Peachfuzz

USA, 2014, 82 min

Patrick Brice

Jason Blum
  • dubinak

Brice si u mě tedy moc dobrou reputaci neudělal. Tímto svým nevímjaktonazvat dílem chtěl nejspíše ukázat světu, jak se svým kamarádem natočí jednoduchou horrorcomedy s psychologickým nádechem, nedůvěřivým příběhem a znepokojivou atmosférou. Jediné, co mě znepokojovalo byla neubíhající stopáž. Musím přiznat, že příběh byl alespoň pro mě dost nepředvídatelný a sama jsem měla vcelku chybné odhady, jak se děj bude vyvíjet. Super byly taky brutálně vtipné lekačky. Mark Duplass zahrál roli poměrně obstojně, ale to jsou asi jediné klady tohoto filmu. Jinými slovy bych tento výtvor popsala asi jako nevyslovitelnou nudu absolutně bez elánu. Leccos bych Creep odpustila, ale ta nezajímavost je silnější.(21.10.2015)

Pro mě velmi sympatický mix hororu a srandy (ano, na rozdíl od jiných uživatelů mi to chvílemi opravdu přišlo mimořádně úsměvné, byť značně černohumorným způsobem - do situace hlavního hrdiny bych se fakt dostat nechtěl). Mark Duplass si roli totálního pošuka, o němž si vzhledem k jeho chování nejste jistí, zda vás chce pobavit, znásilnit, nebo zavraždit, vyloženě užívá. Kack-Brice zase v roli nešťastníka, který se dostal do extrémně nepříjemné situace, také působí velmi přesvědčivě. Creep je zkrátka hezkou ukázkou filmu, který doluje napětí a strach ze samotných na plátně se odehrávajících situací a ne primárně pomocí filmařských prostředků (kamera, střih, hudba, triky).(25.7.2015)

Nebyť Creep found footage, fungovalo by to lepšie aj ako horor, aj ako komédia; zbytočne si zväzovali ruky. A že záverom dali forme efekt a logiku? A stálo to celé zato? Vlastne hej, ale minimálne ten Peachfuzze by mal potenciál kľudne na niečo väčšie. 70%. Ps: Posledný záber vystrihnúť a poslať späť niekam 25 rokov dozadu(29.8.2015)

Mladý kameraman vo finančnej núdzi dostane perfektnú ponuku na zárobok. Keď príde na dohodnuté miesto a stretne sa s chlapom, ktorý si ho objednal, zistí, že chlap je smrtelne chorý a video chce zanechať svojmu nenarodenému synovi. Kameraman postupom času zisťuje, že chlap to v hlave nemá v poriadku a že ten, kto onedlho zomrie nemusí byť len ten chorý chlap. - Parádny výkon dvoch postáv, ktoré zvládli hrať 75 minút a aj tak neomrzeli. Markov herecký výkon bol v tomto filme výborný a velmi ma teší, že hral už v troch hororoch za sebou. Zvyčajne sa mi horory, v ktorých je malý počet postáv nepáčia, ale v tomto ich viac nebolo treba. Velmi dobrý príbeh so zaujímavou zápletkou a prekvapujúcimi odhaleniami. Rozhodne by som nechcel byť na mieste kameramana.Velmi sa mi páčila maska vlka. + herec z Mercy a The Lazarus Effect(30.7.2015)

Cesta do hlubin nitra zvráceného maniaka v reportážním balení, co z hororového hlediska prakticky vůbec nic nenabízí. Hlavní maník, který se nechá permanentně natáčet najatým týpkem, pak mu posílá "milostné" balíčky, je nanejvýš znepokojující figura, s níž byste nechtěli zapařit, dát si vanu, jít do lesa na procházku. Aaron s ním tohle vše absolvuje, přičemž první prvky hororových momentů se začnou objevovat až v závěru. Vše krajně obyčejně, až zdlouhavě pojaté. Vražda žádná, žádné extrovní ohrožení na životě, z něhož by si divák cvrkl do kalhot. V zásadě platí, že čím méně o Josephovi víme, čím víc o sobě lže, o to víc film nabírá na síle. Jelikož jsem následné pokračování viděl dřív, věděl jsem, jak nebohý Aaron dopadl. Nehledě na to, že jeho špatný konec je dost předvídatelný. Mark Duplass, maniak a strůjce projektu, pouštěl lepší děs-běs ve dvojce, klient, který ho natáčí je Patrick Brice, režisér obou filmů s jeho dokonale uvěřitelným šílencem. Není to přímo nudné, pořád si to snaží držet diváckou pozornost, jenže dialogy značně převažují, a jedno zabití na závěr, snímané z kilometru, prostě extra film nedělá. Moc dlouhý rozjezd, dojezd kumuloval co se dalo, ve výsledku to neohromí. Koncept byl veskrze originální, což se určitě počítá. 6/10(29.12.2017)

• Mark Duplass