Kókaku kidótai: Arise – Border 4: Ghost Stands Alone

Japonsko, 2014, 55 min

Kazučika Kise

Předloha:

Masamune Širó (komiks)

Líbilo, hezká Quadrilogy o tom jak se dala parta okolo Majora a Batou dohromady. Uvidíme co nám předvede Scarlett.(16.11.2016)

Nezáživne. Zatiaľ čo prvé diely pracovali s nostalgiou a s prepojením všetkých postáv, aby mohla vzniknúť povestná Sekcia 9, posledné dva diely Border: Arise sú rozťahané a riešia úplne iné prípady, než ten hlavný, ktorý udával tempo. Ten sa tu mihne len okrajovo a dostávame sa do síce atmosférického sveta, ale do sveta, v ktorom až na výborný úvodný masaker sadá nuda a zbytočné rozumovanie. Netvrdím že to nie je funkčné. Ale na klasické príbehy to bohužiaľ nemá. Kazučika Kise dostal do rúk skvelý materiál a nebyť postáv, ktoré máme radi, išlo by to do priemerných, až podpriemerných vôd.(14.4.2017)

• kaylin

Tohle je díl, kde mě zase dovedla trochu zaujmout vizuální stránka a sem tam jsem měl pocit, že se tvůrci i snažili, aby nějaká ta scéna, nikoli nutně akční, vypadala docela dobře. Bohužel už se to veze na takové nezajímavé dějové vlně, že mě ani tohle finále minisérie nedokázalo nijak více dostat a strhnout.(30.6.2017)

Úctyhodné finále prequelové série k jednomu z nejlepších kyberpunků všehomíra? Ani náhodou! Neduhy kterými trpěli předchozí části jsou stále přítomné, jen jsou o něco víc vidět, jinými slovy, akce je sice koukatelná, ale dokonale zbytečná, rozhřešení a pointa jednotlivých případů zas odhadnutelná a neblaze klišovitě nalinkovaná. A to na nadprůměr prostě nestačí (obzvlášť když je součást Ghost in the Shell vesmíru, himlhergot). Co je pro mě ovšem na tomhle nejhorší je fakt, že z kyborgů a nosičů Duchů dělá něco nechutně normálního a běžného, což je pro mě prostě v přímém rozporu s atmosférou a aurou původního dílu (teď fakt mluvím jen o jakési náladě snímku, nikoliv o kvalitách děje, či krásy kresby). Zkrátka, je to průměr, který neurazí, nepotěší, ani nepřinese nic nového ohledně běsnění zdivočelé hrachové kaše uprostřed mongolských stepí (což by bylo mnohem zajímavější, než to, o čem Duchové v osamění v reálu jsou).(12.2.2015)

• massdonfel

čtvrtý Arise. co k němu říct.. epický začátek se proměnil v docela emotivní střed, ale bohužel empatie u mě v tomto hledisku asi nefunguje.. Z tohoto důvodu jsem se místy nudil... Nejhorší byl ale ten naprosto předvídatelný konec. Což je v Ghost in the shell atipické z tohoto důvodu to pro mě byl nejhorší díl ze série 4/10(15.9.2014)