Return to Sender

Return to Sender

Thriller

USA, 2015, 95 min

• hous.enka

Rosamund Pike je zase kočka, co se nebojí vystrčit drápky, mňau. Bohužel Return to sender je pro mě spíš televizním filmem s nevelkými ambicemi a ač je motiv znásilnění silný, zde je to pouze takový startér. Nakopne, zavrčí a... zhasne. Čekala jsem větší psycho, víc krve a víc zneklidňujících otázek. Navíc ve scéně, kdy chlapík leží na posteli má v jednotlivých záběrech střídavě bílé a tmavě šedé ponožky. Možná maličkost, ale zamrzí.(23.8.2015)

Nejradši bych hodnotila 3,5. Ale nejde to, a tak jsem se přiklonila ke čtyřem. I tak je ten film podhodnocený. Je pravda, že podle traileru jsem si myslela, že to bude naprosto o něčem jiném. A celý film jsem nevěděla, o co vlastně té ženské jde. Ale to si myslím, že je dobře, protože alespoň to bylo pro mě překvapení. Jen od toho nemůžete očekávat kdovíco.(5.8.2015)

• kaylin

Aneb jak by vypadal prequel ke snímku "Zmizelá". Bohužel je to celkem nefunkční film, který chce stavět na tom, že Rosamund Pike tyhle role jdou a že je dost dobrá herečka na to, abyste jí to věřili. Já jsem to tentokrát nevěřil, ale to jen kvůli špatnému scénáři, kterému chybí napětí. Do scény znásilnění to je drsné, máte určitá očekávání. Pak je to jen Rosamund v centru dění, ale takového dění, které vás nebaví.(31.5.2015)

Co k tomu napsat, aby člověk nevyzradil a nezhatil to málo, co film nabízí k napětí a pointě? Faktem je, že jde o vcelku zajímavý pohled na vyrovnávání se se znásilněním, kdy se ukáže, že oběť není ta tradiční nevinná oběť. Faktem je, že největším tahákem pro mě byla Rosamund, ale nalákal mě dost trailer a vlastně i vcelku nelichotivé hodnocení a komentáře. Film je nakonec trošku jiný, než by se z traileru dalo očekávat, je určitě lepší, než tvrdí většina komentářů a nízkých hodnocení. Faktem ale taky je, že Rosamund se snaží seč může, ale film jí trochu hází klacky pod nohy. Scénář mohl být trošku živější a ve střední části pestřejší. Nic to však nemění na tom, že i tak je Return to Sender ucházející podívaná.(12.8.2015)

• Morholt

Zdravotní sestra, která má až příliš pozitivní vztah k hygieně, se rozhodne řešit trauma z násilného zážitku tak, že začne docházet do vězení za chlapem, který jí znásilnil. Teď budu možná trošku spoilerovat, když napíšu, že se jedná o pokus o trošku sofistikovanější rape and revenge. A zrovna dvakrát nevyšel. Nejzásadnějším problémem je fakt, že se to celé strašně táhne. Už dlouho mě nic tak neuspávalo. Za pozornost stojí vlastně jen začátek a konec. Další věcí je strašná předvídatelnost, kterou se sice režie snaží zamaskovat profilem násilníka, ale moc jí to nejde. A nakonec je tu Rosamunde Pike, kterou mám sice rád, ale tady svou roli absolutně nezvládla. Zklamání. 15%(3.8.2015)