poster

Franny

 • Česko

  Rozmarný milionář

 • USA

  The Benefactor

 • USA

  Franny

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Benefactor

Drama

USA, 2015, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (20)

 • kaylin
  **

  Richard Gere podává skvělý herecký výkon ve filmu, který si to zrovna moc nezasloužil. Tohle je snímek o tom, který chce ukázat samotu člověka, který je nakažený psychicky, ale i drogou, respektive prášky proti bolesti. Tak nějak už moc ohrané téma, které vám ani skvělý herec nezachrání a nepovznese, pokud scénář nepřinese něco zajímavého.(20.1.2016)

 • emma53
  **

  Já byla zvědavá, jestli to je opravdu tak zdrcující film, jak to někteří píší a musím konstatovat, že ano, ani Richard to nezachránil a že fetoval ostošest, filantropa hrál taky hrál suprově, ale to nestačilo. Přitom by se z toho dalo snad vytěžit trochu víc, protože mě ve výsledku zajímalo asi nejvíc, jestli se Franny na konci pořádně oholí ? Někdy se dá z prdu udělat kulička a nebo naopak a to je tenhle případ. Lituji, víc nedám.(16.2.2016)

 • xxmartinxx
  ***

  Vynikající Gere a skvělé scény zoufalství, bohužel konec, silně nedotažený, táhne výsledek k celkem zbytečné herecké exhibici bez pointy. promarněný potenciál.(6.7.2015)

 • Alqarin

  Opuštěno po circa půl hodině pro ubíjející sentimentalitu.(7.7.2015)

 • silentname
  **

  Ach jaj. Prečo môžem pochváliť Richarda Gera za jeho herecký výkon, ale nemôžem pochváliť jeho postavu, ani príbeh, ktorý je nám tu predstavený? Je to melodramatické, že sa z toho občas stáva zúfalstvo a Franny mi absolútne nebol sympatický ani nič. Ešte si pamätám, keď som videl reakcie Nostalgia Critica na výkon Robina Williamsa vo filme Patch Adams, tak spomínal, že bol otravný, až ho mal chuť bodnúť (Mne sa osobne ten film páčil, ale to je mimo témy). Pre mňa toto reprezentuje Franny vo svojej postave. Nechce ľudí rozveseliť, ale chce všetky ich problémy preniesť na seba tým, že bude rozdávať všetko čo môže a napraví chyby ... a pritom si myslím, že v mnohých scénkach je to presne to čo všetko kazí. Obdivujem ho za to čo predviedol ako herca, ale jeho postava mi liezla na nervy do miery, že som už skutočne nevládal na to pozerať. Takže toľko k Richardovi. Dakota Fanning je okey, ale nejako výrazne nepreráža a celkovo tento film nefunguje ako by som chcel. Nemám rád otravné postavy a nemám rád melodrámu. Takže čo sa dá čakať, že z toho vyjde, keď sa tieto dva elementy skombinujú? Rozhodne nič, čo by som si pozrel znovu. Hodnotenie: D+(21.1.2016)

 • anicin
  **

  Jak řiká Morfeus, píše se délka 90 minut, jenže asi tak 2190 minut, úplně přesně Vám to neřeknu, protože jsem se různé části filmu snažila prospat. Joe Anderson se před filmováním nejspíš totálně ztripoval protože jak jinak by kameraman Simona Killera zničehonic přišel o zrak? Krom jiných předností je samozřejmě nutno vypíchnout velmi originální scénář o bohatym cápkovi, co je ale fskutočnosti osamělý a bere prášky doma v županu.(27.12.2015)

 • venison
  ***

  Příběhově jsem velmi zmatena.. Nejprve to vypadalo na drama - milující rodinný strýček způsobí smrt rodičů a po letech si začne hledat cestu s jejich dcerou.. Potom to vypadalo na nějakou kriminální zápletku - milující strýček zneužíval dceru přítele, milující strýček byl zneužíván dcerou přítele, milující strýček je zloděj, milující strýček tuneluje nadaci, milující strýček se chce zbavit manžela dcery jeho přátel, protože mezi ně vkládá klín aj. Nakonec to bylo jenom o osamělém muži s velkým srdcem naplněným bolestí a morfinem.. Richard Gere válí, ale špatnou režii a děravý scénář herecky nepřemůže.. Škoda.. Dal se z toho hodně dobře pořídit další "Doktor Flastr"..(23.10.2016)

 • Johnny.ARN
  *

  Užvanená slabota, ktorá nestrhla, nezaujala, nudila. 1 z 5(31.12.2017)

 • hansel97
  ***

  Průměrný omílaný námět vyrovnávání se s vinou obohacený asi pouze hereckým výkonem Richarda Gerea, který ještě ke všemu taky nějak extrémně nevyčnívá. Kupodivu zajímavější je místy vedlejší postava talentovaného Thea Jamese, ale tak či tak je to taková nemastná neslaná jednohubka, od které asi dostanete ještě méně, než čekáte.(24.5.2016)

 • Gaia.M
  **

  No, nevím. Asi se mi to nelíbilo, fakt nevím, nedokázala jsem ten film opravdu naplno vnímat. Sledovala jsem děj a zároveň přemýšlela, co uvařím druhý den k obědu. Takže za mě fakt nee.(20.6.2016)

 • Olík
  **

  Tak dobře, možná ještě Richard Gere……..ale ani jeho herectví není všespásné. Devadesát minut snahy udělat ze sojového buřtu čtyřchodové svatební menu, žonglující se sentimentem, melodramatičnosti a neuspořádaností. Gere – dobrý, Fanning – dobrý, ale nevýrazný, James – dobrý, režie a scénář – na přesdržku.(11.10.2018)

 • billyador
  ***

  IFFKV videno jen kvuli Gerovi, ktery byl osobne pritomen. Film nijak nevybocujici z klasicke mainstreamove US produkce, ale potesil mne Ríšův i Dakoty herecký výkon a happyend(6.7.2015)

 • Gendarme

  dej mi připadal jako absolutní klišé. skoro jsem u toho usnul a proto nehodnotím :-)(6.7.2015)

 • pekl
  *

  Po 40 minutách úprk z beznadějně naplněného kina. Gere v pořádku, ale hollywoodská sentimentalita s lehce předvídatelným happy endem z toho čouhá na sto honů. Pro nadšené ctitele Pretty Woman určitě povinnost...(8.7.2015)

 • HellFireFery
  ***

  Dakota Fanning a Richard Gere? Tak to musím vidět! Když se však na něco člověk těší, tak to většinou dopadne špatně a i Franny mé očekávání bohužel nenaplnil. Nejprve jsem si myslel, že se jedná o solidní rodinné drama. Po chvíli mě napadlo, že by se mohlo spíše jednat o kriminálku. Nakonec z filmu vyplynulo, že Richard Gere je závislý na lécích a neumí se s tím vyrovnat. Dakota hraje ve filmu pouze druhé housle a kdyby se o ní pouze mluvilo, tak by to dopadlo úplně stejně. Přestože se Richard Gere opravdu snaží (i když mě jeho vlezlost a neustálé trapné posměšky dost štvaly), tak ani to bohužel nedokáže film nasadit do vyšší laťky. Škoda promarněné šance a nekvalitního scénáře.(16.4.2018)

 • BOURQUE
  **

  Človek, ktorý sa snaží vyrovnať so stratou svojich najlepších priateľov a pocitmi viny. R. Gere hrá Fannyho citom, ale druhá polovica filmu a samotný záver nedokážu dostatočne reflektovať boj človeka proti užívaniu liekov. Osobné hodnotenie: 67% (**) (28.1.2019)

 • Mates Hradecky
  *

  Líšnij (tedy zcela zbytečný) film. Jedna hvězda za Dakotu.(27.7.2017)

 • olgab
  ***

  Herecký koncert Richarda Gerea. Myslím, že se zatím v žádné své roli tak herecky nemohl projevit jako tady. Filmu dávám 65% především kvůli hlavnímu představiteli. Ale i příběh samotný nebyl špatný.(3.7.2016)

 • macejko1979
  ****

  Závistlosť je svinstvo.(28.5.2016)

 • andreas_tool
  *

  Devadesát minut koncentrované nudy.(10.10.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace