Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Špeciálne britské jednotky S.A.S. sa podieľajú na najnebezpečnejších misiách na natoľko utajených miestach planéty, že normálny smrteľník o nich nemá ani tušenie. Sú neustále v pohotovosti kvôli prípadným teroristickým incidentom v Británii, alebo všade inde vo svete. Veľa odvážlivcov sa pokúša dostať medzi nich, avšak len elita to dokáže. Toto je príbeh Mickeyho Tomlinsona (Tom Hughes), ktorý podstúpi ťažké útrapy výberového konania, v ktorom bude musieť prekonať brutálne fyzické a psychické muky, ale hlavne démonov minulosti, ktorí ho prenasledujú na každom kroku. (sochoking)

(více)

Recenze (19)

Trustme 

všechny recenze uživatele

Poloamatérský film v komorně (nudném) laděném stylu, který má pojednávat o výcviku SAS. Zde spíše s přihlédnutím na psychický dopad rekruta během tréninku. Jako film to zcela nefunguje a pro military fanoušky spec forces action movies nepozřetelné sousto. K dispozici je mnohem víc poutavěji zpracovaných TV dokumentů o britských SAS, než tohle zbytečné ostudné dílko. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Celovečerní náborové video do britských speciálních jednotek. Jasně, přijímačky k elitním S.A.S. jsou pekelně fyzicky i psychicky náročné a méně než 10% kandidátů vydrží a projde, ale o tom nemuseli točit film, to všichni vědí. Takže vcelku rutinní nuda, sice slušně realizovaná a jen střídmě patetická, kterou nevytrhne ani kratičká první ostrá mise v nějakém skladišti, při které se zúročí tvrdý trénink a správní borci prokážou charakter (a obětavost). ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Filmy o jednotkách Commandos nebo SAS maj u mně vždy nějaký ten bodík navíc. Tyhle jednotky a chlapi v nich prostě můžu... Na tohle jsem se tedy opravdu hodně těšil. Začátek byl britsky mrazivý a já věděl při pohledu na zamrzlé Skotsko, armádní land rovery a drsnej vícvik, že to je ten pravý šálek mého oblíbeného čaje... Dokonce i hlavní hrdina měl správnej anglánskej kukuč... O výcviku těchto jednotek jsem něco četl a řekl bych, že tu neukázali ani polovinu z toho jak cvičili kluky za druhý světový... Blikání žárovkou, zákaz spánku, změna teplot v cele z chladu na vedro a dokola a dokola.... I když jste věděli, že je to jen test... a že vás nikdo nekilne, protože vás cvičí vlastní armáda, přesto jste to často raději zabalili sami... Potud Ok. U poslední zkoušky mně tedy osobně dostal ten táborák na útěku, tam už opravdu chybělo jen sladký dřevo a nějakej ten song o ,,Červený řece, kde ční kamení''...... Jenže po výcviku se to těžce láme. Dojde na lásku s velitelkou a na akci s teroristama. Ty jsou srandovní se srandovními muslimsko-balkánskými jmény a chtějí odpálit radioaktivní bombu v Londýně. Proboha proč? Dojde k akci, přestřelkám... Opravdu mi chce někdo tvrdit, že cvičenej borec od SAS netrefí burana v teplákovce heklerem s optikou na 20 m když terorista blbě vykukuje zpoza betonové silniční zábrany? To na něj musí bejt vypálenej celej zásobník a ani pak nejde down? A co ty ruční souboje? Pche. Nevím co tohle mělo být. Bejt člen SAS tak si hochy od tohohle filmu najdu a cvočky okovaným bagančetem bych je kopnul kamsi za poškození zatraceně skvělé pověsti. Tři barety, ale je to s odřenou okřídlenou dýkou... * * * ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tak nějak jsem si říkal už na začátku, jestli tenhle snímek může být něčím výjimečný. Podle všeho nikoli. Prostě jen další britská snaha vyzkoušet si různé žánry, ale všechny je podávat na jeden způsob. Rádoby drsně a chlapácky. Prostě to nějak nefunguje, když už to člověk vidí tolikrát. Chce to trochu více obměnit. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Vizuálně lehce nadprůměrné homevideo několika kamarádů. Jako skutečný film to moc totiž nevypadá a závěrečná bitka v pronajmuté hale to fakt zachránit nemůže. A docela je to škoda, protože to 1) buďto mělo končit přijetím -nebo- se přijímák měl scvrknout a nějaký skutečnější děj, akce a mise měly následovat tak maximálně od půlky filmu. Osobně bych asi uvítal spíše tu první variantu, protože na druhou to zjevně nemělo peníze na výpravu. Přitom herci byli vybraní dobře a člověk by jim to možná i celkem věřil. Prostě jen homevideo jako pocta SAS. Vyměnit rejžu a scénáristu v jedné osobě a jeho scénář překopat. Pak by to mohlo dát i o jednu dvě hvězdičky navíc. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama