Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

figliar

Akcia, akcia a zase akcia. Tretí diel Kapitána by som kvalitatívne prirovnal k druhému dielu, možno je aj o trocha lepší vďaka Tonymu Starkovi, ale na prvý diel Avengers a Iron Mana to nedotiahol. Hemží sa to tu všetkými postavami zo všelijakých vydaných a aj zatiaľ nevydaných filmov, čo je určite plus, ale strašne veľa politických rečí a pre mňa nepochopiteľné neustále hádky mi tak trocha prekážali. Keď však chcete natočiť film dlhý takmer 2 a pol hodiny, vyberie si to svoju daň. Daniel Brühl zahral ako vždy 100% výkon, nový Spider-Man je prekvapujúcu skvelý a vtipný a Ant-Man tiež nešetrí hláškami. Aj keď sú to pomerne dosť vedľajšie postavy, pridávajú na kvalite, ktorú ale bohužiaľ zase zráža Sebastian Stan, alias Zimný vojak. Nejako mi tá postava proste nesadla. Aj tak sa však jedná o veľmi dobrý film, ktorý iste o pár dní prekoná hranicu tržieb 1 miliardy, čo iba dokazuje, že Marvel je v súčasnosti na svojom vrchole a aj naďalej môžeme do budúcna počítať so skvelou zábavou. ()

P. J. D.

Hlavní příběh sám o sobě by nebyl špatný (byl by - pokud by se nezpackal - alespoň průměrně zpracovaným klišé, nikoli jen zpackaným mizerně zpracovaným klišé), pokud by to ale nemělo jeden háček. A ne ledajaký. Přesněji řečeno, až nechutně nakupené omáčky, jaká film dělala hutným a těžko stravitelným. Zbytečné odbočky, které se „snažili“ do děje zatáhnout všechny super-hrdiny (i toho otravného a trapného nového Spidermana), působili až laciným dojmem. Už jsem si zvykl na tu předvídatelnou a nikterak tedy zvratovou linii příběhu. Jenomže tady se pomalu nedalo ani poznat to, co snímek chtěl předně říci. Již od začátku se tváří nejasně, skáče od jednoho ke druhému, od bodu A si klidně skočí až k bodu O (neřeknu třeba jen k C, nebo D – kdo viděl snímek, jistě chápe). Ovšem tady nejde z tohoto vinit pouze zpackanou režii, která to všechno měla ukočírovat. Předně je třeba vinit scénáristy (kteří si mysleli, jak bůh-ví-jak neudělají tím vším snímek nadupaný, ale bohužel jej učinili ve výsledku přehlceným a matečným), ale i samotný Marvel (Disney – chcete-li – který si svou politikou v tomto superhrdinském univerzu a snahou o propojenost zavařila sama). Dlouho jsem se rozmýšlel, zda snímku dát alespoň ty tři hvězdičky. Nakonec však musím říci, že ani to si nezaslouží, proto jak už jsem několikrát zmínil, je to učiněný chaos. A ani speciální filmové efekty, hudba, kamera, nebo i práce kostymérů a maskérů (ta byla průměrná u takovéhoto snímku takovýchto nákladů) to nedokáží nikterak zachránit. Co víc, výkony (některého hereckého angažmá) stály za pendrek. Dávám dvě hvězdičky a v tomto případě jsem si jist, že ani další opakovaná shlédnutí snímku (pokud bohužel-kdy nastanou) nedokáží mé rozhodnutí, ale i to, co jsem napsal, jakkoliv vyvrátit. ()

NiaWolf

Dala bych 4* a 1/2. Tento film by se neměl jmenovat Captain America: Civil war, ale spíše Avengers 3: Opinion war. Je fajn vidět tolik superhrdinů zase na jednom plátně, aniž by to byla zívačka typu Avengers 2. Jen je velká škoda, že se nepodařilo přinést komplikovaný konflikt typu Civil war v plné kráse i na plátno, ale to by asi bylo třeba více dílů. Zasévání konfliktu, ale dobře graduje a člověk by se dokázal postavit za každou stranu, nicméně výsledkem je, že z doutnajícího dynamitu se stane prskavka. Celý dobře budovaný konflikt vyřeší jedna fackovačka a náhlé prozření, čímž se celý konflikt hodí stranou, což je trochu škoda, bohužel je znát, že filmu by opravdu prospěla mnohem delší stopáž. Přestože se ve filmu objeví opravdu hodně postav, tak jsou celkem dobře zvládnuté a na každou se dostane, což je v pořádku. Jenom z toho trochu trčí Black Panter, který působí, jako by byl do filmu naroubován na poslední chvíli. Spider-man se naopak povedl a bylo fajn ho vidět po boku ostatních Avengerů. Herec sice zpočátku nepůsobil moc sympaticky, ale coby Spider-Man dobře vystihuje svou pravou komiksovou osobnost, což je parádní změna oproti manekýnovi z Amazing Spider-Man. Ještě mi trochu vadil Vision, který působil poněkud rozpačitě. Ještě bych filmu vyčetla úvodní souboje, které jsou trhancovité jak trhanec, křečovité a vůbec se na ně dost špatně koukalo. Pak už ale následuje více jak dvouhodinový nášup akce, konfliktů a morálních rozkolů, díky kterým film velmi rychle uběhne a zůstane po něm velmi dobrý pocit. Jen tak dál... ()

Torpid odpad!

Už ten nadčlověk s americkou vlajkou na poklici je na pár facek. 3/4 se řeší vztahy o skutečným hovnu plus morální dilema amerických nadlidí - srát se všude po světě a dělat tam dobro nebo ne. Tahle vážná složka filmu je asi nejvíc xblití, protože v reálné americké politice jde jen a jen o sféru vlivu, moc a prachy. Přišlo mi že i Robert Downey je z toho Marvelovskýho chrlení znechucenej a hraje tady na 20%. A protože to tady fans ženou do nejlepších TOP 500 filmů všech dob - vyvažuju odpadem. ()

Killingjoke

Docela zklamání... Vždy jsem se domníval, že filmy by měly fungovat samy o sobě. Tady jsme vržení přímo do děje a je jasné, že divák, který neviděl většinu filmů od Marvelu se nemůže jen tak lehce zorientovat. Ten počet postav je závratný. Tenhle film prostě sám o sobě neobstojí a to je jen jeho nejmenší problém. Jsem to ale debil, že? Jak mi to může vůbec vadit a určitě nemám pravdu! Ne? Vždyť mimo jiné, přesně tohle byly argumenty všech haničů, kteří před měsícem strhali BvS... Tak, teď vypadám, že taky vedu válku DC vs. Marvel, ale víte co, tohle je mi u prdele! Já se na oba filmy těšil naprosto stejně a tak teď můžu říct, že oba tím či oním způsobem zklamaly. Ovšem nechápu honoraci CA3, protože ten dopadl o dost hůř než BvS! Někde jsem se dočetl jak má CA3 chválený scénář a zajímalo by mne proč? Film jsem pro jistotu viděl dvakrát, ale vidím tam jen prvoplánové řazení scén využívající nemalé množství berliček z nichž za nejhorší považuji tu, vedoucí k finálnímu souboji. To je tak špatná a obrovská berle, že jsem se musel smát - tohle ve své stupiditě dorovná opravdu blbou "Marthu" z BvS. Další věc, která mne zaráží je "občanská válka" a podstata tohoto vyjádření ve filmu. V reálu je to totiž jen spor mezi CA a IM vedoucí k trapné půtce, připomínající škorpení malých dětí na písečku o kyblík a lopatičku. A emoce? Krom toho, že každý čumí jak ufňukané štěně? Naprosto žádné... K postavám. Krom těch už "známých" jako je Vision, který je pořád stejně debilní postavou, nebo tentokrát nehorázně ufňukaný CA, či "super borec" Falcon, tady nově máme Black Panthera, Spider-mana a tetičku May. Ani jedna z postav nemá ve filmu žádný hlubší význam a jsou tady jen pro to, aby mohly rozšířit marvelácký vesmír (jen však do šířky, do hloubky ani náhodou) a zvednout tak prodeje hraček. Black Panther mi nevadi, krom toho že ten chlap co ho hraje neumí mluvit a Spider-mana budu nesnášet, i kdyby ho hrál sám pán Bůh. Nemám ho rád už hodně dlouho, takže si neoblíbím ani tady. No a tetička May, vůbec nevypadá jako truchlící vdova a obstarožní tetička, nýbrž rajcovní MILFka, kterou pro mne Marisa Tomei pořád je i po padesátce a ten pocit ze mne nikdo nedostane. No a abych nezapomněl, ještě tady máme neviditelného záporáka, v podání nesympatického nácka z Hanebných panchartů Daniela Brühla, z něhož se nakonec vyklube další ufňukanec a jednoznačně nejhorší záporák marveláckých filmů ever. K hereckým výkonům samotným se vyjadřovat nebudu, snad jediný kdo mě trochu pobavil byl Paul Rudd... A bylo to keců, že Marvel nechá zemřít nějakou hlavní postavu, že film je mnohem víc temnější, že je plný emocí. Prd! Když se nad tím tak zamyslím, každý kdo viděl trailery zná naprosto celý průběh filmu od začátku do konce. V těch trailerech je vše. Dost mě štve, že tohle mohl být komornější příběh s CA, místo toho se nám dostalo Avengers 2.5, což je taky v podstatě jasný důvod proč ten film vznikl. Jen jako propojující balast mezi Avengers 2 a 3. O to víc to zamrzí ve srovnání s výbornými CA1 a CA2, které se mi naopak hodně líbily... Ale vzhledem ke stávající kampani, která je i u nás masivně vedena se pro příští filmy zase nic měnit nebude a Marvel si dál pojede tu svou nemastnou a neslanou kopírku. DC vs Marvel, Marvel vs DC - to je mi fakt u prdele, já se opravdu těšil na oba filmy. V mých očích oba nedostály tomu, čemu měly s tím, že i přes oslavnou auru CA3, je ten film ještě mnohem horší než BvS. Ale přesvědčovat nikoho nebudu. Co se týče marvelovek obecně, stále jim nekompromisně vládne televizní Daredevil a asi ještě dlouho vládnout bude.Tak děti, to je asi vše co jsem měl na srdci a vy si zase rvěte vlasy nad pičičárnama, jako je hledání vítěze a poraženého v pseudosouboji DC vs Marvel... () (méně) (více)

Kingjiri

Je to paradox - první Kapova solovka je jednou ze slabších Marvelovek a jeho zatim poslední naopak jednou z nejlepších. Příběh je pěkně napsanej i vyprávěnej, o hlášky neni nouze, s hlavníma postavama se daří efektně pracovat a konečně se zase po delší době objevil fajnovej záporák s jasně danou motivací, která dělá z týhle Marvelovky jednu z nejuvěřitelnějších (pokud přistoupíte na hru, že existujou superhrdinové). Občas jsem si sice řikal, jestli už to tvůrci s počtem superhrdinů trochu nepřehnali a neměli si nějaký nápady nechat na další filmy, ale takhle nějak měly vypadat druhý Avengers. A novej Spider-Man dává příslib solidního restartu jeho série. Za příkladnej zásadní twist společně s celkově vydařenym scénářem pátá slabší hvězda. ()

misbos

Přiznám se, že jsem dostal něco trochu jinýho, než jsem čekal, ale srovnal jsem se s tím rychle. Tyhle bráchové to prostě dovedou, o tom žádná, dokážou udělat v rámci žánru chytrej a hlavně zábavnej film, dokážou nacucnout a vhodně použít nový trendy ( ve snímání akce se dost inspirovali tím, jak to točí Evans s Jauvajsem ), maj přehledně srovnaný a srozumitelný motivace postav, a celým filmem se jim nenuceně táhne jedno moto - neuhnout. Hlavní hrdina na začátku od svý milý slyší jako její poslední slova ( zprostředkovaně na pohřbu ), že nesmí uhnout, načež mu celej film někdo (Panter, Stark...) říká, ať uhne ... navíc si to ostatní postavy říkaj mezi sebou ( Bucky Wilsonovi v autě, ta černá amazonka to říká Black Widow ). Prostě je to napsaný a natočený jistě, chytře, a s přehledem. Marvel po několika počátečních škobrtnutích ( druhej Ironman, první Avengers.. ) a jednom pádu na držku ( druhej Thor ) srovnal krok a hrne to prakticky bez přešlapů dál. A pokaždý je to ZÁBAVA. Pozdě Marvel honit... Zacku. ()

Fat'Fatal

Pouhé tři akční scény a hromada patosu okolo plus spousta nudných užvaněných pasáží. A za ten cliffhanger na konci bych jim nejradši nafackoval. Downey Jr. byl jako jediný vtipný, ale stejně moc nemluvil. Jedinému, komu šlo fandit, byl Winter Soldier, ale i ten brzy vyměknul a film se tak zvrhl v dětinskou šarádu s plácáním rukou, kdo postavil lepší bábovičku. Tys mi zabil rodiče! Ne, to jsem nebyl já! Jestli jsem se dobře díval, přestože ve filmu každou chvíli někdo dostane nakládačku, první krev se objevila až po volném pádu z 500 metrů. Chlápek půl metru pod zemí, Robert mu sundá helmu a na ksichtě má trochu krve z nosu. Jako v každém správném komiksu nikdo neumřel (kromě tisíce civilistů) a jestli ano, tak se určitě do příště oživí. Martin Freeman byl boží. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

HenryIvan

Slušná „marvelovka”. Jedna z najlepších, ak nie tá najlepšia. Slušný scénar (pekne sa to na konci zauzlilo), dobrá réžia a kvalitné herecké výkony, ktoré však v tomto žánri nevinikajú. Postava záporák bola však nejasná a málo vystavaná. Som naozaj zvedavý na to ako ich príbeh bude pokračovať. Povedal by som asi takých 80%. Jo a Spidy bol hustý. ()

GlamourCat odpad!

Nevinné občany už nezabíjet, ale pro svůj názor klidně zabiji kamaráda? Jak se brali všichni nekonečně vážně! Téměř bez špetky humoru! Ti dospělí lidé. Celý film je jakoby šlo o něco opravdu, ale opravdu strašně závažného! Až zase na klasicky pár chladných, zlých vtipů (a kino se smálo) od Iron Mana, byl tohle seriózní film s jakýmsi podivným proti-válčeným či proti-zabíjecím posláním. Což jsem absolutně nepochopila. Vytvoří se několik filmů, kde Avengers sice zachraňují, ale tu spadne budova, tu se převrátí auto (takže oběti narůstají) a potom se natočí "omluva"? Jako "promiňte diváci, že jsme zabíjeli"? Nechápala jsem celé tohle morální dilema, protože je to vlastně blbost už od začátku. Proč se to tedy celé začalo točit, když se nám pak za to musí omlouvat? A hlavně to ti idioti ani neudrželi a v závěrečných scénách zase leží na podlaze desítky mrtvých vojáků! A pro koho to bylo? Pro děti? Strašná nuda! A jak hrozně podbízivé! Všechny ty scény s mladým Spidermanem! Nelíbilo se mi NIC! Vážně nic! Příšerný Chris Evans, trapný stárnoucí Downey Jr, nesympatická (a taky už třicátnice) Scarlet Johansson. Lidem šibe! Vážně jim šibe! ()

Rockerman

Co tady ještě nebylo? Poštvat "Avengry" proti sobě! Těch triků, bojů a bitev je už tolik, že jsem z toho trochu unavený a nebaví mě to, jak před časem. Nicméně vysoké hodnocení si tento kousek zaslouží kvůli příběhu. Společně s Deadpoolem je to pro mne nejlepší komiksovka roku ( možná že i za více let). ()

KafuR

Klasicky technicky vyšperkovaná Marvelovka, které ale tak trochu chybí duše. Dojde sice na rozepři ve vlastních řadách, a to v dosud nevídananém rozsahu, i k představení nových postav, ale i tak se stále jedná o melu dvou táborů, sice s dostatečně vykreslenými motivacemi, přesto však bez ničeho, co by nabídlo hlubší dopad. Ten se tak dostaví až po samotném duelu Rogers/Stark. Jako plus se pak jeví role (ne)záporáka pro Daniela Brühla, který svým charizmatem s přehledem odsuzuje do starého železa i již ukočírovaného Ultrona. ()

bararich8

Nůďo. aneb mícháme jak to jen jde. Mělo se to spíš jmenovat Avangers 4, nebo kolikátý už... parta hašteřivých blbů se tam naoko mlátí hlava nehlava, už to pomalu opravdu přestává bavit, 3* ()

Stíba

Povedená Marvelovka, která skvěle nabourává tradiční scénáře a přináší do dění svěží vítr. Rozpory mezi postavami i vývoj jejich charakteru v celé zápletce s vydařenou akcí vytváří kvalitní podívanou bez slabších míst. ()

Torgal

Môj uvädajúci záujem o marvelovky mali šancu rozdúchať len tvorcovia výborného Zimného vojaka a bratia Russovi rozhodne nesklamali. Ich hlavným tromfom je opäť skvele podaná a nápaditá akcia, ktorá sa miesto megadeštrukcie takmer výhradne odohráva medzi postavami. Tých už ale začína byť neúmerne veľa, a to sa ešte nedostavili všetci Avengeri. Nový Spider-man je super, hoci bol do filmu natlačený na silu, a rovnako dobre sa uviedol aj Black Panther. Potešil aj príbeh, ktorý tentokrát hral na osobnejšiu notu a chvalabohu nebol zas o zničení sveta nejakým ultrazáporákom. Skrátka kvalitná práca, ktorá ukazuje DC ako sa majú točiť tímovky. 8-/10 ()

katmandzoo

Po Avengers druhý najlepší film z Marvelovskej produkcie. Príchod nových postáv (Black Panther), resp. začlenenie nám dobre známych superhrdinov (Spiderman, Antman) dodalo filmu skvelý nádych a oživilo veľkolepú bitku medzi samotnými Avengermi. Užíval som si každý ich vzájomný súboj a pokojne by som zvládol aj dlhšiu verziu. Už sa neviem dočkať pokračovania. ()

pepa3rd

Po delší době opět jeden z komixů, který zaujme i něčím jiným, než jen nekončící snahou překonat vše co jsme dosud viděli od superzbraní hromadného ničení až po létající-padající města. Zde rozehrává napínavou, a hlavně nenudící, smršť plnou zajímavých postav a obsahuje překapivě i scénář zaplněný, světe div se, smysluplnými a vtipnými dialogy. Ant-man byl po dlouhé době první svěží vlašťovka, nový Spiderman mě přesvědčil, že možná bude mít smysl už třetí restart a rozpol mezi Tony Starkem a Kapitánem Amerikou byl prostě přirozený a v jistém slova smyslu, nenásilný, uvěřitelný. 79 % ()

Plechpetr

Konečně jsme se dočkali dobrého komixového filmu, ve kterém je CA. Spoustu hrdinů a jejich společné boje jsem sežral i s navijákem. Škoda jen těch nudnějších pěstních soubojů. Plus také za antmana a samozřejmě za Spidermana. ()

Hpatrik

Místo dalšího indivuduálního dobrodružství Steva Rogerse tu máme další Avengers, kteří se zase pro změnu mlátí mezi sebou, jakoby už tvůrci nevěděli co s nimi, a navíc do toho ještě přidají snad všechny Marvelácké superhrdiny, včetně Spidermana a Ant-Mana... Trochu jsem doufal že si Captain Amerika napraví pověst z mého pohledu zkaženou dvojkou, ale tohle je ještě horší průser, který bych jim nezbaštil, ani kdyby šlo o Avengers 3. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)