Living Among Us

Horor

USA, 2018, 81 min

• XXXXXXXX

Představte si teď třeba na chvilku, že jdete do kina na homix The Blairbitch a Stmívání. Docela zvláštní kombinace nicht war? Když tedy přivyknete na značně vykradenou, miliardakrát omílanou premisu, jak jsou ti tesákovci vlastně rodinné typy: milostným trojúhelníkem začínaje, LG komunitu neopomíjeje, Patizonovou přítomností pokračuje a zrůdnými lžemi (které, jako by agentu Bobišovi z Tunelové farmy vypadly) konče, zdá se, jako by za chvíli mohly být tesáky v rukávu (následováno také stříbrnými kulkami v hlavě, nebo neméně originálními andělskými čepelemi v aortě). To, co zde selhává asi nejvíce, je ono přiléhavé označení horror. Je totiž asi stejně akurátní, jako důvěra v přerušovanou soulož! Což jsem sice ještě netestoval, ale pevně věřím, že to taky nefunguje!(15.5.2018)

• TomX2

Priznávam, nečakal som, že ma bude Living Among Us aspoň z nejakej časti baviť. Jednak nemám rád found footage a jednak nemám rád vampire filmy, takže spojenie týchto 2 žánroch nie je pre mňa. Ale hoc herci hrajú priemerne, scenár je pre primitívov a efekty sú zlé, svojim spôsobom to stále baví a na to všetko sa pozerá celkom príjemne. Divák z toho vlastne ani nemôže byť sklamaný, pretože už predom od toho nič neočakáva a dĺžka filmu je pomerne krátka, takže nakoniec som spokojný.(3.8.2018)

Hledal jsem filmy pod tagem found footage a našel jsem tento film. Myslel jsem si, že kombinace found footage a upíři bude špatná, ale byla v celku dobrá. Zde byli upíři pojati jako nějaký virus, což bylo zvláštní. Film mi ubíhal rychle a kravina to nebyla. Ale na rok 2018 mi to přišlo celkem chabé, mohlo to nabídnout trochu víc. Kdyby tenhle film byl tak z roku 2013, tak na ten rok by to bylo originální. Postavy mi nevadily, jen ta blondýna celej film simulovala a pak se nakonec obětovala u konce filmu. Efekty byly celkem podprůměrný, ale to můžem hodit za hlavu, protože děj byl dobrej. Když jsem film zkouknul, tak jsem z toho měl docela dobrou náladu, protože takovejhle film se vidí málokdy a filmy, který teď za poslední dobu vidím jsou často průměrné. Ještě se kouknu na nightlight a grave encounters (další found footage filmy). VYHODNOCENÍ: STŘÍBRO > JINÝ MATERIÁL(14.10.2018)

• Rodriguez

Tomuhle snímku by to prospělo bez toho FF projektu. Ten je opravdu o ničem a kazí celkem slušnou atmosféru filmu. Stopáž je na hranici, kdy by člověk pomalu usnul, ale akční konec to zachránil. Nicméně o upírech jsme se stejně nic nového převratného nedozvěděli. Stále jsou to krvelačná monstra toužící po lidské krvi. 15%(21.7.2018)

• Magika82

Nuž, jakou kritiku k tomuto snímku dát?... Opět nesmyslné uplatňování stříbra na upíry, ač od starověku jest známo, že stříbro nesnáší a vyhýbají se mu jako čert kříži vlkodlaci... Jestliže je jedno téma spisovateli a scénáristy stále čerpáno, podobně jako zlato z jedné žíly zlatokopy, dříve či později nezbude k těžbě nic... Leč i přesto se najdou takoví, jako je B. Metcalf, a alespoň z několika prachových zrnek zlata uvízlého za jedním nehtem věří, že je možno z nich vytavit zlatou cihlu. A když si konečně uvědomí, že to není možné, nechá roztavit olovo a ulít cihlu z něj. Než vychladne, posype ji pár zrnky onoho zlatého prachu. Doufajíc, že divák je stejně hloupý jako on je chytrý, tuto cihlu divákovi skutečně předloží a za čisté zlato ji vydává... Že by ho s ní vzal po hlavě i velemecenáš alchymie, Jeho císařská Milost, Rudolf II., snad netřeba zpochybňovat... Co však je třeba na této filmové zlaté cihle ulité z olova zpochybnit v kladném slova smyslu, jsou překvapivě ona drobná zrnka zlatého prachu, jimiž jsou herecké výkony... B. Metcalfa bych za jeho vidění diváka jako naprostého pitomce postavila na pranýř... A jeho majetek dala zpeněžit, abych posléze finance přerozdělila mezi herce, a docenila tak jejich herecké výkony... Jen a pouze toto mi brání v tom, abych snímek dala poslat do Odpadu. 20% a jedinou hvězdu tak dávám z tohoto důvodu.(4.6.2018)

• - Pri večeri, keď upíri popíjajú krv, jeden z upírov spomenie, že sa jedná o krv z Českej republiky. (TomX2)

• - Točilo se v Los Angeles, v USA. (Tomas_TM)