Living Among Us

Horor

USA, 2018, 81 min

• Morholt

Televizní štáb točí reportáž o životě upírské rodiny, ale ne vše jde podle plánu. Asi každý si vzpomene na Co děláme v temnotách a jistá snaha přiblížit se téhle klasice tu je, ale Metcalfovi se nedařila komediální linka, takže výsledek je podivný. Celkem příjemně překvapili herci, mezi kterými nechybějí známé obličeje. V podobných případech člověk čeká netalentovaná ječící jelita, ale tady to je pravý opak. Najde se i pár důvodů k úsměvu a trocha té krve, ale když to přeženu, tak z celého filmu je solidních tak 25-30 minut čistého času. 30%(15.5.2018)

• Rodriguez

Tomuhle snímku by to prospělo bez toho FF projektu. Ten je opravdu o ničem a kazí celkem slušnou atmosféru filmu. Stopáž je na hranici, kdy by člověk pomalu usnul, ale akční konec to zachránil. Nicméně o upírech jsme se stejně nic nového převratného nedozvěděli. Stále jsou to krvelačná monstra toužící po lidské krvi. 15%(21.7.2018)

• Trevor

Televízny štáb, ktorý odhalí to, že upíri sú medzi nami je pozvaný do domu rodiny upírov aby natočili dokument o tom, že upíri sú obyčajní ľudia. A nezávislé osobnosti. Závislé iba na ľudskej krvi. Plán upírov ukázať sa v čo najlepšom svetle sa však nevydarí...Od udelenia hodnotenia odpad film zachránil výkon herca, ktorý stvárnil Selvina, inak je to amatérsky film zo slabými efektmi, ktorý sklamal po každej stránke.(17.8.2018)

• XXXXXXXX

Představte si teď třeba na chvilku, že jdete do kina na homix The Blairbitch a Stmívání. Docela zvláštní kombinace nicht war? Když tedy přivyknete na značně vykradenou, miliardakrát omílanou premisu, jak jsou ti tesákovci vlastně rodinné typy: milostným trojúhelníkem začínaje, LG komunitu neopomíjeje, Patizonovou přítomností pokračuje a zrůdnými lžemi (které, jako by agentu Bobišovi z Tunelové farmy vypadly) konče, zdá se, jako by za chvíli mohly být tesáky v rukávu (následováno také stříbrnými kulkami v hlavě, nebo neméně originálními andělskými čepelemi v aortě). To, co zde selhává asi nejvíce, je ono přiléhavé označení horror. Je totiž asi stejně akurátní, jako důvěra v přerušovanou soulož! Což jsem sice ještě netestoval, ale pevně věřím, že to taky nefunguje!(15.5.2018)

Někdejší hvězdu Prciček trápí problém vampyrismu. Produkující Thomas Ian Nicholas se rozhodl tomu přijít na kloub. Sbalil svůj trojčlenný tým dokumentaristů a nastěhoval se s ním rovnou do obydlí upírů, aby zjistil, co je pravdy na tom, že upíři o sobě mediálně rozhlašují, že nejsou zákeřnými stvořeními, jak se o nich traduje. A co zjistí v jejich domě, to už je předmětem tohoto zajímavě a neotřele vyvedeného filmu. Už to chtělo razantní změnu. Horor o upírech už pro mě představuje unylost a rutinu. A ejhle, náhle přiskotačí maník, co má osvěžujícího materiálu plná varlata. Nebývá tak časté, abych u ff žánru zrovna úpěnlivě kvílel napětím, ale už od počátku, ač předvídatelnost byla jasná, mě to slušně přikovalo a nepustilo až do konce. Heč, krásně mě ti upíři vysáli a upířice vysály i péro, tudíž mohu prohlásit, že existence upírů je zde podána přesvědčivým a originálním způsobem. Po tak ukrutné felaci již nikdy nebudu zatloukat jejich výskyt. Efekty a zabití mají šťávu, upírky jsou nehorázné sexice a celé to má slušnou kadenci. Brian Metcalf a spol. dokázal oživit found footage i upíří žánr v pořádně nadupané moderní jízdě. Nicholas možná na dlouhá léta zajede do vln, kdy v podstatě nikdo nemá povědomí o tom, zda ještě žije. Ale dal zesnulému Johnu Heardovi nesmrtelnost a roli, kdy není za tátu v Sám doma, ale snaží se vyjít ze stínu herce jedné (proslavené) role a kráčet ve stínu mazaného upíra. 10/10(26.7.2018)

• - Točilo se v Los Angeles, v USA. (Tomas_TM)