poster

Fear Clinic

Horor

USA, 2014, 95 min

Režie:

Robert Hall

Scénář:

Robert Hall, Aaron Drane

Kamera:

Joseph White

Hudba:

Jason M. Hall

Producenti:

Luke Daniels, Aaron Drane

Střih:

Sherwood Jones

Scénografie:

Jennifer Klide

Kostýmy:

Rachel Demski
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Raziel_cz
  **

  Originál jako jeden z mála webseriálů s pěti minutami na díl opravdu fungoval. Žádný sraní, Englundův zlověstný hlas, bedna, fóbie, titulky. S tím by si film pochopitelně nevystačil, takže bylo potřeba do scénáře narvat víc vrstev. A bohužel musím říct, že Robert Hall by měl zůstat u makeupu. Co se týče masek a efektů, s daným rozpočtem klobouk dolů. Jenom ty... asi odlesky baterek byly fakt úchylné. S daným rozpočtem se ale také připravte na to, že jediný, kdo tu opravdu hraje, je Robert Englund. Problém Fear Clinic je, že se v ní strašně dlouho nic neděje. S postavami a jejich minulostí se seznamujeme dobrou hodinu a čtvrt, a kdyby občas nepřišla lekačka, snad byste ani neřekli, že jde o horor. Nicméně, hrdinové nejsou úplní kokoti, jejich představitelé jsou veskrze sympatičtí, nějak to plyne a překvapivě ani moc nenudí. Pak ale přijde zvrat a závěr se změní v nepřehlednou fantasmagorii, kterou se tvůrci nejspíš snažili nahnat prozatímní absenci strachu. A nedaří se jim to. Záporná entita sice ujde, ale do toho je zapletena ještě překombinovaná vedlejší linie a potenciálně zajímavé vyústění je filmařsky naprosto nezvládnuté. Nehledě na fakt, že v těchto momentech už hrdinové úplní kokoti jsou a věci se dějí bez příčiny. A taky je tu prvek, jenž jsem nazval "putovní brokovnice", což je přes všechno, co uvidíte, zdaleka nejabsurdnější element snímku. Nejvíc ale zamrzí úplný konec, který by při delší stopáži měl potenciál na zajímavé finále. Takhle je z něj jenom příslib sequelu, o který vůbec nestojím.(31.5.2015)

 • Aluska88
  ***

  Tak nějak nechápu to zdejší mizerné hodnocení. Coby seriál dokázal Fear Clinic přinést výborný a děsivý portrét strachu, jeho podstaty a neomezené moci. Filmová verze sice není tak vydařená, jako seriál, ale své klady rozhodně má. Vizuál je výborný, atmosféra pošmourných zimních dnů také udělá své a výkony jsou na takový snímek, který nejspíš neměl moc velký rozpočet, také velmi slušné. Příběh je dobře zpracován, nepůsobil na mě nijak amatérsky, snad jen závěrečné části působily lacině, obviously CGI:) Thomas Dekker je zajímavý týpek a ráda ho uvidím v jakémkoliv filmu. Robert Englund bude navždy Freddy Krueger, ale své místo má v hororech stále jisté. I když vidět polonahého bych ho snad ani nemusela:) "Každý den nosíme všichni masky. Schováváme se za společenské masky. Musíme je nosit, bez nich bychom nepřežili."(30.8.2015)

 • kaylin
  ***

  U snímku jsem se docela bavil a musím říct, že jsem nebyl zklamaný. Ten příběh mě přímo nenadchnul, ale docela jsem si užíval, jak se to celé rozplétá, jak jsou zde i další příběhy v příbězích a celé to dává jakýsi zvrácený smysl. Ten strach nebyl využit naplno, to určitě ne, ale Robert Hall si nechal prostor pro to, aby vás některými scénami zvládl skutečně zhnusit. I to mu počítám k dobru.(7.4.2015)

 • *CARNIFEX*
  **

  Partia mladých ľudí, ktorá prežila pri útoku muža v maske so samopalom traumatickú udalosť, prichádza do nemocnice Dr. Andovera, aby ich za pomoci vlastného vynálezu zbavil vidín a halucinácií, ktoré ich neustále prenasledujú. Oni však ani z ďaleka nie sú jediní, ktorí potrebujú pomoc. Údajne je v tomto "duchu" spracovaný aj seriál. Ten som síce nevidel, a tak ich vzájomne neviem porovnať, no "Fear Clinic" mi neprišiel ako vyslovená katastrofa. Osobne ma pár halucinogénnych scén zaujalo, aj keď som zrejme z totálnej biedy a "chudoby", z momentálnej ponuky prabiednych hororov totálne oskromnel. Zázrak by ale fanúšik hororu v podobe mimoriadneho gore či atmosféry určite očakávať nemal - 40%.(29.1.2015)

 • NostraMovies
  **

  No tak veľké očakávania vystriedalo obrovské sklamanie.Absolútny scenáristický bordel v ktorom som sa strácal počas celého filmu.Divný vizuál,sem tam nejaká pekne spravená maska a to je vlastne aj všetko.Samozrejme som sa tešil na Englunda,no tentokrát to je fakt bieda.Osobne ma najviac potešila Fiona Dourif,ktorá má fakt niečo do seba a v rámci žánru si nielen pre meno svojho otca,určite získa priazeň fanúšikov...(30.9.2015)

 • - Píseň, kterou Bauer (Corey Taylor) pustí v autě, je "The Dark" od skupiny Stone Sour. Corey Taylor je frontmanem této kapely. (Corpsegrinder)

 • - Pesničku, ktorá hrá v aute, keď Bauer odvezie Megan, naspieval on sám. (Marceloo)

 • - Vo filme si zahral i Corey Taylor, frontman americkej metalovej kapely Slipknot. Jedná sa o jeho debut na filmovom plátne, aj keď je uvedený v snímke Rollerball (2002) spolu s ostatnými členmi kapely. Na natáčanie nedorazili, preto boli počas jedného ich koncertu nasnímaní a digitálne pridaní do filmu. (belinko)