Return to Sender

Return to Sender

Thriller

USA, 2015, 95 min

• verbal

Mongoloidní prcatice paní Štiková dost nelibě nese, když ji někdo neočekávaně ohne o stůl a naboří se jí do dvojky, aniž by k tomuto předem vydala kolkovaný souhlas. Devadesát minut pak kompulzivně opravuje verandu a chová se jako jeblá kráva, aby se v posledních pěti velmi debilně a nezáživně urvala ze řetězu. Evidentně jsme svědky zrození nového subžánru mimořádně otravných srylerů s názvem Rape&Bore.(28.8.2015)

• castor

Blondýnka s dlouhými nohami a velkými bílými zuby navlékla uniformu zdravotní sestry, naznačila, že muži jí dvakrát nechybí a že tak trochu nerada sahá na cizí věci. Jeden vometák na ni ovšem sáhne zatraceně dost. Stěžejní scény (SPOILER) znásilnění a následné (očekávatelné) odplaty jsou natočené tak nějak bez emocí, to nemyslím tak, že bych toužil po nějakých pikantních záběrech, ale jednoduše jim chybí napětí, mrazení v zádech, chcete-li. Nebýt Rosamund Pike, disk by skončil v koši většiny diváků, kteří by po snímku omylem sáhli. Kupříkladu její problém s třesem rukou opravdu není takové drámo, abychom ho sledovali dlouhé minuty. Výsledku chybí dravost, zarputilost, netluče mu srdce, cokoliv o inspirativním přesahu nemůžeme ani naznačit. Prostě je jen nijak zajímavou žánrovkou.(12.8.2015)

• silentname

Už vidím pána režiséra Fouada Mikatiho ako príde k Rosamund Pike a pochváli jej výkon v Gone Girl a navrhol jej, že by si mohla zahrať v jeho filme psychopatickú rolu. A nemyslím si, že je to spoiler, lebo určité elementy toho môžete postrehnúť už v traileri. Príbeh je úplne na hlavu, postavy tu absolútne nefungujú, dialógy sú otrasné a okrem toho je film nudný až do miery, kde sú vám ukradnuté osudy všetkých postáv. Dokonca aj psa. Myslím si, že ak chcete film, ktorý sa k podobnej téme postavil správnym smerom, tak si radšej čeknite Hard Candy. Oveľa lepšie tam vytvorili thrillerové elementy a hoci bol miestami film trošku drsný, tak z toho nebola nudná fraška, kde človek skutočne len chce, aby to všetko skončilo. Dúfam, že tento film nepošramotí kariéru Rosamund Pike, lebo by to bola veľká škoda. Filmu sa určite vyhnite. Hodnotenie: F(4.10.2015)

• kaylin

Aneb jak by vypadal prequel ke snímku "Zmizelá". Bohužel je to celkem nefunkční film, který chce stavět na tom, že Rosamund Pike tyhle role jdou a že je dost dobrá herečka na to, abyste jí to věřili. Já jsem to tentokrát nevěřil, ale to jen kvůli špatnému scénáři, kterému chybí napětí. Do scény znásilnění to je drsné, máte určitá očekávání. Pak je to jen Rosamund v centru dění, ale takového dění, které vás nebaví.(31.5.2015)

• Morholt

Zdravotní sestra, která má až příliš pozitivní vztah k hygieně, se rozhodne řešit trauma z násilného zážitku tak, že začne docházet do vězení za chlapem, který jí znásilnil. Teď budu možná trošku spoilerovat, když napíšu, že se jedná o pokus o trošku sofistikovanější rape and revenge. A zrovna dvakrát nevyšel. Nejzásadnějším problémem je fakt, že se to celé strašně táhne. Už dlouho mě nic tak neuspávalo. Za pozornost stojí vlastně jen začátek a konec. Další věcí je strašná předvídatelnost, kterou se sice režie snaží zamaskovat profilem násilníka, ale moc jí to nejde. A nakonec je tu Rosamunde Pike, kterou mám sice rád, ale tady svou roli absolutně nezvládla. Zklamání. 15%(3.8.2015)

• Nick Nolte