Láska na vlásku

Slovensko, 2014, 111 min

Předloha:

Mark Twain (kniha)

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Bárdos, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel, Miroslava Michálková, Ivan Béla Vojtek, Dušan Kaprálik, Jakub Rybárik, Matej Struhár, Gustáv Kyselica, Milan Bahúl, Attila Mokoš, Rebeka Rigová, Katarína Kolajová, Ivan Gontko, Kristína Slováková, Juraj Benčík, Jozef Domonkoš, Vladimír Sadílek, Attila Bocsárszky, Václav Púčik, Marko Igonda, Anikó Vargová, Lucia Vráblicová, Richard Labuda, Martin Hrevuš, Mário Zeumer, Ľudovít Bartoš, Róbert Bartoš, Štefan Orság, Marián Homér, Michal Legíň, Marta Rašlová, Pál Bocsárszky, Tomáš Florek, Jaroslav Medviď, Miloš Slemenský, Juraj Hatványi, Ivan Miča, Ester Čengelová, Michal Kováčik, Adam Podbrežný, Dušan Drígeľ, Adam Šinál, Dominik Hubčík, Erika Rigová, Veronika Vargová, Mária Ferancová, Ivana Režová, Dagmar Labathová, Zuzana Šemetková, Michaela Stráňavová, Maxim Stráňava, Liliana Janošťáková, Jennie Feelová, Emil Bečka, Dorotka Čengelová, Michal Kmeťo, Kristína Fačkovcová, Zara Horská, Peter Holubčík, Andrej Hučko, Andrea Vašeková, Adriana Pavčová, Peter Milučký, Michal Noga, Mária Geloňová, Gregor Hraška, Christopher Michael Paulíny, Jakub Janotík, Ondrej Hraška, Tomáš Stopa, Simon Kopunec, Jakub Malota, Michael Vrzala, Dominik Garaj, Ján Šajgalík, Miroslav Kozman, Tomáš Kardoš, Štefan Tokár, Lukáš Lacko, Vladimír Martinka, Jakub Mitrík, Gabriela Plenčáková, Tatiana Strečoková, Milan Juriga, Števko Škuta, Andrej Samčík, Viliam Podbrežný, Diana Strečoková, Jakub Škuta, Juraj Žilka, Jozef Brestič, Michal Steskal, Tibor Bušo, Tibor Fidek, Matej Kacko, Radovan Šefranko, Michal Šandori, Richard Požgay, Martin Hošna, Peter Kocúr, Ivan Kažimír, Ľubomír Fiala, Pavol Lančarič, Matej Slovík, Jozef Tasňocha, Michal Tuka, Miroslav Náhly, Pavol Zrínyi, Matej Šifula, Gejza Benkő, Maroš Pulščák, Štefan Klimko, Michal Mrázek, Pingi Janík, Igor Homola, Andrej Peciar, Petr Pelzer (vyp.)
  • anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 24.12.2014+ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 1 = 26.12.2014, réžia českého znenia (ČT 2014) = VLADIMÍR ŽĎÁNSKÝ- Pôvodná filmová rozprávka, ktorá ma ale ničím prevratným či povšimnutiahodným neoslovila. Bohužiaľ ani deti a to je asi dosť podstatné mínus. (26.12.2014)(26.12.2014)

Tak tohle je velice fajn pohádka. Bratři Slováci se tentokrát vytáhli a natočili lepší kousek, než co nám nabízí ČT v posledních šesti, sedmi letech. Ano, uvědomuju si že pohádka je trošku moc dlouhá, že oba hrdinové se vymění až po cca čtyřiceti minutách filmu, že rozdíly mezi nimi nejsou nijak velké... Ale líbí se mi to pseudo-zasazení do historie (Turci, rod Korvínů atd.), nádherná příroda, krásné exteriéry i interiéry. Dokonce i obsazení - Samuel Spišák dobře vypadá a má charisma, takže prince zvládá s přehledem, Tomáš Hanák je král jako víno (a jeden z mála českých herců, které tu uvidíte), princezna Beatrix i služka Hanička vypadají krásně a Tomáš Matonoha je řádně slizký. Chybí mi sice humor a takové to kouzlo, díky kterému bych se na tuhle pohádku podívala znovu (díky bohu za Anděla Páně), ale tohle je s přehledem nejlepší pohádka letošních Vánoc.(27.12.2014)

• panMartin

Hodně moc slabé, zdlouhavé, nudné. Problém je, že to nemá vtip, vleče se to. Celeste Buckhingham zde hraje v podstatě jen malý "štěk", zlo je jen takové nicneříkající. To ještě nemluvím o tom, že jakožto český divák jsem to musel poslouchat s naprosto hrozným dabingem (když Matonoha promluví úplně jiným hlasem, než na jaký jsi zvyklí).(27.12.2014)

To je škoda! Hlavní hrdina je buď pouze průměrný herec nebo nebyl dobře vedený režisérem. Nechápu, proč do toho tlačili Tomáše Hanáka, když do vedlejších rolí nacpali spoustu zajímavě vypadajících pravděpodobně slovenských herců. A chtělo to lepší scénář. Ještě jednou škoda, protože toto mohlo mít navíc (pokud v průběhu filmu po-ixté přemýšlím, co mohlo být uděláno lépe, není to dobré). Třetí hvězdička je za skvěle zvládnuté prostředí - kostýmy, výpravu, exteriéry a interiéry. Evidentně do toho nebylo nalito málo peněz. Aktuálnímu hodnocení 46% rozumím.(24.12.2014)

Já s tím měla nejdřív trochu problém, protože mi byli ze začátku děsně nesympatičtí ti dvojníci, kterým jsem ze srdce přála, aby jim jejich, jak kovářský, tak královský, papínek vlepil pořádnou facku, fakanům jedněm rozmazleným. To se naštěstí, hned jak si po marktwainovsku prohodili role, zlepšilo...fanklub bych jim sice nezakládala ani potom, ale už byli aspoň snesitelní. Zato král Tomáše Hanáka, to byl sympaťák jak víno, princeznu i chudou Hanku tam obsadili víceméně jen na ozdobu, záporáky odsunuli na druhou kolej, což vůbec nevadilo, vzhledem k jejich prachmizernému potenciálu a tak první housle hráli obstojný příběh prince a chuďase a věrohodné, dobře udělané dobové reálie. Na to, že mě slovenské pohádky nikdy moc nebraly, tak docela dobrý.(28.12.2014)

• - Jeden z kaskadérov, ktorý v náročných šermiarskych a jazdeckých scénach zaskakoval za Samuela Spišáka (Matej/Tomáš), si nebezpečne zlomil ruku.
    (Zdroj: sme.sk)

• - Niektoré kostýmy Celeste Buckingham (Beatrix) vážili aj viac ako 10 kg. (Zdroj: sme.sk) (classic)

• - Paradoxne nie šermiarske scény, ale dojenie kravy spôsobovalo Samovi Spišákovi (Matej/Tomáš) najväčší stres. (Zdroj: sme.sk)