Peachfuzz

USA, 2014, 82 min

Patrick Brice

Jason Blum
  • Havaj8

Opět dlouhá utahaná půlhodinka, která se snaží vytvořit nějakou vazbu mezi postavama. Až od chvíle, kdy Aaron zvedne cizí hovor se to začne vymykat. Samozřejmě lehce napínavý a znepokojující to je, ale stejně tak brzo i předvídatelný a člověk pochopí, o co tam vlastně jde. Takže ten konec upřímně ani není moc překvapivej, ale spíš tak trochu na hlavu. Jakoby ani jeden z žánrů mi k tomu moc nepasuje, ale co už.(30.8.2016)

Cesta do hlubin nitra zvráceného maniaka v reportážním balení, co z hororového hlediska prakticky vůbec nic nenabízí. Hlavní maník, který se nechá permanentně natáčet najatým týpkem, pak mu posílá "milostné" balíčky, je nanejvýš znepokojující figura, s níž byste nechtěli zapařit, dát si vanu, jít do lesa na procházku. Aaron s ním tohle vše absolvuje, přičemž první prvky hororových momentů se začnou objevovat až v závěru. Vše krajně obyčejně, až zdlouhavě pojaté. Vražda žádná, žádné extrovní ohrožení na životě, z něhož by si divák cvrkl do kalhot. V zásadě platí, že čím méně o Josephovi víme, čím víc o sobě lže, o to víc film nabírá na síle. Jelikož jsem následné pokračování viděl dřív, věděl jsem, jak nebohý Aaron dopadl. Nehledě na to, že jeho špatný konec je dost předvídatelný. Mark Duplass, maniak a strůjce projektu, pouštěl lepší děs-běs ve dvojce, klient, který ho natáčí je Patrick Brice, režisér obou filmů s jeho dokonale uvěřitelným šílencem. Není to přímo nudné, pořád si to snaží držet diváckou pozornost, jenže dialogy značně převažují, a jedno zabití na závěr, snímané z kilometru, prostě extra film nedělá. Moc dlouhý rozjezd, dojezd kumuloval co se dalo, ve výsledku to neohromí. Koncept byl veskrze originální, což se určitě počítá. 6/10(29.12.2017)

Nebyť Creep found footage, fungovalo by to lepšie aj ako horor, aj ako komédia; zbytočne si zväzovali ruky. A že záverom dali forme efekt a logiku? A stálo to celé zato? Vlastne hej, ale minimálne ten Peachfuzze by mal potenciál kľudne na niečo väčšie. 70%. Ps: Posledný záber vystrihnúť a poslať späť niekam 25 rokov dozadu(29.8.2015)

• maddy

Mark Duplass si s no-name kamošom napísal, zrežíroval a nakoniec aj odohral svoj debutový horor a ono to presne aj tak vyzerá. Ako keď si dvaja kamoši zoberú do rúk kameru, vyblbnú sa a v dome si natočia svoj found footage. Bez rozpočtu, bez zdĺhavého scenára, jednoducho len zo zábavy. Áno, je to celé nanajvýš jednoduché a banálne, ale vo výsledku ako taká found footage jednohubka celkom neškodné. Ročne sa urodia oveľa horšie kúsky a to sa ešte aj dostanú do kín. Akurát v prípade Creep zamrzí, že Duplass nemal aspoň trochu vyššie ambície. (Falošné) Ľakačky síce fungujú, no skutočné creepy momenty sú tu tak dva (Duplass za oknom a Duplass v prevleku vlka), ale aby som išiel s hodnotením vyššie musel byť ten nápad s psychicky narušeným vrahom podstatne viac rozpracovaný a film sa brať aspoň o trochu vážnejšie, aby pôsobil skutočne znepokojujúco. Takto v podstate iba zručene natočená creepy blbina. PS: žánre komédia a romantický uvádzané na CSFD mi prídu dosť scestné. CELKOVO: 2,5* (5/10)(24.7.2015)

• JASON_X

Tramtadadááá - po delší době zase tahám mnou často nepoužívanou nálepku "odpad!". Protože film, u něhož nemůžu přijít na jediný sebemenší důvod, proč mu dát aspoň jednu hvězdu za cokoliv, jinou nálepku logicky dostat nemůže. Absolutní absence jakéhokoliv momentu napětí, ani několik vteřin, naprosto nulový (ani chvilkový) zájem o jakoukoliv z jeho dvou postav, které jsou nejenom maximálně nezajímavé a nudné (nudně vypadající i nudně žvanící), ale i svým zjevem naprosto banální a necharismatické. Námět by dejme tomu aspoň na jednu hvězdu být mohl, ale s úplně jiným scénáristou, jiným režisérem a jinými herci. Nechápu že jsem to celé vůbec dal bez proklikání, i když pravda asi až napotřetí. A za to, že jsem na tuhle ubohost vůbec narazil, "vděčím" jen shodě názvu s jiným filmem z r.2004 (mutant vs. Franka Potente v londýnském metru).(4.1.2020)

• - Většina filmu je pouze improvizace. Herci měli ve scénáři napsáno například jen: „Jízda autem, zatímco se natáčí na kameru. (MeanWhile)

• - Film sa natáčal v meste Crestline, v Kalifornii. (Stefan Deryck)

• - Pracovný názov filmu bol Peachfuzz. (Stefan Deryck)