Lights Out (festivalový název)

• Švédsko

Lights Out

Krátkometrážní / Horor

Švédsko, 2013, 3 min

David F. Sandberg

Lotta Losten

Jelikož jde do kin celovečerní horor, který z této jakési šablony bude těžit, musel jsem se podívat znovu (přeci jen už je to pár let a člověk si nepamatuje vše, co viděl, natož tříminutový videjko). Samozřejmě z těchto pár sekund se toho moc nedozvíme, kraťas nám ukáže jakou cestou by se mohl film ubírat, Sandberg si osvojil víceméně kvalitní a neošlehaný téma, které by mohlo řady diváků dostat. Každopádně kraťas naznačuje, že by to nemusela být další z řad úmorných vykrádaček, které se vezou na vlně mejnstrímových konvencí - jenž zkrátka a dobře ty pravý guru v oboru, hledající křížem krážem po kvalitnám hororu, vyděsí jen zřídkakdy.(23.7.2016)

Skvelá mrazivá atmosféra.(22.3.2014)

Poriadne úderný a mrazivý severský hororový kraťas. Na záver dávajte pozor, hlavne slabšie povahy... 90 %!!(10.7.2016)

3 minuty mrazení v zádech. Kvalitní horůrek.(8.7.2016)

Tak, Verunko, poněkolikáté: Přestaň čumět na horory uprostřed noci. Obzvlášť, když víš, že budeš muset jít spát, protože se jde druhý den do práce. Fuj! Nesnáším humanoidní příšery a obzvláště nenávidím ty panenkoidní.(10.9.2017)

Názorná ukážka ako má vyzerať správny hororový kraťas. Napätie a strach od začiatku až po takmer infarktový koniec.(15.7.2018)

Skoro som sa posral... fakt :D(2.9.2014)

• honajz2

SPOILER! Blik, blik, blik, blik, baba se lekne, zaleze pod peřinu pak se dějí divné věci a nakonec přijde bubák. Nic víc?(19.9.2015)

Je to zábavný, budování atmosféry funguje, a i když se Lotta chová fakt nelogicky, dá se jí fandit. Škoda jen, že podivná lekačka na konci srážní skvělý dojem, ten je ale i tak dobrý a ta atmosféra, která byla na tak malém prostoru vytvořena, se nedá jen tak zapomenout.(24.7.2016)

Necelé tři minuty a neznám slečnu, která by chtěla tu noc spát beze světla, natož sama!:)(13.1.2017)

Výbroná věc, skvěle natočená, navíc vtipná, a i když se nezdá, že se bere kdovíjak vážně, dokáže vyvolat i solidní napětí (samozřejmě v rámci možností). Navíc je tam hned několik opravdu dobrých šoků. Herecky je to slabší, ale natočeno je to fakt geniálně. Super věc, efektivní, úderná, zábavná i napínavá. Tak to má být. Ale celovečerák je lepší :D. 90%.(8.2.2017)

Už od první sekundy parádně našlápnutý kraťas, sr*la jsem strachy až do konce. Závěr ale bohužel zklamal, čekala jsem větší a dramatičtější lekačku a hlavně trochu propracovanější "strašidlo" :)(27.3.2017)

Moooooc hezký kraťásek!(13.10.2018)

slibný začátek... ale pak to jde celkem z kopce(24.3.2014)

Ošklivej kraťas co na poli necelejch tří minut dokáže zaručeně zrušit několik nočních cest na záchod. Těm kecům rádoby machříků tady že to je laciný a předvídatelný nevěřim ani za mák.(4.7.2014)

Ve třech minutách je velká dávka napětí a to i přes amatérský způsob zpracování. Bohužel značně předvídatelné od prvních vteřin.(7.1.2015)

Příjemná hororová jednohubka.(4.4.2014)

Len svetlo a tma, všetko čo treba.(29.1.2016)

65%(5.5.2018)

Dokonale plní účel - nic víc, nic míň.(22.3.2014)