Mistr afrického grilování Braai

(pořad)
  • Jihoafrická republika Ultimate Braai Master, The
Reality-TV
Jihoafrická republika, 2012, 60 min

Justin Bonello se vrací s další sérií věnovanou nejobtížnější kuchařské venkovní soutěži v Jižní Africe, a sázky jsou tentokrát mnohem vyšší! Mistr afrického grilování Braai je soutěž, v níž se tentokrát utká 15 týmů, které pocestují do srdce provincie KwaZulu Natal, do Zululandu. Odtud budou po dalších 60 dní soutěžící cestovat na 13 lokací mimo obvyklé cesty, celkem 8 000 km, a navíc do neprobádaných koutů a míst napříč celou Jižní Afrikou. Cesta je inspirovaná kuchařským uměním grilování ve stylu braai a může navždy změnit život jednoho týmu. Týmy, které neunesou výheň bitvy, budou čelit vyřazení a jejich sny tím pádem shoří na popel a jejich cesta předčasně skončí. Jen jeden tým nakonec oslaví, že se stal Mistrem afrického grilování Braai. (oficiální text distributora)

honajz

Paradoxně nejvíc mne u pořadu štve, když se vaří. :-) On je to jinak docela zajímavý cestopis po jižní Africe, kde soutěžící týmy plní skutečně hodně nároční úkoly (třeba být celý den na moři a lovit ryby, aby z nich večer utahaní a unavení ještě něco uvařili). Týmů je 15, v každém dílu jeden vypadne, ale přece jen si tolik lidí v hlavě neudržíte a začnete se mezi soutěžícími orientovat až tak pět dílů před koncem. Navíc rozhodují jen dva porotci, a často mám pocit, že si sami dopředu vybrali favorita a rozhodují, jak potřebují - těm, kteří nepostoupí, občas ani nevysvětlí, proč a co udělali špatně. Zvlášť ten tlouštík porotce je poněkud nesympatický, a od té doby, co strkal hranolky třikrát (!) do friťáku, mi přijde, že je spíš Fritoman než kuchař. ()