Hitlerovo Říšské kancléřství (TV film)

• Česko

Hitlerovo Nové říšské kancléřství

Inside Hitler's Reich Chancellery

Hitler's Office - The New Reich Chancellery

• Německo

Hitlers Reichskanzlei

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 2012, 52 min

Opravdu nádherné záběry na kancléřství.Hitler byl megaloman,blázen a vrah,ale i já musím smeknout před takovou stavbou.Skutečně i jenom těch pár minut co ho spatřujeme ve mně vzbudilo divný,podřadný pocit-přesně ten účel který byl žádán.Sice kromě ukázání moci toto sídlo jiné využití nemělo-dveře co nikam nevedou,je dodnes kancléřství,sice už neexistující možno považovat za základ Germanie-dle plánu Hitlera budoucí hlavní město světa.Ještě že k tomu nedošlo,moc z nás by se toho asi nedožilo.(18.12.2016)

Hodně zajímavý dokument zaměřený na téma, které není příliš často dokumentaristy reflektované, což je škoda. Bylo zajímavé sledovat, jaké megalomanské plány měl Hitler v oblasti architektury a budování Třetí říše. Divák se dozví spoustu přínosných informací a uvidí také řadu ne právě známých fotografií či záběrů. Celá část ohledně konečného osudu budovy kancléřství a bunkru, v němž se představitel nacistického Německa za(sebe)vraždil, je strašně zajímavá a možná v nejednom divákovi vyvolá polemiku, zda se budova měla dochovat do dnešních dní či nikoliv. Důvody pro srovnání se zemí jsou pochopitelné, jasné a těžko se jim odporuje, ale.... no, co myslíte vy?(5.8.2017)

Výtečně zpracovaná Hitlerova vize o megalomanských stavbách, které měly učinit Berlín hlavním městem světa. Málo známé archivní záběry jsou prokládány pečlivě vypracovanou 3D animací a smysluplným komentářem. Nejpůsobivější je však samotný průzkum bunkru, ze kterého se po letech stalo tajuplné místo s hrobovým tichem a neobyčejnou atmosférou.(15.12.2015)

Hitlerove posledné útočisko sa nachádzalo 8,5 m pod dnešným parkoviskom vtedajšej vládnej štvrti na Wilhelmstrasse. Hitler si výstavbu bunkra objednal u Alberta Speera v roku 1943. Na východnej strane bol bunker spojený s vyššie položeným "Vorbunker" ("Predbunkrom"), v ktorom sa okrem iného nachádzali izby Magdy Goebbelsovho a ich detí. Môžeme teda hovoriť o akomsi "dvojbunkru", pričom v časti označovanej ako "Führerbunker" bol vlastný Hitlerov súkromný bunker a v časti "Vorbunker", postaveného už v roku 1935, boli miestnosti pre personál, jedáleň, sklady a ďalšie miestnosti. Oba bunkre boli spojené kamenným schodiskom. Hitlerov bunker bol úplne sebestačný(18.1.2016)

Historie nového říšského kancléřství v padesáti minutách. Stavba, která fascinuje hodně lidí včetně mě a která ve své době měla ohromit každého, kdo do ní vstoupí. A to se Adolfovi povedlo. Velmi zajímavá historie v poválečné éře a skvělé interiérové zaběry jak kancléřství, tak bunkru.(3.12.2015)