Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

anli

Třetí příběh Marvelovského prvního avengera a už sám název napovídá ,co se bude dít.Ano bojuje tu každý s každým a upřímně řečeno ,osobně se mi tahle linka ,kdy stojí Avengers defacto prosti sobě moc nelíbí a oboum scénáristům posílám políček ,ale přistoupil jsem na jejich hru a čekal ,co se z toho vyvine.Steve Rogerts přebírá vedení nově zformovaného týmu ,do kterého čím dál víc mluví politika a politici ,tedy něco úplně normálního a na své straně má část týmu a ta druhá čast se zformuje kolem Tonyho Starka a obě skupiny stojí proti sobě.Scénář nění špatně napsaný ,jen je tam na mě trochu moc politizování a občas malinko chaos v postavách a ději ,ale nic zásadního.Oba režiséři jsou v Marvelovkách už zběhlí a tak jedou po své režisérské linii a nic nenechávají náhodě ,nic neinovují ,ale ví,co chtějí divákovi říct a taky jak.Opět podotýkám ,že je dobré vidět aspoň většinu marvelovek ,pokud ne všechny ,jinak toho člověk moc nepochopí.Vizualizace filmu je dokonalá ,ostatně ,jak je u Marvelu zvykem ,stejně jako zvuk ,kamera a hudba Henryho Jackmana.Akční scény jsou skvělé a některé opravdu dechberoucí s pořádným nářezem.Což samozřejmě do komiksových superhrdinských filmů patří a bez toho to prostě nejde.Poprvé se k Avengerům přidává Spiderman a celý děj je o malinko vážnější a temnější ,tudíž je tu i méně humoru a hlášek ,ale na nějaké přece jen dojde.Herci jsou jako vždy skvělí a je vidět ,jak moc je to celé baví.Takže další komiksový zářez dopadl velmi dobře.Dávám 80% za trochu slabší scénář a zbytečné politizování a opět doporučuji vydržet až do konce titulků. ()

Mishqo

80-85% ... Slušná podívaná, zase audiovizuálne nebo. Prvá časť trocha pomalšia a zádumčivejšia, tá druhá už svižnejšia a akčnejšia. Pomaly by sa to dalo nazvať aj ako Avengers 3. Predstavili nám jedného nového a jedného staronového hrdinu a zapojili aj najčerstvejšie posily. Coool! Bolo to prekvapujúco emočné a ku podivu málo zábavné na rozdiel od iných Marveloviek. ()

hroubek

Na Občanskou válku jsem se těšil, přesto jsem z trailerů nebyl nějak extra odvázaný, protože jsem četl předlohu, které se to z jistých důvodů nikdy nemůže rovnat. Poté co jsem viděl film je dobré upozornit na zavádějící název, který se slavnou komiksouvou předlohou nemá moc společného. Čím méně budete myslet na předlohu tím více budete spokojenější. A to je pravda pravdoucí. Série marvelovských filmů se konečně dostala do bodu, kdy už se můžu vyprdnout na uvolněné podívané plné humoru a přinést vážnější film. A o tohle se ve velké míře pokouší Občanská válka, která v tom uspěje z velké části. Proč se jim to nepovede na plné čáře?? Protože, je to Marvel, který se bojí riskovat s příběhem, ukázat temnou stránku věci(krom seriálu), udělat z hrdinů sobecké a arogantní parchanty a přinést konec, který by filmu více slušel. Tahle opatrnost je na Občanské válce hodně moc vidět. Konečně se začnou řešit důsledky všech konfliktů, přesto něco takového mělo přijít dříve. Bratři Russovi se snaží film ukočírovat, jak to jen jde, a že mají fakt hodně postav, motivací, odkazů a zápletek. A na rovinu mohu říci, že z tohoto boje vycházejí vítězně. Povedlo se jim natočit stravitelný film, kde jsou jasné motivace postav, argumenty a prodat samotný svár a nové postavy. Opět nám předvedli, že akce v jejich podání je zábavná, líbivá, měnící se a hlavně nenudí. Opravdu je vidět, že bratři se do toho obuli a nebáli se jít do toho na sto deset procent. O to více mě mrzí, jak málo čerpali z komiksové předlohy, a jak skoro celou první půlku vystavěli z oslích můstků, náhodných setkání a přepáleného, nudného a obyčejného zaporáka. Bohatě stačil konflikt o registraci superhrdinů, ve filmu je to smlouva, působení Avengers. Začátek filmu je velmi dynamický, a i přesto že je tempo v první půlce dost kolísavé, tak se dočkáme spousty velmi povedených scén(Bucky na schodišti, úvodní akce, pohřeb, nebo útěk). Vrchol přijde až v druhé půlce, když navštívíme Queens a jednu z nejikoničtější postav. Druhá půlka prostě šlape jako hodinky. Od bitky na letišti, po velmi dobrý konec, s povedenou bitkou. Chris Evans je opět přesvědčivý a svoje si odehraje s přehledem a rozhodně je to postava, které lze fandit. Downey Jr. je prostě Tony/Iron Man, prostě jen co ho vidíme, víme přesně co dostaneme a jak to dostaneme. Scarlett Johansson není špatná, jen už o ní víme dost, a pořád vidíme to samé. Sebastian Stan je v pohodě, jen hraje svého Winter Soldier jako terminátora, bez jakýkoliv emocí. Antohony Mackie je fajn a s Capem tvoří dobrou dvojici. Totéž platí i pro Dona Cheadlea, který zas tvoří dobrý pár s Tonym. Jeremy Renner má méně prostoru, ale je hodně fajn. Paul Bettany, Elizabeth Olson, Emily VanCamp, Frank Grillo, William Hurt, Martin Freeman, ti všichni jsou dobří herci, ale tady působí jaksi navíc. Paul Rudd mě přesvědčil, že jeho podání Ant-Mana je suprové a chci vidět častěji. Chadwick Boseman mě překvapil, že svého Black Panthera zahrál dost dobře, trochu odtažitěji, přesto příjemný civilní výkon. Daniel Brühl je dobrý herec, ale ani on nemohl úspěšně zahrát svou postavu, jelikož díky scénáři je motivace postavy totálně nevěrohodná a to co dokáže je směšné. Marisa Tomei je nejvíce sexy teta May v historii Spider-man a její výstup sice není nic extra, ale vnadí na nového Spider-man až moc dobře. Tom Holland je Spider-man a velmi dobrý Spider-man. Jeho Spider-man je úplně jiný a přesto takový jakého jsme potřebovali. Všechny jeho scény jsou to nelepší na celém filmu. Jak už jsem psal, druhá půlka je parádní. Ať už jde o skvělou scénu na letišti, kde je vidět, že se nikomu nic vážného nestane, a že většina postav tam jen proto, aby tam byla, i tak to nemění nic na tom, že je to moc povedená scéna plná vtipů, hlášek a hodně povedených nápadů a soubojů. Až k samotnému finále, které je moc dobře vystavené, je tam cítit temnější podtón a náznak něčeho dospělejšího. Díky tomu daný souboj funguje mnohem lépe a je ve výsledku docela dost napínavý, i když moc dobře víme, že Marvel nemá koule ten souboj ukončit jediným možným způsobem. Občanská válka není bez chyb, a ani to není nejlepší marvelovka, i tak mohu říci, že to velmi povedený blocbuster, který potěší většinu komiksových a filmových fanoušků. PS: Za cameo Jima Rashe z Community velký palec nahoru, totéž platí i pro odkaz na Impérium vrací úder. () (méně) (více)

immortalis

Fanatizované Marvel ovečky opět v akci! Vzhledem k osazení (mladší 15 let) kina je naprosto jasné kam Marvel směřuje. Winter Soldier stále nepřekonán..#teamScarletWitch Nechápu jak tu někdo může volat potom jak to je super a přitom si neuvědomuje, že je to stále to stejné přes kopírák... V každém filmu od Marvelu se objeví pár novinek jinak se jede recyklace nejvyšší urovně. PS: Mohl by už někdo Marvelu říct, že soundtrack je důležitý? ()

Michi88

4,5* Čekal jsem opravdu hodně a dostal jsem o něco méně, ale i tak mě film celkem dost bavil. Občanská válka mi prozatím přišla jako příběhově nejsilnější Marvelovka. Bratří Russovi odvádějí výbornou práci a doufám, že se s nimi ještě u nějakého filmu od Marvelu setkáme. Bohužel ve filmu se pro mě nachází několik nezajímavých scén, akční pasáže nejsou takové, jaké jsem si je představoval a některým postavám se tu dostává málo prostoru (většinou jsou to samozřejmě mé oblíbené). Tony Stark a Black Panther mě většinu filmu víceméně štvali a ani Kapitán s Buckym mě tu nijak extra neoslnili. Největším překvapením pro mě byl Spiderman, který se opravdu povedl a Tom Holland ho zahrál naprosto perfektně. Dále mě znovu úplně učarovala Scarlet Witch a potěšili Vision, Hawkey, Antman a Black Widow. Na závěr musím ještě vyzdvyhnout Daniela Brühla jako hlavního záporáka a Martina Freemena a Marisu Tomei v jejich menších rolích. Jako dodatek nedoporučuji chodit na 3D, které je v akčních scénách naprosto příšerné a absolutně nic nevidíte. ()

Timak

Na hodnocení a komentář je ještě brzy, před 20 minutami jsem vylezl z kina, ale rozhodně s daleko lepšími pocity než po Avangers 2. Řeknu jen jedno - YES Spider-Manovi. Konečně přesně takový, jaký má být. Děkuji Marvelu za ten zážitek ()

Beatle

Konečně film který mě utvridil v tom, že Rogers je prostě...nafoukaný, vymatlaný, militantní de*il, který po starém dobrém způobu staví svoje vlastní zájmy nad všechny ostatní, a ještě má odvahu se u toho tvářit jako superhrdina! Všichni, jeden vedle druhého by v tomto filmu potřebovali vyfackovat jako postavy, a Marvel ťafku za to, že tohle pustil na světlo světa. Nemůžu si pomoct ale je tam absolutně nulová motivace postav přidávat se na jakoukoli stranu (hlavně Ant-Man...proč ten pomáhá komukoli? Je to starý kriminálník, kterému jsou zákony jedno, tak what the hell?), nepochopitelná potřeba Rogerse chránit kamaráda, když dobře ví, co má na svědomí. I člověk který zabije v afektu se dá říct, že za to nemůže, a stejně jde před soud. Celé rozhovory obecně jsou nedokončené, každá postava tam by se dala ukecat k poslušnosti, kdyby se jen malinko snažili, takže co za dějovou linku to je? A proč je sakra Rogers vedoucí Avengers? Starý Stark Rogerse defacto vytvořil a najednou bude všem rozkazovat? Pffff....ano, jsem zaujatá proti Kapitánovi Amerika, a teď vidím, že mám proč. Zbytečně dlouhý film s nedokončenými dialogy, špatnou motivací postav. Ty dvě hvězdičky jsou za Spider-Mana, který je vtipný, a jeden pěkný záběr, který jsem ještě neviděla (zboku, Iron Man vzlétající nahoru). Moc děkuji tvůrcům za to, že mi zhnusili Ant-Mana a Hawkeye, které jsem do té doby měla moc ráda.... 20% ()

VasaX

Filmy s Capem mám rád, ač tenhle je trochu více "Avengers" než Kapitán. A konečně se trochu dostává tam, kde by Avengers měli být. Příběhem, postavami i slušným záporákem. Civil war funguje hezky, vnese trochu těžší atmosféru, ale zase ji vyváží komickými postavičkami jako (novým) Spider-Manem a Antmanem. Kteří jsou skvělí, zábavní a vnáší trochu lehkosti do toho, jak se "Avengers" sami berou vážně. Ono v kontextu celého děje se zase tak moc nestane, a daň za hrdinství je zde v kontextu spíše symbolická, svět zůstane takový, jaký je a žádné mraky se nezatahují. Kapitán Amerika - civilní bitka (ne, takhle nevypadá občanská válka) vyšel celkem dobře, ač stále do jisté míry trpí problémy, které "Avengers" povětšinou trápí, ale nedají se tak úplně zazlívat. Civil war je hodně zaměřený na postavy a to zvládá velmi dobře. Seznámil nás (oficiálně) či prohloubil naše povědomí o daných jednotlivcích a tím vkládá příslib, že si s nimi ještě užijeme. ()

VanTom

Díky dlouhému dějovému úvodu, který mohou nefanoušci až prospat, nepůsobí výsledný konflikt a zaujímání stran ani příliš násilně. Samozřejmě, všechno se točí kolem trojice Cap, Bucky, Stark, ostatní hrají druhé housle, u některých jde doslova o epizodní zapojení se pouze do jedné důležité bitky (vrchol filmu na letišti) - ale nijak zvlášť to nevadí, poněvadž je známe z dřívějška. Ta i komorní finále pak opravdu fungují na lidské bázi "přátel, kteří nuceně stojí proti sobě, přestože se respektují a rozhodně se nechtějí pozabíjet". Spokojenost. ()

Danny F.

Skvěle sehrané. Perfektní akce i zábava. Až na toho cucáka Spider-Mana. Měl by být starší a ne tak dětinsky mladý. Byl mi k smíchu Proč se musí už v každém filmu objevit celá řada hrdinů? Stačí jeden viz. Avengers. Jen malá připomínka. Ale potěšila přítomnost známých superhrdinů a jejich nástup na scénu. Film je opravdu povedený. 90% ()

Eleanor05

Je to zbytečný film? Samozřejmě. Je to zábavný film? Ale docela jo. Hlavně, když tam tedy zrovna nestraší ti přebyteční trapáci z Age of Ultron. Alespoň motivace sporu mezi Iron Manem a Kapitánem Amerikou není tak hloupá, jako u Batman vs. Superman, takže i to se už dneska u filmů cení. A i když Iron Mana teda nemám ráda vůbec, tak v tomhle snímku jsem byla rozhodně Team Stark, ačkoli herecky jsem byla Team Daniel Brühl. :) Naneštěstí tam neměl nejlepší herec z celého castingu skoro žádný prostor. ()

lykan9

Když člověk překousne hodně politicky ukecaný začátek, tak dočká opět skvělé akční zábavy, které vévodí dokonalý boj mezi Avengery na letišti. Z této části jsem si užíval snad každý záběr, každou ránu nebo trik. Noví členové jako Black Panther a Spider-man zapadli mezi ostatní jako prdel na hrnec. Nejedná si sice o nejlepší marvelovku, ale určitě se jedná o nejlepšího Captaina Americu. Možná proto, že se spíše jednalo o pokračování Avengers než o další díl jeho sólovky. Stále je ale znát, že tvůrce natáčení stále baví a mají stále čím překvapovat. ()

Sany33

Ako nám Avengers pred pár rokmi vznikol tak nám ho teraz chcú filmári a scenáristi zas rozdeliť. Pripadá mi to tak, že po Ultronovi nie je adekvátny súper a tak jediná možnosť ako urobiť tento boj zaujímavým je aby hlavný hrdinovia bojovali sami proti sebe. A mne to nevadí, práve naopak dosť som sa bavil. Užíval som si hlavne to, kto sa pridal na ktorú stranu a akú pohnútky ho k tomu viedli. Ďalšia vec pri ktorej som sa skoro posral od radosti bolo keď som videl Spider- mana, na ktorého mal donedávna práva FOX a som mega rád že Marvel zacinkal kasičkou a kúpil si práva nazad. Samozrejme to bude znamenať reinkarnáciu v pár sequelových filmoch s novým protagonistom ale srať na to toto mi za to stojí. Chápal som pohnútky oboch hlavných hrdinov teda aj Capitána aj IronMana ale ja osobne by som sa pridal na stranu Capitána, predsa len Tonyho poháňala ďalej skôr vlastná pomsta ako spravodlivosť. 91% ()

mkubalikova

Horší než Cap 2, protože je to sequel se všemi neduhy, kterými sequely běžně trpí, ale lepší než Avengers 2 díky chytrému scénáři a v rámci žánru smysluplné zápletce. Jistě, nabízí se i srovnání s Batman vs. Superman, ale tady jde o jinou ligu, možná dokonce o jiný sport. Tam, kde borci od DC řeší svůj problém, jehož vznik nám snad osvětlí EE, zjištěním, že se jejich maminky jmenují stejně, borci od Marvelu do sebe řežou, my víme a chápeme proč a oni i my víme, že křehké přátelství je pryč a není cesta zpět. U twistu z minulosti mi zamrazilo tak, jak jsem u Marvelu nikdy nezažila. 😍 90% ()

Gallagher

Z (geniální) předlohy toho sice moc nezůstalo, ale to vem čert. Po prvních Avengers a Strážcích galaxie jednoznačně nejlepší Marvelovka, která snese srovnání i s žánrově "náročnější" produkcí. Kapitán a spol. svým nadhledem a plynulostí strkají Batmana se Supermanem hluboko do kapsy a po dlouhé době jsem dokonce uvažoval o pěti hvězdičkách na CSFD. Velmi, ale opravdu velmi povedená podívaná. Spider-Man si to strašně dává, Black Panther spíš překáží, Zemo mohl dostat víc prostoru, ale jinak absolutní spokojenost. Série tak je po hloupé dvojce Avengers zachráněna. Díky bohu. ()

vyfuk

Rovnou po druhým zhlédnutí v jednom týdnu. Upřímně řečeno, tenhle film byl pro mne jedna z nejočekávanějších pecek roku. V rámci konkurence oproti DC v rámci Batman vs Superman film uspěl na sto procent. V rámci jiných filmů od Marvelu je to hodně těžko k posouzení. Třetí Kapitán je mnohem lepší než druhé Avengers a určitě lepší než první Kapitán. Ale je těžké posoudit jestli je to lepší než druhý Kapitán a nebo první Avengers. Tenhle film měl být nabitý emocemi a my jsme měli být přibití k sedadlům a čekat plni napětí, co se bude dít. Sice se to dělo, ale ve velice malém měřítku. Asi to bude znít blbě, ale obávám se, že i takový Doctor Strange bude pro mne větší jeba, ale i tak nemůžu upřít pozitiva na tomto filmu. Lehké zklamání, leč stále jedna z nejlepších Marvelovek. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)