Jowakutemo, katemasu (TV seriál)

• Japonsko

弱くても勝てます

• Japonsko

Yowakutemo, Katemasu

Baseball Brainiacs

Komedie

Japonsko, 2014

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

• Kathelin

Seriál berie baseball tak vážne, že z toho spravili skôr dokument. Vzťah učiteľa a žiakov bol umelý, necítila som z toho žiadne sympatie alebo ozajstnú ochotu im pomôcť (a nezachránila to ani posledná časť a tých zbytočných pätnásť minút, v ktorých všetci plakali o dušu). V popredí je hlavnou postavou učiteľ Aoshi, ktorého stvárnil Ninomiya veľmi dobre, ďalšou zapamätateľnou postavou je jediné dievča v týme a zvyšok okrem troch ani nie je taký dôležitý, očividne podľa scenáristov, lebo si ich ani moc nezapamätáte. Aoshi na začiatku pôsobí skôr ako divák, ktorý občas vychrlí aj nejaké rady. Počase sa však stane ich trénerom a skutočný tréner sa z nejakého dôvodu stiahne do úzadia. Navyše tento nový tréner je väčšmi arogantný než ochotný. Sem tam prehodí motivačnú reč s účelom prebudiť v nich toho správneho baseballistu ale vyznie to akosi naprázdno a miestami až urážlivo. Z celého seriálu je zaujímavý jediný zápas, inak je to len o trénovaní, hľadaní ďalšieho hráča, trénovaní, trénovaní, porade, trénovaní, trénovaní, dohovárania, prezentácie lepších hráčov, trénovaní, zamilovaných rečičiek, porade a zas o trénovaní. Ak seriál neuvidíte nič sa nestane, ak prespíte polovicu nič sa nestane, ak nedopozeráte koniec nič sa nestane. Seriál som videla celý s pol ročnou pauzou a aj to som dopozerala len kvôli Ninovej postave, inak by som to asi nechala tak.(20.8.2016)