Peachfuzz

• Kanada

Horor / Thriller / Komedie / Romantický

USA, 2014, 82 min

Jason Blum

Mne to trochu pripadalo tak, že sa proste stretli dvaja kamaráti a rozhodli sa nakrútiť malý psychologický found footage o dvoch postavách bez miliónov, bez trikov, bez masakráží, bez krvi, bez ľakačiek (len so štipkou humoru) - proste jeden z nich dostal dobrý nápad a už to šlo samé od seba. Pekný dôkaz toho, že aj v jednoduchosti je krása, pretože niečo tak banálne, jednoduché a súčasne fungujúce sa nevidí každý deň. Akurát váham, či by som film zadelil aj do žánru "romantický", aj keď svojím spôsobom... prečo nie?(23.6.2015)

• dubinak

Brice si u mě tedy moc dobrou reputaci neudělal. Tímto svým nevímjaktonazvat dílem chtěl nejspíše ukázat světu, jak se svým kamarádem natočí jednoduchou horrorcomedy s psychologickým nádechem, nedůvěřivým příběhem a znepokojivou atmosférou. Jediné, co mě znepokojovalo byla neubíhající stopáž. Musím přiznat, že příběh byl alespoň pro mě dost nepředvídatelný a sama jsem měla vcelku chybné odhady, jak se děj bude vyvíjet. Super byly taky brutálně vtipné lekačky. Mark Duplass zahrál roli poměrně obstojně, ale to jsou asi jediné klady tohoto filmu. Jinými slovy bych tento výtvor popsala asi jako nevyslovitelnou nudu absolutně bez elánu. Leccos bych Creep odpustila, ale ta nezajímavost je silnější.(21.10.2015)

Nebyť Creep found footage, fungovalo by to lepšie aj ako horor, aj ako komédia; zbytočne si zväzovali ruky. A že záverom dali forme efekt a logiku? A stálo to celé zato? Vlastne hej, ale minimálne ten Peachfuzze by mal potenciál kľudne na niečo väčšie. 70%. Ps: Posledný záber vystrihnúť a poslať späť niekam 25 rokov dozadu(29.8.2015)

Pro mě velmi sympatický mix hororu a srandy (ano, na rozdíl od jiných uživatelů mi to chvílemi opravdu přišlo mimořádně úsměvné, byť značně černohumorným způsobem - do situace hlavního hrdiny bych se fakt dostat nechtěl). Mark Duplass si roli totálního pošuka, o němž si vzhledem k jeho chování nejste jistí, zda vás chce pobavit, znásilnit, nebo zavraždit, vyloženě užívá. Kack-Brice zase v roli nešťastníka, který se dostal do extrémně nepříjemné situace, také působí velmi přesvědčivě. Creep je zkrátka hezkou ukázkou filmu, který doluje napětí a strach ze samotných na plátně se odehrávajících situací a ne primárně pomocí filmařských prostředků (kamera, střih, hudba, triky).(25.7.2015)

• S.Quentin QUALE

Poctivý dvě hvězdičky dávám za ideu, která je sama o sobě naprosto funkčně znepokojující, bohužel já bych ocenil, kdyby daný obsah byl vměstnán do poloviční stopáže. Být to nakoncetrovanější středně dlouhý kraťas, šel bych klidně na čtyři. Takhle si Creepu i vážím, ale částečnou nudu popřít nedokážu. 40%(23.6.2015)

• Mark Duplass