Gichalbirok

• Jižní Korea 기찰비록 (více)

V dochovaných historických záznamech alternativní korejské říše Čoson, The Annals Of The Joseon Dynasty, se objevuje velké množství záhadných případů úmrtí, které jsou o to podivnější, že k jejich rozhřešení nikdy nedošlo, a dojít nikdy nemělo. Hyung-do Kim (Ji-hoon Kim) je svérázným investigativním příslušníkem speciálního kriminologického oddělení policejního sboru, jenž se po nevysvětlitelném úmrtí svého mentora dostává na stopu tajemné společnosti vysoce postavených státních úředníků, tajně zaznamenávajících výskyt nadpřirozených jevů stejně jako možný výskyt mimozemských bytostí. Tvoří jej skupina aristokratů, v jejichž moci je zasahovat do osudu běžných lidí, kteří o jejich existenci nemají dokonce ani to nejnepatrnější tušení. Pod záštitou moci a bohatství odhalují záhady a logickými dedukcemi předkládají vysvětlení i těm nejpodivnějším případům výskytu nadpřirozených sil, více či méně zasahujících do života běžných lidí. (Conspi)

Krysap

Nečekaně kvalitní věc! Na první pohled epizodní seriál ve stylu Akt-X, ale když to skončilo, tak jsem si začala dávat dohromady souvislosti a zpětně to probírat v hlavě a musím říct, že s něčím takovým jsem v korejský tvorbě ještě nesetkala. Když to člověk vezme zpětně, tak jednotlivý zdánlivě ne moc související díly spolu mají hodně společnýho, jsou navzájem propojený v podobě různých vodítek a náznaků.. a nakonec si člověk uvědomí, že to, co považoval v podstatě za pitomosti (například pár moderních věcí v období Joseonu), tam bylo zcela úmyslně. Pozor, v tomhle seriálu nefunguje čas tak, jak jsme zvyklí. Navíc některý díly jsou tak ukrutně cooooooool (například epizoda v opuštěným pouštním hostinci), že mi asi dlouho nevymizí z hlavy. A sashimi si asi taky hned tak nedám.. Doporučuju všema deseti těm, kteří nepotřebují polopatická vysvětlování, rádi přemýšlí, hledají souvislosti (třeba i když nejsou), hloubají o podstatě času a reality. ()