Prach a broky

(amatérský film)
Trailer

Záhoř. Vilém. Rumcajs. Lotrando. Jánošík. Grázl. Ronja. Banda legendárních loupežníků konečně ožívá bok po boku na filmovém plátně! Amatérská skupina Rosenthal přináší drsnou pohádku o tom, co všechno z krvavé loupežnické historie nám bylo zatajeno. Jistě už teď tušíte, že s knížepánem z Jičína to nedopadne dobře... (oficiální text distributora)

Trailer

Frajer42

Tento snímek zavál na českou scénu velmi svěží vítr. Tvůrci nám vylákali z hrobečků velice sympatickou loupežnickou bandu, kterou si divák rozhodně dovede zamilovat. Snad až na tu každodenně smilnící kurvu...ehm...chci říct až na tu ženu bez zábran nabízející své tělo. Oko pánů jistě potěší i poměrně dlouhý zástup slečen, které zdůrazňují své ženství. Trošku škoda, že jsem se více nenasmál Pokud jsem dobře počítal, tak snad ani jednou. Celkově má však rozhodně film potenciál bavit. Příběh je dobrý. Celé to má správné tempo. Brutálním způsobem mě zaskočila velmi dobře zvládnutá choreografie soubojů. Nejvíce bych ovšem vyzdvihl fakt, že vždy nezvítězí ten, kterého byste dle filmové logiky čekali. Velice mě to potěšilo. Na amatérský film je to skutečně výborně odvedená práce. Tento snímek hravě strká do kapsy nemalý zástup českých filmů současnosti. Také mě těší, že jsem si konečně ve filmu také připomněl svoji mateřštinu. Dohromady si dovolím dát krásné tři kousky. ()

verbal

Taxem byl neochvějně přesvědčen, že zase nějaká partička nezdravě ambiciózních poďobaných dětí obrala na Kikásru pár svých kamarádů o peníze na drogy, za polovinu si nakoupily nové hadry a kokain pro scénáristu, aby to mělo grády, no a pak na svou Nokii nasnímala nějaké to hustě kůl videjko, ze kterého se jako obvykle pobliju. Zbylou půlku následně poslaly po největším fešákovi hodnému strýčkovi HOMOvi jako dáreček za zveřejnění na té tolik přátelské, skoro neziskové a čistě fanouškouvské databázi a jsou teď protěžováni jako ten jeho nejnovější škaredý mazlíček, který sice točit vůbec neumí, nicméně je mladý, pružný a asi skvěle polyká. A aj na hojdačky ho ujo zobral!!! Co na tom, že pak HOMOva píárka vypadají jako hybrid Kolotoče a Báby Tutovky, fajčiť treba! Ale zpět k tématu. Je milé se občas mýlit a být příjemně překvapen. Kurwa, děcka, fajnové to máte, fuckt že jo! Je to plné sympatických mladých lidí, z nichž většina sice hraje, jako by měla v prdeli kolík, hubu plnou aft a s dickcí okresního kola recitační soutěže o Seifertovy koule, nicméně je to opravdu krásně natočené, dialogově vymazlené, má to hlavu a patu, švih, kulantní hudbu, píchatelné prsatice, byť kapku toporné, a dokonce i humory a brutalitu. Rumcajz jako řáholecký řezník a žaludový snajpr je dokonalý a především na amatérské porno to má naprosto skvělé a dynamicky vytuněné šarvátky. Bravo! Pojedete-li dál, vrátím prázdné flašky a přispěju. Takže kromě té bandy Hamletů jen dvě výhrady. Šimon by měl občas půjčit nůžky svému zahradníkovi, a místopisně dokurvit ten ryze českoslovenslý zbojnický ansámbl Ronjou Rövardotterovou nebyl dvakrát müslitelský počin. Já chápu, že v našich lůzrech a hnojích žádnou pořádnou kozatou zbojnicí nedisponujeme a hoši by tak neměli co hoblovat, ale způsobovalo mi to fucktografické autististické záchvaty, tak je ve dvojce raději nechte šukat mezi sebou! Aj ujo HOMO bude nadšený a nabudúce to tu máte zadarmo aj s ohňostrojom, aj keď spravíte hocijakú otravnú amatérsku kokotzinu o lokomotívach. ()

Morholt

Námět parádní, obrazově i hudebně dobré nejen na amaterský film a ocenění zaslouží i souboje, při kterých bylo vidět, že to mají kluci i děvče v ruce. Jediné, co to kazí, jsou herecké výkony. Co do typologie, byli všichni přítomní na správných postech, ale text spíše odříkávali a tím některé povedené hlášky přišly vniveč. Ale tak člověk nemůže mít všechno. Respekt vůči tvůrcům, kteří to s dozajista omezeným rozpočtem dali dohromady a nezbývá neš doufat, že někdy v budoucnu z toho bude plnohodnotný celovečerák. 80% ()

Slarque

Zábavný amatérský film. Skupina filmových nadšenců v ultimátní loupežnické historce (s Čachtickou paní jako bonusem) předvádí, že když je dobrý nápad, není třeba ani moc peněz (obávám se, že taková ČT by za 250 tisíc natočila sotva trailer). A jako rodilý Jičíňák jsem se samozřejmě bavil použitím Rumcajse v příběhu, který Václav Čtvrtek zapomněl odvyprávět. P.S.: Hudba je nadprůměrná nejen v rámci amatérských filmů. ()

BMW12

Na amatérské filmy moc nekoukám, ale tenhle vypadal zajímavě a hodnotím ho kladně. Příběh byl zajímavý a poutavý, herecké výkony také celkem dobré a i kostýmy seděli. Obzvlášť se mi pak líbila hudba, oceňuji, že tvůrci nazpívali písničky přímo k tomuto filmu a navíc se jim opravdu povedly. Každopádně však místy je vidět, že jde pouze o amatérský film. Ale celkový dojem je určitě kladný. ()

• Když štáb přijel natáčet na zámek Blatná, zjistil, že nastalo úmrtí ve šlechtické rodině, co zámek vlastní, a chystá se pohřeb. Natáčení se muselo zrušit a přesunout na jiný termín. (Zdroj ČSFD)
  • Natáčení probíhalo na těchto lokacích: Zámek Březnice, Zámek Blatná, jezuitský konvent v Březnici, Olbertovic stodola, stáje Xaverov, v Brdech pak Čertovo vřeteno, Hengst, třemšínská hřebenovka a přírodní park Hřebenec. (Zdroj ČSFD)
  • Na filmu spolupracovali i členové profesionální šermířské skupiny Merlet, kteří připravovali bojové choreografie a hráli bojový komparz například v seriálu Mušketýři. Merlet filmu zapůjčil i některé zbraně; muškety vojáků jsou stejné, jaké jsou používány v Mušketýrech. (Zdroj ČSFD)