poster

Co se stalo o Vánocích

 • USA

  Mickey's Once Upon a Christmas

 • Slovensko

  Čo sa stalo na Vianoce

Animovaný / Rodinný

USA, 1999, 70 min

 • Djkoma
  ***

  Mickey:Co se stalo o Vánocích je soubor tří pohádek, v kterých vystupují známé i možná pro českého diváka méně známé postavičky studia Walta Disneye. Příběhu jsou přesně naopak, než jsou popsané v obsahu a jejich kvalita je velmi fajn. Pokud tedy jste dítě. Popravdě, dříve bych je ocenil asi i plným hodnocením, ale roky utíkají a má láska ke kresleným pohádkám už také není, co bývala. První příběh parodující film Na hromnice o den více je opravdu hodně fajn, druhý je doslova nuda, jejichž pointa je jasná od první chvíle a do třetice Mickey a jeho přítelkyně. Ti jsou sympatičtí, rozkošní, ale dětští opravdu už moc:(. Jinak bych neměl žádnou výtku, protože příběhy jsou animované klasickou animací opravdu moc pěkné a samotné postavičky prakticky každý zná...(8.1.2010)

 • Koda
  ****

  Jsou tu pomalu Vánoce a s nimi 3 příběhy našich Disney kamarádů. První příběh je o tom, co by se stalo u kačerů, kdyby si kluci přáli každý den Vánoce. Druhý příběh je o Maxovi a Goofovi, kdy poznají pravdu, že Santa Claus neexistuje a třetí příběh o Mickeym a Minnie, když se snaží vydělat na poslední chvíli peníze pro vysněný dáreček tomu druhému. Všechny tyto tři příběhy obohacuje Vánoční vyprávění pana vypravěče, které je kouzelné tím, že si režiséři dali práci s rýmováním a to určitě rozesměje člověka ještě víc. Dokonce se i děti naučí, že Vánoce nejsou jenom o dárcích, ale hlavně o tom se potkat s přáteli a být s nimi šťastný. Tento dárek tří příběhů určitě přinese spoustu lidem radost, protože příběhy jsou pro všechny generace, jsou kouzelné a určitě nikdy neomrzí :) Já mám taky dárek, a to hvězdičku navíc, protože si to zaslouží!(24.11.2019)

 • boni
  **

  To se takhle těšíte na klasický vánoční příběh s tou roztomilou disneyvskou animací starých časů, tedy něco ve stylu Mickeyho vánoční koledy, a dostanete tohle. Alespoň jsem se tedy přesvědčil, že nic spojeného s Waltem a datem vzniku, dotýkajícím se nového milénia nebrat, respektive obloukem se tomu vyhnout. Samozřejmě čest těm výjimkám, jako je například Ledové království.(30.12.2018)

 • LencaN
  ***

  Jedná se o soubor tří povídek s vánoční tematikou a v každé hraje jiná sestava disneyových postaviček. První mě až tak nenadchla, protože se pořád dokola Kulíkovi, Dulíkovi a Bubíkovi opakovaly Vánoce a byli celkem otravní. Druhá mi přišla strašně nevýrazná se slabým scénářem. Goofy se snaží syna přesvědčit o existenci Santa Clause. Sice se tu objevilo několik dojemných chvilek, ale jinak tu bylo až moc pádů, moc nehod a prostě všeho. A poslední příběh o tom, jak si Mickey a Minnie kupovali vánoční dárky a přitom museli řešit problém s nedostatkem financí se mi líbil strašně. Hodnotit tuto minipohádku samostatně, tak jí dám 100*, ale jako celek to tak silné bohužel nebylo.(17.11.2018)

 • JohnnyD
  *****

  Vtipné a hrejivé. Proste úžasné. Najmä druhý príbeh s Goofym ako starostlivým otcom je skvostný. Trochu zaostáva predvídateľný a preštylizovaný tretí s Mickeym, no napriek tomu je to dokonalá vianočná pecka s dobre vypointovanými vianočnými príbehmi, tak ako sme zvyknutí z komiksov Káčera Donalda a spol.(30.12.2010)

 • - Sklad, ve kterém Minnie pracuje, se jmenuje "Mortimers". Mortimer je jméno, které dříve Walt Disney chtěl dát Mickey Mousovi. (Karlsberger)

 • - V kapitole "A Very Goofy Christmas" je jedna z ozdob, co Goofy dává na stromeček, z filmu Kráska a Zvíře: Kouzelné Vánoce (1997). (Karlsberger)

 • - Ve scéně v nákupním centru, můžeme vidět několik parodií na únikové metody Indiana Jonese. (Karlsberger)