poster

Kókaku kidótai: Arise – Border 4: Ghost Stands Alone

 • Japonsko

  攻殻機動隊ARISE Border 4: Ghost Stands Alone

 • Japonsko

  Koukaku kidoutai: Arise – Border 4: Ghost Stands Alone

 • Japonsko

  Kōkaku kidōtai: Arise – Border 4: Ghost Stands Alone

 • USA

  Ghost in the Shell: Arise – Border 4: Ghost Stands Alone

Animovaný / Akční / Drama / Krimi / Sci-Fi

Japonsko, 2014, 55 min

Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Úctyhodné finále prequelové série k jednomu z nejlepších kyberpunků všehomíra? Ani náhodou! Neduhy kterými trpěli předchozí části jsou stále přítomné, jen jsou o něco víc vidět, jinými slovy, akce je sice koukatelná, ale dokonale zbytečná, rozhřešení a pointa jednotlivých případů zas odhadnutelná a neblaze klišovitě nalinkovaná. A to na nadprůměr prostě nestačí (obzvlášť když je součást Ghost in the Shell vesmíru, himlhergot). Co je pro mě ovšem na tomhle nejhorší je fakt, že z kyborgů a nosičů Duchů dělá něco nechutně normálního a běžného, což je pro mě prostě v přímém rozporu s atmosférou a aurou původního dílu (teď fakt mluvím jen o jakési náladě snímku, nikoliv o kvalitách děje, či krásy kresby). Zkrátka, je to průměr, který neurazí, nepotěší, ani nepřinese nic nového ohledně běsnění zdivočelé hrachové kaše uprostřed mongolských stepí (což by bylo mnohem zajímavější, než to, o čem Duchové v osamění v reálu jsou).(12.2.2015)

 • sheen
  ****

  Líbilo, hezká Quadrilogy o tom jak se dala parta okolo Majora a Batou dohromady. Uvidíme co nám předvede Scarlett.(16.11.2016)

 • klerik
  ****

  Logické "ukončenie" série. Prvé dve časti boli trochu rozpačité (tím sa len dával dokopy, pomerne málo filozofického presahu). Trojka prišla s emóciami a pár úžasnými scénami. Štvorka sa vracia k politickej chladnej rovine, ale už je jasne ukotvená vo svojom svete a divák už vie, čo môže čakať...(14.1.2015)

 • ScarPoul
  ***

  Nezáživne. Zatiaľ čo prvé diely pracovali s nostalgiou a s prepojením všetkých postáv, aby mohla vzniknúť povestná Sekcia 9, posledné dva diely Border: Arise sú rozťahané a riešia úplne iné prípady, než ten hlavný, ktorý udával tempo. Ten sa tu mihne len okrajovo a dostávame sa do síce atmosférického sveta, ale do sveta, v ktorom až na výborný úvodný masaker sadá nuda a zbytočné rozumovanie. Netvrdím že to nie je funkčné. Ale na klasické príbehy to bohužiaľ nemá. Kazučika Kise dostal do rúk skvelý materiál a nebyť postáv, ktoré máme radi, išlo by to do priemerných, až podpriemerných vôd.(14.4.2017)

 • Vishnar
  ***

  Poslední čtvrtý díl mi hodnocení nezvedne. Nese se v podobném duchu a stojím si za tím, že se jedná o nejslabší příspěvek do Ghost in the Shell.(17.10.2016)

 • Adasin
  ****

  Tak nakonec spokojenost, i když vznik týmu Sekce 9 není tak strhující jako filmy nebo seriál Stand Alone Complex. Atmosféra zde byla asi nejblíže právě ke Stand Alone Complexu ze všech čtyř dílů. Nemám vlastně nic, co bych vyčetla ale zase nic, kvůli čemu by si čtvrtý díl zasloužil vyšší hvězdičkové ohodnocení než zbytek série. Jestli je seriál Arise opravdu z většiny to samé, klidně se podívám znova, pěkně to uteklo. 8/10(18.12.2018)

 • kaylin
  **

  Tohle je díl, kde mě zase dovedla trochu zaujmout vizuální stránka a sem tam jsem měl pocit, že se tvůrci i snažili, aby nějaká ta scéna, nikoli nutně akční, vypadala docela dobře. Bohužel už se to veze na takové nezajímavé dějové vlně, že mě ani tohle finále minisérie nedokázalo nijak více dostat a strhnout.(30.6.2017)

 • massdonfel
  **

  čtvrtý Arise. co k němu říct.. epický začátek se proměnil v docela emotivní střed, ale bohužel empatie u mě v tomto hledisku asi nefunguje.. Z tohoto důvodu jsem se místy nudil... Nejhorší byl ale ten naprosto předvídatelný konec. Což je v Ghost in the shell atipické z tohoto důvodu to pro mě byl nejhorší díl ze série 4/10(15.9.2014)

 • pekas
  ***

  Vyvrcholení série a mého trápení. Opět se naprosto nechytám, co se to tam děje. Takže hodnotím v podstatě jen animaci, zvuk a dojem. Pořád je to takové rozhraní mezi 3 a 4. Dnes dávám 59%(22.5.2015)

 • papaguy
  *****

  Po tom dlouhém hladu a bídě, nezbývá, než jít na 5*.(23.12.2015)

 • blondboss
  **

  Vyvrcholenie Arise série o tom, ako vlastne Section 9 vznikla sa v nieslo už v duchu tej pôvodnej série a bolo to už menej o akčnosti a viac o filozofovaní. Trošku som nepochopil ten záver, ale tak v zásade som celkovo nepoňal celé toto univerzum, takže až tak ma to neprekvapuje. 40 %(10.12.2018)