Reklama

Reklama

Láska na vlásku

  • Česko Láska na vlásku
Trailer
Pohádka / Rodinný
Slovensko, 2014, 111 min

Předloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Hrají:

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Kde se štěstí drží za ruku se lží, tam je láska v nebezpečí! Výpravná pohádka si vzala ústřední motiv z Twainovy prózy "Princ a chuďas". Do království, v němž král (T. Hanák) onemocní a princ Matěj (v dvojroli S. Spišák) ještě nechce převzít zodpovědnost za vládnutí, přichází vyslanec osmanského sultána, který zemi ohrožuje. Král nechá povolat benátskou princeznu Beatrix (C. Buckingham), aby se sňatkem s jeho synem obě země spojily a mohly čelit náporu vetřelců. Jenže Matěj se ženit nechce. Není spokojen se svým životem, v němž je neustále chráněn, ale přesto se cítí být sám. Navíc proti svatbě intrikuje zrádný hvězdář (T. Matonoha), který se tajně spojil s nepřítelem. Kousek cesty za horami žije kovář a jeho syn Tomáš. Ani on není spokojený se životem, který vede. Chtěl by do světa za dobrodružstvím. Když krajem cestují kejklíři, Tomáš se k nim přidá a shodou okolností se dostane až do královské konírny. Tam se potká s princem, který dostane nápad: díky jejich podobě se mohou na jednu noc vyměnit. Oba zakusí život toho druhého, poznají lásku, a zjistí, co je to zodpovědnost… (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (335)

silentname 

všechny recenze uživatele

Režisérka asi pri tomto filme povedala Celeste Buckingham niečo v štýle - "Celeste, postav sa len pred kameru a vyzeraj dobre. Moc toho radšej nehovor, len pekne vyzeraj a budeme mať skvelé promo a ľudia si film pozrú. Nie je to katastrofa a dalo sa na to pozrieť, no neverím, že si niekto "Lásku Na Vlásku" pozrie ešte aj budúce Vianoce. Je to nudné, je to obohrané, je to zbytočne dlhé... pri pozeraní som sa donekonečna pozeral na hodinky znovu a znovu... nič tu proste nevyniká. Niektorí herci sú fajn, no hlavní protagonisti sú nudní, nedávajú tomu žiadnu šťavu, prostredie sme videli miliónkrát v našich hraných rozprávkach, Celeste Buckingham je tu fakt strašná. Skoro vôbec nerozpráva a keď áno, tak jej monológy sú maximálne nudné, otravné a maximálne bez akejkoľvek emócie... a viac len vyzerá ako princezná než čokoľvek urobí alebo povie... proste nuda nuda nuda... určite jeden z horších filmov tohto roku. Znovu to už pozerať nebudem. Neverím, že si to niekto ešte niekedy vôbec pozrie. Hodnotenie: D+ ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Trochu priveľa kritiky tu vidím, trochu neprávom. Vzhľadom na mizernú úroveň českých a slovenských rozprávok z posledných rokov (za zmienku stojí jedine Sokoliar Tomáš a Anděl páně) som veľa neočakával. Scenár nie je bohviečo, ale na druhej strane sme v žánri rozprávka, takže nechápem, čo za zápletky tu poniektorí čakali. Kritizovať by sa dalo, ale nájdu sa aj pozitíva. Najväčší prešľap - chýba tu humor, bez toho to v rozprávkach veľmi nejde. Zaregistroval som množstvo momentov, kde mi chýbala hudba, okrem toho C. Buckingham naspieval peknú pieseň k filmu, dokonca v i v českej a anglickej verzii, ktorú vo filme mohla kľudne odspievať. Jej herectvo to je iná kapitola. Zatiaľ na to nemá. S. Spišák hrá o niečo lepšie, ale jeho prejav mi stále príde taký chlapčenský, nesmelý, Musí sa do toho viac oprieť. Jeho české predabovanie, to už bolo ono, ale to bude skôr problém jeho hlasu ako takého. Pochváliť treba J. Bárdos, ktorá jediná pôsobila prirodzene. Ok, tak ešte T. Hanák a M. Bahúl, ale on nedostal toľko priestoru. Rukopis režisérky je veľmi podobný tomu vo filme Lietajúci Cyprián. Vie predať atmosféru, interiéry, exteriéry, fakt krásna kamera, príjemný look, ale to nestačí. Možno nabudúce. 60%. ()

Reklama

Petfruf 

všechny recenze uživatele

Moc pěkná pohádka. Mezi tou novou pohádkovou tvorbou se jedná o příjemné překvapení. Žádné infantilnosti a zbytečné přehrávání, sympatičtí herci, nádherné lokace a konečně pořádná hudba. Bude to určitě i tím, že se nevymýšlela pohádka nová, ale vzal se prověřený příběh Princ a chuďas. Hodně mi to připomnělo skvělou depresivní pohádku Král drozdí brada - možná tím, že je slovenská, možná lokacemi, kočovnými divadelníky a trošku i tím, že se princ stane chudákem... ()

Ilicka 

všechny recenze uživatele

Trochu promrhaný potenciál - nejfilmovější pohádka letošních Vánoc (malebné slovenské exteriéry, realistické kostýmy), zároveň ale snad nejutahanější adaptace Twainova Prince a Chuďase, kterou znám. Samotná expozice trvá téměř 50 minut a ani během následující hodiny divák nedostane nic navíc oproti očekávání, jen enormně řídkou historku o záměně, lásce na první pohled a potrestaném zlu. Nevýrazné postavy a nejasně motivovaní antagonisté taky nepotěší. ()

rt12 

všechny recenze uživatele

Do třetice všeho dobrého, toho zlého bylo v této pohádce pomálu. Konečně klasická pohádka bez vele-vtipných glos a akčních hrátek. Pro děti natočeno bez jinotajů, dvojsmyslů a zbytečných vulgarit, za což tleskám. Pěkné kostýmy a nádherná krajina a prostředí Oravy. Dokonce mi nevadil T.Matonoha a to z důvodu, že jej režisér nechal nadabovat. Z ukázek jsem z hlavního hrdiny odvázaná nebyla, ale nakonec mi byl docela sympatický. Závěrečné vládnutí půl na půl mě pobavilo. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (18)

  • Režisérka a scenáristka filmu Mariana Čengel Solčanská o filmu uvedla: „Iniciativa natočit pohádku vzešla z dramaturgie RTVS a protože se jim líbili moje filmy, oslovili mě. Scénář vznikl na motivy románu Marka Twaina ‚Princ a bedár‘. Převzala jsem však pouze motiv výměny prince a obyčejného chlapce, ostatní prvky příběhu jsou zcela originální. Navíc jsem děj zasadila na Slovensko.“ (SONY_)
  • Paradoxne nie šermiarske scény, ale dojenie kravy spôsobovalo Samovi Spišákovi (Matej/Tomáš) najväčší stres. (Zdroj: sme.sk)
  • Samo Spišák uvedl: „Režisérka (Mariana Čengel Solčanská) měla jasnou představu o tom, co chce. Snažil jsem se co nejvíce přiblížit k její představě. Doufám, že se to alespoň částečně podařilo. Všichni kolegové byli výborní a spolupráci s nimi si mohu jen pochvalovat. A co se týče Celeste, tak ta mě velmi překvapila. Byla naprosto skvělá. Věděla přesně, kdy a jak má reagovat a tvářit se.“ (SONY_)

Reklama

Reklama