Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

USA / Japonsko, 2014, 83 min

Předloha:

Ross Andru (komiks)

Micutaka Hirota

Marvelu se prostě daří víc ty hrané filmy, než animáky. Tady tento není špatný, ale bohužel je příliš obyčejný. Spojení Black Widow a Punishera je určitě zajímavé, ale 80ti minutýový příběh se bohužel celkem vleče a nenabízí nic dalšího zajímavého. Anime animace se u některých postav (jako ten geek Amadeus) moc nepovedla. A sama Černá vdova místy vypadala v obličeji jako někdo z Pokemonu.(6.9.2014)

Rozhodně jeden z nejlepších animáků od Marvelu. Japonská animace mi nevadí, navíc se podle mě od Rise of Technovore zlepšila. Příběh člověka dokázal udržet. Líbilo se mi, že v hlavní roli zde jsou postavy, které jinak hrají druhé housle, ale zase Avengers ve finálové bitce potěšili taky. Velmi dobrá byla i hudba a úvodní titulky patří k těm nejlepším, co jsem u animáku viděl. 84%(29.3.2014)

Jak ten čas letí a já se pravidelně proprsťuji většími a většími kvanty komiksů, tak pomalu, ale jistě docházím k závěru, že superhrdinské animáky stojí za uschlou mrdku v rozcuchaném afru somálské štětky. A to neříkám kvůli odvážným slovům Alana Moorea v jednom z jeho nejnovějších interview, ale prostě jen proto, že nevěřím, že superhrdinský komiks dokáže ještě jakkoli uspokojit mé geekovské libido. A když mě neuspokojí handjob od výtvarně a scénáristicky fenomálních děl, tak co mi asi tak může nabídnout nějaký tuctový tévé shit s lacinou animací a slaboduchou stórkou? Avengers confiblablablabla mi zkřížil cestu zrovna ve chvíli, kdy mnou cloumala existenciální krize. Kdy mi varlata začala vyplňovat volný prostor v trenýrkách. Kdy jsem se konečně naučil říct: "Tímhle si kurva nebudu zasírat sítnici!!" Tak si radši čapněte nějakou tu rezervu na mé hodnocení, neboť jsem zaujatý zmrd, jehož pohárek trpělivosti nad superhrdinským hovnařením oficiálně přetekl.(21.4.2014)

Nie je to zlé. Black Widow a Punishera tak často na tácke nedostávame, takže aj toto je velké plus tohto animáku. Hlavnej dvojke to celkom sedelo, hlavne Punisherovi. Jeho drsňáctvo mi už pomaly aj začínalo chýbať. Za to Black Widow aj keď predvedie pár slušných akcii, jej románik ma moc nebral a dosť to miestami brzdilo tempo filmu. Celý team Avengers sa objaví len na konci, takže ich nečakajte. Inak celkom fajn animák. 70% - 3*(23.3.2015)

Nie je to vôbec zlé, dokonca Punisher je borec, ale to "japonské" spracovanie z toho cítiť "jak sviňa". Aspoň že je to lepšie ako predchádzajúci "japonský" blud o Iron Manovi. Toto bol fakt že prúser aspoň v porovnaní s animovanou DC produkciou, ktorá je úplne iná liga a to aj v tých najslabších kúskoch.(17.8.2015)