Druhý báječný hotel Marigold

• Velká Británie The Second Best Exotic Marigold Hotel (více)

Báječný hotel Marigold leží v indickém Jaipuru a v předchozím filmu se stal útočištěm sedmi trochu noblesních a trochu potrhlých britských penzistů, které si s gustem zahrála elita britského herectví. Teď už je Báječný hotel Marigold plně obsazen stálými hosty a jeho manažerka Muriel (Maggie Smith) i majitel Sonny (Dev Patel) chtějí své podnikání rozšířit. Mají totiž velký sen, který se jmenuje Druhý báječný hotel Marigold. Mezitím si ostatní členové jejich party užívají v Indii nejen znovunalezenou chuť do života ale také nová přátelství a lásky. Evelyn a Douglas (Judi Dench a Bill Nighy) si každodenně lámou hlavu nad tím, kam je asi zavedou jejich společné snídaně, kdežto Norman a Carol (Ronald Pickup a Diana Hardcastle) se už plaví po bouřlivých vodách společného vztahu. Madge (Celia Imrie) oslňuje hned dva nápadníky najednou, ale má těžkou volbu, oba jsou totiž bohatými mahárádži. Sonnyho matka se zase stává múzou nového hotelového hosta, spisovatele Guye Chamberse (Richard Gere). A právě sbližování své matky s Gueyem nese těžce hoteliér Sonny. Je totiž přesvědčený, že tento záhadný spisovatel je ve skutečnosti tajným americkým hotelovým inspektorem, který přijel vyhodnotit kvalitu jeho hotelových služeb a může ohrozit jeho plány se zapojením hotelů do celosvětové sítě. A aby se toho nedělo málo, blíží se jeho vlastní svatba se Sunainou. A pořádná indická svatba je mnohem komplikovanějším projektem než vybudování nového hotelu. Sonny zoufale nezvládá ani jedno. Ještě že je obklopen britskými přáteli, kteří vše řeší s nadhledem, protože ochudit diváky o svatební tečku, to by byl skoro zločin. (CinemArt)

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $33,078,266Tržby Celosvetovo $85,978,266Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ také varenie z chématického blata ale má to aspoň dobrú atmosféru neokukanej Indie, herecký ambasábel je mierne nevyužitý a Dev Patel akurát tak otravný svojím pobehovaním /55%/ ()

silentname

Napriek tomu, že film má stále svoju charizmu a je príjemne pozerateľný, myslím si, že Druhý Hotel Marigold niečo stráca. Prvá polka filmu je veľmi komplikovaná a človek nechápe kam jednotlivé sekcie majú smerovať, no všetko sa to postupne vysvetľuje. V druhej polke sa však film príjemne zdvíha a je aj vizuálne zaujímavé ho sledovať. Záverečná scénka so svadobným tancom je skutočne skvelá. Plus postavy sú stále rovnako dobré a prinášajú radosť z pozerania, no myslím si, že možno mohol ísť film trošku jednoduchšou cestou a netlačiť na niektoré momenty tak moc. Stále však ide o dobré filmové dielo, ktoré si stojí za to pozrieť aspoň raz. Možno aj dvakrát. Osobne však dúfam, že tu film skončí a nebude sa robiť tretie pokračovanie, lebo si myslím, že by to mohlo len uškodiť. To čo do tohto filmu dali absolútne stačí pre Marigold sériu. Dávam iba 3 hviezdy, ale aspoň môžem povedať, že sú to silné 3* a film ako celkom sa mi páčil. A prináša aj pár vcelku zaujímavých twistov v druhej polke. Takže stále je to film, ktorý hovorím, že stojí za to vidieť. ()

nash.

Možná to není dějově nejnadupanější film roku, ale nemyslím, že zrovna tomhle bych od něj požadoval. Je to spíš možnost znovu se setkat s partou báječných přátel a ještě jednou se pobavit v jejich společnosti. Zejména se skvělou Maggie Smith, která mě smetla už úvodní scénou s čajem, báječnou Judy Dench, i vlastně všemi ostatními, kteří střídavě nabízejí laskavý humor, moudrost i životní pravdy, které jsou zřejmé, přesto často přehlížené. Je to zábavné i dojemné, milé byť s lehkým nádechem hořkosti, a když se do toho dají Judy a Maggie spolu, kdo by odolal. Když někdo umí, je to požitek, navzdory tomu, že to není žádný Shakespeare. ()

rikitiki

Skupinka ostřílených britských herců tentokrát nemá, co hrát. Snímek nemá naprosto žádný děj, dokonce ani epizodní. Je to snůška různých scének bez pointy, návaznosti nebo smyslu. Richard Gere byl přidaný jen jako atrakce, žádnou dějovou linku mu nevymysleli. Nemohoucnost scénáře se ve vší hrůze odhalí hlavně v závěru, kdy se už jen bollywoodsky tančí, tančí, tančí… ()

ReneeS

Nevím jestli lžu, když řeknu, že je tenhle film něco výjimečného. Děj je předvídatelný a průměrný, navíc příliš bombastický - spousta barev, hudby, scény z oslav - vypadá to pěkně, ale je to spíš jen vata. Ze srovnání mi první, mnohem komornější díl, vychází lépe. Pro mě ale tenhle díl bude mít své zvláštní kouzlo. Je to osobní. Přiznám se, že jsem měla problém vidět postavy, které jednotliví herci hrají, neviděla jsem rozhovor paní D s paní G. Viděla jsem rozhovor Judi Dench s Maggie Smith o stáří, o smrti, o času a vše bylo neuvěřitelně skutečné. Dejte bandě stárnoucích herců, kteří se velmi dobře znají, zahrát bandu stárnoucích známých (obzvlášť když je tahle banda pro vás osobně něčím důležitá a speciální) a neubráníte se pocitu, že je to opravdové. ()

ScarPoul

Nie som veľký vyznávač tých kecov, že predchádzajúci diel je lepší ako tento a podobné žvásty. Hlavne ak sa príbeh niekde vyvíja a nie je variáciou na prvý diel( čokoľvek čo produkuje Besson). Marigold hotel je miesto plné milých postavičiek a pekných referencií na Indiu. Ako niekto kto si ju pochodil a videl aj miesta ukázané vo filme si neviem predstaviť lepšie intro do života a spôsobu zmýšľania Indov v priamej konfrontácií so západom. Film má veľa úsmevných momentov, krásne emotívne vyšperkované scény(bez toho, aby skĺzavali do patetickosti), a znova raz peknú hudbu od Newmana. Patel a Smith kraľujú a na Tine Desai zase raz slintám. Pekný hodnotový filmík o tom že staroba je vlastne fajn ak máte odhodlanie žiť svoj život bez strachu. A to v konečnom dôsledku platí pre každý vek. Normálne za 4, ale ako srdcovku zvyšujem. A keď už sa to tak rozbehlo bol by som celkom šťastný za trilógiu. ()

6thSun

Slabý vývar z původní hostiny. Z tabule téměř vymizely odlehčeně vtipné motivy, naopak přibyly vážné a daleko méně záživné stíny, vše navíc obaleno v zaprděně sluníčkovém hávu, jakože při natáčení měli všichni velká a otevřená srdíčka. Přední herecká sestava, jež zde figuruje, se dá těžko odbýt podprůměrným hodnocením, nicméně ony tři hvězdy jsou vetché jako stařenka dožívající na indickém vejminku. ()

bouncer

Pokračování, které sice vykrádá první díl, ale stále si drží slušnou kvalitu, herecké obsazení a hlavně má člověk pocit, že vzniklo i pro radost a ne jen pro peníze, jak už to u "dvojek" bývá. John Madden kvalitu udržel a je to dobře. ()

kaylin

Je to hodně podobné jako první film, kdy se tvůrci za každou cenu natočit film, který bude relativně zábavný, ale zároveň do toho musí zanášet vážné prvky. Tady jde tentokrát ještě více o romantiku než v minulém filmu, což nakonec vede k tomu, že je to v závěru místy přeslazené. Ale Dev Patel mě nesmírně bavil. ()

slunicko2

Just because I'm looking at you when you talk, don't think I'm listening - or even interested. 1) Rozpačitý začátek dal tušit, že film ponese obvyklý osud nastavovaných pokračování, pak se to ale rozjelo a červená knihovna v indickém kabátku opět dospěla tam, kam bezesporu patří - mezi tři hvězdičky. Konec jako od Dietla se všeobecným spárováním, smířením a svatbou žánrově zapadá - nic jiného ani divák neočekává. There's no such thing as an ending; just a place where you leave the story. 2) Důstojnost snímku dodává důchodcovská britská herecká elita v čele s nesmrtelnou 81letou Maggie Smithovou. There's nothing I respect more than someone planting trees under whose shade they may never sit. 3) 25letému Devu Patelovi (majitel hotelu Sonny) to při závěrečném tanci moc sluší a je překvapivě sexy. Ani 27letý Shazad Latif (konkurent Kušaj) s pákistánskými kořeny není k zahození. 4) Něco moudrého do památníčku: Coincidence is just a word for when we cannot see the bigger picture. ()

salalala

O The Second Best Exotic Marigold Hotel se dá říct v podstatě totéž co o tom předchozím s menšími úpravami. Madden opět sbírá body typicky suchým britským humorem, který si nebere servítky a pohodovou a až optimisticky nakažlivou atmosférou Indie a jejích veskrze milých obyvatel. Potěší i to, že upustil od přehnaného sentimentu a opravdu melancholických momentů nebo nějakých úvah o údělu a smutku stáří je tu výrazně méně, což výsledku jedině prospívá, protože je svižnější a drží víc u sebe. Samozřejmostí jsou dokonalé výkony britské herecké elity, k níž se tentokrát přidávají dva Američané v podobě velmi dobrého Richarda Gerea a spolehlivého Davida Strathairna a konečně nepřehrávající a už jen minimálně křečovitý Dev Patel. Výsledné podobě tak vlastně ani nevadí to, že je to celé předvídatelné, monotónní a absolutně nepřekvapivé, jako spíš notně přepálená délka, která má na můj vkus hodně hluchých míst, která tu nemají větší opodstatnění a mohla zůstat ve střižně. Každopádně je ale fajn vidět v kinech vesměs povedenou žánrovku o "důchodcích", která může této věkové kategorii dodat novou motivaci do života a těm mladším ukázat, že stáří automaticky neznamená konec našich dnů. 70% ()

dom156

Hodnocení je velmi podobné jako u 1. U prvního dílu jsem si nebyl jist co mě čeká a nemine, ale byl jsem příjemně překvapen a film se mi velmi zalíbil. Na druhý jsem šel tedy i do kina se svojí přítelkyní a nebyl jsem si jist jak s jí to bude libit a libilo. Film je neotřelí, o proti jedničce si drží svůj šarm a linku. Děsil jsem se když tam narvou Gere jak to dopadne a on tam parádně zaplul a nedělal ve filmu bordel. Jsou místa a možná oproti jedničce je jeich i trochu více kde se člověk upřímně zasměje, což je kvituju, mohu jen doporučit. ()

FilmFan24

Druhé setkání s obyvateli báječného hotelu Marigold je jiné a přesto velmi dobré...Ke spokojenosti mě bohatě stačí elita britského herectví, která se opět sešla aby i těm mladším ročníkům dokázala, že jsou pořád tady. Tak nějak bych chtěl prožít stáří v krásných indických barvách plných suchého britského humoru... ()

Dont

Zbytečný film plný sympatických tváří a hereckých legend, které ale nemají co hrát. Na komedii málo vtipné, na drama málo dramatické. Horší než první hotel Marigold a to také nebylo nic extra. ()

easaque

před nedávnou dobou dostal tip na tento Báječný hotel, tak jsem mu dal šanci. A dopadlo to docela dobře - takový milý film s britským šarmem a humorem šmrncnutý hodně bollywoodem, ale ještě v míře co se dá zvládnout. Maggie Smith se tady dočkala hezké role a oživuje to tam nejvíc a hlavně díky ní se tato komedie vyšplhala skoro ke třem hvězdičkám. Ale druhý díl, tak to je už hrůza, která ždíme z úspěchu prvního co jde, ale nic nepřidává. Takže vznikla taková šlichta plná vyčpělé chuti indického curry bez špetky anglického humoru. Takže o nic extra nepříjdete, když neuvidíte ani jeden ;-) [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 0 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Aljak

Jednotka bola paráda, no pokračovania zostávajú zväčša v tieni - a rovnako tomu bolo aj v tomto prípade. Ale popravde, myslel som, že to bude horšie. Scenár mal rozhodne čo ponúknuť a vidno, že duo Madden & Parker si dali na tom záležať. Ale niečo tomu proste chýbalo, aj keď tá atmosféra indického Jaipuru bola opäť raz úchvatná tak ako aj predtým. Dev Patel opäť na jednotku! Potešilo aj ostatné stabilné herecké obsadenie, rovnako aj nové postavy, aj keď mám pocit že osud niektorých častí deju išiel akosi do stratena. Ale OK, taký lepší priemer. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST