Externí recenze k filmu (22)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Počet superhrdinů narůstá a je to daň za propojenost MCU. V Občanské válce se ukazuje ale i úskalí této strategie. Opravdu důležité jsou jen tři postavy (Steve, Tony, Bucky), ty ostatní jim tvoří spíš stafáž. V ní se snaží zaujmout, jak nejlépe umí, což se projevuje jak při vzájemném popichování,…" (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "Svetlým momentom v tomto tradičnom mixe deštrukčného porna, konverzačnej komédie a uniformového fetišizmu by mohol byť hlavný záporák Helmut. Snažia sa ho vykresliť ako obyčajného človeka, pozostalého zo Sokovie. Na pomstu Avendžerom používa len svoj rozum a skúsenosti. Ale zase odkedy sú agenti…" (více)

 • Comicbox.eu *****

  "Jedným z najväčších prínosov bol Black Panther, ktorý svojim špecifickým bojovým štýlom a prejavom dozaista navnadí mnoho divákov na svoju sólovku a zároveň sa stal aj najzaujímavejšou postavou Civil War, pretože doposiaľ sme ho ešte v žiadnom snímku nemali šancu vidieť, a tak jeho akcie boli často…" (více)

 • Comixzone.cz *****

  "Civil War rozhodně dostál hypu, který sliboval. Je to film o postavách a o přátelství. Nabízí parádní akci a hlavně konflikt dvou postav a ideí o kterých se dá bohatě diskutovat. Perfektně se čerpá z historie MCU a zrovna tak se připravuje půda na další dobrodružství. Film se nesnaží být něčím co…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Tereza Šedivá) ****

  "Captain America: Občanská válka je dobrodružné pokračování sci-fi série, na které se jistě těšili sta tisíce lidí ze všech koutů světa. Oprávněně, mix akce, vtipu, přátelství, zrady, pomsty a touhy po moci prostě baví. Steve Rogers navzdory názvu filmu nestrhává pozornost na sebe. Zhlédneme…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jitka Kameníková) ****

  "Film nemá nouzi o překvapivé zvraty a akční bojové scény, mezi kterými nechybí ani souboj Kapitána s vrtulníkem. Důležité je, že hrdinové během svých bojů nezapomínají sebe a diváka ujišťovat o tom, že i přes rány pěstí jsou stále přátelé. Snímek také dává prostor i ostatním hrdinům pro jejich…" (více)

 • Expressinfo.cz *****

  "Všeho všudy je Civil War skvěle a chytře napsaným příběhem, který mohl jít ještě trochu více do krve a celý konflikt vyhrotit. Bez větších obtíží ale zadupává jak scénářem tak akcí druhé Avengers a vlastně i celou konkurenci, jen se holt nejedná o tak sevřený příběh, jako jsme dostali ve druhém…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Domnívám se, že CA:OV je zatím nejlepší film z celé Avengers série. Dosáhl ale tohoto vrcholu zvolna, nepřekvapivě, pomocí iterací a permutací předchozího materiálu, takže není divu, že skoro všechno, co na plátně vidíme, má příchuť "nojo, fajn, ale skoro totéž už bylo v jednom nebo dvou…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Disneyovská mašinéria je späť v plnej sile. Takmer všetko čoho sa dotkne, premení na zlato a spolupráca s Marvelom zaslúžene plodí jeden hit za druhým. Captain America: Občianska vojna možno nie je objektívne dokonalý, no i napriek tomu nemám problém zaradiť ho medzi najlepšie marvelovky. Jeho…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Captain America: Občanská válka je dobře ošetřený a uvědoměle zprodukovaný kolos, což se ostatně týká i všech ostatních marvelovek, je kvalitně napsaný, bravurně zahraný a výborně natočený. Je příjemné, že nepůsobí jako další pokračování Avengers, ale opravdu jako další díl Captaina Americy, v němž…" (více)

 • Fullmoonzine.cz

  "Ve finále je Občanská válka asi nejambicióznějším komiksovým filmem, ale to nejdůležitější je, že to ustojí. Nerozpadne se tvůrcům pod rukama a dokáže se držet kostry původní příběhové linie (v prvním nástřelu se počítalo jen s malou rolí pro Iron Mana, žádnou masovou bitvou), kterou pak jen…" (více)

 • Generace21.cz (Kristina Roháčková) ***

  "To, že střihy často nedávají smysl, zvukových efektů nebylo potřeba používat celou databanku a i herecká rozhodnutí v některých scénách mohla být šťastnější, nakonec stejně nevadí, protože Marvel stále zlepšuje vizuální stránku svých filmů (viz vymodelovaný Robert Downey Jr., který jako by vypadl z…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová) ***

  "Svou pravdu mají jedni i druzí, všichni konají s nejlepšími úmysly, každý včetně ústředního padoucha se topí v dávných traumatech spojených často se smrtí rodičů, jako by značka Marvel chytila nákazu od Batmana z konkurenční dílny DC Comics. Navíc napříč charaktery vede jediná motivace: touha po…" (více)

 • Kultura21.cz (Lukáš Loužecký)

  "Captain America: Občanská válka je postaven zejména na téměř nepřetržité akci. Zároveň se jedná o začátek konce celých Avengers. Jen velice těžko lze hledat na filmu nějaké nedostatky. Možná některé scény jsou až přehnané a neuvěřitelné." (více)

 • MovieScreen.cz (Kamila Steinbachová) *****

  "Captain America: Občanská válka je ze všech marvelovek možná nejvyváženějším filmem. Nejedná se již nadále o čistě odlehčenou zábavu, jako tomu bylo například v prvních Avengers (2012). Na druhou stranu oproti Avengers 2 (2015) není cítit ani špetka vyčpělosti a nedostatku invence. Srovnání s…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Captain America: Občanská válka je nicméně moc šikovně napsaným blockbusterem se spoustou oblíbených postav, který každého marvelovského fanboye nasytí mnoha vydatnými sousty. Je to poctivá podívaná silná v tricích, dialozích i směřování postav, která bez námahy zadupává druhé Avengery i Batman v…" (více)

 • Multiverzum.sk *****

  "Kto je víťazom sporu Captain America vs. Iron Man? Jednoznačne divák! Či ste fanúšikom komiksov, alebo len divákom filmového univerza, snímku si užijete. Milo prekvapila vážnosť a miestami brutalita bojových scén. Dočkali sme sa menšej dávky humoru, čo je však pri konflikte, aký film sleduje,…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lukáš Vaněk) *****

  "Russoovi potvrdili formu z Captain America: Návrat prvního Avengera a naservírovali úžasný mix akce, nadsázky, humoru, síly přátelství a politikaření. Nakopnutí marvelovské Fáze 3 nemohlo dopadnout lépe a je jen dobře, že nové díly Avengers bude mít na starosti stejný režisérský tandem." (více)

 • Novinky.cz (Věra Míšková) ***

  "Avengers jsou zkrátka opět zde, a jestli se nestane něco nepředstavitelného, vrátí se po tažení světem za dva tři roky znovu. Proč ne, diváků je pořád dost, jen už je to celé moc recyklované." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Reparát za druhé Avengers složen. Bratři Russovi ve svém druhém filmu v rámci MCU servírují v mnohém zábavnou a nápaditou akci, která přináší mnoho z toho, co fanoušci ve svých divokých snech chtěli. Není to sice jen to dobré a dokonalé a film občas jede jen na půl plynu, v souhrnu se ovšem jedná o…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ****

  "Z generických akčních loutek teče pot a krev a obojí lze cítit silněji než kdy dřív. Občanská válka rozvířila sedlé peří v marvelovském holubníku víc než kterýkoli jiný film (a to i včetně Deadpoola, který se žánru jen vysmál, ale nebudoval ho). Trpí všemi jeho neduhy, ale pere se s nimi skvěle,…" (více)

 • TotalFilm.cz (Klára Skřenková) ****

  "Je to přesně ten typ filmu, který chcete vidět víckrát, a to buď abyste si užili nějaký vtip a hlášku ještě jednou, aby vám znovu naskočila husí kůže s osudových setkání a bitek, a hlavně, abyste znovu viděli svoje oblíbené postavy, které po všech těch letech působí jako staří známí, které vždycky…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace