Husí kůže

Goosebumps

Husia koža

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Horor

USA, 2015, 103 min

Uznávám, že na druhé shlédnutí se tento film tváří daleko přívětivěji než když jsem ho viděl poprvé. Poprvé mě rozčilovali hlavně ti haranti, u kterých se to moc nezměnilo. Na druhou stranu musím uznat, že během sledování jsem si přišel jak kdybych v dětství koukal na Jumanji. A tím si mě nakonec získal. Husí kůže možná není nejlepší fantasy hororová komedie, ale pořád je to něco, co se dnes moc netočí. A hlavně to má i občasný vtip (hlavně fízlové), pěkné efekty, nápaditý příběh a Jacka Blacka.(12.11.2016)

Paradoxne je najlepšia úvodná polhodina, kde je to veľmi príjemná teen romanca so sympatickými postavami. Potom vypukne načisto priemerný digifest.(16.2.2016)

Rozpočet $58miliónovTržby USA $80,080,379 Tržby Celosvetovo $150,170,815Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,841,983Tržby za predaj DVD v USA $10,223,511║ mohla to byť dobrá zábavná hororová jazda tipu animáku Hotel Transylvánia ale nie je, je to dosť nevyvážené, lebo miestami to chce byť na silu zábavné, hlavne keď Jack Black je už úplne mimo misu, takže z jeho strany nič moc neprichádza a mládenec s pisklavým jakotom je na otras otravný ničotný, v tomto ohľade to ako tak po kope drží ústredná mladá dvojica Dylan Minnette a Odeya Rush, ktorý si dokážu získať aspoň aké také sympatie, no a ďalšia vec tie strašidelné mátohy sú prevažne dosť strašidelné hlavne ten panák, veľká kobylka či zombíci, tažko mi špecifikovať pre akú vekovú kategóriu bol tento film určení, režisér Rob Letterman opäť len potvrdil že Áčkové hrané filmy mu nejdú mal ostať u animákoch /videl v kine 3D verziu: 45%/(4.11.2015)

// Distribútor: Sony / Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,618 // Otvárací Víkend v USA: $23,618,556 //(2.2.2016)

• LIVINGDEAD

FILM PRO MALÉ DĚTI! Jako komedie "NUDA", jako horror "SRAČKA". Kolegyně mne ukecávala ať s ní jdu na to do kina. Díky Bohu, že jsem tušení, že je to píč***** jinak bych se tam musel odstřelit!(24.12.2015)

• Fr

„ODEMKNULS NĚJAKOU KNÍŽKU? NEOTVÍREJ JI!…“ /// Puberťácká podívaná s variací na Jumanji (či Noc v muzeu?), páč příšery (z knížky) uvedou město do chaosu. Tady zřejmě jen proto, aby se Jack Black dokázal postavit svým démonům.Jde podívanou (hlavně) pro děti, takže čekejte jednodušší story u který brzo vomrzí i ten neustálej digitální bordel. Hoďka a půl by bohatě stačila. Taky by neuškodilo víc ftipu. Ale jestli vám stačí, že je vaší starý furt šestnáct… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Příběhy, který má na svědomí dětskej spisovatel Robert Lawrence Stine, neznám. 2.) Zamiloval jsem se do představy. 3.) Thx za titule „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(28.5.2016)

• Slasher

Co jsem čekal... Ale i dětská horor blbost se dá udělat dobře, "jako to bývávalo", s trochou duše a kouzla, ne vzít jen tunu vymaštěnýho a okopírovanýho, prcnout tam známý ksicht do hlavní role, splácat tuctovej digitální monstermix, promrhat hoďku a půl života každýho nebohýho diváka - smysl to má možná tak pro ty ve věku 3 až 5 let. Hvězda za Odeyu (doufám, že jí fakt navždy bude 16), druhá za finální titulky (to jediný mělo něco do sebe), zbytek fuck off.(8.4.2017)

• Jossie

Jumanji už jsem viděla, tohle opravdu nebylo ničím originální ani vtipné. Jack Black mě v poslední době od filmů spíš odrazuje.(23.6.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Chtěl nás sežrat Sněžnej muž z vaší knížky." A taky trpaslíci, loutka, kudlanka, vlkodlak, zombíci, klaun, sliz a zejména nebezpečný pudl. Jenže čeho je moc, toho je příliš a na mne to nezafungovalo. O vtip jsem ani v té tmě nezakopl, měl-li jsem se něčeho bát, tak jsem si toho nevšiml, ale musím se přiznat, že jsem se u toho ponudil naprosto parádně.(25.4.2016)

Goosebumps je příjemný nostalgický zářez pro celou Family a pocta 90´s .Od filmu člověk nemůže čekat krev ani lekačky,byť nečekaný pták na diváka místy vyletí, za to příjemnou zábavu, kde se nešetří jak velmi příjemným odlehčeným humorem, tak velmi pestrým výběrem příšer ( Je zde každá kreatura, na kterou si člověk jen vzpomene) Břicho mluvecká panenka ( velmi creepy!!), Obří destruktivní kobylka, obří sněžný muž, oživlí zahradní trpaslíci, zombie, klaun, mumie, vlkodlak, vše požírající sliz, masožravé rostliny, neviditelný chlapec a spousta dalšího. Film má úžasný vizuál, rozpočet 80 mega se při hororu nevídá často, mladí teenejdžři sympatičtí, funguje i romantická linie-chemie mezi nimi a co je překvapivé, pro mne naprosto nečekané jsou poměrně slušné a často dávkované zvraty, solidní myšlenka a překvapí i narážky nejen na starší horory, ale i na filmový průmysl obecně. Já se bavil moc příjemně a omládl jsem o 6 let:) Pro každého, to však nebude, film bych doporučil spíše něžnějšímu pohlaví, dětem a lidem, co mají nakoukáno starší klasiky. Zbytek bude nejspíš brblat a kroutit hlavou. Story 7/10, Atmosféra 6/10, Gore 0/10, Vizuál 7/10, Akce 6/10, Napětí 7/10,Humor 8/10 Zábavnost 8/10. 75%(13.11.2015)

Hrozně fajn rodinná věc, která ale bohužel podtrhuje, že natočit byť jen "něco jako Jumanji" je pro Hollywood nesmírně obtížné. Výsledek v podstatě jenom řetězí akční scény a těch pár fajn dialogových výměn to tváří v tvář silně předvídatelným dějovým zákrutám už moc nevytrhne. Odeya Rush každopádně pedofilův sen.(7.12.2015)

Hu(p)sina? Ani moc ne. Klasická teenage oťukávačka při které Občan Black či ten mutující nerd s předkusem občas vypotí vtípek a mezi tím víří digitální mrdník ala posledních patnáct minut Chaty v horách, jen samozřejmě v jakési kinder-friendly verzi jako by Sony obejmula urnu strýčka Disneyho. Není to sice průser o velikosti Gulliverovy ranní stolice, ale reputaci v oboru hraných filmů si Letterman příliš nevylepšil.. Co se týká mých soukromých děsů, byl tam jenom klaun. Na obřího pavouka, Michala Davida a filmy Marie Poledňákové naštěstí nedošlo..(4.3.2016)

Mladý chlapec s matkou sa presťahujú do nového mesta. Chlapec príde do kontaktu so susedkou v rovnakom veku, ale jej otec mu vzápätí zakáže akýkolvek kontakt s ňou. Keď má však chlapec pocit, že sused svoju dcéru týra, zavolá políciu. Tá zistí, že išlo len o nedorozumenie. Zach je však presvedčený, že sa u susedov deje niečo zvlástne, a tak sa s kamarátom po odchode suseda vydáva na prieskum domu. Nešťastnou náhodou však prebudia všetky monštrá z hororov a rozprávok, ktoré tu skrýval sused. Nezostáva im nič iné, ako nájsť spôsob, ktorým môžu monštrá zastaviť predtým, než zničia celé mesto. - Goosebumps patril medzi očakávanejšie horory tohto roku, ale mňa osobne reklamy a jeho propagácia výraznejšie neoslovili. Po videní som však velmi prekvapený a nebol by som povedal, že by to mohlo skončiť tak dobre. Začiatok nemá s hororom nič spoločné a je dosť zdĺhavý. Keď sa však začnú objavovať monštrá, začne fakt poriadna zábava. Objaví sa tu väčšina známych netvorov z hororov a rozprávok a taktiež mnoho nových a neopozeraných príšeriek. Najviac som si definitívne oblúbil gang vraždiacich trpaslíkov a vlkodlaka so šortkami vo francúzskych farbách ( #PrayForParis - Illuminati??? ) a v topánkach značky Converse. A počas jednej scény zaznel aj Billyho smiech. Ostatné príšery boli tiež velmi dobré a je škoda, že väčšina z nich nedostala viac priestoru. Pochváliť musím hlavne hudbu, ktorej intenzita sa striedala zároveň s dejom a bola perfektne vyvážená. Pri songu na plese si musí každý spomenúť na Project X a ja som si spomenul na časy, keď som ešte nebol závislý na hororoch. Kopa vtipných hlášok a momentov ma dokázala rozveseliť a humor fungoval celkom dobre. V Goosebumps sa však objavilo aj niekolko negatív, aj keď nejako výrazne nevynikali. Musím spomenúť miestami až príliš detinský humor a taktiež vzťahy medzi postavami, ktoré boli taktiež spracované formou, ktorá môže zaujať len neplnoleté publikum. Tieto fakty sú však prijatelné, keďže film išiel do kín. Čo by sa však dalo vylepšiť sú podla mňa vizuálne efekty. Rozpočet ponúkol podla mňa dostatok prostriedkov k tomu, aby vyzerali o dosť lepšie. S Goosebumps som však nadmieru spokojný. + herec z The Crazies a The Town That Dreaded Sundown + herec z The Crazies(5.12.2015)

Roztomilá, zábavná, romantická, vtipná teen age bubu komedie s občasnými vtipy, u nichž se baví i dospělý. Sněžný muž je rozkošný plyšák, sádroví trpaslíci jsou nejhorší noční můrou vietnamské tržnice, břichomluvecká loutka je opravdu děsivá. Pokud už nejste puberťák a pokud jste nějaké množství filmů viděli a četli aspoň pár dobrodružných knih, bude pro vás film nejpozději od poloviny velmi předvídatelný. Pokud zatím puberťák jste, budete se dobře bavit.(22.11.2015)

V podstatě nemá kdy nudit, mile překvapily kvalitní digitální efekty. Nový Jumanji se ale rozhodně nekoná, na to je atmoška až moc komediálně uvolněná...(13.12.2015)

U Sony to dělají prostě trošku jinak, což ovšem neznamená že lépe. Nemůžu si tak nějak vybavit za poslední dobu nějaký drsnější film, který produkovali. Husí kůže má být samozřejmě filmem pro celou rodinu, takže úvodní slova bych dal spíše do kontextu toho co asi tak divák mohl očekávat, když se na obrazovce zpočátku objeví zmíněné logo. Herecké obsazení ani nenadchne ani neurazí. Jack Black po delší době hraje tak, že vyloženě nevadí. Závěrečná melancholie mé hodnocení zvedne ze 2 na 3 hvězdy. 50%(20.1.2016)

Co když ožijí ty nejhororovější postavy z knih jednoho spisovatele, který nemá ve svých knihách snad ani jedinou kladnou postavu? Může to být velká sranda, ale taky velký průšvih. V tomto případě film zůstal někde mezi tím. Nebyl to úplně odvaz ani něco, co by mě ohromilo, ale nejednalo se ani o průšvih. Jack Black je ve své roli fajn, teenageři jsou vcelku snesitelní, a panoptikum hororových postav je nesmírně bohaté, zajímavé a mnohdy i fascinující. Takže pak jde jen o to, nakolik zajímavý je samotný scénář. Ten sice tak nějak uplynul, aniž by nudil, ale zůstal mi z něj jen pocit ve stylu fajn, viděl jsem další hororovou komedii, a za chvíli mi z ní zbudou v paměti jen střípky. Což je vlastně celkem škoda, protože myslím, že potenciál tam byl, ale na druhou stranu nevím, jestli to šlo uchopit nějak lépe. Ve výsledku film považuji za průměrný a získává ode mne tři hvězdy.(22.1.2017)

Trailer mě navnadil, tak jsem na to vzal přítelkyni do kina. A nelituju toho. S hororem to ovšem moc společného nemá, spíše je to fantasy - komedie. Některé scény a střihy byly opravdu komické.(30.11.2015)

Velmi příjemná komediální podívaná, lehoučká jako pírko, poměrně nápaditá, s pěknými efekty, snesitelným Jackem Blackem (on i režisér Letterman se od Gulliverových cest rozhodně polepšili) a výbornou hudbou Dannyho Elfmana. Ano, srovnání s Jumanji mě samozřejmě napadlo také, nicméně na rozdíl od ostatních si nemyslím, že by v tom "souboji" Husí kůže nějak výrazně prohrávala. U řady scén jsem si říkal, že alespoň takovou atmosféru měli mít noví Krotitelé duchů.(17.8.2016)

Odlehčená rodinná kravinka, kterou Jack Black už potřeboval, jelikož hitovek v poslední době moc neměl. Husí kůže (jak zní krásně v překladu název filmu) si vůbec na nic nehraje a já mám vlastně čas od času nějaké to nenároční pokoukání rád, takže jsem byl celkem spokojen. Na dvojku jsem zvědavej, ale na kino bych to asi neviděl...60%(11.1.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13