Reklama

Reklama

Extinction

  • Velká Británie The Expedition (neoficiální název)
Trailer 1
Dobrodružný / Horor
Velká Británie, 2014, 103 min

Obsahy(1)

Hluboko do amazonské džungle se vydává tým pod vedením respektovaného profesora Johna Howsona na expedici věnovanou ochraně zranitelných a ohrožených druhů. Po řadě podivných událostí je opouští jejich pověrčiví průvodci, tým se však rozhoduje zůstat v rozlehlé džungli a dále se svým projektem zabývat... Ale jak padá noc, v táboře si začnou uvědomovat, že nic není tak, jak se zdá, protože se ocitli v lovišti predátora, kterého by nikdo neočekával. (Pod)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (11)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Hodně špatný. A navíc hodně dlouhý. Tvůrci téhle Expedice si řádně nasrali na hlavu, když z nepochopitelných důvodů zvolili za záporáka nevyhynulýho dinosaurka (vlastně jsou dva, ale to je úplně jedno), který jim v té nehostinné "Amazonii" (ve skutečnosti britském Walesu) jde hladově po krku. Přerostlý ještěr s vizáží nedomrlého raptora se však divákům představí zhruba po hodině stopáže, a to většinou jen jeho hlava, případně ocas. Jeho útoky jsou pak předvedeny tím nejtypičtějším FF způsobem: úprkem a třaslavou kamerou. Do té doby to bylo hlavně o bloudění několika postav tou "drsnou džunglí", v níž nám hrdinové zblízka představí několik hadů, pavouků a jinou roztomilou zvěřinu. (20%) ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Partia ludí sa vydá do pralesa, aby skúmali zvieratá. Uprostred noci na nich však zaútočí predátor, ktorý zničí ich tábor a oni musia unikať aby prežili. - Opäť ďalší FF horor a naviac z Velkej Británie. To pre mňa nieje zrovna vyhovujúca kombinácia. Herci sú velmi nesympatickí, dej je slabý a kamera zameraná na veci, ktoré by v tomto žánri snímať nemala. Najprv kamera sníma velké prsia v modrom tielku. Potom sa baba prezlečie, prsia záhadne zmiznú, ale aj tak je kamera zameraná na jej hrudník. V momente, kedy sa boj s dinosaurami najviac vyostrí, sa kamera zameria namiesto hrudníku na jej zadok. A medzitým okolo nich pobiehajú dinosauri. Dinosauri vyzerali aspoň trochu zaujímavo a aj niektoré živočíchy na mňa urobili dojem. Menší plus je to, že dinosauri sa objavujú dosť často na to, že vo väčšine FF je nepriatel zachytený na kamere velmi málo. ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tak bohužel se film moc nepovedl. Těšil jsem se na další parádní malý film typu Tape 407 nakonec se film stal sice pěkným dobrodružným filmem ale slabým dinosauřím filmem. Dinosaurů tu není moc a i když oceňuji že se nejedná o efekty, tak tvůrci si sehnaly asi jen hlavy dinosaurů protože zbytky těl nevidíme. Sem tam krev, sem tam roztřesená kamera a dost utíkání. Bohužel moc se nepovedlo. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Radšej nech divák od toho nič nečaká, aspoň nebude sklamaný. To sa mi už viac páčil Dinosaur Project, ktorý mi prišiel lepší už len preto, lebo tých dinosaurov bolo omnoho viac, a tak bol aspoň akčnejší, pestrejší a zábavnejší ako táto bieda. Tuto sa prvú polovicu filmu nedeje absolútne nič, potom sa kamarát konečne objaví, ale celkový dojem to zlepšilo naozaj len minimálne. Žiadna veľká akcia, žiadne nečakané útoky, pre mňa ani žiadne sympatie k postavám, a Dina ukazovali len sporadicky. Navyše stopáž prepísknutá na maximum. Fakt neviem, čím chcel režisér konkurovať predchádzajúcim dinosaurím snímkom. Nebolo to síce vyložene odpadové, ale skôr vyložene nezaujímavé a zbytočné. ()

J*A*S*M odpad!

všechny recenze uživatele

"Hluboko do amazonské džungle se vydává ..." Já jsem tedy v Amazonii nikdy nebyl, ale soudě dle tohoto filmu mi to nemusí být vůbec líto, protože i Moravský kras vypadá exotičtěji. Natáčelo se evidentně v úplně normální evropské přírodě, přičemž stopáž je na pár místech proložena jednosekundovými záběry na skutečnou jihoamerickou krajinu / zvířenu. Tento problém je pouze prvním z mnoha, který tento film má, je pro něj ale naprosto vypovídající. Gumový dinosaurek nahánějící hrdiny březovým hájem prostě působí směšně. Strašně směšně. Kdyby to tvůrci alespoň proložili chtěným humorem a pomrkávali na diváka ve smyslu "my taky víme, že točíme kravinu, že si vlastně jen hrajeme na dobrodružný film", byl bych možná smířlivější. Takhle ale neexistuje žádný důvod, proč by měl kdokoli tomuto dílu věnovat zabijáckých 103 minut svého času. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (1)

  • Přestože se děj filmu odehrává v Amazonii, natáčelo se ve Walesu ve Velké Británii. (Pod)

Reklama

Reklama