Gichalbirok (TV seriál)

Secret Investigation Record

Joseon X-Files: Secret Book

Historický / Krimi / Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

Jižní Korea, 2010, 12x? min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Nečekaně kvalitní věc! Na první pohled epizodní seriál ve stylu Akt-X, ale když to skončilo, tak jsem si začala dávat dohromady souvislosti a zpětně to probírat v hlavě a musím říct, že s něčím takovým jsem v korejský tvorbě ještě nesetkala. Když to člověk vezme zpětně, tak jednotlivý zdánlivě ne moc související díly spolu mají hodně společnýho, jsou navzájem propojený v podobě různých vodítek a náznaků.. a nakonec si člověk uvědomí, že to, co považoval v podstatě za pitomosti (například pár moderních věcí v období Joseonu), tam bylo zcela úmyslně. Pozor, v tomhle seriálu nefunguje čas tak, jak jsme zvyklí. Navíc některý díly jsou tak ukrutně cooooooool (například epizoda v opuštěným pouštním hostinci), že mi asi dlouho nevymizí z hlavy. A sashimi si asi taky hned tak nedám.. Doporučuju všema deseti těm, kteří nepotřebují polopatická vysvětlování, rádi přemýšlí, hledají souvislosti (třeba i když nejsou), hloubají o podstatě času a reality.(31.5.2016)