Legenda (TV seriál)

Legends

Legendy

USA, 2014–2015, 14 h 31 min (Minutáž: 41–45 min)

Sean Bean, Ali Larter, Tina Majorino, Amber Valletta, Morris Chestnut, Rob Mayes, Billy Brown, Frank John Hughes, Blake Robbins, Keon Mohajeri, Linda Park, Steve Harris, Theo Greenly, Željko Ivanek, Victoria Moroles, Sammy Sheik, Mason Cook, Alon Aboutboul, Necar Zadegan, Kirk Acevedo, Dominic Rains, Brian Tee, Christine Adams, Petra Navrátilová, Patrik Štěpán, Nick Gracer, Erika Guntherová, Christophe Tek, Marián Mitaš, Aisling Franciosi, Kyle T. Heffner, Klára Issová, Winter Ave Zoli, Miroslav Táborský, Eva Josefíková, Jana Stryková, Markéta Tannerová Šebesťáková, Kateřina Janečková, Dean Chekvala, Omid Abtahi, David Meunier, Chance Kelly, Brad William Henke, Utkarsh Ambudkar, Bonnie Burroughs, Jesse King, Rudolf Martin, Marshall Bell, Kelly Overton, Ralph Brown, Ivan G'Vera, Nikola Djuričko, Visar Vishka, James Wilby, Sundra Oakley, Shaun Dingwall, Brian Caspe, John Comer, Petr Halíček, Josef Hervert, Vít Kašpařík, Vít Kašpar, Kevin Michael Clarke, David Dayan Fisher, Justin Svoboda, Ian Nelson, Fatima Adoum, Dan Cade, Nick Brimble, Petr Kantor, Irina Kara-Mosko, Rod Hallett, Eric Godon, Goran Kostič, Lilly-Fleur Pointeaux, Zana Marjanovic, Nesrin Cavadzade, Ross Anderson, Adnan Haskovic, Amy Wren, Tomiwa Edun, Val Maloku, Goran Navojec, Slavko Sobin, Gabriel Constantin, Bojan Navojec, Daniel Ratimorský, Vera Miao, Tom Taylor, Jassa Ahluwalia, Madison Mason, Jakub Koudela, Nikol Kouklová, Kristýna Podzimková, Attila G. Kerekes, Rolando Boyce, Jodi Harris, Chris Mulkey, Ambyr Childers, Christopher Matthew Cook, Bruno Amato, Christian Clemenson, Joshua Close, Mido Hamada, Alexie Gilmore, James Hanlon, Lisa Long, Josh Randall, Waleed Zuaiter, Jamie Elman, Robert Wisdom, Spencer Garrett, Alisha Seaton, Steve Kazee, Jakub Hajner, Gershwyn Eustache Jnr, Fernando Rivera, Peter Coventry Smith, Muhamed Hadzovic, Abigail Rice, Stacey Turner, Mike Ostroski, Rašíd Ajtuganov, Brendan McCarthy, Cristiano Donati, Josef Vaňousek, J.R. Cacia, Anna Rust, Brooke Johnston, Akshay Kumar, Akshay Kumar, Sean Connor Renwick, Kiran Sonia Sawar, Igor Skvarica, Josh Cowdery, Larisa Markina, Joe Marinelli, Erik Aude, Courtney Sauls, Jaroslav Mendel, Radek Polák, April Parker-Jones, Nicole Shalhoub, Katrina Vasilieva, James Allan, Isaura Barbé-Brown, Camilla Beeput, Casey Adams, Dave Shalansky, Noeleen Comiskey, Ondřej Novák, David Gunning, Sagar Radia

Ze začátku velká spokojenost. Na každý nový díl jsem se těšil. Po šestém či sedmém dílu se něco změnilo a já jsem se najednou přestal zajímat o nové díly. Vynechával jsem a až jsem přestal koukat úplně. Nevím proč. Možná, že v každém díle bylo to samé a mě už nemělo co překvapit? Sice mám rád Seana, ale dám přednost něčemu, co mě více vezme do děje.(1.9.2014)

Nápad s agentem v utajení, který se až příliš pokládá do svých identit, není vůbec špatný. Ale během pilotu přišla ještě jedna zápletka, která mi v tomto případě přišla trochu navíc a v dalších dílech de facto není vůbec rozvedena. Alespoň dočasně.. V dosavadních dílech jde tak zatím o hon agentů FBI na teroristy a další zločince, v kterých má hlavní roli agent Martin Odum, který proniká do podsvětí a jeho kolegyně, která má na starosti monitoring a závěrečné zásahy. Nejedná se o kdoví co, ale seriál může hřešit na Seana Beana a Ali Larter, což zhusta dělá a zatím mu to vychází. 75% Tak po druhé sérii musím hodnocení zvýšit a bez mučení přiznávám, že v tom hraje jistou roli i patriotismus. Děj se totiž z velké části přesunul do Prahy a poměrně velký prostor dostala Klára Issová. Ale bavilo mě i několik rovin flashbacků, fakt, že děj začal reagovat na aktuální události a potěšily nové postavy na čele s Winter Ave Zoli a její roztomilou češtinou. Jestli to teď opravdu ukončej, tak asi nebudu sám, koho nase*ou. 95%(9.9.2014)

Obvykle čekám s hodnocením po pěti dílech, ale u Legends je třeba čekat ještě trochu déle, což je u desetidílné série trochu smutné. Pilot navnadí na slušnou špionážní vypínačku, další díly přijdou s tupou epizodní akční kriminálkou, a až v posledních dílech se naplňuje potenciál. Jestli se seriál našel, bude druhá série stát za hřích. Jestli bude struktura série zase stejná, ruce pryč.(11.10.2014)

Šla jsem do toho s vědomím, že se jedná o mainstreamový americký seriál, kterých se rodí ročně mraky. Faktem ale je, že jsem se ani minutu nenudila, stala jsem se totálně závislou hned po prvních dvou dílech a tak to pokračovalo až do závěrečného finále. Sean je vynikající chameleon, celé je to jeho jedna velká jízda a čtvrtý díl mě dostal už úplně. Tudíž neváhám hodnotit tak jak hodnotím.......... a klidně mě považujte za náctku :-) Co se týká žánru, tak bych přidala thriller a rozhodně tomu nechyběla akčnost. A kdo tam na mě působil moc sympatickým dojmem, byl nenápadný a pro mě téměř neznámý Morris Chestnut jako Tony Rice. Když je špatné počasí a nebo chcete zkrátka jenom trochu vypnout, udělejte si kafčo, kupte si buráky nebo cokoliv na co máte chuť a k tomu je Legends to pravé ořechové.(25.10.2014)

SPOILERY!: Další akční seriálové drama o profi agentovi, ze kterého se ke konci seriálu stane štvanec. Sean Bean je bedna, myslím že po boku Bauera by stíhal a v akci si vede dost dobře, doslova živočišně. Chválím precizní herecký výkon, totiž ty jeho poruchy osobnosti působí autenticky a ty deprese až hmatatelně, je strhaný a má mastné vlasy, fakticky je komu fandit. Líbí se mi tajemnost, která je pečlivě a přirozeně dávkována, myslím že o minulosti "Oduma" jsme se toho dozvěděli dost a dost nás toho ještě čeká. John Sawn je skvělej záporák, snad se dočká většího prostoru ve druhé sérii. Chválím zbytek herecké složky, agentka Crystal, agent Tony, či hlava bandy Nelson, všichni jsou to sympaťáci teda až na hackerku Maggie, ale ta má aspoň slušný smysl pro humor, rodinka "Oduma" v pohodě, jak manželka tak aj syn. Akce není sice tolik na můj vkus, naštěstí je skvělá. Přestřelky nejsou zbytečně dlouhé - spíše komorné, často dost krvavé a průstřely přehledné. Souboje jsou poskládány zřejmě s prvkami Krav Magy, většinu bitek má na starosti Sean Bean, vede si fakt solidně, je dynamický a chvaty sází pěkně rychle, palce nahoru dávám za odzbrojování a nejlepší akční scéna je zřejmě v devátém díle, kdy se mu podaří sejmout asi šest Arabů. Těším se fakt na pokračování, zřejmě to bude mít náš hlavní hrdina dost složité, pač se nyní nachází v neřešitelné situaci. Ačkoliv na samotném konci odchází zahalen v kapuci v náručí hluboké tmy a za doprovodu songu Moon Taxi - Silent Underground, věřím že všem nakope zadky, pokavaď si scénář udrží nadprůměrnou úroveň. // A tak druhá série je levnější. Ovšem jak moc to vadí? Když vpálim sto procent, myslim to vážně. Je zde málo soubojů, což mne mrzí, ale když už nějaký proběhne, tak za to stojí. Tady však jde o senzační scénář, kterej se precizně prolíná s flashbackama i když jich zde je hodně. Minulost hlavní postavy má stále co nabídnout a ten závěr mne dostal. Bohužel, Martina potkal stejný osud jako Jacka Bauera -) doufám ve třetí sérii. Hudba byla výtečná, zápletky skvělé a postavy sympatické. Nemám co dodat. :-)(22.2.2016)

• - Spoiler: Ve epizodě Příběh Kate Crawfordové (2015) se měl Martin Odum (Sean Bean) vydat do Paříže, aby zabránil teroristickému útoku, který plánoval muslim. O pár dní pozděj se skutečně v Paříži odehrály teroristické útoky, kvůli tomu byla následující epizoda Příběh Curtise Ballarda (2015) odložena o týden. (Ouwen)

• - Druhá série se natáčela také v ČR, konkrétně ve věžácích na Kladně. (kaulinecka2)

• - Děj seriálu z roku 2001 je zasazen do České republiky, kde se také ve skutečnosti natáčí. Městem, kde se odehrává část seriálu, je Paříž. Tyto scény se však natáčely v Praze, konkrétně na Letné. (FTP)