min (Minutáž: 60 min)

Hrají:

Sean Bean, Ali Larter, Tina Majorino, Amber Valletta, Morris Chestnut, Rob Mayes, Billy Brown, Frank John Hughes, Blake Robbins, Keon Mohajeri, Linda Park, Steve Harris, Theo Greenly, Željko Ivanek, Victoria Moroles, Sammy Sheik, Mason Cook, Alon Aboutboul, Necar Zadegan, Kirk Acevedo, Dominic Rains, Brian Tee, Christine Adams, Petra Navrátilová, Patrik Štěpán, Nick Gracer, Erika Guntherová, Christophe Tek, Marián Mitaš, Aisling Franciosi, Kyle T. Heffner, Klára Issová, Winter Ave Zoli, Miroslav Táborský, Eva Josefíková, Jana Stryková, Markéta Tannerová Šebesťáková, Kateřina Janečková, Dean Chekvala, Omid Abtahi, David Meunier, Chance Kelly, Brad William Henke, Utkarsh Ambudkar, Bonnie Burroughs, Jesse King, Rudolf Martin, Marshall Bell, Kelly Overton, Ralph Brown, Ivan G'Vera, Nikola Djuricko, Visar Vishka, James Wilby, Sundra Oakley, Shaun Dingwall, Brian Caspe, John Comer, Petr Halíček, Josef Hervert, Vít Kašpařík, Vít Kašpar, Kevin Clarke, David Dayan Fisher, Justin Svoboda, Ian Nelson, Fatima Adoum, Dan Cade, Nick Brimble, Petr Kantor, Irina Kara-Mosko, Rod Hallett, Eric Godon, Goran Kostic, Lilly-Fleur Pointeaux, Zana Marjanovic, Nesrin Cavadzade, Ross Anderson, Adnan Haskovic, Amy Wren, Tomiwa Edun, Val Maloku, Goran Navojec, Slavko Sobin, Gabriel Constantin, Bojan Navojec, Daniel Ratimorský, Vera Miao, Tom Taylor, Jassa Ahluwalia, Madison Mason, Jakub Koudela, Nikol Kouklová, Kristýna Maléřová-Podzimková, Attila G. Kerekes, Rolando Boyce, Jodi Harris, Chris Mulkey, Ambyr Childers, Christopher Matthew Cook, Bruno Amato, Christian Clemenson, Joshua Close, Mido Hamada, Alexie Gilmore, James Hanlon, Lisa Long, Josh Randall, Waleed Zuaiter, Jamie Elman, Robert Wisdom, Spencer Garrett, Alisha Seaton, Steve Kazee, Jakub Hajner, Gershwyn Eustache Jnr, Fernando Rivera, Peter Coventry Smith, Muhamed Hadzovic, Abigail Rice, Stacey Turner, Mike Ostroski, Rashid Aitouganov, Brendan McCarthy, Cristiano Donati, Josef Vaňousek, J.R. Cacia, Anna Rust, Brooke Johnston, Akshay Kumar, Akshay Kumar, Sean Connor Renwick, Kiran Sonia Sawar, Igor Skvarica, Josh Cowdery, Larisa Markina, Joe Marinelli, Erik Aude, Courtney Sauls, Jaroslav Mendel, Radek Polák, April Parker-Jones, Nicole Shalhoub, Katrina Vasilieva, James Allan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ouwen
  *****

  SPOILERY!: Další akční seriálové drama o profi agentovi, ze kterého se ke konci seriálu stane štvanec. Sean Bean je bedna, myslím že po boku Bauera by stíhal a v akci si vede dost dobře, doslova živočišně. Chválím precizní herecký výkon, totiž ty jeho poruchy osobnosti působí autenticky a ty deprese až hmatatelně, je strhaný a má mastné vlasy, fakticky je komu fandit. Líbí se mi tajemnost, která je pečlivě a přirozeně dávkována, myslím že o minulosti "Oduma" jsme se toho dozvěděli dost a dost nás toho ještě čeká. John Sawn je skvělej záporák, snad se dočká většího prostoru ve druhé sérii. Chválím zbytek herecké složky, agentka Crystal, agent Tony, či hlava bandy Nelson, všichni jsou to sympaťáci teda až na hackerku Maggie, ale ta má aspoň slušný smysl pro humor, rodinka "Oduma" v pohodě, jak manželka tak aj syn. Akce není sice tolik na můj vkus, naštěstí je skvělá. Přestřelky nejsou zbytečně dlouhé - spíše komorné, často dost krvavé a průstřely přehledné. Souboje jsou poskládány zřejmě s prvkami Krav Magy, většinu bitek má na starosti Sean Bean, vede si fakt solidně, je dynamický a chvaty sází pěkně rychle, palce nahoru dávám za odzbrojování a nejlepší akční scéna je zřejmě v devátém díle, kdy se mu podaří sejmout asi šest Arabů. Těším se fakt na pokračování, zřejmě to bude mít náš hlavní hrdina dost složité, pač se nyní nachází v neřešitelné situaci. Ačkoliv na samotném konci odchází zahalen v kapuci v náručí hluboké tmy a za doprovodu songu Moon Taxi - Silent Underground, věřím že všem nakope zadky, pokavaď si scénář udrží nadprůměrnou úroveň. // A tak druhá série je levnější. Ovšem jak moc to vadí? Když vpálim sto procent, myslim to vážně. Je zde málo soubojů, což mne mrzí, ale když už nějaký proběhne, tak za to stojí. Tady však jde o senzační scénář, kterej se precizně prolíná s flashbackama i když jich zde je hodně. Minulost hlavní postavy má stále co nabídnout a ten závěr mne dostal. Bohužel, Martina potkal stejný osud jako Jacka Bauera -) doufám ve třetí sérii. Hudba byla výtečná, zápletky skvělé a postavy sympatické. Nemám co dodat. :-)(22.2.2016)

 • Kaceris
  *****

  Legends je seriál ktorý sa zo začiatku tvári ako každý iný americký seriál. Sean Bean ho ale robí výnimočným, jeho ztvárnenie Martina Oduma ktorý má problém s tým že si nie si istý kým je. Príde za ním ale týpek ktorý mu povie nech neverí nikomu, že nie je Martin Odum, že bol v Iraku a že Martin Odum je tiež len krytie. To s človekom spraví divy keď nevie či je tým čím nie je. Po pri tom ako zisťuje kto je tak stále predsa robí pre FBI tak musí pracovať aj keď by nechcel. Toto by bolo tak zhrnutie prvej série ale druhá séria Legends je práve to, prečo absolútne odmietam pripustiť fakt že seriál zrušili. Dej sa presúva hlavne do Prahy čo je už samo o sebe o dôvod na viac prečo sa na to pozrieť. Dozvieme sa viac o Martinovej pôvodnej identite a dozvieme sa aj o jednom z jeho krytí, kvôli ktorému ho dokonca chceli dostať za mreže. Vážne škoda že tento seriál skončil, keď sa rozbehol v plnej paráde.(18.8.2016)

 • emma53
  ****

  Šla jsem do toho s vědomím, že se jedná o mainstreamový americký seriál, kterých se rodí ročně mraky. Faktem ale je, že jsem se ani minutu nenudila, stala jsem se totálně závislou hned po prvních dvou dílech a tak to pokračovalo až do závěrečného finále. Sean je vynikající chameleon, celé je to jeho jedna velká jízda a čtvrtý díl mě dostal už úplně. Tudíž neváhám hodnotit tak jak hodnotím.......... a klidně mě považujte za náctku :-) Co se týká žánru, tak bych přidala thriller a rozhodně tomu nechyběla akčnost. A kdo tam na mě působil moc sympatickým dojmem, byl nenápadný a pro mě téměř neznámý Morris Chestnut jako Tony Rice. Když je špatné počasí a nebo chcete zkrátka jenom trochu vypnout, udělejte si kafčo, kupte si buráky nebo cokoliv na co máte chuť a k tomu je Legends to pravé ořechové.(25.10.2014)

 • honajz
  ****

  Některé logické díry a chyby v postupech policie, FBI a vládních úřadů docela tvrdě narušují možnou realističnosr seriálu.Zvláště postava policajta ze spodní příčky hierarchie, který se náhle vyšvihne mezi elitu, je do očí bijící nonsens a v reálném světě už by u policie nedělal, nebo leda poskoka, co nosí šéfové kafe. Jenže když se člověk oprostí od těchhle nonsensů, seriál docela šlape, má napětí, člověk se těší, až se zjistí, kdo je ten Martin vlastně zač, a paradoxně nejotravnější a nejklišovitější jsou díly, kde krycí útvar FBI pátrá po nějakém teroristovi - tam je ztráta napětí v řádu několika desítek procent, jak sterilně je to napsáno a natočeno. Jinak si ale myslím, že Sean Bean do toho zainvestoval, aby si zahrál několik různých identit a předvedl nám několik amerických přízvuků (v českém dabingu to bude prů.ser) a charakterů, jež dokáže zahrát. V určité chvíli mi to začalo připomínat tuším dánský seriál Salamandr, opět sám polda proti velké korporaci, a druhé série se v tomto ohledu docela bojím.(9.3.2015)

 • Radiq
  ***

  No, "Legenda" bych to zrovna nepřekládal, tady to má jinej význam, než "legendární" - spíš mýtus nebo vymyšlenej příběh, v tomto případě vymyšlená identita. Ale to jen tak k názvu. K seriálu samotnému: Je mi tam několik věcí podezřelejch - jaktože mu nebylo celejch 10 let divny, že si nepamatuje na nic z doby před rokem 2004. Pak klasickej záporáckej kýč, když na konci vysvětloval všechno, co se tenkrát stalo, proč se to stalo a celý to prostě vysvětlil, aby divák netápal - což je fajn, ale z hlediska děje docela nesmysl. Taky mě tam nebavily ty supermoderní technologie a že ta holka dokázala na kompu uplně všechno - bylo to jak z nějakyho CSI seriálu. Teď to dobry: Sean Bean. Zbytek herců teda nic moc. Pokud bude druhá série stejná, půjdu s hodnocením asi ještě dolů. Kupodivu druhá série se jakoby od té první skoro úplně distancovala - propojené je to jen hlavní Beanovou postavou, trošku postavou toho černocha a trošku na konci vysvětlením toho, proč byl vlastně v Iráku. Nenajdeme tam žádnej přemrštěnej hi-tech náboj, všechno to docela pasuje do reality, v česku se mluví česky, v čečně taky jejich jazykem atd. Pro nás zajímavé bylo použití českých herců v menších rolích v dějové lince v Praze. A dějové linky a neustálé přepínání mezi nimi byl asi docela dost velkej problém. Jednou to bylo tam, jindy zas jinde, jindy zas jindy, jako v jinou dobu. No kdo to pořádně nesledoval, asi se docela lehce ztratil. A tak se nedivim, že to druhou sérií típli, i když je to nechystané i na tu třetí... Místama se to taky stávalo dost neuvěřitelny, ale stejně to bylo furt lepší, než ta první série. Jinak Sean Bean prostě umí zahrát snad všechno a tady to jen potvrdil. V podstatě jsem s tímhle seriálkem byl spokojenej...(5.10.2016)

 • - V 5. epizodě 2. série "The Legend of Kate Crawford" si v Praze roku 2001 povídají v autě dva policisté a za nimi projíždí tramvaj linky 24 s digitálním číslem a konečnou stanicí Spořilov. Tehdy v Praze ještě nejezdily tramvaje s digitální tabulí a linka 24 nekončila na Spořilově, nýbrž ve vozovně Pankrác. (FTP)

 • - Spoiler: Ve epizodě Příběh Kate Crawfordové (2015) se měl Martin Odum (Sean Bean) vydat do Paříže, aby zabránil teroristickému útoku, který plánoval muslim. O pár dní pozděj se skutečně v Paříži odehrály teroristické útoky, kvůli tomu byla následující epizoda Příběh Curtise Ballarda (2015) odložena o týden. (Ouwen)

 • - Jeden z reklamních billboardů říká "DontKillSeanBean", v překladu "nezabíjejte Seana Beana", čímž odkazuje na ostatní role herce, v nichž často umírá až brutálním způsobem. (Ouwen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace