Pussy Riot: Putin Will Teach You How To Love The Motherland

všechny plakáty
Hudební / Krátkometrážní
Rusko, 2014, 3 min

MM_Ramone odpad!

Slovné spojenie Pussy Riot by sa dalo voľne preložiť ako divoké pičky. To presne vystihuje tie hlúpe husi, ktoré sú súčasťou tohoto pochybného hudobno politického projektu. Názov si zvolili úplne výstižný. Sú to životom frustrované mladé kurvy snažiace sa ľudí provokovať svojim exhibicionizmom, primitívnymi názormi, vulgarizmami a ostrými verbálnymi útokmi na prezidenta Putina. To čo predvádzajú na verejnosti je trápnosť najväčšieho kalibru. Ja v celku na ne serem. Sú mi ukradnuté. Ale velice ma štve to, že tie svoje kreténske excesy označujú ako punk. To ma doslova uráža. Nie je to žiadna dievčenská punk rocková skupina. To ani náhodou. Je to obyčajný ruský sociálno feministický odpad! ()

Marek1991 odpad!

Videl som ako Putin zatočil s miliardárom Deripaskom a majiteľmi jednej spoločnosti, lebo podľa neho nemysleli na zamestnancov, pozorujem ako aj vďaka Putinovi sa pripojil Krym k Rusku z presvedčenia väčšiny, čím sa napravila chyba Chruščova z minulosti, alebo inak povedané, možno nie dobré rozhodnutie, zatiaľ našťastie bez nejakej agresie v časoch, kedy tisíce ľudí kričia heslá o jednej Ukrajine, o jednom národe a o zabití Rusov, kedy radikálni ostreľovači neváhajú strieľať do vlastných, aby dosiahli politické ciele. Nebudem si idealizovať žiadneho vládcu, som skôr za decentralizáciu, za slobody, no nie za destabilizáciu, chuligánstvo a nezodpovednosť. Tieto dievčatá si myslia aké sú hviezdy, je to vidno na ich správaní. Madonna si ich pozvala, možno len z vypočítavých dôvodov, no hlavný prúd médií na takzvanom Západe z toho robil šou, Putin ich prepustil z väzenia, no oni išli robiť politické rozbroje aj na Olympíjske hry, aby nejakým hopsavým trápnym klipom sa snažili poukázať na jeho vládu ako na autoritatívnu. Iste aj v Rusku je veľa problémov, no vieme ako to vyzeralo za Jeľcina, keď sa popustilo uzde a zbohatlo veľa oligarchov. Toto ja vnímam skôr ako snahu poškodiť mu, toto nie sú argumenty a to, že konzervatívni kozáci ich vyplieskali, tak za to si do značnej miery môžu sami. Trápne nevkusné divadlo, správanie ako nejakých sliepok v punkovej hudbe, to je úbohé, ale čo čakať od žien, ktoré sú zo skupiny dievčat, kde si jedna z nich strkala kura do pošvy, iné absolvovali skupinový sex na verejnosti pri tehotenstve jednej z účastníčok, čo znesväcovali chrám, pre neveriacich to poviem tak, že nerešpektovali slobodu a tradície druhých, nemali úctu k danej kultúre, tak čo čakať iné od takých žien, ktoré stále nechápu? Nech si radšej zostanú v tých ich Spojených štátoch amerických alebo nech nerobia bordel, keby chceli, tak odpor môžu vyjadriť aj inteligentne, ako to dokážu mnohí americkí hudobníci urobiť voči svojej vláde, no nemedializujú ich tak, lebo toho je viac a spochybňuje to priam nedotknuteľných ľudí dnešnej doby pre hlavný mediálny prúd. ()

corpsy

Ako sa s hudby dá spraviť politika a ako by si väčšina dala kvôli tomu po hube. A ináč je to len song svojho žánru, s nekvalitným videoklipom. Ale zrejme vás majú tam, kde chceli. ()

MikO_NR_1909 odpad!

Demokracia v praxi. Zainteresované veľmi dobre vedia, čo je to tučná podpora od Sorosovských mimovládok a do akého extrému sa dá až zájsť, pokiaľ ste na tej "správnej" strane. Už len vidieť, ako pravdoláskari skandujú a či sa im skutočne neprieči akákoľvek zvrátenosť. ()

arcticsky

Skvělý klip. Svoboda je svoboda a tak i pro naše méně chápající, ano - FRUSTROVANÉ občanstvo je tu místo pro vyjádření úžasných názorů jakoby vypadlých z huby Putlera, Zemana, nebo rovnou Hitlera...viz ostatní komentáře zde. Není to punk? Tak co je onou pověstnou "známkou punku"? :-). Ty holky jsou milionkrát větší punk než 90% kapel takto se označujících. Ručí za to svým zdravím a v nacionalismem totálně vypatlané dnešní ruské společnosti i životem...co je více punk? ()