5 Yue tian nuo ya fang zhou

• Tchaj-wan 5月天諾亞方舟 (více)
Hudební
Tchaj-wan, 2013, 121 min

Liverka

Tak na tohle jsem čekala od premiéry už půl roku. Sice jsem to zatím viděla v camrip kvalitě, ale zážitek je obrovský. Kdo by čekal podobný scénář jako u Mayday 3DNA, šeredně by se spletl. Na rozdíl od 3DNA scénky nebyly dlouhé, ale jeden příběh provázel celým koncertem, podobně jako u JUMP 2007. V 3DNA bylo téma úsměvnější a celý koncert uvolněnější, přece jen tématem byla krádež DNA Johna Lennona. V Nowhere je tématem konec světa, nikde nebo teď tady. Jak rozhodnutí, které činíme ovlivňují svět, a že je na nás, jaký bude zítřek, bude-li nějaký. K těmto bodům jsou i přizpůsobeny všechny písničky a celý design koncertu. Nowhere je koncertní šňůra, na které se v žádném případě nešetřilo. Nové 3D efekty, ohňostroje a hlavně nová aranžmá. Nikdy bych neřekla, že kluci dokážou udělat lepší nebo stejně dobré aranžmá pro Wen Rou, než bylo v 3DNA. Wen Rou v Nowhere prostě nemělo chybu. Jak po stránce hudební, tak vizuální. Celá scéna byla dokonalá, víc emotivní. Jediný, co bych asi oproti 3DNA neměnila byli herci. Rene Liu, Richieho mám radši oproti hl. dvojce v Nowhere, protože jsou pro mě lepší herci. Nicméně, i tak byl výsledek nadprůměrně uspokojivý a už se těším na HD kvalitu. Z celého koncertu pro mě bylo nezapomenutelné rozezpívané, duhové Pekingské Ptačí hnízdo, Cang Jie, Wen Rou, Like a Smoke + If There's Still Tomorrow, Jump se symfonickým orchestrem, Spider kamera a poletující motýlci u Embrance. Za dobře odvedenou práci dávám plný počet:-) ()