Poslední lístek

• Sovětský svaz Posledniy lepestok (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný / Pohádka
Sovětský svaz, 1977, 26 min

Ruská kreslená pohádka o tom, jak veselá rozpustilá holčička Džeňa dostane od kouzelnice náhradou za pejskem snědené preclíčky kvítek se sedmi čarovnými lístky, z nichž každý jí splní jedno přání. Šest květních plátků holčička neuváženě utratí jen pro sebe za zbytečnosti, třeba za cestu na severní pól a zpět a za všechny hračky světa. Poslední zbylý lístek ji nutí k zamyšlení nad vlastní lehkomyslností a vede ji k rozhodnutí vykonat něco dobrého, třeba uzdravit svého kamaráda Viktora. (Skuby47)

Skuby47

Tento film jsem viděla kdysi v mládí a byl pro mne nezapomenutelný. Stále si vybavuji, že se tehdy jmenoval nějak jako Sedmikvítek. Moji nostalgickou dušičku moc potěšilo, že tuto animovanou ruskou pohádku uvedla před pár lety televize v cyklu Pohádky mého dětství. Krásná animace ve veselém i dojemném příběhu. Kdo by nechtěl mít takový květ, jehož každý okvětní lístek by mu splnil jedno přání. Přemýšlela jsem o tom vždy když jsem měla v rukou kopretinu, co bych si asi přála. V dětství asi hračky a stejné zbytečnosti jako malá Džeňa a v mládí něco víc materiálního, třeba bohatství, slávu a lásku. Kouzelný a pro děti inspirující film, v němž nad osobním prospěchem nakonec zvítězí soucit a touha pomoci kamarádovi v jeho trápení. I já jsem věkem změnila svůj žebříček hodnot a dnes bych si přála návrat všech vzácných lidí o které jsem v životě přišla. Jen nevím, jestli by na to jeden kvítek stačil. Moc pěkný film, doporučuji všem pamětníkům i jejich vnoučatům. ()