Český žurnál: Dělníci bulváru (TV film)

• český

Dělníci bulváru

Czech Journal: Tabloid Workers

(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2014, 56 min

Vít Klusák

Jakub Halousek

Přerušujeme vysílání pořadu Mozková obrna a jiné neřesti s naléhavým zpravodajstvím. Do studia nám před pár hodinami přišla informace, že Sámer Assa vyvěsil na svůj twitter velmi znepokojivý post, který zní, citujeme: "Po souloži s Evženem se cítím vždycky plný energie. :-)". Tato šokující zpráva v mžiku oběhla celý internet a část veřejnosti se domnívala, že muselo jít zcela jistě o překlep a Sámer chtěl napsat po souloži s Terezou, protože důrazně odmítala, že by jejich idol, jenž si pravidelně holí nohy a nosí růžová trička s výstřihem po rozkrok, mohl být gay. Ovšem vzápětí naší redakci kontaktoval samotný Evžen a k situaci se vyjádřil. Vzhledem k citlivosti celé kauzy si přál zůstat v anonymitě: "Já to prostě nechápu! Opravdu ne. Vnímám to jako podraz. Je pravdou, že jsme při sexu měli se Sámerem nějaké ty problémy, protože on má velmi úzký anus, takový ještě dětský, řekl bych, takže chvíli trvalo, než jsem se do něj dostal. On dokonce chvíli i plakal, ale pak jsme použili jeho slzy jako lubrikant a dál už to bylo jenom krásné. Ale toto je samozřejmě intimní soukromá záležitost, vůbec s tím neměl jít na veřejnost. Nerozumím tomu", dodal sklesle. "Pokud má někdo tendence se na sociálních sítích chlubit svými sexuálními výkony, s největší pravděpodobností si tím kompenzuje problémy s malým mužstvím", nechal se slyšet známý český sexuolog Olaf Mrdal. Podařilo se nám získat také krátké vyjádření samotného Sámera, kterého jsme spatřili, jak se potuluje kolem veřejného srazu gay republikánů v převleku Billa Cosbyho. Ovšem jakmile zahlédl hlouček novinářů, nasadil si na hlavu šourek a snažil se zmizet v davu. "Nehodlám se k této situaci vyjadřovat a odjíždím dnes na svoji chalupu do Teplic, kde se budu věnovat její opravě a rekonstrukci", pověděl Sámer, což je poněkud zavádějící informace, protože podle našeho důvěryhodného zdroje si "ten neschopný čurák neumí ani pořádně ukrojit chleba". Jak se celá situace bude nadále vyvíjet, netuší nikdo z jeho blízkých. Podporu mu na facebooku svým statusem "Neboj se ničeho, je to úplně normální!" vyjádřil Sagvan Tofi, známé české odkládátko na penisy. Ať už tato nemilá kauza povede kamkoliv, situaci pro vás budeme i nadále sledovat.(7.3.2015)

Randová by mě za to srovnání asi umlátila, protože je fakt, že Novotný v bulvárním impériu i přes svůj překvapivě osvěžující, výstižný cynismus zjevně pořád ještě patří spíš nižších pater nahraditelné lůzy (nemluvě o tom, že o jeho potenciálu jsem ani po skončení dokumentu přesvědčená nebyla), ale pokud už se člověk jednou pustí do úvah, proč jsou Klusákovy představy o morálním statusu novinařiny a její povinnosti vychovávat společnost tak směšně naivní a proč je tolik mimo ta konkrétní odnož pobouřené kritiky, jíž je Novotný momentálně podrobován, nějak u toho Gaila Wynanda prostě skončit musí. Minusové body za dlouhé, významem rádoby nabyté spojovací záběry, které nejsou nic než vata, naopak plus za džentlmena z Opery, který do toho stáda ovcí ochotně se nechávajících masírovat médii s okouzlující zdvořilostí a trefností zařadil i diváky ČT.(16.4.2014)

• troufalka

Pavla Novotného znám z předchozích projevů. Vzhledem k tomu, že se mi bulvár hnusí ze své podstaty, v rámci klidného zažívání a zachování psychické pohody jsem se rozhodla tento dokument nesledovat. Ukázky stačily. Zdejší komentáře nasvědčují tomu, že mé rozhodnutí bylo správné.(22.4.2014)

Osobně neberu bulvár jen jako špínu, ale hlavně jako business. Naprosto chápu pana Novotného, který se nesere s morálními zásadami a poohlíží se po lepším PR, šílenějším nadpisům a větší čtenosti. Kdyby nezastával svojí funkci v jednom z nejčtenějších bulvárů v ČR, během pár minut by statisíce znuděných čtenářů v metrech, autobusech a tramvajích masíroval skandály Ivety Bartošové někdo jiný. Klusák a Remunda vytvořili skvělý dokument s nulovým přesahem, který často místo atraktivního obsahu zobrazuje pětiminutové záběry točícího se sushi a barevných robertků, nebo zbytečně pejorativní otázky. Čekal jsem více materiálu! Kde jsou bulvární fotografové, kteří z tisíců fotek se snaží vybrat jednu šokující? Kde je ta tuna rádoby slavné vaty, která vyplňuje honosné sály luxusních večírků? S bulvárem je to v Čechách prostě stejně jako s hnusným jídlem, všichni vědí že v paštice za pět korun z Kauflandu je milion éček a dalších hnusů, nezbývá tedy než si zanadávat na český poměry a kupovat paštiku vesele dál.(21.4.2014)

• MáŠa

Zajímavé to celkem je, ale za nějaký objektivní dokument se to považovat nedá. Spíš je to jen tak pro srandu. Půlku času koukáme na Pavla Novotného, který věděl, že ho budou natáčet, takže mohl si tu krásně rozjet svou šou.(17.4.2014)

• - Díky reakci svého okolí se rozhodla Kateřina Kristelová na sociální síti Facebook komentovat scénu s Pavlem Novotným. Zkráceně se vyjádřila v tom smyslu, že o kameře samozřejmě dobře věděla, k odvysílání svých záběrů dala svolení a že šlo jenom o hru, která jí živí, ale není ji možné brát vážně. (Olík)

• - Ke scéně s Kateřinou Kristelovou se na sociální síti Facebook vyjádřil i Pavel Novotný. Řekl doslova, že si Kristelová zaslouží respekt za to, že dala svolení k odvysílání. (Olík)