Reklama

Reklama

Lights Out

(festivalový název)
  • Švédsko Lights Out
Krátkometrážní / Horor
Švédsko, 2013, 3 min

Obsahy(1)

Niekedy je lepšie, keď necháte na noc rozsvietené... (sochoking)

Recenze (116)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Výbroná věc, skvěle natočená, navíc vtipná, a i když se nezdá, že se bere kdovíjak vážně, dokáže vyvolat i solidní napětí (samozřejmě v rámci možností). Navíc je tam hned několik opravdu dobrých šoků. Herecky je to slabší, ale natočeno je to fakt geniálně. Super věc, efektivní, úderná, zábavná i napínavá. Tak to má být. Ale celovečerák je lepší :D. 90%. ()

messi@h 

všechny recenze uživatele

Úvod na chodbě byl za absolutních 100 %, tam se v člověku probouzejí všechny jeho podvědomé a zasunuté fóbie ze tmy, a to naprosto na animální úrovni. Upřímně, skoro jsem se bál infarktu, pokud si film udrží tuhle hororovou úroveň až do samotného konce - a vlastně se mi ulevilo, že nakonec si ji neudržel :) I tak je to ale hororová špička, kde mi ty tři minuty přišly mučivě dlouhé, jako aspoň půlhodina :) ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Taková milá, rozkošná zábavnost, která dobře funguje na třech minutách, je tu dostatek atmosféry, pár krásně potemnělých výjevů a ... A to je vlastně všechno, jen je škoda, že si zde tvůrce nedal víc práce s maskama, leč stále je to v rámci amatérských filmů (a tohle JE amatérský film, co udělali dva lidi) je to technická špička. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

škoda toho amatérskeho spracovania. Bez dynamickej plynulosti to v týchto filmoch je hneď na odpis. Ale ináč celkom zaujímavá zápletka na tak pomerne klišoidnú a neustále sa v poslednom čase opakujúcu tému duchov. Lakačka ktorá je od začiatku jasná bola celkom slušná, aspoň tam tvorca nevrazil hnusný a mohutný kakofonický zvuk ale sústredil sa na obraz, ktorý v takej krátkej chvíli dokáže spraviť divy. Zaslúžilo by si to lepšie spracovanie. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

David F. Sandberg je švédský Damian McCarthy. Oba režiséři se dostali do povědomí diváků svými osobitými kraťasy, pro něž jsou typické motivy, které ve svých snímcích rádi opakují. Oba jsou "Kings of 3 Minutes Horror Shorts." A oba dokáží kurevsky (vy)děsit na malém prostoru:) Lights Out je dokonalou ukázkou, že i s tou nejkratší stopáží se toho dá na hororovém poli vymyslet hodně. A že se i v dnešní době, kdy už snad všechno bylo někdy natočeno a vymyšleno, dá přijít s neotřelým a svěžím nápadem, u něhož máme dojem, že jsem ho ještě v žádném filmu neviděli. ()

Zajímavosti (6)

  • Film se zúčastnil celosvětové online soutěže "Who's there?", která se zaměřovala na tříminutové hororové filmy. (Borda01)

Reklama

Reklama