poster

Trabantem Jižní Amerikou (TV seriál)

Dokumentární / Reality-TV

Česko, 2014, 5 h 12 min (Minutáž: 12x26 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (141)

 • Ryuuhei
  *****

  TOP cestopis. Kdo by řekl, že Jižní Amerika bude tak zajímavá? Deštné pralesy vystřídaly hory, hory zase solná jezera a když už to vypadalo, že se prostředí bude spíš opakovat, přišlo překvapení třeba ve formě kombinace všeho zároveň s ledovcem navrch. Parta výborná - od Dana, který se uměl občas sakra naštvat, až po polského týpka Radka, jehož pašování přes hranice v jisté chvíli se stalo legendárním (jen to ztrácení pasů poněkud rutinou). A samozřejmě, za postavy se dají považovat i trabanti, kteří se sice často potýkali s poruchami, ale nic, co by svářečka a trochu šikovnosti nevyřešilo. Výborně natočeno - od ne moc povedené Hedvábné stezky tu uběhly jen 3 roky (počítáme-li, že se cesta odehrála v roce 2012), ale kvalita nesrovnatelná. Kudy jeli, kde spali a co zažili - vše zachyceno. Sám jsem měl mnohdy pocit, že jsem součástí celého putování - i když jasně, ve skutečnosti to všechno neubíhalo tak rychle a minuty byly doopravdy i týdny cesty. Zkrátka, lepší cestopis jsem jakživ neviděl. Bavil mě každý díl a pokaždé mi utekl strašně rychle, až jsem nechtěl, aby skončil. Dávám historicky svých prvních 100%. Bezkonkurenční, autentická záležitost!(24.5.2018)

 • Matty
  *****

  Kdybych někdy měl absolvovat cestu Jižní Amerikou, pak s touhle sympatickou visegradskou partou. Podobně jako Amazing Race, oproti kterému se zde necestuje kvůli slávě a penězům, ale pro zábavu a adrenalin, také Trabantem Jižní Amerikou nabízí zážitek srovnatelný svou návykovostí a emocionální účinností s dobrodružně-komediálními hranými seriály. Není to jenom zásluha pohodových cestovatelů, kteří se po vzoru Pata a Mata dokáží poprat s jakoukoli výzvou, ale také jednoduché a účelné formy. Krátké záběry, pár vhodně uplatňovaných hudebních motivů (groteskní, ležérní, napínavý), zakončování epizod vzorovými cliffhangery, upřednostňování dramatických okamžiků před těmi, u nichž převažuje informační hodnota. Pár zastavení á la Cestománie, kdy je poněkud kolonialisticky komentováno pobavení domorodců nad evropskými auty, sice hladký průběh cesty brzdí, ale nikdy netrvají zbytečně dlouho. Nevýhodou dokumentární road-movie je logicky nemožnost předem vymyslet a dodržet dramaturgický plán. Přestože však dramatický vrchol série přichází s jízdou po ďábelské BR319, o chvíle, kdy vše vypadá beznadějně, není – částečně díky dobrodružné povaze zúčastněných – nouze až do posledních kilometrů. Nehledě k tomu, zda dokumentární nebo fikční, více vtahující seriál jsem letos zatím neviděl. 90%(3.8.2014)

 • DaViD´82
  ****

  Pribáňovu dvoutaktnímu žlutému cirkusu na kolech to nepoměrně více sedne takto v televizní "cestovatelské sitcomové reality show" na pokračování než v celovečerní formě, kde je všechno hrrr, honí se tolik králíků, zajíců a jiných savců až skutek utek čili je z toho ve výsledku nekonzistentní slepenec kdečeho a ve výsledku ničeho. V této podobě je naopak čas i prostor věnovat každou z epizod uzavřeným příběhům, osobním dramatům, konfliktům a především jednotlivým členům výpravy. Díky tomu je to mnohem více konzistentní i bezprostřední a o řád zajímavější, zábavnější i působivější. I tak ovšem přetrvává další velký neduh celovečerní podoby; a to sice komentář, který sice není špatný, ale tím jak ani na vteřinu nezmlkne se začne po chvíli zajídat. Každopádně i to je snesitelnější v půlhodinovém balení než v bezmála dvouhodinovém.(18.3.2016)

 • H34D
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale tady jsem byl trochu zklamán. Čekal jsem, o kolik bohatší bude tato "reality-tv" oproti jedné celovečerní a nejspíš hodně prostříhané předloze. Po skončení však nemám pocit, že jsem se dozvěděl mnoho nového, resp. velice mě bavila cesta po té opuštěné silnici napříč pralesem, ale jinak nevím, no. Slabinou dokumentu je to, že vypráví o ne úplně zajímavých lidech. Nemyslím teď Přibáně, to je sympatický strejda, ale ti poláci a slovák byli fakt mimo. Možná byli obdarování cestovatelským duchem, ale o to více se u nich šetřilo na inteligenci. 7/10(28.10.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Mám dobrodružnou povahu a na cestu trabantem po Jižní Americe bych se klidně vydal taky, ale s jednou drobnou změnou. Vzal bych si s sebou několik kamiónů náhradních dílů a doprovodný tým složený z kuchařů, hoteliérů, mechaniků z automobilky Sachsenring a jednoho MacGyvera, kdyby došlo na nejhorší. Protože při sledování tohoto putování došlo k tolika trablům, že bych se odtamtud vrátil pěšky, bohatší o tři infarkty či nějakou tu malárii a zase takový dobrodruh nejsem. Takže hodně štěstí a doufám, že příště už ta splašená trsátka dosáhnou některého z vrcholu v Himalájích. Určitě na to mají a kdyby náhodou ne, tak je tam chlapi určitě vynesou. Blázni jsou na to dost velcí.(5.6.2014)

 • Zíza
  ****

  Byla s nima legrace, projelo se mnoho zajímavými místy a občas to bylo hodně napínavé, zda auta přežijí či vyjedou. Rozhodně se s nimi pustím do další podívané, protože si myslím, že se mi po nic za nějakou dobu bude stýskat. Trotlové-sympaťáci s nimi bych na ten konec světa jela. ;-) Jediná škoda byla, že ke konci se hodně věcí opakovalo (například ve vtipech či faktech). Jako náhled do Jižní Ameriky rozhodně doporučuji, protože to vypadalo fakt krásně. Silné 4*.(10.6.2016)

 • TeeAge
  *****

  Z doterajších troch trabantích filmov (2014), ďaleko najlepší kus. Skvelo natočené, zábavná parta zúčastnených, dobrodružná a zároveň vizuálne úchvatná trasa. Rozdelenie na 12 epizód po pól hodine bol vynikajúcim ťahom. Cesta je tak oveľa detailnejšia a zaujímavejšia, dokonca i napínavejšia čakaním na každý ďalší diel. Jednoducho zábavné a inšpirujúce zároveň. Svojím spôsobom vrchol česko-slovensko-polskej seriálovej tvorby v tom najlepšiom slova zmyslu. Ps: Trabant ešte ujde, ale na Jawe? Je zázrak, že ten chlapec nezomrel :D 100% | HD, THX, CZ |(5.10.2014)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Pokud jste neviděli film, hvězdu přidat.(19.12.2014)

 • Tom_Lachtan
  *****

  brrmm brrrrmmm brrr kchtrrcht kašli kašli škyt aneb malá trabantová odysea, která se trhla od filmových bratříčků (z kterých jsem po hříchu viděl jen střípky) a zatím to vypadá, že tenhle tah vychází, protože jednak se více seznámíme se samotnými aktéry (stejně tak jako se záběry na výstřih jediné sličné dámy z expedice) a jednak to vypadá, že materiál je prostě natolik zajímavý, že by toho utáhl i víc.(3.4.2014)

 • Pepinec
  *****

  Ne že by mně byl Dan tak sympatický nebo že bych já sám chtěl cestovat s dvacítkou klíčem v ruce, ale mám oči a dokážu ocenit, když někdo sebere všechny svoje koule a udělá něco, co tady na ČSFD stojí za jasných pět trabantů. Jižní Amerika stojí hodně sil, přemáhání a překonávání sebe sama, hlavně ale stojí za to. Stejně jako seriál, za který u mě máte snad ještě větší uznání než za samotnou cestu.(28.9.2016)

 • HoneyBunny
  ****

  Egu a Babu a jejich bláznivá posádka znovu na cestách, tentokrát doprovázení stejně kanárkovým fiátkem a Jawou. A je to zábavnější a napínavější než napoprvé. Moc se mi líbí mezinárodní parta, přátelské pošťuchování mezi Čechy, Poláky a Slovákem je radost sledovat. S touhle posádkou byste na absurdní výlet brazilskou džunglí a peruánskými Andami vyrazili taky. I když by vám v pěti tisících nad mořem docházel kyslík a zadek jste měli naklepaný kvůli neexistujícím tlumičům. Za mě super a těším se na cestu po Austrálii a Oceánii.(9.3.2016)

 • MikeCool
  ****

  TV-seriál. Úžasné jakým způsobem mě dokáže ohromit cestopisný dokument (žánr, kterému až tak moc nehoduji). Devadesátiminutovou verzi v rámci celovečerního dokumentu jsem shlédnul v kině a byl jsem nadmíru spokojený. Říkal jsem si, že bude jenom otázka času, kdy se trabantní cesta Jižní Amerikou objeví na obrazovkách České Televize formou seriálu, ve který obohatí scénami, které jsme ještě z celovečerního šlágru neviděli. | Průměr všech zhlédnutých dílů: 80% (4*) |(10.4.2014)

 • Jinny
  ****

  Drkotavá cesta pralesem a horami, kde opět není nouze o opravy a drama. Od obligátních otravných úřadníků, kterým všechno dlouho trvá, v jihoamerické díře jménem Guayana po ledovce a čaj na argentinské vojenské základně... visegrádská parta si ty čtyři měsíce očividně užila do posledního kilometru. A i když je to až na druhém místě, vzbuzují chuť navštívit přinejmenším dvě nejhezčí země, kam trabantová parta zavítala - totiž Peru a Chile.(5.4.2016)

 • heyda
  *****

  Úžasný, bombastický, prostě nejlepší cestopisný seriál všech dob. Mám z tohoto seriálu ještě lepší pocit než z filmu, protože film byl dost sestříhaný a chybělo mu spoustu zajímavostí a setkání s domorodci, které se do seriálu už krásně vešly. :)(9.4.2014)

 • Sifaka
  *****

  Byl jsem na dvou přednáškách a Dan je neskutečný sympaťák a vypravěč, seriál bude určitě pecka, už se těším na další díly...tady je přednáška http://slideslive.com/38889979/20-000-km-jizni-amerikou(3.4.2014)

 • GeusX
  *****

  Dokumentární dobrodružná parádička.... 99%(29.5.2014)

 • ARI50
  *****

  Opět skvělá výprava bomba chci jet taky.(7.10.2018)

 • maseer2
  ****

  Dan Přibáň a spol. si podmaňují další kontinent a jejich putování náramně baví i v seriálové podobě (film jsem zatím neviděl).. mé počáteční nadšení sice během tolika dílů lehce opadlo, ale to nic nemění na skutečnosti, že jsem se bavil královsky a budu téhle partě šílenců i nadále hrozně moc fandit.. tak vzhůru do Austrálie! silné 4*(24.6.2014)

 • bouncer
  ****

  K "Trabantům na cestách" jsem se dostal až v téhle seriálové podobě, ale je to pecka. Fajn parta lidí, hezky natočené a sestříhané, úžasné lokace a přístup k cestě. Přidat k Trabikům Malucha a Jawu byl geniální nápad, poláci bavili neskutečně a ještě jsem se dozvěděl, čemu říkají "český film" a jak ztratit pas na 10 způsobů :-)(24.9.2014)

 • 6thSun
  ****

  Strhující dynamika předešlých filmů (hlavně Trabantem napříč Afrikou) se v seriálovém formátu lehce rozmělnila.(4.4.2014)

 • jerry12
  *****

  100%. Špičkově zábavný cestopis, kde kultury jsou tak trochu vedlejším produktem, přičemž hlavní roli tu hrají zážitky a dobrodružství samotných cestovatelů a jejich dopravních prostředků. Sympatická parta lidí, kteří se prostě rozhodli, že dokáží něco, "co nejde". Pravdou je, že o jednotlivých zemích, jejich kulturních specifikách a památkách se tu nedozvíte příliš mnoho, ale energie, síla a humor, kterými je tento cestovatelský klenot nabitý, nemají v cestopiseckém světě precedens. Měl jsem tu čest účastnit se maratonského promítání tohoto seriálu v pražském kině Světozor za přítomnosti Dana Přibáně, a musím říct, že je to člověk na svém místě. Neskutečná jízda, kterou vystihuje geniální citát z plakátu od Charlese Bukowskiho: "Svět patří těm, kdo se neposerou." Egu, Bagu a ostatní byli velkým zážitkem i pro mě jako pouhého diváka.(22.6.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace