Úžasňákovi 2

• Austrálie

• Irsko

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 118 min

Druhý příběh rodiny Úžasňáků byl naprosto fantastický. Už od začátku jsem žasla nad tou dokonalou animací a detaily, se kterými si tvůrci dali práci. A že jsem se smála víc, než všechny děti v sále? Inu, co dodat :) Vrátila jsem se do dětství a vychutnávala si každý okamžik filmu. Jack Jack si víceméně ukradl plátno pro sebe a bylo to jedině dobře. Pohrávám si s myšlenkou, jestli tohle dobrodružství nebylo o malinko lepší, než jednička. Možná bude lepší nesrovnávat a prostě si užít podívanou. Protože to za to stojí a na chvíli jsem díky Mražounovi (i jeho obrysů svalů pod oblekem) zapomněla, že je venku tak úmorné horko.(2.8.2018)

Od skvelej prvej časti sa to líši tým, že je to omnoho menej hravé a takmer to zabúda na detského diváka. Všetko fajn, ale akosi sa zabudlo na radosť a zábavu.(4.9.2018)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $577,021,570Tržby Celosvetovo $1,003,400,539Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Brad Bird je v tomto čo ponúka ako doma, rodinná zábava pre celú rodinu, kde si každý nájde niečo svoje. Okrem dobre vygradovaného príbehu a nevyhnutných účelových rodinných hodnôt, tu máme opäť nadupanú akčnú jazdu, kde to fakt lieta s každej strany. V podstate to krásne naväzuje na prvý diel. Dejovo to pekné nakŕmi ale i zabaví. Jack Jack tu jasne vládne a kradne si pre seba čo sa dá. /videl v kine 3D verziu: 90%/(3.8.2018)

Jednička je lepší. Ale asi jsem ani nečekal, že by ji dvojka mohla překonat, přesto jde o jednu z nejzábavnějších pixarovek posledních let a rozhodně nejlepší sequel. Brad Bird servíruje v kině skutečně monumentální akční scény a navíc jich není málo. Umí být dech beroucí a velkolepé, když jde o osud celého města, i hravě zábavné a legrační, když se do akce pouští Jack-Jack. Scénář navíc dává dost prostoru jak hrdinskému blbnutí Elastičky, tak panu Úžasňákovi a jeho boji s otcovskými povinnostmi. A dohromady se to skvěle doplňuje. Opět je to výborná rodinná akční comicsovka, která se nesnaží jít na sílu naproti dětským divákům. Trochu tedy zamrzí, že samotná zápletka je zbytečně průhledná a nepřekvapivá. Ale ne tak, aby to člověku v kině zkazilo zážitek. Pixar odvedl dobrou práci.(2.8.2018)

To samé co jednička; možná až moc. Nejde sice o vyloženou rutinní sázku na jistotu a reklamu na merch jako v případě Aut, ale o posunutí totožného konceptu o úroveň výše à la Příběh hraček se rovněž nejedná. A tak se i nadále řeší skloubení rodiny s kariérou a strasti dospívání s akcí a předvídatelným dějem. Tentokrát je rozbita symbióza rodinného filmu; a tak jsou tu pasáže pro rodiče a pasáže pro potomky, ale jen málo pasáží pro obě skupiny. Stěžejní je trio mamka-taťka-dcerka, oba synátoři jsou vyloženě do počtu. Jack-Jack dostal sice více prostoru, ale jedinou pořádnou úlohu má v groteskové eskapádě s mývalem (sama o sobě je naprosto dokonalá), která však působí, že původně šlo o pokračování onoho mozartovského kraťasu, ale nakonec se jí rozhodli na sílu naroubovat i do celovečeráku. A tak ve vší té (v rámci možností) seriózní linii působí její ztřeštěnost jako pěst na oko. Co by se chtělo pochválit jsou našlapané adrenalinové akční pasáže, jenže jakkoli jsou časté a dobré, tak památná je vlastně pouze hned ta úvodní. A tak jediným aspektem, který je výrazně lepší, krom technické stránky, je stylizace a celkové pojetí; tvůrci umí nabídnout kompozičně nejeden čarukrásný výjev.(6.8.2018)

Kdyby Úžasňákovi 2 neměli tak extrémně předvídatelný příběh, byl bych asi nadšený úplně. Zrealizováni jsou totiž skoro dokonale, ať už jde o vytěžení akce, humoru nebo jednotlivých postav. Zatímco Dory byla jen průměrným dodatkem Nema, tady se vytasil plnokrevný hlavní chod, jenž (stejně jako parádní jednička) šlape v každém ohledu. Po trailerech jsem se docela bál klišovitých mantinelů - a bohužel zcela oprávněně. Brad Bird v nich ale pracuje na 120%, takže jsou i ty nejpředvídatelnější scény dostatečně zábavné, oslnivé nebo dojemné. Vlastně mám pocit, že to je oproti zbylým animákům, které jdou automaticky na ruku dětem, opět jiná liga. O to víc mě tak mrzí, že se nešlo ještě o krok dál a nepracovalo se "dospěleji" i se záporáckou stranou a se zvraty.(2.8.2018)

Totéž co minule, jen bez momentu překvapení, zato bavící zrcadlovým převrácením rolí (do akce tentokrát vyráží Elastička a kde v jedničce akce s vlakem postavila supehrdiny mimo zákon, tady je naopak legitimizuje aj.) a odkazováním na jedničku. Ta přece jen příběhově fungovala líp, ale i tak spokojenost.(2.9.2018)

Velice zdařilé pokračování, které nezapomnělo na největší klady prvního snímku. Více: https://www.youtube.com/watch?v=79YwJd8QMDk(14.8.2018)

První Úžasňákovi jsou pro mě nefalšovanou Bondovkou, kde všem jde o život a dětští hrdinové se podílí na solidním bodycountu. V porovnání s nimi je dvojka film pro celou rodinu, kde se trochu víc kecá, padouch je naprosto zoufalý a o život jde možná jedomu mývalovi. Zklamání roku.(5.9.2018)

Místy lepší než jednička, ale místy i malinko slabší, takže plichta. Příběh je sice předvídatelný, ale opatřený takovou spoustou fantastických kudrlinek, že to nevadí. S temným záporákem se rodič snadno ztotožní, neb tne do živého když se snaží dětem po svém (děsivě) vysvětlit, že bedna není všechno. Brad Bird po čtrnácti! letech hravě navázal na vynikající jedničku a soustředil se na současnou roli žen ve společnosti a muže posílá na mateřskou. Nastavuje zrcadlo kde jen může. Celému filmu ovšem vévodí Jack-Jack, který to může na plno rozjet. Giacchinova hudba je snad ještě vymazlenější než minule.(8.8.2018)

Zprvu mě trochu mrzelo, že Pixar nevyužil čtrnáctiletou pauzu k tomu, aby nechal hlavní hrdiny zestárnout, a že navazuje přesně tam, kde minule skončil. Jenže nakonec jsem mile překvapen, jak se to navázání podařilo. Zrovna tak se mi líbí, že se druhý díl nedrží toho nechvalně známého prokletí některých dvojek a nemusí být za každou cenu větší v každém směru. Naopak, prvnímu filmu se docela podobá a je skoro i stejně dobrý. Skoro. Ohromně mě bavila celá ta sitcomová část s Bobem v domácnosti, protože pohled na bezradného a vyřízeného superhrdinu je milionový a Jack Jack je coby hlavní zdroj zábavy skvělý. Bohužel tahle celá legrace tak nějak přebila (obstojnou) padoušskou zápletku, ze které mi v paměti utkví hlavně dokonalá animace a ta skupina velmi podivných hrdinů.(11.8.2018)

Prvý diel radím medzi to najlepšie čo som videl a nie len od Pixaru ale v rámci animákov celkovo a aj keď na druhý diel sme čakali dlhých 14 rokov, nemôžem povedať, že by som bol sklamaný. Jasné, nie je to také dobré ako prvý diel, príbeh nemá taký šmrnc, ale znova sú tu výborne napísané postavy a tento krát sa úlohy rodičov o to kto zachráni svet trošku prehodia a pán úžasný zachraňuje doma deti pred tým, aby neprepadli, zatiaľ čo Elastina naháňa zloduchov. Predošlý diel mal prehodené garde a aj preto sa mi to trošku viac páčilo, no nemôžem povedať, že by to bolo nejako výrazne zle, pretože či bojujeme s Elastinou proti zloduchom, ale s pánom úžasným proti matike (ktorú zmenili !) stále je to výborná zábava s dobre napísanými postavami, ktoré nenudia v dialógoch a v akcii ohromia ešte viac (osobne mám pocit, že je akcia lepšia a nápaditejšia). Príjemne poteší aj úvod filmu, ktorý pekne nadväzuje na prvý diel a vlastne pokračujeme presne tam, kde sme skončili pred 14 rokmi, v boji s tunelátorom. Čo viac dodať Brad Bird opäť naservíroval rodinku, s ktorou sa nebudete nudiť. 90% - 5*(6.8.2018)

• Mi Nü-Chai

Dokonalý produkt z lepšího mekáče. Neznepokojí, neurazí, udělá to, co dělat měl a druhý den o něm člověk neví. Ale mě tohle nebaví. Takže pointu jsem nepřekvapivě rozlouskla po půl hodině filmu (ale to se dalo čekat, na tom to ostatně nestálo) a pak až do konce koukala jedním okem na Twitter a druhým na plátno. Výtečná animace, naopak výtvarná stylizace pro mne téměř za hranicí snesitelnosti. Zajímavá byla lehce naťuknutá paralela superhrdinů, virtualizace a oslabení skrze maximální zabezpečení, nicméně byť je pro zápletku klíčová, není moc rozvedená do hloubky a slouží jenom jako záminka, aby mohli Supers vytvářet a akcelerovat Rio. A k tomu občasný patos a shitload rodinného štěstí. Avšak musím konstatovat, že klimatizace ve Slovanském domě, kvůli níž jsem se na tohle nechala vytáhnout, byla výtečná a výrazně mi zlepšila včerejší večer. [kdo tyhle filmy rád, bez obav může k mému hodnocení přihodit 2*](6.8.2018)

Není to bez chyby a chápu všechny výtky směřující k průhledné a nepřekvapivé záplatce, ale co pochopit nedokážu, jsou komentáře typu, že se jedná o generický sequel, kterému chybí srdce… Univerzita pro příšerky, Auta 2 a Hledá se Dory nemají srdce… tohle má srdíčko plné nostalgie, které pumpuje na 120%. Zase jsem se cítil jako ten sedmiletý klučina, kterým jsem byl před čtrnácti lety :-) 9/10(10.8.2018)

S přehledem lepší než většina hraných superhrdinských velkofilmů za poslední roky (seriously). Vtipný, (rozto)milý, chytrý, plně využívající svůj obří potenciál. A ty dech beroucí hyper monumentální akční (mega)scény... Mlask. 80 %(23.8.2018)

Slabší než jednička. Hodně mě mrzí ten nehorázně předvídatelný příběh, nicméně i tak jeden z nejzábavnějších animáků poslední doby.(2.8.2018)

Největším problémem Úžasňákových se stalo, že nový film se superhrdiny máme minimálně jednou za měsíc. Takže dvojka je prostě nejlepší, když řeší čistě rodinné záležitosti, ale samotná záchrana před dalším superpadouchem mě navzdory dobře zpracované akci tolik nebavila. Zato grotesková rvačka Jack-Jacka s mývalem nemá chybu a je takovým předčasným vrcholem filmu. Celkově tedy pořád spokojenost, ale takový úžas jako před čtrnácti lety už to prostě není.(26.8.2018)

Mechanicky sequel od robotov bez ludskeho dotyku. Vsetko je ako ma byt. Nic tam nie je zle, ale.... za mna najslabsi Birdov film. Samozrejme je to o dve triedy lepsie nez vsetci Zloduchovia, Transylvanie, Madacascary a ine hovadiny. Od Pixaru vsak ocakavam vzdy uplne top zazitok a ked sa nedostavi, je to sklamanie. 7/10(29.7.2018)

• Ivoshek

Jedničku jsem neviděl, dvojku z donucení s dětma. Je to blbost.(8.9.2018)

(Cinemax Bory - 2D slov. dabing - 29.7.2018 - slávnostná premiéra)(10.9.2018)

Nejzajímavější je na tom snad opravdu ta podvratnost myšlenky hlavního záporáka. O to víc mě mrzí, že poslední desítky minut filmu patří nekonečné záplavě akce, tolik podobné všem otravným superhrdinským filmům posledních let. Bird jakoby tím vlastně vše popřel a pointu myšlenky o potřebě superhrdinů tím znegoval. A to je velká škoda, protože Úžasňákovi 2 mohli tak trochu plavat proti proudu. Ve výsledku se jím naopak unášejí a ještě přesvědčují diváka, že je to tak správně. 6/10(16.8.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9