I Am Soldier

Akční / Thriller / Válečný

Velká Británie, 2014, 84 min

• Acrobat

Ja som toho názoru, že je lepšie sa nechať zavesiť nejakou polonahou dominou, ktorá vám popri slastnej bolesti spôsobí potešenie. Toto tu ako aj za Atlantikom je dobrovoľne daný súhlas, aby ma mohli mučiť, ziapať na mňa, degradovať moju osobnosť. Kto by na seba dobrovoľne nechal kydať? Neviem, možno som zaostalý, ale od dôb Tigerlandu mám v tom jasno. Tí zo SAS sú taký tajný, že ani neviete či vôbec existujú a zasahujú :). No teda mne je ľahšie absolvovať výcvik v Call of Duty, čo odporúčam aj viacerým, pre Ďalších tu bude dobrá literatúra knihy čo som dávno čítal, a čo mi požičal militantne založený kolega. Názov neviem. A filmová stránka? Ak by som sa podľa PR rozhodoval kde vstúpim (čo samo že nie), tak Act of Valor malo galakticky iný štýl, formu a obsah. Tu mi to príde, že chlapci sú z „venkova.“ Máte niekto nejaké otázky? Ja. Dokázali by ich nasadiť aj na Banea?? (videné 04.05.2014, BDrip)(4.5.2014)

• Blackwolfik

Řeknu to takhle, až na poslední scénu filmu, dobrý. 4/5 filmu jsem zmrkl bez problému. Ale co měl být ten konec fakt nechápu, kdyby to raději dotočili bez té poslední akce, kousl bych to. Dal bych pak i 4 hvězdy. Ale nechápu jestli se všichni ze štábu zhulili a přeskočilo jím nebo pak nevím co to mělo být. Absurdní, nereálné a herci hrozní v poslední akci. Tak dávám 4/10.(2.5.2014)

• Trustme

Poloamatérský film v komorně (nudném) laděném stylu, který má pojednávat o výcviku SAS. Zde spíše s přihlédnutím na psychický dopad rekruta během tréninku. Jako film to zcela nefunguje a pro military fanoušky spec forces action movies nepozřetelné sousto. K dispozici je mnohem víc poutavěji zpracovaných TV dokumentů o britských SAS, než tohle zbytečné ostudné dílko.(13.9.2014)

• VanTom

Celovečerní náborové video do britských speciálních jednotek. Jasně, přijímačky k elitním S.A.S. jsou pekelně fyzicky i psychicky náročné a méně než 10% kandidátů vydrží a projde, ale o tom nemuseli točit film, to všichni vědí. Takže vcelku rutinní nuda, sice slušně realizovaná a jen střídmě patetická, kterou nevytrhne ani kratičká první ostrá mise v nějakém skladišti, při které se zúročí tvrdý trénink a správní borci prokážou charakter (a obětavost).(1.7.2014)

• MartinezZ

Vizuálně lehce nadprůměrné homevideo několika kamarádů. Jako skutečný film to moc totiž nevypadá a závěrečná bitka v pronajmuté hale to fakt zachránit nemůže. A docela je to škoda, protože to 1) buďto mělo končit přijetím -nebo- se přijímák měl scvrknout a nějaký skutečnější děj, akce a mise měly následovat tak maximálně od půlky filmu. Osobně bych asi uvítal spíše tu první variantu, protože na druhou to zjevně nemělo peníze na výpravu. Přitom herci byli vybraní dobře a člověk by jim to možná i celkem věřil. Prostě jen homevideo jako pocta SAS. Vyměnit rejžu a scénáristu v jedné osobě a jeho scénář překopat. Pak by to mohlo dát i o jednu dvě hvězdičky navíc.(23.4.2014)