Láska na vlásku

Slovensko, 2014, 111 min

Předloha:

Mark Twain (kniha)

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Bárdos, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel, Miroslava Michálková, Ivan Béla Vojtek, Dušan Kaprálik, Jakub Rybárik, Matej Struhár, Gustáv Kyselica, Milan Bahúl, Attila Mokoš, Rebeka Rigová, Katarína Kolajová, Ivan Gontko, Kristína Slováková, Juraj Benčík, Jozef Domonkoš, Vladimír Sadílek, Attila Bocsárszky, Václav Púčik, Marko Igonda, Anikó Vargová, Lucia Vráblicová, Richard Labuda, Martin Hrevuš, Mário Zeumer, Ľudovít Bartoš, Róbert Bartoš, Štefan Orság, Marián Homér, Michal Legíň, Marta Rašlová, Pál Bocsárszky, Tomáš Florek, Jaroslav Medviď, Miloš Slemenský, Juraj Hatványi, Ivan Miča, Ester Čengelová, Michal Kováčik, Adam Podbrežný, Dušan Drígeľ, Adam Šinál, Dominik Hubčík, Erika Rigová, Veronika Vargová, Mária Ferancová, Ivana Režová, Dagmar Labathová, Zuzana Šemetková, Michaela Stráňavová, Maxim Stráňava, Liliana Janošťáková, Jennie Feelová, Emil Bečka, Dorotka Čengelová, Michal Kmeťo, Kristína Fačkovcová, Zara Horská, Peter Holubčík, Andrej Hučko, Andrea Vašeková, Adriana Pavčová, Peter Milučký, Michal Noga, Mária Geloňová, Gregor Hraška, Christopher Michael Paulíny, Jakub Janotík, Ondrej Hraška, Tomáš Stopa, Simon Kopunec, Jakub Malota, Michael Vrzala, Dominik Garaj, Ján Šajgalík, Miroslav Kozman, Tomáš Kardoš, Štefan Tokár, Lukáš Lacko, Vladimír Martinka, Jakub Mitrík, Gabriela Plenčáková, Tatiana Strečoková, Milan Juriga, Števko Škuta, Andrej Samčík, Viliam Podbrežný, Diana Strečoková, Jakub Škuta, Juraj Žilka, Jozef Brestič, Michal Steskal, Tibor Bušo, Tibor Fidek, Matej Kacko, Radovan Šefranko, Michal Šandori, Richard Požgay, Martin Hošna, Peter Kocúr, Ivan Kažimír, Ľubomír Fiala, Pavol Lančarič, Matej Slovík, Jozef Tasňocha, Michal Tuka, Miroslav Náhly, Pavol Zrínyi, Matej Šifula, Gejza Benkő, Maroš Pulščák, Štefan Klimko, Michal Mrázek, Pingi Janík, Igor Homola, Andrej Peciar, Petr Pelzer (vyp.)
  • milka

Nevím, zda to bylo neuvěřitelně příšernou českou "úpravou" (dabing nejen slovenských, ale i českých herců? Really?), ale stupidnější pohádku už jsem dlouho neviděl. Tady totiž nefunguje naprosto nic. Mark Twain ze znásilnění své klasiky div nevstal z hrobu, dialogy a jednotlivé scény nedávají mnohdy smysl a postavy se často chovají jako úplní idioti. Na pohádkovou atmosféru pak tvůrci už úplně kašlou a já se sám sobě divím, že jsem u této skoro dvě hodiny(!!!) trvající nudy neusnul. Na ten vypatlaný herecký výraz Celeste Buckingham ale jen tak nezapomenu.(27.12.2014)

Troufnu si říct, že od pěti hvězd tuhle pohádku sráží jen nedotažená dramaturgie, která se projevila hlavně na šílené stopáži ((možná za to může střihačova (im)potence)). Úvodní sekvence, než se oba chaláni setkají, měla být skutečně jen úvodní a nezabírat dobrých 30 minut, což mnohé odradí. Přitom pak děj nabere spád, dává logiku a míří od výchozí situace k jasnému cíli, jak už to v pohádkách má být. Během této pasáže je Láska na vlásku krásně výpravná, příjemně dospělá a místy spíš připomíná špinavé středověké fantasy, než televizní pohádku. Hlavnímu dvojrolníkovi Spišákovi to příjemně jde, obě princezny/selky jsou milé a milování hodné, kamera si to dává a prostředí je parádní. Nápad obsadit Hanáka jako krále vyšel brilantně! Kolem a kolem je Láska na vlásku velmi nadprůměrný kus, který potápí jen přílišná zahleděnost sama do sebe. Příště ostřejší nůžky střihače a úsudek dramaturgův!(29.12.2015)

Docela příjemné překvapení. Pohádka, která (stejně jako Anděl páně) překvapí především svoji výpravou, příjemnými herci a slušným příběhem. Je zapotřebí si připustit, že dnešní pohádky (bohužel toto neplaní jen pro pohádky, ale pro celou česko-slovenskou kinematografii) jsou labilní ptákoviny točené v kýčovitých kulisách, které by člověk nikdy neměl vidět=> naštěstí pohádka Láska na vlásku k těmto dílům nepatří. Nedostatek bych viděl v tom (alespoň pro Čechy), že jsou herci dabováni někým jiným, než sami sebou (např. Bahůl).(26.12.2014)

• argenson

Načetl jsem několik zdejších komentářů, které jásají nad hlavním hrdinou. Tak to jsem se asi díval na jinou pohádku, princ a kovář v nijak objevné variaci na Prince a chuďase, oba byli nemastní neslaní holobrádci. Navíc mi docela vadí počítačová úprava exteriérových záběrů, ty kontrasty jsou strašně znát a přitom jsou zbytečný. Děvčata opět bez šťávy, takže pro mě tady plusově jedině charismatický král Tomáše Hanáka.(30.12.2014)

Nesnáším když předabovávají do češtiny slovenské herce ve dvouprodukčních filmech. Sice oficiálně se ČR na produkci nepodílela, ale je tam dost našich herců. No ale nejvíc mě dojalo, když jsem zjistila, že ve slovenské verzi předabovávali české so slovenštiny :D Já se teda koukla na tu slovenskou verzi, protože přece jen velká většina byli Slováci. Vím, že to má co dělat s nějakými nařízeními České televize a Slovenské televize, ale já myslela, že to se vztahuje jen na zahraniční filmy, že by se na Slovensku neměli pouštět třeba česky dabované americké snímky.. ale aby se to vztahovalo i na české a naopak.. kokotina. Velké mínus byl hlavní představitel prince/Tomáše. Tak - s prominutním - hnusného a nepřitažlivého prince jsem ještě neviděla. Další mínus - "hrozně inteligentní dialogy" - tohle bych dala snad do tří závorek, jak je to nadnesené. Další mínus - spousta naprosto do extrémní blbosti dovedených scén. Např. když utíkal Tomáš před strážema, tak nemohl běžet rovně a co nejrychleji, ale musel při tom smést snad každý stánek a zavadit o každého člověka, co tam po cestě byl a všechny je srážel k zemi. Nebo když tu Hanu honili vlci.. On ji zachránil tím, že řval "Běž rychleji." ehm... tím jí výýýýrazně pomohl a pak ještě lama hodil držku a jebl se do hlavy. No a když potom Hance říkal: "Ja niesom Tomáš. Volám sa Matěj a som kráľov syn. - Ma to nevadí." ... tak ještě aby ti to vadilo holka:D Ale jinak fajn... sice jsem na to teď snesla hodně kritiky, ale v závěru to byla hezká průměrná pohádka.(6.2.2015)

• - Natáčelo se také v obci Dražovce. (M.B)

• - Paradoxne nie šermiarske scény, ale dojenie kravy spôsobovalo Samovi Spišákovi (Matej/Tomáš) najväčší stres. (Zdroj: sme.sk)

• - Film sa nakrúcal 35 dní vo viacerých lokalitách - Oravský hrad, Múzeum oravskej dediny v Zuberci, Nitriansky hrad, Kostolík sv. Michala v Dražovciach a v štúdiách RTVS. (figliar)