Lights Out (festivalový název)

• Švédsko

Lights Out

Krátkometrážní / Horor

Švédsko, 2013, 3 min

David F. Sandberg

Lotta Losten

Fuj, to bolo riadne hnusné! :-)) https://www.youtube.com/watch?v=-fDzdDfviLI(22.7.2017)

Cool thing! :)(22.3.2014)

Tenhle kraťas je natočen naprosto správně. Krátce, úderně a efektivně, prostě tak, jak má být. Bez zdlouhavých zbytečných záběrů, které jinak prozrazují neumětely z řad jiných amatérských tvůrců...                      A když jsme u amatérů, nemohl mi neuniknout komentář zdejšího mistra natáčení o ničem, pana režiséra Korbera zvaného Korbič22. Celý ho věnuje své osobě a tvorbě a tak si říkám, že bych ten svůj také mohl věnovat jemu a jeho (jinak interesantní) tvorbě. Je to skvělý renesanční člověk, postavou úplný Adonis. Jakmile se chopí kamery, ihned víte, že se začne dít něco tajuplného, něco fantastického, že vznikne film, ta malá oáza pohody a naprosté souznělé myšlenkové transcendence mezi fanoušky uměleckého projevu. Mistr narativu tak dokládá svědectví doby, rezonuje na hraně mezi existencionalismem a fantasií, doslova krmí diváka neskutečnými imaginativními obrazy s nadpřirozeným přesahem, vycházející z jeho rozervané duše. Přesto píše: "dostávám tunu odpudivých recenzí, které mi připadají spíš jako urážky upocených a osamělých pc maniaků a závistivých imbecilů a té pravé krtiky a té hlavně užitečné kritiky najdete minimum." Přičemž dodávám, že svým svébytným a částečně i malebným neologismem "krtika" označuje reakci nespokojeného diváka. Myslím, že tento až bolestný režisérův postoj podléhá vládě zdejšího hněvivého kritického diskurzu, ale konkrétní argumentace, nebo alespoň mírného náznaku divácké erudice, se mu nedostává. Takový divák (závistivý imbecil či upocený a osamělý pc maniak) režisérův sensitivismus pro umění nemůže nikdy pochopit právě pro své postižení imbecilitou a pofidérní schopností jeho veledílo vůbec dokoukat do konce. Kde došlo k tomu vyhrocenému střetu, kdy imbecilové narazili na velikost Korberova génia? Kdy začali ti tzv. upocenci analyzovat vztah mezi obrazem a narativem v Korberových filmových podobenstvích? Nespravedlnost světem vládne a homo hominilupus se rve o slovo a zcela opomíjí do očí bijící kvalitu, kterou nekompromisně diktuje právě pan režisér Korber, jak sám o sobě tvrdí. Snímek Lights Out, jakéhosi nevýznamného Sandberga, ač jinak skvělý, zkrátka koukatelný, Korberovým dílům může sotva konkurovat a osamělí pc maniaci by se měli chytit za čuráka a jít si sami něco natočit, aby viděli, jak neskutečná mravenčí práce to je, jak nesmírně náročné je natočit takový magnum opus, vycházející ze svého jsoucna, jako právě z dílny pana režiséra Korbera, našeho druhého Maciunase či (s trochou nadsázky) Warholy.(11.8.2014)

Reklama na výrobce žárovek, v tom je možná krátký film účinnější než celovečerní verze.(12.10.2016)

David F. Sandberg je švédský Damian McCarthy. Oba režiséři se dostali do povědomí diváků svými osobitými kraťasy, pro něž jsou typické motivy, které ve svých snímcích rádi opakují. Oba jsou "Kings of 3 Minutes Horror Shorts." A oba dokáží kurevsky (vy)děsit na malém prostoru:) Lights Out je dokonalou ukázkou, že i s tou nejkratší stopáží se toho dá na hororovém poli vymyslet hodně. A že se i v dnešní době, kdy už snad všechno bylo někdy natočeno a vymyšleno, dá přijít s neotřelým a svěžím nápadem, u něhož máme dojem, že jsem ho ještě v žádném filmu neviděli.(12.11.2016)

Ta stínohra naprosto super, ale ten polopatickej závěr nic moc..A Lotta Losten fakt bída, škoda, že neumřela :D(16.10.2015)

Tma = fenomén strachu.(18.10.2016)

Úvodní creepy mindfuck na chodbě = *****(2.4.2014)

Taková milá, rozkošná zábavnost, která dobře funguje na třech minutách, je tu dostatek atmosféry, pár krásně potemnělých výjevů a ... A to je vlastně všechno, jen je škoda, že si zde tvůrce nedal víc práce s maskama, leč stále je to v rámci amatérských filmů (a tohle JE amatérský film, co udělali dva lidi) je to technická špička.(23.7.2016)

Nesmim to nikdy pustit mladý, jinak už v bytě nebude zhasínat vůbec!!(25.7.2016)

Celkom dobrá hororová bašta. Celovečarak sa zas až toľko nepodaril, ale napätie a atmosféru Sandberg proste vie. Behom troch minút v Lights Out vzbudí vašu pozornosť - https://www.youtube.com/watch?v=-fDzdDfviLI. 85% - 4*(29.10.2016)

Predvídateľné a trochu amatérske, ale mrazivo atmosférické a desivé. 75%(28.3.2014)

Z Lotty herečka nikdy nebude, ale Sandberg by nějaký ten slušný horor mohl někdy natočit. Strašidýlko pěkné, ale nevím, proč se vždycky v tom nejlepším přestane. :D(3.7.2015)

Kto sa bojí, nech si zasvieti! Prihodil by som jednu navyše keby ma v závere mikne tak, ako pri short filme "He Dies at the End". Ale kedže nemiklo, budem skromnejší - 70%(3.6.2014)

Parádní kraťas, který má krom creepy atmosféry taky příjemnou dávku nadsázky. Víc takových, víc!(19.4.2014)

Báli jste se jako děti tmy? Představovali jste si, že v ní něco je, a pokud hned nerozsvítíte, tak to po vás chňapne? Pak si film náramně užijete (nebo zase začnete všude rozsvěcet xD). Film z roku 2016 ale zklamal.(27.5.2019)

Pod peřinou mě bubák nedostane....(25.7.2014)

Krásna ukážka navodenia desivej atmosféry. Keď sa niečo podobné vyskytne aj v hororovom filme tak chrochtám blahom :) 85/100(28.3.2014)

Tak nějak takhle by měly vypadat krátkometrážní horory... Přímočaré, úderné, atmosférické... Skvělá příprava na celovečerní film...(20.10.2016)

Tak ten úvod s rozsvícením a zhasínáním světla naprosto dokonalý! Lekací závěr už tuctovější...(30.4.2014)

Skvěle udělaný kraťas s dobrou atmosférou. Snad bude film ještě lepší. :)(18.9.2016)

Ok, přestože má kraťas jen něco kolem 2 a půl minuty, musela jsem jej v polovině alespoň na chvíli vypnout. Atmosfére je neskutečná a myslím, že dnes asi neusnu... P. S.: Nikdy jsem nepochopila logiku schovávání se pod peřinu - peřina přeci není žádný atomový kryt :D(11.8.2014)

Prazvláštní jednání hlavní postavy ( myslím, že spánek by byl v takové situaci mou poslední myšlenkou) s přidanou hodnotou předvídatelnosti ( baf), ale skvěle naservírované, paráda !(25.7.2014)

Přímo esenciální evokace dětského strachu z bubáků, včetně toho mučivého napětí, co tam asi bude až vystrčím hlavu zpod deky :-D.(12.10.2016)

Tento nápaditý kraťas je vskutku brilantní ukázkou toho, jak z ničeho udělat něco s parádní atmosférou. Ač není dokonalý a mírně zavání amatérskou rukou, rozhodně se může pasovat i s takovými velikány, jako jsou třeba veledíla uživatele Korbiče22, který nejenže nedokáže natočit ani homevideo šukajících křečků, ale dokonce je to takový čurák, že v komentáři k jinému filmu ve čtyřech pětinách hovoří o sobě a o tom, jaký je to kůl gáj, mistr kamery a střihu a jak na něj svět ještě není připraven! Och.. tímto ho samozřejmě zdravím. 90%(11.8.2014)

Veľmi dobré ... presne pre mňa.(25.5.2015)

Úderný a atmosférou nabitý kráktometráž, který dokáže slušně vyděsit, škoda, že konec už je trošku lacinější, ale jinak vydařená práce.70%.(19.7.2014)

Ja by som po tom zážitku z chodby isiel spať k susedom. Takže tá ženská si je na vine sama. Inak zaujíma ma celkom, že keď bubáka v celovečeráku bude vidieť iba v tme, tak ak je tma poriadna, ako niečo môžem vidieť...asi sa bude jednať o prítmie.(20.7.2016)

Skoro bych nevěřil, že je možné během pouhých tří minut vybudovat solidní napětí a navodit pocit strachu, nicméně tahle děsivá jednohubka je toho důkazem. Blik! Cvak! Blik! Cvak! Blik! BAF!!!(27.7.2016)

Kraťasy zrovna moc nevyhledávám, ale když už, tak poslední dobou narážím na samé povedené. Tohle je prostě taková jednohubková chuťovčička. Promyšlená, správně nahustěná, atmosférická a plně funkční.(20.6.2014)

Navodit tak hutnou atmosféru a za 3 minuty. To není jen tak. Ale Sandberg(ovi) se to podařilo na výbornou. Hlavně ten rozjezd s blikáním byl luxusní. Konec se dal tak nějak předpokládat, ale jak říkám : slušně odvedená práce za 4 hvězdy.(1.2.2016)

Zajímavý kontrast nastává při druhém zhlédnutí, kdy se s atmosférické hororové jednohubky stává komedie. Zvuk, který žena vydá po setkání s "tím". Způsob, jakým řeší situace? Humor dovedený ad absurdum. :)(25.3.2014)

Viděno v noci a sám doma. Od té doby spím se světlem :D Parádní kousek, který je hororově a atmosféricky hodně vysoko.(19.4.2014)

Výborná práca zo zvukom. A má to super atmosféru.(22.3.2014)

Přiznávám se, že v noci jsem posera jak blázen a tohle zažít, tak... tak asi neusnu. Hra se světlem, tmou a nepříjemnými pocity je provedená na jedničku a musím říct, že už po úvodních pár vteřinách bych začala vřískat. PS: Zhlédnuto se ztlumeným světlem, tedy eeehm zvukem.(2.9.2014)

Sandberg natočil obyčejný průměrný tříminutový krátkometrážní snímek. Ten je sice slušně zvládnutý – jak co se kamery tak i ozvučení či střihu týče, ale závěrečné vyústění je snadno předvídatelné, takže absolutně ničím nevybočuje ze zažitého standartu. Podívat se na to určitě dá. Nicméně zbytečně nadhodnocovat tento kousek nebudu. Snad kdyby měl „bubák“ lepší masku…(7.10.2014)

Shorty Sandberg hned zkraje zaválel..(18.8.2017)

Ale jo. Ještě že jsem na to nekoukala večer :DDD(7.10.2014)

Úsporná, znesiteľná hra s efektami strachu pre bojazlivých. Dajaké to vzkriesenie na poli krátkometrážnych strašiakov by už aj celkom paslo. Lenže kreativita sa meria subvenciami originality a momentami prekvapenia. Lights Out je teda takou šetrnou stávkou na istotu. Nič viac, nič menej. Pre žáner, dôstojný príspevok, ešte v konkurencii vyzerá docela inteligentne. To o dačom svedčí :-/.(23.1.2015)

To takhle sedíte večer na chatě s partou kamarádů a čas mezi popíjením piva si krátíte čtením creepypast a sledováním krátkometrážních hororů. A hned u prvního se téměř poserete, zvlášť, když jeden z kamarádů u závěrečné lekačky zařve jako prase u porážky. Švédská předloha pro nedávný horor Zhasni a zemřeš až do mrtě využívá prostoru, který krátkometráž nabízí, a soustředí vše do budování děsu z toho, co není vidět, ale jde si to pro vás. Lekačky považuju sice za lacinou hororovou rekvizitu, ale tahle je budována tak dokonale, že nemůžu hodnotit hůř. (1 197.)(5.8.2017)

• TomX2

Jednoduchý short horor, ktorý si za necelé 3 minúty dokázal udržať dobrú atmosféru. Jeho priemerná celovečerná podoba mu však kazí slušnú povesť.(15.9.2018)

Aj keď ´´to´´ čakáte, vie to s vami predsa len cuknúť.(27.3.2014)

škoda toho amatérskeho spracovania. Bez dynamickej plynulosti to v týchto filmoch je hneď na odpis. Ale ináč celkom zaujímavá zápletka na tak pomerne klišoidnú a neustále sa v poslednom čase opakujúcu tému duchov. Lakačka ktorá je od začiatku jasná bola celkom slušná, aspoň tam tvorca nevrazil hnusný a mohutný kakofonický zvuk ale sústredil sa na obraz, ktorý v takej krátkej chvíli dokáže spraviť divy. Zaslúžilo by si to lepšie spracovanie.(30.5.2014)

Tak z toho mrazilo,brrr....(4.7.2014)

Na ploše necelých tří minut až nečekaně atmosférické a mrazivé, s vynikající zvukovou stránkou. Škoda jen toho nechtěně vtipného posledního záběru. Lacinost se holt u hororů někdy nevyplácí. Celovečerní verze tu bude do dvou let.(23.3.2014)

Jsem fakt hodně velký strašpytel, takže jsem si při sledování tohohle kraťasu nezhasnula a tudíž nezemřela hrůzou, muhehe.(28.10.2017)

Bohatě ty tři minuty stačily. Vidět to v noci, asi pár dní nejdu v noci na záchod. Srdce až v kalhotách.(31.5.2014)

Atmosféra na plné kule.(20.11.2014)

Nedivím se že Sandberg dostal možnost natočit svůj film. Něco z toho dýchá. A v celovečeráku se mu to povedlo. Jen nechápu proč to bylo ukončeno v tom nejlepším. ( 31.7.16/MAC )(31.7.2016)

řádný hororový kraťas s tou pravou atmosférou, který odvážným doporučuji pustit před spaním ;-) V jednoduchosti je síla a 4 hvězdičky si zaslouží. Doporučuji se lekat tady [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](12.6.2015)

Jako všichni ostatní tu musím vychválit ten začátek, ten je geniální, viděl jsem to krásně po tmě a se sluchátky na hlavě, myslel jsem, že se poseru, skvělá atmosféra, jediná škoda toho konce, který čekáte a hlavně je i kolikrát udělán lépe. Ale stejně jsem se lekl.(11.5.2014)

Od teď nezhasínám. Nikdy a nikde.(1.5.2017)

Výborný film. 80%(1.1.2018)

Tří minutové videjko plné atmosféry a v podstatě bez lekačky, přesto o děs není nouze :-). Doufejme, že celovečerní zpracování tohohle nápadu nedopadne o moc hůř a budeme mít dalšího talentovanýho tvůrce pokleslých žánrů.(15.7.2016)

Sakra! Ještě,že jsem to viděl teď odpoledne.:) Nevím,zda bych zvládl celý film.:)(11.8.2018)

Ďábelsky vypointované atmosférické peklo.(22.4.2015)

Předskokan rozpracovaného celovečeráku "Zhasni a zemřeš", který vznikl o spoustu let později.. Zpracování hodně amatérské, ale atmosféru to má :-) Pointa byla zcela nepřekvapivá :-)(10.5.2017)

Krátký a účinný hororový kraťas při kterém naskočí husí kůže. Vidět to sám někdy večer na chatě v lese, tak spím s rozsvíceným světlem celou noc. Jen tím posledním záběrem to možná trochu znehodnotili.(28.5.2014)

• StanislachKo

Bolo to síce "pútavé" rozumej jediná ľakačka, ale dve minúty to celé má! Málo... žalostne málo. Ďalšia zbytočnosť jak mraky.(28.8.2018)

Jelikož jde do kin celovečerní horor, který z této jakési šablony bude těžit, musel jsem se podívat znovu (přeci jen už je to pár let a člověk si nepamatuje vše, co viděl, natož tříminutový videjko). Samozřejmě z těchto pár sekund se toho moc nedozvíme, kraťas nám ukáže jakou cestou by se mohl film ubírat, Sandberg si osvojil víceméně kvalitní a neošlehaný téma, které by mohlo řady diváků dostat. Každopádně kraťas naznačuje, že by to nemusela být další z řad úmorných vykrádaček, které se vezou na vlně mejnstrímových konvencí - jenž zkrátka a dobře ty pravý guru v oboru, hledající křížem krážem po kvalitnám hororu, vyděsí jen zřídkakdy.(23.7.2016)

Skvelá mrazivá atmosféra.(22.3.2014)

Poriadne úderný a mrazivý severský hororový kraťas. Na záver dávajte pozor, hlavne slabšie povahy... 90 %!!(10.7.2016)

3 minuty mrazení v zádech. Kvalitní horůrek.(8.7.2016)

Tak, Verunko, poněkolikáté: Přestaň čumět na horory uprostřed noci. Obzvlášť, když víš, že budeš muset jít spát, protože se jde druhý den do práce. Fuj! Nesnáším humanoidní příšery a obzvláště nenávidím ty panenkoidní.(10.9.2017)

Názorná ukážka ako má vyzerať správny hororový kraťas. Napätie a strach od začiatku až po takmer infarktový koniec.(15.7.2018)

Skoro som sa posral... fakt :D(2.9.2014)

• honajz2

SPOILER! Blik, blik, blik, blik, baba se lekne, zaleze pod peřinu pak se dějí divné věci a nakonec přijde bubák. Nic víc?(19.9.2015)

Je to zábavný, budování atmosféry funguje, a i když se Lotta chová fakt nelogicky, dá se jí fandit. Škoda jen, že podivná lekačka na konci srážní skvělý dojem, ten je ale i tak dobrý a ta atmosféra, která byla na tak malém prostoru vytvořena, se nedá jen tak zapomenout.(24.7.2016)

Necelé tři minuty a neznám slečnu, která by chtěla tu noc spát beze světla, natož sama!:)(13.1.2017)

Výbroná věc, skvěle natočená, navíc vtipná, a i když se nezdá, že se bere kdovíjak vážně, dokáže vyvolat i solidní napětí (samozřejmě v rámci možností). Navíc je tam hned několik opravdu dobrých šoků. Herecky je to slabší, ale natočeno je to fakt geniálně. Super věc, efektivní, úderná, zábavná i napínavá. Tak to má být. Ale celovečerák je lepší :D. 90%.(8.2.2017)

Už od první sekundy parádně našlápnutý kraťas, sr*la jsem strachy až do konce. Závěr ale bohužel zklamal, čekala jsem větší a dramatičtější lekačku a hlavně trochu propracovanější "strašidlo" :)(27.3.2017)

Moooooc hezký kraťásek!(13.10.2018)

slibný začátek... ale pak to jde celkem z kopce(24.3.2014)

Ošklivej kraťas co na poli necelejch tří minut dokáže zaručeně zrušit několik nočních cest na záchod. Těm kecům rádoby machříků tady že to je laciný a předvídatelný nevěřim ani za mák.(4.7.2014)

Ve třech minutách je velká dávka napětí a to i přes amatérský způsob zpracování. Bohužel značně předvídatelné od prvních vteřin.(7.1.2015)

Příjemná hororová jednohubka.(4.4.2014)

Len svetlo a tma, všetko čo treba.(29.1.2016)

65%(5.5.2018)

Dokonale plní účel - nic víc, nic míň.(22.3.2014)

Nejděsivější okamžik cca v půlce, konec již méně... přesto 5* pro dokonalou atmosféru.(1.1.2015)

Naprosto perfektní předehra k celovečeráku, na který se už dlouho těším! Ač nejsem žádný expert, dokážu ocenit skvělou práci s kamerou a úžasný nápad... #scaryasfuck(17.10.2016)

Solidní hororová jednohubka.(25.11.2018)

videl jsem to dvakrat a dvakrat jsem se pocural malem!(31.1.2015)

Atmosféra sa dá krájať. Pointu a originalitu určite chválim. Ako prvotina Sandberga, klobúk dolu, no škoda že mu jeho múza nevydržala aj naďalej.(25.4.2016)

Jednoduchý nápad s efektivním výsledkem. Zaujímavé.(3.8.2016)

Prijemna (cti neprijemna) hororova jednohubka, kde nulovy rozpocet vubec nevadi.(12.8.2016)

Hezký nápad, ale nepochopitelné chování hrdinky. Vidím v chodbě strašidlo, tak jdu spát??(6.9.2016)

• Wann

Kdyby tak nezmršili tu lekačku, tak bych šel na 4*.(27.3.2014)

Uff, tak za 3minút som sa stihla báť tak ako sa mi to niekedy nepodarí ani v 90minútovom filme! Perfektná atmosféra, a ten ksicht ani nehovorím!!(12.8.2014)

• Sayko

Po zhlédnutí filmové verze mi to nepřijde tak strašidelné. Co například nechápu- zhasne, rozsvítí, zhasne, rozsvítí, uvidí cizí postavu- zalepí si vypínač světla. WTF?! To mi nedávalo žádný smysl teda. Celý ty tři minuty jsem čekal na to, až se přede mnou objeví ta obludka. Ha! A ono se stalo, nic moc, předvídatelné.(5.8.2018)

Báječné, na konci jsem pocítila velice (ne)příjemné škubnutí u srdce, film má krásnou děsivou atmosféru bez žádných okolků.(18.8.2016)

pěkný video. dokážu si představit kdyby tohle udělal James Wan a hrála tam nějaká lepší herečka které bych uvěřil tu roli tak se regulérně bojím!(25.3.2014)

Jak s tím ta svině na začátku blikala. Bych ji jednu vlepil... :-D Kdyby nebylo toho BAF konce, tak jasný plný počet.(9.3.2015)

Tyhle kraťasy prostě můžu :)(20.8.2014)

Tohle by mohl být jeden z receptů, jak co nejvíce zaujmout diváka a zároveň ho vtáhnout do děje. Hned po prvních dvou záběrech zbystříte a začnete se modlit, aby jste měli v pokoji rozsvíceno. Za mě pozoruhodný nápad se zajímavou myšlenkou.(24.7.2016)

Dobrá předloha s dobrými základy na kterých se dá natočit skvělý horor. 7/10(21.1.2018)

Tri minuty čumění a pak celá noc strachu :D velmi povedený horůreček :)(26.3.2014)

Za ty necelé 3minuty je toho málo, co hodnotit, ale i tak dokonalá lekačka(20.5.2016)

Výstižne krátky a na nič sa nehrá. Stačí mu malá minutáž na to, aby vyvolal zimomriavky. https://www.youtube.com/watch?v=-fDzdDfviLI(22.11.2017)

Nemal som možnosť vidieť veľa hororových krátkometrážnych filmov, takže ťažko mi je porovnávať, avšak tento bol celkom slušný. V rámci troch minút sa vytvorila slušná skľučujúca atmosféra a o to v horore ide. Takže za mňa ok. A hlavne tie obliečky z Ikea nemali chybu :) 60 %(10.12.2017)

Tak toto je mazec. Nenapadlo mě, že si může člověk za tři minuty filmu stihnout nasr.. do trenek :).. Myslím, že pozdější horor Lights Out musí být rozšířením tohoto nápadu.(27.2.2018)

Aj ked už mam nejaky ten horor za sebou (vlastne je ich kopa), a na podoben lakačky som pripraveny, tak toto ma dostalo.(24.12.2018)

Na takýchto kratkometražných hororoch je najlepšie to, že nemusíte dlho čakať kým sa to rozbehne, ale tá atmosféra a lekačky nás obklopujú od začiatku. Lights Out určite skvelé = atmosféra, lekačk(a)y, napätie...(4.5.2014)

Až na ten závěr dokonalá atmosféra. Těším se na horror, protože tahle chuťovka je vynikající.(20.4.2016)

Vtipné a děsivé zároveň, snímek jen dokazuje, že bubáci číhají všude a jsou pěkně záludní ...(16.12.2017)

/70%/(22.6.2019)

• kriplozoik

Takovej zázrak to zas není, originální také není a dobře vystavěný příběh to také není, takovej bez hlavy bez paty. Je mi jasné, že je to kraťas, ale přesto mi tam chybělo alespoň ve zkratce nějaké zdůvodnění, proč se tam ta ženská najednou objevila a jaká je s tou druhou ženskou souvislost. Bez toho je to na úrovni scary prank videa z YouTube.(7.6.2016)

Mohlo by se zdát, že takový horůrek lze natočit i u sebe doma v obýváku, ale není to vůbec jednoduché. I skoro 3 minuty stačily k tomu, abych v pozornosti držel ruku na ovladači hlasitosti. :) 4/5 --- (80%) ---(16.7.2016)