Lights Out (festivalový název)

• Švédsko

Lights Out

Krátkometrážní / Horor

Švédsko, 2013, 3 min

David F. Sandberg

Lotta Losten

Skvěle udělaný kraťas s dobrou atmosférou. Snad bude film ještě lepší. :)(18.9.2016)

Ok, přestože má kraťas jen něco kolem 2 a půl minuty, musela jsem jej v polovině alespoň na chvíli vypnout. Atmosfére je neskutečná a myslím, že dnes asi neusnu... P. S.: Nikdy jsem nepochopila logiku schovávání se pod peřinu - peřina přeci není žádný atomový kryt :D(11.8.2014)

Prazvláštní jednání hlavní postavy ( myslím, že spánek by byl v takové situaci mou poslední myšlenkou) s přidanou hodnotou předvídatelnosti ( baf), ale skvěle naservírované, paráda !(25.7.2014)

Přímo esenciální evokace dětského strachu z bubáků, včetně toho mučivého napětí, co tam asi bude až vystrčím hlavu zpod deky :-D.(12.10.2016)

Tento nápaditý kraťas je vskutku brilantní ukázkou toho, jak z ničeho udělat něco s parádní atmosférou. Ač není dokonalý a mírně zavání amatérskou rukou, rozhodně se může pasovat i s takovými velikány, jako jsou třeba veledíla uživatele Korbiče22, který nejenže nedokáže natočit ani homevideo šukajících křečků, ale dokonce je to takový čurák, že v komentáři k jinému filmu ve čtyřech pětinách hovoří o sobě a o tom, jaký je to kůl gáj, mistr kamery a střihu a jak na něj svět ještě není připraven! Och.. tímto ho samozřejmě zdravím. 90%(11.8.2014)

Veľmi dobré ... presne pre mňa.(25.5.2015)

Úderný a atmosférou nabitý kráktometráž, který dokáže slušně vyděsit, škoda, že konec už je trošku lacinější, ale jinak vydařená práce.70%.(19.7.2014)

Ja by som po tom zážitku z chodby isiel spať k susedom. Takže tá ženská si je na vine sama. Inak zaujíma ma celkom, že keď bubáka v celovečeráku bude vidieť iba v tme, tak ak je tma poriadna, ako niečo môžem vidieť...asi sa bude jednať o prítmie.(20.7.2016)

Skoro bych nevěřil, že je možné během pouhých tří minut vybudovat solidní napětí a navodit pocit strachu, nicméně tahle děsivá jednohubka je toho důkazem. Blik! Cvak! Blik! Cvak! Blik! BAF!!!(27.7.2016)

Kraťasy zrovna moc nevyhledávám, ale když už, tak poslední dobou narážím na samé povedené. Tohle je prostě taková jednohubková chuťovčička. Promyšlená, správně nahustěná, atmosférická a plně funkční.(20.6.2014)

Navodit tak hutnou atmosféru a za 3 minuty. To není jen tak. Ale Sandberg(ovi) se to podařilo na výbornou. Hlavně ten rozjezd s blikáním byl luxusní. Konec se dal tak nějak předpokládat, ale jak říkám : slušně odvedená práce za 4 hvězdy.(1.2.2016)

Zajímavý kontrast nastává při druhém zhlédnutí, kdy se s atmosférické hororové jednohubky stává komedie. Zvuk, který žena vydá po setkání s "tím". Způsob, jakým řeší situace? Humor dovedený ad absurdum. :)(25.3.2014)

Viděno v noci a sám doma. Od té doby spím se světlem :D Parádní kousek, který je hororově a atmosféricky hodně vysoko.(19.4.2014)

Výborná práca zo zvukom. A má to super atmosféru.(22.3.2014)

Přiznávám se, že v noci jsem posera jak blázen a tohle zažít, tak... tak asi neusnu. Hra se světlem, tmou a nepříjemnými pocity je provedená na jedničku a musím říct, že už po úvodních pár vteřinách bych začala vřískat. PS: Zhlédnuto se ztlumeným světlem, tedy eeehm zvukem.(2.9.2014)

Sandberg natočil obyčejný průměrný tříminutový krátkometrážní snímek. Ten je sice slušně zvládnutý – jak co se kamery tak i ozvučení či střihu týče, ale závěrečné vyústění je snadno předvídatelné, takže absolutně ničím nevybočuje ze zažitého standartu. Podívat se na to určitě dá. Nicméně zbytečně nadhodnocovat tento kousek nebudu. Snad kdyby měl „bubák“ lepší masku…(7.10.2014)

Shorty Sandberg hned zkraje zaválel..(18.8.2017)

Ale jo. Ještě že jsem na to nekoukala večer :DDD(7.10.2014)

Úsporná, znesiteľná hra s efektami strachu pre bojazlivých. Dajaké to vzkriesenie na poli krátkometrážnych strašiakov by už aj celkom paslo. Lenže kreativita sa meria subvenciami originality a momentami prekvapenia. Lights Out je teda takou šetrnou stávkou na istotu. Nič viac, nič menej. Pre žáner, dôstojný príspevok, ešte v konkurencii vyzerá docela inteligentne. To o dačom svedčí :-/.(23.1.2015)

To takhle sedíte večer na chatě s partou kamarádů a čas mezi popíjením piva si krátíte čtením creepypast a sledováním krátkometrážních hororů. A hned u prvního se téměř poserete, zvlášť, když jeden z kamarádů u závěrečné lekačky zařve jako prase u porážky. Švédská předloha pro nedávný horor Zhasni a zemřeš až do mrtě využívá prostoru, který krátkometráž nabízí, a soustředí vše do budování děsu z toho, co není vidět, ale jde si to pro vás. Lekačky považuju sice za lacinou hororovou rekvizitu, ale tahle je budována tak dokonale, že nemůžu hodnotit hůř. (1 197.)(5.8.2017)