Nekromantik (festivalový název)

Nekromantik

Nekromantik

Horor / Komedie / Drama / Romantický

Západní Německo, 1987, 74 min

Hard-core underground experiment. Hlavná téma: Hľadanie seba samého a spôsobu vykúpenia z tríznivej osamelosti. V hlavnej úlohe asociácia sexu so smrťou a fetišistická posadnutosť "mŕtvou hmotou" v podobe ľudských a zvieracích vnútorností. Psychedelické blúdenie medzi realitou, snami a víziami tu podfarbuje lacne znejúca, ale prekvapivo efektná a pôsobivá hudba - v romantických pasážach (klavír) doslova KRÁSNA. Násilie tu nie je samoúčelné, ale plní úlohu symboliky - vyjadruje stav psychických pochodov hlavného hrdinu. Klúčovým handicapom filmu sú krčovité herecké výkony v jeho reálnej (rozumej nesnovej) línii, ktoré spochybňujú jeho rešpektuhodné vyznenie čoby umeleckého diela. V každom prípade však ide o silne pocitový, morálne dokonale zvrátený snímok, vyžadujúci značnú dávku nadhľadu a voľnomyšlienkárskej tolerantnosti. Ak naň budete hľadieť cez takéto okuliare, výborne sa pobavíte pri absurdných splatter groteskách a roznežníte pri krásných milostných scénach s polohnilým kostlivcom. Akože som čakal lacnú, samoúčelnú nechutnosť, bol som veľmi milo prekvapený. P.S.: Veľmi NEvhodné k nedelňajšiemu rodinnému obedu!(2.9.2002)

• Lima

Je to takové hřejivé, romantické a zamilované :o)) Mladý párek podivínů sbírá části těl, které si skladuje v lihu a koupou se v krvi. Citové zpestření do svého života přinesou až v osobě nového společníka. Tím ja shnilá, rozpadající se mrtvola, se kterou prožijí spousta romantických, láskyplných chvil, jak vystřižených z románů Daniele Steele. Poté, co hlavnímu představiteli jeho družka uteče s jiným (rozumějte - s tou mrtvolou :o)), spěje děj až k závěrečnému dramatickému vyvrcholení. Co na tomhle snímku je zajímavé, jsou ty poetické scény doprovázené romantickou hudbou, jak z nějaké červené knihovny, střídané s hodně nechutnými momenty. Daniele Steele by trefil šlak :o), já to přežil, ale dalo to práci.(28.9.2003)

S mrtvými jen dobře... 70% Zajímavé komentáře: POMO, kiddo, Dadel, Niktorius, jojinecko(30.7.2010)

†♥(17.10.2007)

• kiddo

Jsem si jistá, že to byl nejlepší orgasmus v jeho životě. Na velikosti toho ptáka by nějaký freudovec mohl klidně postavit disertačku.(19.4.2009)

Je to film hlavně o nekrofilii ... Zatímco tvůrci nejrůznějších horrorů, úchyláren, splatterů, slasherů, explotation a já nevím čeho všeho ještě, nás desítky let krmí brutálním násilím a s ním spojenými gore efekty, zde divák nalezne skoro téměř (i když ne pouze) gore efekty a hnusárny bez násilí. Násilí jako takové je zde použito pouze jako forma k dasežení cíle - změnit živého tvora na mrtvého. A to z důvodu zaměření hlavních hrdinů, zamilovaného páru, který se opájí právě nekrofilií a fetišismem k mrtvým tkáním, orgánům a částem těl. Je to minimalistický počin určený pro okrajové publikum, většině lidí by se z toho zvedal žaludek a mohli by to i zaměňovat za čistě účelovou "pornoúchylárnu" určenou právě pro sebeuspokojování sexuálně "nevyhraněných" diváků ... Inu, jak to tvůrci zamýšleli je otázkou, každopádně se dá na tento film dívat z mnoha úhlů. Čistá provokace, experiment, účelová nekrofilní úchylárna, romantická tragédie ...? Film má rozhodně svoje kvality v mnoha ohledech. Spousta symboliky, připodobnění, dobré gore scény, občas i zvrácený humor,ale hlavně HUDBA!! Ta povyšuje film o několik řádů ...(1.4.2008)

Naprosto zvrhlý, ale svým způsobem krásný až dojemný film. Velmi záleží na vkusu každého diváka, těžko se snažit o nějaký objektivní názor, nebo recenzi. Doporučuji brát tento snímek s mírným nadhledem a vychutnat si tak jedinečný zážitek.(26.4.2006)

• EdaS

Když jsem u toho dokázal usínat, tak to asi nic moc nebylo. :) LFŠ 2010(26.7.2010)

Psychická destrukce diváka experimentální formou. Během sledování jsem se necítil jako člověk. Teror nejhrubšího zrna.(10.1.2016)

• Dadel

Céčková amatérská německá nekrofilní komedie aneb Nekrofilové to chtěj taky... a pořád. Tedy, aspoň si myslím, že je to komedie, smál jsem se totiž docela často. Ale tvůrci si mohli odpustit snuff spáchaný na nebohém králíkovi, ten za nic nemůže. Snuff na Jorgovi Buttgereitovi by mě bavil víc. Ta hvězdička je za docela dobrou hudbu.(9.3.2005)

Po velmi slabých krátkometrážních filmech představil Jorg Buttgereit "filmové dílo" jehož kultovnost teď už naprosto chápu. Mnoho vynikajících scének plných krve, nechutností a erotična, na druhou stranu romantické scény plné klišé, jen obohacené o trochu netradiční prostředky (postelová scéna, sen). Závěrečná scéna však dodala korunu a smíchy jsem málem neudržel oběd, který jsem během během filmu s chutí pozřel. Vynikající!(19.1.2010)

Nečekal jsem to, ale Nekromantik je v jádru naprosto fascinující film, který si ovšem žádá otrlejšího a volnomyšlenkářského diváka, jakého automaticky nezarazí bariéra nechutnosti a šokantnosti. Je úžasné s jakým minimem technických i výrazových prostředků se podařilo natočit na něco tak působivého, svérázného a nezapomenutelného. Vlastně i ten nepříliš kvalitní obraz (točilo se na formát Super 8), "grindhousové" barevné ladění a primitivní střih (vše připomínající brakové turecké či pákistánské filmy té doby) do celku perfektně zapadají a nejsem si jistý, jestli by běz těchto propriet ten film mohl být takhle atmosferický. Zážitek z něj se vlastně podobá tomu ze čtení Baudelaireovy Zdechliny, jen je ještě obohacený o pořádnou dávku grotesknosti. A co je nejdůležitější - po zhlédnutí má člověk daleko větší chuť Nekromantika porůznu interpretovat a přemýšlet, v čem vlastně spočívá jeho kouzlo, než že by chtěl svým kamarádům v hospodě popisovat jednotlivé výjevy a následně se bavit jejich znechucenými ksichty. A díky znatelné umělosti zobrazovaných mrtvol a vnitřností vlastně Nekromantik není až tak nechutný, jak se v kuloárech povídá, spíše je sexy - a to přeneseně i doslova. Myslete si o mně co chcete, ale v průběhu scény, kdy Betty souloží s napůl shnilou mrtvolou, v tom kině bylo nějak horko :) ___ LFŠ 2010(1.8.2010)

Bezduchá amatérská samoúčelná slátanina s 3 pěknými momenty za doprovodu výrazného klavíru.(2.9.2006)

• HorrorVamp

Nejdřív jsem si myslela, že to byl pokus o vtip, ale bohužel nebyl. Oni to mysleli "smrtelně" nekrofilně vážně. Nevím, ani nedokážu ohodnotit tu omáčku kolem, herce a tak. Snad jen, že mně, krom toho všeho, brněly uši z té prapodivné hudby (odporná byla ta při kuchání králíka) a vůbec většího hnusáka, myslím tím hlavního "hrdinu" už snad ani vybrat nemohli a role úchyláka mu náramně sedla, za což filmu náleží malé bezvýznamné plus. Ani mě nepřekvapuje, že to natočili Němci:D Takže buď čistokrevný odpad!, nebo 5 hvězd - ovšem jinak než obvykle za naprostou šílenost, která skutečně není pro normální lidi:) Takže viděno poprvé a naposledy. "Muchlování" s ehm... zrychleně, páč to opravdu sledovat nemusím:) Věděla sem co tam bude a o čemže to je a do čeho jdu, ale že to bude "až tak"?(9.11.2009)

Veľká nemecká šialenosť a romantická nekro-úchylnosť, ktorej podivnosť a emocionálny zážitok výrazne umocňuje hudba trojice Kopp-Lorenz-Walton, dokresľujúca film idúci vlastnou cestou s netradičným spôsobom vyprávania, neskĺzavajúci do zabehnutých a tradičných vôd. Nekromantik vo mne zanechal stopu. Stopu myšlienky.(24.6.2008)

• sullafelix

originálny nápad a scény ......podpriemerné herecké výkony...... deficit strachu a napätia ....... bezcenný horror >>>>> *(11.1.2005)

Celkem dobře to vystihl LIMA ve svém hodnocení až na to že já jsem se královsky bavil s pusou dokořán. Underground nejhrubšího ražení. Nutnost vidět pro fanoušky gore.(25.4.2006)

• MIMIC

Mimoriadne zaujímavá hrôzostrašná artová groteska, ktorá sa implikáciou snuffu na úbohom zvierati automaticky sama odsudzuje do kategórie odpadu. Spomínaný snuff ako snaha po extrémnej senzačnosti napokon spochybňuje predpokladané snahy autorov o skutočné umelecké vyjadrenie. Umelecká osobnosť totiž vyžaduje nekompromisne vyhranenú predstavu o morálke a ľudskom chápaní univerza. Hanba.(1.1.2013)

Jednoduše prvoplánovitý exploitation snažící se šokovat za každou cenu. Což mu moc nejde, na to jsou masky až příliš viditelně umělé, snaha o maximální perversi příliš zjevná a veškeré dění na plátně až příliš humorné. Takže horor se nekoná a zvracet taky nikdo nebude, protože Nekromantik pravidelně střídá jen dvě fáze - velmi zábavné nekrofilní sexuální scény (závěr mě smíchy složil ze židle)... a převelice nudný zbytek. Kde není příběh, nemá co zaujmout. 7/10(12.9.2008)

Najkrajší a zároveň tak zvrhlý romantický film s nádherne dojemným koncom.(24.3.2007)

Někdo má rád holky, někdo mrtvolky. Nějak jsem čekal větší bizarnost, což způsobily nejen komentáře. Ve své době jistě diskutabilní a provokativní snímek, dnes leda pro toho, kdo neholduje obskurní filmografii. Každopádně se nejedná o horror. Asi lze vykládat různě - od podobenství o neschopnosti navázat vztah až po lacinou slátaninu od úchyláka. Část filmu je poněkud nezáživná, avšak milostné scény s chytlavou hudbou (připomenutí italských filmů s Kanibaly v čele) a sběratelská vášeň hlavního hrdiny stojí za pozornost. Do grotesknosti sklouzne jediná hororová scéna - sex s prostitutkou na hřbitově uprostřed noci. Hrob, mlha a neschopnost hlavního hrdiny. ,,Nechce se ti postavit?" ,,Něco je špatně..." ,,Chichi...umghhhhh!" Už je to vpořádku. Povedená je i scéna závěrečného ukájení se korunovaná posledním záběrem na hřbitově. To vše si k průměru připočetlo hvězdu navíc. Osobně bych asi udělal snímek šťavnatější, odvázanější, morbidnější. Nakonec jsem vcelku spokojen... ,, Vemte pytle na mrtvoly!" p.s.nejděsivější scéna je pro mne ta s chlupatou housenkou. Chloupky těhle housenek se totiž zapichují do kůže, ulamují se a kromě zánětů mohou způsobit rakovinné bujení...což asi hlavní hrdina netušil...(23.5.2013)

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - INVENTURA - Půlnoční delikatesy (Nekromantik / NEKROMANTIK / Nekromantik)(3.8.2010)

Ťažká úchylárna oscilujúca niekde medzi romantickým filmom a nekrofíliou. Ako psychológa ma zaujímal tento "experiment" aj z toho psychologického hľadiska a z tejto stránky je tu naozaj čo rozoberať:) Snažil som sa v tom hľadať nadhľad a tendenciu šokovať, hoci niekedy to bol naozaj ťažký hardcore kde ide sranda bokom (napr."maznanie sa" s mačacími vnútornosťami vo vani). Pár "komediálnych" scén je fakt skvelých (napr. keď dvaja radostne poskakujú po lúke za doprovodu fest romantického klavíriku a pohadzujú si pri tom vnútornosti), ale to musíte akceptovať a pristúpiť na "trochu" zvrhlý humor (ako človek , ktorý zbožňuje staré filmy P. Jacksona som nemal problém:). Oceňujem tiež realistické efekty,masky a množstvo drobných detailov, ktoré vhodne dopĺňajú či psychologické pohnútky hlavného (anti)hrdinu alebo celkový dej (všimnite si napr. koho má týpek vyveseného po stenách). NEKRomantik je shocker a v tomto smere mu nie je čo vytknúť!!! Dal by som aj 3,5*/5, ale nechcem Wormboyovi posielať svoj psychologický posudok..:)))(29.1.2007)

Maximálně obskurní nekrofilní romance a zároveň výsměch všemu. Něco takového se opravdu nevidí každý den. Jörgu, bravo, nemám slov, Hermanne, rovněž bravo za famózní soundtrack ;-)(21.9.2009)

• Chrustyn

Braková chuťovka z Německa, která potěší všechny, kteří masturbujou u hard-core, fetišistickýho gay porna, plného zvířátek :)(13.5.2014)

Z počátku osvěžující a roztomilá podívaná. Postupem času se však vkrádá nuda, kterou místy zachraňuje jen výtečná hudba.(29.4.2007)

.."když mate navečer kam složit hlavu, dobrýho přitele, co vas vytahne ze srabu a milujici bytost, ktera vas od srdce obejme.... ...máte vohromný štěstí, který jentak někdo nemá" , pronesla kdysi jedna velmi moudrá šlapka a měla recht......tím spíš když ste kost a kůže, na hlavě téměř lysej, chybí vám pravý voko a posledni tři roky ste stravili pod zemi... přiběh vášnivýho nekrofilantropa jasně a přehledně dokazuje, že smrtí život rozhodně končit nemusí...(25.3.2008)

Buttgereit s přehledem (a nadhledem) natočil minimalistický snímek s minimem dialogů o dvojici fascinované mrtvou hmotou, plný symboliky a nutící diváka k zamyšlení (popř. ke zvracení či k souloži s mrtvolou). Smrtí život nekončí, ale jen málokdo má to štěstí, že si vrzne i po smrti. Buttgereit má opravdu zvláštní smysl pro humor. Práce v Joeově úklidové službě vypadá fakt zajímavě a zaměstnance to očividně baví. Nějaký až moc. Úmrtí byla úžasná a snová pasáž, kde dostane Rob od Betty už mírně opotřebovanou hlavu a pak si na louce rozverně hází s vnitřnostmi, mě naprosto odrovnala. Navíc je Buttgereit zodpovědný a nenechá herce souložit bez ochrany. V podstatě ale jde o inteligentní dojemný romantický a ve snových pasážích silně psychedelický snímek se skvělou (i když velmi jednoduchou) hudbou (dokonale pasující k vizuálu) a artovým feelingem. Milování se s rozkládající se mrtvolou působilo velmi živelně a eroticky. Je to zvláštní pocit, snažit se vcítit do nekrofila. Nějak se mi ale nepovedlo absorbovat pocity z osahávání oka jejich nového (tři roky prošlého) kamaráda, kdy Rob nejdřív palcem setřel oční víčko a pak prstem přejížděl po slizkém oku. Scény, kdy Rob bere při milování oko zuby do pusy a pak když při polibku od Betty oko zpomaleně vypadává z důlku jsou už fajn a některým jedincům by možná přivodily i erekci. Problém nastává, když Betty uteče se svou novou životní láskou a Rob začíná prožívat existencionální krizi. Vanová scéna s kočkou je nezapomenutelná. Navíc varhánky nikdy nebyly takhle děsivé. Symbolické stažení a vykuchání králíka, střídající se se záběry pitvajícího Roba, je velmi poučné a kdyby se někdy zhroutil systém a nastala anarchie, tak jsou tyhle záběry pro homo urbanus k nezaplacení. Snímek mě nešokoval, ale pobavil a hlavně naprosto fascinoval a uhranul svojí estetikou. Asi bych měl dojít za psychiatrem nechat si vyhotovit psychologický posudek, ale nejdřív radši vyčistím křeslo od spermatu, než přijde máma z práce.(31.1.2009)

Originální verze romantického filmu o nešťastné lásce,v podání známého undegroundového úchyláka Jörga Buttgereita.Příběh o nekrofilním mileneckém páru se během krátké chvíle stal nesmrtelnou legendou mezi undergroundovou kinematografií a to vlastně zpočátku jen díky výborné reklamě.Mě osobně film povětšinou celkem nudil,až na celou škálu gore scén,na kterých je film vlastně(samozřejmě)založený.(9.4.2008)

Ksakru, kvůli hudbě mám chuť zvednout hodnocení, je zajímavé, že je tak dobrá, přičemž takové ty hlavní melodie jako by byly z jiného filmu:-) A právem se u mne posunuly do soundtrackové topky. Film už taková paráda není, mohu samozřejmě říci, že je úchylný a dívat se na něj a pozitivně hodnotit mohou jen úchylové, nicméně Buttgeritovi se musí nechat, že natočil opravdu originální film, nebo už jste snad slyšeli o podobném námětu? :-) Co do provedení už je to horší, je to taková kategorie C a při "konečném výstřiku" jsem opravdu vyprskl smíchy a pustil si to ještě jednou:-) Ale uznávám, že objektivně bych měl hodnotit odpadem, či maximálně jednou hvězdou.(14.4.2010)

Velice nápadité, originální, ujeté. V prakticky amatérských podmínkách s minimem prostředků dokázal Jörg Buttgereit natočit neobyčejný film, který je bezpochyby ozdobou každého filmového festivalu. // Festival Otrlého diváka 2006(27.2.2006)

• Jenda

Samoúčelně odporné. Tohle umění nechápu.(15.5.2006)

• Richie666

Tak tohle je kokotina jak mraky a pokud v tom někdo vidí umění, je úchyl. Nebudeme si přece hned klást etické otázky jen proto, že někdo natočil takovou blbost. Skvělá hudba.(13.8.2007)

"Cesta do hlbín nekrofilovej duše", asi takto by som charakterizoval toto atypické naturalistické filmové dielo. Láska má mnoho podôb. NEKRomantik je ľúbostný a zároveň tragický príbeh, ktorého hlavným aktérom je mladík Robert Schmadtke, ktorý trpí pohlavnou úchylnosťou, prejavujúcou sa erotickou náklonnosťou k mŕtvej hmote, resp. k mŕtvolám. Viacerí ľudia preto považujú tento film prinajmenšom za kontroverzný (vzhľadom na tému nekrománie), ale objavujú sa aj iné adjetkíva, ako napríklad nechutný alebo nemorálny. Asi som zvláštny, ale mne to nechutné nepripadalo. Film je predsa fikcia a pokiaľ si človek túto pravdu uvedomí, nemôže byť o nechutnosti ani reč. I keď by som pripustil, že film zobrazuje skutočnosť (čo je samozrejme hlúposť), potom by som sa opýtal: Čo je nechutné na skutočnosti? Čo je to skutočnosť? Kto rozhoduje o tom, čo máme pokladať za nechutné?... Ale dobre... uznávam, že slabším povahám môže prísť zle. Je to však veľmi relatívne. Niekomu príde nechutné napríklad Bad Taste, ale niekto iný sa na tom dokáže dokonale zabávať (ako napríklad ja). Mimochodom, NEKRomantik a Bad Taste sú si v niečom dokonca podobné. Okrem spoločného roku vzniku aj (polo)amatérskym spracovaním a komediálnymi prvkami, hlavne pokiaľ ide o tzv. splatter efekty. NEKRomantik je však predovšetkým romantický film (alebo skôr romantická dráma) a až potom komédia alebo horor. Ak má niekto predsudky voči takýmto filmom a nedokáže (alebo nechce) byť "nad vecou", nech sa na to radšej nepozerá... NEKRomantik je neskutočne originálny nápad. Ponúka zaujímavý a nezabudnuteľný zážitok, ktorý ešte umocňuje vynikajúca hudba, perfektne dotvárajúca jednotlivé obrazy. Dá sa povedať, že je toto dielo v podstate unikát (aspoň pre mňa). Akurát mi bolo ľúto toho králika, ale tak sa to robí aj v skutočnosti. Nie je to tak? 90%.(17.7.2006)

• ARI50

Asi se v natáčení musí vyzkoušet vše k tomu se nedá ani pořádně vyjádřit.(1.1.2017)

Je to hlavně laciný film. Je na něm hodně znát, že byl vyráběn "na koleně" s nulovým rozpočtem a amatérskými herci. Underground? Možná, ale srovnání s Lynchem je podle mne dost mimo. Naprostá doslovnost a tvrdý atak na diváky se slabým žaludkem nemá nic společného s Lynchovým citem pro náznak a tajemno.(21.10.2003)

• Radka_86

Romanticky laděný nechutný a zvrácený film...Hlavní hrdina naprostý zvrhlík a looser a stejně jsem ho litovala, jestli tohle má film v divákovi vyvolat - dojetí a znechucení zároveň tak to na mě zabralo správně. 40%(16.7.2013)

Jak nekrofil ke Kristu cestu našel a k uspokojení došel. Závěrečná scéna je nesmírně romantická a dojemná. Jeden z nejnetypičtějších filmů, co jsem viděl. Pro jeho nápaditost. Pro jeho odvahu. Pro jeho nesmiřitelnost. Pro jeho otevřenost. Pro jeho oduševnělost. Pro jeho „normálnost“. Aneb takhle se rodí kulty. Neboť kulty mají omezený počet zbožňovatelů. A rozhodně nejsou pro nedělní program nejsledovanějších televizí. Je na nich krásné to, že o nich slýcháte a čtete mnohé a pak nakonec dostanete úplně něco jiného, než čekáte. A když to je v tom dobrém slova smyslu, je to opravdu šupa. Určitě bych tomu filmu dokázal vytknout namátkou třeba deset věcí (rozhodně ale ne hudbu, ta je naprosto vynikající a rád bych soundtrack), hodnocení to však neovlivní, protože tohle má nehodnotitelné kouzlo a technické stránky filmu jsou druhořadé. Jeden z nejromantičtějších filmů, co jsem viděl. Nevím, jestli si to ještě někdy pustím, ale byl to z různých pohledů a ohledů fakt zážitek. Původně jsem váhal mezi 4 a 5*, ale když si tady čtu některé komentáře, zvedám nahoru (dělám to poprvé, co sem chodím).(16.12.2012)

Bizarre experimental perverse freak alebo ako z najzvrátenejšieho filmu zrobiť romantickú romancu. Na NEKRomantika sa treba pozerať z obrovského nadhľadu a vtedy sa dá vo filme nájsť neopakovateľna jedinečnosť a genialita. Nemci sú neskutočné zvratené hovada. Verím, že Nekromantik si svoju kultovosť zaslúži zaslužené. Samoučelnosť a zvratenosť sa tu podáva v takom nespočetnom množstve, že diváka nakoniec nemože ohromiť ani zasrane hnusnú (real) snuff scénu so zajacom a sick koniec. Romantický hudobný podkres sa tu podáva v takých scénach, ktorými si zrobil reklamu celý film. Buttgereitovú tvorčiu slobodu neodsudzujem, ale jednu scénu si fakt mohol nechať. Hodnotenie je čisto subjektívne. Najradšej by som bol keby som toto hodnotiť vobec nemohol, i keď...(12.5.2013)

NEKROMANTIK sa zakladá skoro len na vizuálnej stránke, ku ktorej sa najlepšie hodia prívlastky "bizarný, morbídne zmyselný, chorý a zároveň jemne lyrický, nekro-romantický "- ako samotný názov hovorí. Práve kvôli lyrickému nádychu sa stáva film veľmi zaujímavý a pôsobivý, nielen nechutne makabrózny - nemôžem ho brať ako vyložene samoúčelný a prvoplánový, produkuje atmosféru ktorá ho stavia na zmyselnejšiu úroveň. Je to akoby precítená tragická romanca podaná nezvyčajným a zdeformovaným spôsobom, obsahujúcim minimum dejovej línie aj dialógov - komunikácia medzi postavami je skoro nulová, čo vytvára pocit izolácie podporovaný zo strany precízneho výberu hudby a smútočne sa tiahnuceho tempa, miestami so zábermi ako z nemých filmov, s postmortálne hypnotickým vplyvom . Nečakane zaujímavý a sugestívny underground so srdcom pre neobyčajnú zvrátenosť. Príde mi to ako jednoduchá, často aj cynická-humorná, báseň plná lascívnej funebrálnosti.(26.3.2013)

Název filmu zcela vystihuju dění v samotném snímku.Film,který vypráví o posmrtné lásce,tedy přesněji o lásce s neživými.Musím se přiznat,že i přes krátkou stopáž mě film místy docela nudil.Je to spíše sled více scén,nikoliv plnohodnotný film.Čekal jsem prostě víc a dostal jsem průměr.Asi mi moc neseděl styl vyprávění celého snímku.Co jediné můžu vyzdvihnout je hudba,protože teprve ta dodávala v potřebných chvílích snímku tu pravou šťávu.Myslím si,že film za vidění stojí i přesto,že mě osobně nijak zvlášť neuchvátil.(18.6.2015)

Ta závěrečná scéna nemá chybu.(16.1.2011)

• Cimr

Škoda, že se film často uchyluje k samoúčelným provokacím (např. když postava močí, je to ukázáno z detailu, i když to není ani trochu důležité) a nevěrohodným gore scénám, on to totiž není úplně špatný film. Tvůrcům se povedlo vytvořit zajímavou atmosféru a především - ta pointa!(28.7.2010)

Artovsky horror! ;]] To musi videt kazdy "znalec" ;]] Bezpecny sex s mrtvolou a dalsi branici drasajici zabery - fakt jsem se moc bavil, vetsina lidi asi mene...(21.5.2005)

• K.I.N.G.

Neuvěřitelně hnusné, ale neuvěřitelně realistické přiblížení života lidí, kteří to nemají ani trochu lehké. Možná si dokonce začnete vážit i toho, že jste normální (pokud jste :)). Jediné, co mi přišlo přijatelné byla hudba a herecké výkony. Hnus s velkým H.(2.6.2009)

Vkládám stejnou recenzi pro oba filmy : Nekromantik i Nekromantik 2 jsou prakticky nehodnotitelná dílka - nekrofilní zhovadilosti, ztopořené pyje chrlící krev a pomazávání se vnitřnostmi se zde mísí s decentním klavírkem a humornými okamžiky, přes špatné herce a viditelně mikroskopický rozpočet lze vysledovat, že to vlastně nejsou špatně natočené filmy. K dobru bych také přičetl fakt, že právě díky své nevázané zvrhlosti a střelenosti jsou oba filmy velice originální, něco takového skutečně každý druhý den nevidíte. Nějak zvlášť náramně jsem se ale nebavil, proto hodnotím klasickými třemi vyhřezlými řitními otvory. P.S. Toho králíka si fakt mohli odpustit.(31.8.2009)

mám rád, když film dokáže nevtíravě zabrnkat na tu romantickou strunu uvnitř každého z nás......(13.7.2011)

• tigre

ty dve hvezdicky za zanechany dojem, to filmu uprit nejde, ze i kdyz jsem to videl pred deseti lety porad si k valstni nelibosti tuhle stvurnost matne pamatuju.(10.12.2007)

• Othello

Nekromantik má rozhodně potenciál a točit ho někdo svéprávnější, mohlo by se z něj stát unikátní zvrácené filozofické dílo. Bohužel Buttgereit nemá nejen úplně věrohodné herecké osazenstvo, ale hlavně filmařský cit. Neumí totiž ve správný čas ukončit scénu, aby získala požadovaného efektu. Ve výsledku tedy nadšení z toho, že konečně nějaký film ve mě vyvolal zárodky fyzické nevolnosti (což se nepovedlo ani Slaughtered Vomit Dolls) bylo vystřídáno nudou a odpočítáváním scén do konce. Buttgereit je prostě stále amatérský režisér, jehož dílo se dostalo do podvědomí akorát díky hnusu. Druhý díl, který jsem kdysi ohodnotil třemi hvězdami, mi teď v myšlenkách září o mnoho více a jsem si téměř jistý, že po druhém shlédnutí půjdu s hodnocením nahoru.(2.6.2010)

Fantastická zvrácenost, která netrpí tím, že by byla pouze amatérským pokusem natočit obskurní nekrofilní porno a tak šokovat (čímž v jednom plánu zcela jistě je). V dalších rovinách lze ve filmu najít mnohem víc a ocenit i jeho filmové kvality. Geniální scénou je například skákání v poli..(24.10.2010)

• corpsy

Nedávam tomuto filmu ( ? ) nízke hodnotenie preto, lebo je nechutný a zvrátený, ale preto lebo je to nudný bullshit, ktorý tak dobre ako sa rozbehne, tak na prd aj zastane. Záverečný finish, by som ale kľudne mohol dať do kolonky ´´kto neuvidí, neuverí´´ a to som si myslel, že som v kinematografii zhliadol snáď všetko divné.(3.6.2017)

• Wormboy

Je mozne toto vobec hodnotit? Neviem si to celkom dobre prestavit, ale jedno viem isto. Hoci som laik, chcel by som si precitat psychologicky posudok ludi, ktori tomuto filmu dali viac nez 3* ;)(22.1.2007)

• Eldrick

Paradoxně nejvíc nechutný na tom (pro mě) bylo to zabití králíka a následný stahování z kůže.(5.10.2009)

Povedený německý snímek o nekrofilech, který začíná pěkně pozvolna, ale zvrhává se v pěkně nechutné orgie. Nedivím se, že ho chtěli zakázat, na tu dobu je to přeci jen trochu přes čáru běžné německé kinematografie. Scéna sexu s mrtvolou je fakt odporná, ale zároveň se snaží o jakýsi romantický nádech, což se (přimhouříme-li obě oči) nějakým záhadným způsobem daří. Trochu mě tam chvílemi štval hlavní hudební motiv, ale to je jen malá položka, na které ve výsledku tolik nesejde.(23.5.2014)

Júj, konečne som sa dopracoval k, asi, najkultovejšiemu Nemeckému undergroundu osemdesiatych rokov. K legendárnej spovedi nekrofila, z názvom Nekromantik. A musím uznať, že legendy, ktoré sa okolo tohoto poloamatérskeho filmu krútili, vôbec neboli nafúknuté ani fanúšikmi príliš idealizované. Než by ma to nejak extrémne šokovalo, skôr by mi to prišlo ako úprimná a ničím nefalšovaná výpoveď nekrofila, ktorý chcel poukáza´t na to, že hoci trpí touto sexuálnou deviáciou, je úplne normálny človek ako každý iný. A keď už môžu mať homosexuáli, bisexuáli a neviem ešte aký devianti svoje úprimné yýpovedné filmy, tak prečo nie nekrofilovia? Je to kontroverzné až až ale rozhodne zaujímavé. Ono je to dosť amatérsky nakrútené, tie prestrihy medzi sekvenciami v scénkach postrádajú náznak dynamiky, očividne to bolo nakrúcané jednou kamerou a je to celé také lacné ale o to viac mi to prišlo také úprimné, jednoducho s pridaným posolstvom. Maník, ktorý pracuje v službách, ktoré zoškrabávajú mŕtvoly po autonehodách, má takú jednu úchylku. Z ľudí ktorých posiela do márnice si vždy odnesie nejaký suvenír. Buď to je oko, srdce, proste nejaká maličkosť, ktorá sa počas autonehody môže stratiť. Raz sa mu takto podarí odniesť si domov celú mŕtvolu, ktorú vytiahli z rieky, v značnom štádiu rozkladu, domov. Jeho frajerka trpí tiež nekrofíliu a tak si to z nebožtíkom rozdajú v trojici. Chlapík má také dobré srdce, že vyrobí mŕtvole umelý penis z nohy stoličky. Ženská ti nasadí mŕtvole do rozkroku, natiahne kondóm a už sa ide na to. Keď chlapík stratí prácu, jeho frajerka ho opustí a zoberie zo sebou aj tú mŕtvolu. Nešťastný a frustrovaný skúša ochutnať slasť prostitútiek ale tie sú preňho priveľmi živé. Neprekvapuje ma, že tento amatérsky materiál sa stal po chvíľke kultom a bol zakázaní v niekoľkých štátoch v Európe, a to sa mi zdá, že to bolo nakrútené len tak do šuplíka pre kamarátov. Bez akejkoľvek reklamy či propagácie sa to stalo slávne. A ja im to kvitujem. Je to dosť originálne.(13.8.2015)

totální zvracenost, u které se můžete bud smat nebo zavírat oči. ja jsem se radši smál, a to docela často.(1.6.2008)

• Radiq

Tak zatim to je tak, že chčije ženská, sbíraj se mrtvoly, chčije chlap, chodí dom v zakrvácené kombinéze, nosí si dom kusy těl a dává si je do zavařovaček, no prostě němci, co od nich může člověk jinyho čekat... Zabití a vykuchání králika, srovnávaný s pitváním chlapa, z kterýho vytahuje ovar nebo co... pak ho vojedou a asi aji sežerou nebo co... pak umlátí kočku a ukájí se jejíma vnitřnostma, no psycho, že vražda a ojetí děvky na hřbitově už není nemá čím překvapit, a závěřečná sebevražda s multiple orgasms, to už je uplnej výplod choré mysli. Jinak filmařsky je to strašná amatéřina, ale na svou dobu chápu, že to mohlo někoho poněkud znervoznit, šokovat a znechutit, protože těm záběrům věřil... Ale je pravda, že ta představa těch hnusů (nezávisle na kvalitě filmu) funguje i dnes... Vubec se nedivim, že jedna z hereček tam rači ani neuvdedla svoje příjmení. Ej sorry, ale tohle nemůže mít žádnej skrytej význam...(26.9.2015)

• MrPierc

Jen pro otrlého diváka ! Film o nekrofilovi, který šokuje i po tolika letech. Já dokážu shlédnout mnoho nechutností, reálností atd., ale tohle je za hranicemi všeho. Film jsem musel přeskakovat, protože kombinace veselé hudby a natočených zvěrstev jsou hrozná kombinace. Film působí skoro jako autentické záběry. Nechápu jak tohle mohl někdo produkovat. Druhý díl je ještě horší ( a tím nemyslím kvalitu fimu ). Pokud tohle někdo hodnotí jako umění, tak ve skrytu duše nekrofil !(25.1.2010)

Kultovní film, safra! (více přechytřelých žvástů jindy)(17.12.2013)

Někdo má rád vdolky, jiný zas mrtvolky. Velmi dobrá parodie na romantické komedie ve formě amatérského pseudonekrofilního porna s jakýmsi příběhem o tom, že, jak to výstižně pojmenoval Dadel, nekrofilové to chtěj taky. Milující mladý pár, čirou náhodou nekrofilní, sbírá části těl - koupou se v krvi, společně souloží s mrtvolami a tak dále. Ona ale po krátkém váhání dá před svým partnerem přednost jedné obzvlášť krásné mrtvole, což vede k nádherně dojemnému a velmi stylovému konci. Tuším v tom nějakou hlubokou filosofickou myšlenku, ale je tak skvěle skryta, že ji nenacházím :)) Ale má to úžasnou atmosféru, hudbu (ta je vážně nádherná) a scénář. Na amatérský film docela slušné, ovšem není to zdaleka tak úchylné, jak se říká - nedělní rodinný oběd to klidně přežilo, i kvůli některým méně věrohodným gore efektům. Navíc má film výbornou symboliku, která ... ale pseudointelektuální rozbor za mne napsal Pomo. Proč takhle nevypadají všechny romantické komedie?(2.8.2009)

• Brandon

S nekrofilní úchylárnou přímo do odpadu. Jedna hvězda za doprovodné piano. /lfš2010/(25.7.2010)

Fascinující snímek. Je to samozřejmě příšerná hovadina, co si budem povídat, ale koho to zajímá? Jasně, veškeré složky filmu jsou příšerné (nejneuvěřitelnější je v tomhle ohledu postava "šéfa", jakožto i interiér jeho "kanceláře"), ale ono to vlastně vůbec nevadí. Hlavní véc je, že (SPOILER) se tady souloží s mrtvolou, chuťově je jí oblizována oční bulva, chlápek mlátí kočkou o zeď (jen tak mezi řečí -Nekromantika jsem viděl na LFŠ, stejně jako snímek "Satanské tango" Bély Tarra - přičemž asi nejdramatičtější moment "Tanga" je scéna mučení kočky - zajímavé, jak i mezi tak odlišnými díly lze nalézt paralely :-) ) (/SPOILER) a mnoho dalšího. V rámci žánru rozhodně příjemně osvěžující překvapení.(2.8.2010)

• MJMilan

Brrr ... otrlé povahy pozor, tohle je výzva :-D(18.10.2010)

• Danny F.

Úchylné a nechutné. Za něco takového by měli zavírat!(30.10.2010)

• Raven0

Bez mučení se přiznávám, že jsem film nedokoukal. Protože samotný film je mučením! Sled více či méně nechutných scén, násilně naroubovaných na jakousi parodii na příběh. Smysl mi uniká. Jako studie lidských úchylek to selhává na plné čáře, jako horor to selhává též, postrádá totiž jakoukoli strašidelnost, jako umění... Umění mě nemusí šokovat, aby mě zaujalo. Spíše naopak.(21.2.2011)

Několikrát jsem si vzpomněl na "Kanibaly", jednak díky hudbě a jednak kvůli jakémsi libování si ve zhnusení diváka. Ale já nejsem jen tak nějaký divák! Účel světí prostředky a toto donutí k zamyšlení. Minimálně nad tím, co za lidi tohle natočilo. :-)(6.3.2009)

Čistokrevná romantika v brutálně ujetém nekrofilním stylu. NEKRomantik je film, který prostě musíte brát s nadhledem, ono to vlastně ani jinak nejde. Co byste také čekali od snímku, co má tak výstižný název jako tento :-). Ideální film k pokoukání na Valentýna.(25.4.2008)

• Koryntos

Jestli se tu na databázi najdou nějací skuteční nekromantikové, tak mi to prosím nemějte za zlé, nejsem v tomto oboru zrovna fajnšmekr, ale tak nějak kdybych si měla vybírat já, tak si vyberu mrtvolku, které vypadá šukézně a ne takového roztékajícího se bezpřirozeňáka. Prostě mi tak u toho přišlo na mysl, že mám hrozně ráda povídku od Bukowského, jak tam ukradnou mtrvolu a ošustí jí jen z toho principu, že se ukáže, že je to nádherná slečna, které by jim za živa nikdy nedala,takže to jsou podle mě parametry výběru, vybrat si někoho, kdo by před váma za živa utekl na strom, ale nechci vám do toho kecat. Druhá mrtvolka zas pro změnu byla moc ,, živá" s neztuhnutou mrtvolkou to podle mě už vůbec nemá cenu, to je snad i lepší živý jedinec. No navíc jak se jim na tom náhrobním kameni kouřilo od zadků, tak jsem si nejdříve myslela, že jsou tak rozpálení vášní, že se jim až zadky zapalujou. Jinak mi to moc kontroverzní nepřišlo, viděla jsem jeden daleko kontroverznější film na toto téma, musím dohledat jak se jmenoval.(22.5.2016)

• Toto

Veľmi, veľmi slabučké, nudné, amatérske, už videné.* za to čo urobil hlavný hrdina so sebou na konci. I keď, keby to urobil hneď na začiatku, film by trval 10 min. a vyšlo by to stejnako.(19.3.2009)

• Josefin

V tomhle já osobně nevidím, žáden přínos pro kinematografii. Ani Daktari Lorenz ,Susa Kohlstedt u mě nedostanou žádnou hvězdičku za odvahu. Nekromantik to určitě, klasická nekrofilie jako hard-core. Chci se stát pánem života a smrti, ach jo. Dialogů pramálo, pro mě nechutné. Doporučuji nekrofilům pro zvýšení erekce.(25.3.2010)

• Brain-D

Nekrofilní film s naprosto pěknou hudbou, která film dost vytahuje.(24.10.2011)

• fefee

Tak zdá sa že nemci predbehli už aj talianov, toto bol top Sh*t filmu v histórií aký som videl, neuveriteľné!(31.5.2016)

• KASUGI

Mno a proto jsem rád, že patřím mezi ty zdravé jedince.(22.11.2009)

Netradiční romantická komedie s krásným vyvrcholením.(14.8.2012)

• Daweflip

Šílená nuda, kterou nezachrání ani pár povedených scén. Pěkná hudba, žádné gore, žádné vyloženě nechutné scény, žádný spád, jeden zbytečně zabitý králík a neoholené podpaží slečny Betty...(11.3.2006)

Tedy kam se hrabe D'Amato se svejma hnusárnama. Jenom nevim jestli se někdo dokáže rozněžnit při souloži s vyhnívajícim kostlivcem. Žaludek rotoval jak zběsilej. Tenhle film mě fakt dostal :-)))(2.10.2004)

• Troll

Dvakrát jsem zkoušel tuhle šílenost dokoukat do konce, bohužel marně. Zřejmě nejsem na stejné vlně jako byl vtedy režisér či jiní "ujetí" intelektuálové. Ono koukat třeba 5 minut na to jak se stahuje králík z kůže nebo jak někdo souloží na klacku připíchnutém v mrtvole za doprovodu pohádkové hudby...no nevím.(27.7.2011)

Nežná romantická citlivá óda na vnútornosti aneb uspávanka pre nekrofilov. Silne amatérske vyzurovanie si úchyliek na plátno, nulová výpovedná hodnota, nulové herecké výkony... Napriek tomu všetkému musím ale dávam 3, kvôli zaujímavej vizuálnej stránke filmu, pôsobivým urban legendám k akým sa snímok viaže, ale najmä... Pretože to bola nehorázna prdel. :D No jó, slabšie povahy... Serte na to...(13.5.2013)

• Arach.No

Fantasticky vtipná závěrečná scéna a pár povedených vtípků v průběhu filmu nezachrání NEKRomantika od debility všech scén, které křičí „jsem art a diváku, hledej významy“. Na tuhle hru nehodlám přistoupit, ale kultovnost tohoto filmu chápu.(20.12.2014)

• Paldiny

Chvála nebesiam, že film nebol o 10 minút dlhší, lebo by som skapal nudou a hlavný úchyl by si ma do rána našiel, zneužil a zobedoval. Niečo tak príšerne amatérske a uťahané som už dávno nevidel. Film popisuje mladíka, ktorému sa život zlomí v momente, kedy príde o prácu "čističa mŕtvol“ a hneď na to aj o spanilú polovičku. Práve kvôli nej si nosil prácu častokrát až domov, aby mohli po nociach spoločne splanúť v ľúbostné orgie. Tie sú samozrejme zhnité, kontroverzné a nevhodné pre romantický večer konzervatívneho páru. Nekromantik sa nesnaží o nič iné, než byť provokatívny a to mu kvôli hromade príčin nevychádza. Film paradoxne nezhnusí svojim obsahom, ale takmer nepozerateľným spracovaním. Odmyslíme si hudbu, častokrát pripomínajúcu talianské zombie trashe a na kolene napísaných 7 dialógov, narazíme na nesúvislú zmesku scénok aké nemajú opodstatnenie. Nechápem na čo sledujeme bezvýznamný film v kine spoločne s postavami a už vôbec nerozumiem k čomu sa každá malá potreba musí vykonávať pred objektívom kamery. Režisér chcel pravdepodobne osloviť aj tých najväčších gurmánov, len akosi zabudol, že točí film. Prvého Nekromantika tak ledva spasí zopár slušných scénok (cmúľanie oka, kúpeľ s mačkou či vyvrcholenie s nožom), ktoré to spolu s námetom vyšplhajú aspoň na symbolickú jednu. Preto sa netreba nechať zmiasť odbornými výkladmi, ktoré Nekromantika obhajujú pre jeho skryté metafory. Ľudia, žiadne v ňom nehľadajte, žiadne v ňom nie sú, po filmovej stránke je to špina zarytá za nechtami.(21.2.2015)

• Horak

Experiment, underground, mozna avantgarda, ale i parodie. Zajimava divacka zkusenost, ale podruhe uz asi ne.(3.3.2006)

Neuvěřitelný západoněmecký bizzzar, který dokrmuje pošahaný klavírní recitál. Něco takového se opravdu jen tak nevidí. Ještě že se tohle nemohlo dostat do Československa, to by měl Lubomír Štrougal zase keců o kapitalistické zvrhlosti a jak můžeme být rádi za naší krásnou vlast, kde místo šukání s mrtvolama budujeme pětiletky.(12.5.2011)

Že se budu usmívat po skoro celou dobu sledování Nekromantiku, jsem teda vážně nečekala :). Nekromantik je.. jako když se podivný hnus snoubí s podivnou krásou. Kdo však podlehne jeho extraordinární expresi hnusu, tenhle odvážný experiment si neužije - tedy Nadhled, prosím. ;) Přiznávám, že jedna scéna mi slušně pobouřila žaludek (očičko), ale doprovodný soundtrack plný všeprostupující lásky a něžné vášně mě zase rychle vyhoupnul na obláček. Je to úlet, je to velice Jiný film. A ten klavír! Smekám autorům; v jiném balení bych tohle téma asi vážně nedala.(1.2.2012)

• tragos

Tohle se dá hodnotit? :o)) Hudba byla překvapivě pěkná a udělala tohle dílko mnohem stravitelnějším (což znamená, že ze sálu odešla jen asi třetina lidí).(26.7.2010)

• Bansheee

Jak moc je člověk zvrácený, když ho tenhle film pobaví?(20.8.2011)

• JankaJBLK

Čakala som nejakých zombíkov a žiaľ prišlo veľké sklamanie a dosť nechutné....celý film bolo ľúto toho chudáčika zajka:((31.5.2016)

Gore horor, který není jen o vyvražďování, ale ukazuje něco skutečného až v realisticky zvrhlé formě. Právě tou zvrhlou formou to láká se na to podívat a dodívat. Ačkoliv to točili amatéři, tak to tak vypadá pouze kamerou a zvukem, protože děj se skutečně povedl a spousta scén utkví v paměti (úklid po bouračkách, ženská ošuká mrtvolu se železným ptákem, zabitej kocour a masturbace s jeho vnitřnostma ve vaně, sex s čerstvou mrtvolou na hřbitově a sebevražda hlavního hrdiny, který se při své smrti ještě udělá). [749. hodnocení, 124. komentář, 54%](25.5.2017)

• kohut

manieristicka nuda(11.6.2006)

• Dave108

co tento film měl divákovi říct, to jsem opravdu nepochopil....Po půlce jsem to vypnul, protože můj žaludek už nesnesl víc....a dvojka že je ještě drsnější?....no hnus(30.8.2008)

• třebapepa

Zajímavý snímek k zahájení dialogu s menšinou nekrofilů :D Nicméně nechutné a ujeté.(6.1.2009)

• Lenka0064

3* za nápad, zpracování nuda(10.7.2006)

Dost husta uchylovina pri ktorej niektore sceny vazne stoja za to aby ste tie ostatne pretrpeli. Originalitu, vynimocnost alebo nieco podobne si v tom zrejme niekto najde ale ja k nim patrit nebudem. Na druhej strane uznavam ze podobnych veci je naozaj iba velmi poskromne. Za seba hovorim ze vidiet sa to oplatilo aj ked iba raz. Zabudnut sa na to bude dat uplne jednoducho.(3.8.2008)

Tam je tolik epických scén, že nejde dát jinak než za 5*. A v kombinaci s božským soundtrackem (youtube.com/watch?v=Ywmqy0haFMM) si to snad zaslouží hvězdiček 6! Doporučuji jako romantický film na třetí rande...(22.4.2013)

• Freemantle

Totální deviace s naprosto odzbrojujícím koncem.(16.3.2010)

• Jacques1

"Opovrženíhodné", je asi nejpřesnější.(2.8.2010)

Dobře, tak mám slavnostně za sebou další, dá se říct, filmovou klasiku. A několik postřehů k ní: I.) Film by mohl klidně fungovat jako prolog k sérii Paranormal Activity. Kterej nebožtík si po smrti totiž takhle užije, ten se bude ještě rád domu vracet v očekávání, že bude mít přídavek. Takže ti zlí duchové, co házej s věcma (potažmo lidma) po pokoji, jsou jen nadržený a chtivý entity. II.) V kině, při sledování vražedného trháku jsem si nemohl nevšimnout mladý N. Portman. Asi si v tomhle filmu dělala praxi na Černou labuť. A kdo jí tam neviděl, tak je to ta v půli, co hulí cigáro velký jak trumpeta. III.) Toho hlavního aktéra mi bylo chvíli skutečně líto,.. a to když se s ním ta jeho nádhera rozešla. Protože mám takovej pocit, že ty dva se hledali, až se našli. A určitě to muselo bejt přes nějakou seznamku. Nevěřím a zásadně odmítám přijmout myšlenku, že se potkali třeba na autobusový zastávce./// Jinak k filmu>>>No, co bych k tomu dodal :D Je to prostě romanťárna, při který nejedno oko zůstane suché. A tím nemyslím to, co je chudákovi mrtvýmu, utopenýmu vysáto Robem při souloži. Víc nemám, co bych dodal. Abych byl upřímnej, že by mě to extra bavilo se říct nedá. Je pravda, že originální je to na míle daleko a každá scéna měla v sobě potenciál, kterej občas proměnila, občas ne. Mě ovšem stejně zaujal nejvíc králík a to ten závěrečnej! Takhle by to totiž mělo vážení vypadat: Dojíst ho se smetanou a knedlíkem, oblíknout mu kožich a zas ho pěkně vrátit běhat po louce :) (Samozřejmě, že šlo o ten podtext uzavřený spirály...!) Film doporučuju všem psychicky narušeným osobám, milovníkům spánku v ohrádce z pletiva i vášnivým zahrádkářům a pěstitelům ovocných stromů, ti si v úvodu přijdou taky na své. Za tři. To je nakonec dobrý.(30.9.2012)

• prasokote

Nehodnotím, nedokoukáno. Možná jsem našla svou hranici. Po jistých scénách vypnuto. A ono mě to vlastně ani nebavilo.(10.8.2016)

• Pafnuc

Kravina.(23.1.2009)

• frxXx

A to som si myslel ze ma uz ziadny film neprefacka...(6.9.2012)

Až jednou vyrostu, chci pracovat u uklízecí čety která se zabývá úklidem mrtvol! A samozřejmě při práci nebudu používat žádné rukavice!(26.2.2013)

• Pitryx

Poměrně zajímavé jsou úchylozáběry za doprovodu klavíru. Masky a efekty slušné. Dějově poslabší, ale viděl jsem horší. Tak nevím, tři je moc, dvě málo...201209236937/7115///** a půl(25.2.2014)

• moviefan4

No čo povedať akože Nekromantik ma mal šokovať a znechutiť? Na Cannibal Holocaust to rozhodne nemá, Cannibali ma šokovali, znechutili ale zase som si ich užil, načož Nekromantik ma nudil, nešokoval ma ale znechutil. Znechutil ma troma vecami a to začiatkom, zabitou mačkov a následné kupanie sa s jej vnútornosťami a koncovou scénou. Jediné čo som čakal že ma vyšokuje alebo posadí na prdel mala byť scéna v ktorej si to hlavný hrdina s jeho priatelkou rozdaju s mrtvolov. Lenže na téj scéne som sa iba smial lebo mŕtvola vyzerala dosť nereálne a to mi kazilo atmosféru tej scény. Dej filmu ból o ničom a tiahol sa pomaly ako sopeĺ po rukáve. Proste jediné čo môžem povedať je to že dúfam že dvojka dokáže to v čom jednotka na plnej čiare u mňa zlyhala a to je ma vyšokovať.(19.10.2015)

Někomu může Nekromantik připadat nechutný a zvrácený (což mě vůbec nepřekvapuje). Otrlejší divák, kterému gore scény a scénka "menage a trois" nijak nevadí si v klidu může vychutnat neobvyklý příběh a nezapomenutelnou hudbu (není moc filmů, které by měly lepší soundtrack).(22.1.2010)

• petrik11

Tento film bola desná somarina. Nevydržal som to dopozerať. Čo má toto spojené s hororom?(20.5.2011)

• Vikyy98

Nekromantik je romantika a hlavní herec vypadá jak muj kámoš. Dvě hvězdy za originální a zábavnou finální suicide scénu, postelové scény, ale jinak amatérskou sračku.(27.7.2016)

• K.O.vi

Dost silnej hard-core! Tenhle film mi trošku připomínal Bad Taste, Peter Jackson v tomto duelu ale jasně zvítězil. Nevim, jestli NEKRomantik je o úchylech nebo pro úchyly, dost možná že pravda je někde uprostřed. Jörg Buttgereit je prostě fajnšmekr. Nejraději píše scénáře na pitevnách, v krematoriích, kafilérkách a na hřbitovech. Soudím tak podle jeho filmografie. Scénář tohoto filmu by, doufám si tvrdit, sepsal každej druhej úchylnější člověk, možná i já, kdybych se trošku snažil :-)). Nicméně párkrát jsem se zasmál, za to tedy aspoň dvě hvězdičky(9.4.2006)

• Fanynka19

Tohle jsem fakt nechtěla vidět!!! :-((7.2.2009)

• brasek

Ak by to bol príbeh Daniele Steelovej, tak by sa pritom plakalo... :-D(29.9.2009)

Opravdu zvrhlá podívaná u které jsem po celou dobu uvažoval nad faktem jak jen je ten svět bizardní, že může něco takového doopravdy existovat.(12.9.2010)

Pomerne jednoduchý film na pochopenie s istou výpovednou hodnotou, ale že by som bol z neho na vetvy, tak to určite nie. Tento film musel šokovať, pred tými 25-mi rokmi, ale dneská bohužial zub času zapracoval takto to potom vypadá. Na to, že vo filme je minimum dialógov, dá sa z neho veľmi rýchlo zistiť o čo pôjde. Záver bol predvídateľný a naznačila to 1 scéna, ktorou mohol kľudne film skončiť, ale to už by sa asi nedalo považovať za celovečerák. Ale stopáž je aj napriek tomu krátka, čo mňa osobne teší. Čo sa týka nejakých tých nechutností a brutality, tak zase raz ide o film len pre zasvätených a hlavne nech sa naň nekukajú milovníci zvierat...Dal by som za 4*, ale neviem za čo, lebo keď sa film vlečie aj pri pomerne krátkej stopáži, tak to neni ono. Keďže žijeme momentálne v dobe remake-ov, tak v tomto prípade by sa bodol ako soľ ten remake, určite by to dodalo filmíku správny cveng. Ale na druhej strane som spokojný, mohlo to aj horšie dopadnúť. Najviac čo sa mi z filmu asi páčilo, tak soundtrack, tým to autori vychytali a kto by ho chcel počuť v troška lepšej kvalte, tak odporúčam vypočuť si verziu od kapely Carpathian Forest... Ku dvojke sa určite niekedy vrátim a dúfam, že tá pekvapí o niečo viac...65%(31.12.2011)

Já vím, že dnes se stačí s prominutím vysrat na ebenový podstavec, dát tomu název HOVNIVÁLOVA ODYSEA a mnozí lidé to budou považovat za umění. Proč ne, vždyť i Nekromantika mnozí považují za umělecké dílo. Jde o film, který prý má pod povrchem skryté myšlenky, úvahy a kdo ví, možná i vzkaz budoucím generacím. Jde o dílo, jehož vnitřní potenciál je potřeba hledat a rozvíjet a.. atd. Když se řekne Nekromantik, tak se mi vybaví milenecký pár, který jen tak mimochodem po nocích souloží s rozkládající se mrtvolou, za doprovodu nádherné klavírní hudby. Nic víc, nic míň. Zkusím se do toho trochu ponořit a budu spoilerovat. Jde vlastně o klasický, tragický příběh milostného trojúhelníku. On jednou domu přivede (ehm…přiveze) svého páchnoucího kámoše v rozkladu. Ona je nadšená a tak spolu všichni tři vášnivě obcují. Ona ale po čase začne cítit cosi víc k smraďochovi, načež s ním pláchne a svého milého nechá napospas osudu. On se přes to ale nedokáže přenést, a tak spáchá rituální a opravdu morbidní sebevraždu. Konec. Vím, že se můj komentář nese v sarkastickém až kritickém tónu, jenže já se na Nekromantika opravdu nezlobím a lidem, kteří v něm vidí více než já, to ze srdce přeji. Já jen nevím, jak tento výtvor objektivně zhodnotit.Vytýkat mu amatérismus je hloupé, protože film je poznamenaný opravdu hodně nízkým finančním rozpočtem. Váhám mezi pěti hvězdami, odpadem a diplomaticky nekonfliktními třemi. Nekromantik je zkrátka originální a v mnoha směrech ojedinělé dílo, což není málo, ale žádné vyšší hodnoty v něm nespatřuji.(29.5.2013)

• Saxos

Nejsem příznivcem těchto děl. Místo oblíbené hvězdičky v rohu obrazovky, dostanete rovnou "VAROVÁNÍ: některé části tohoto filmu můžou být považovány za nechutné a urážlivé a neměli by být proto ukazovány nezletilým dětem." Má pravdu předsedo. Ještě, že už jsem zletilé dítě. Postřehy: je jasný, že k nedělnímu obědu, nebo na romantický večer, to není; každý si občas něco přinese z práce domů, pak ale záleží na tom, kde dělá; ještě, že měli v rodině stejné koníčky; vložený film to by byl taky pěkný trhák; železná trubka jako robertek, no nevím, nevím /asi děvče "Má jí motorovou"/; pro nekrofily a nekromany každodenní večerníček na dobrou noc; jeho poslední orgazmus dá naštěstí vzniknou pokračování a děvče si ho může vykopat. Maxima: největší šok mě, jako vždy u podobných děl, způsobila hudba a samozřejmě cucání uleželé oční bulvy. Na pokračování se raději vrhnu až zítra. Ještě nesmím zapomenou na ochránce zvířat, pro ně raději také nevhodné k sledování.(28.3.2016)

• JardoLe

Slaba,nudna a trapna kravina z Nemecka o nekrofilii,amaterizmus jak hrom,herci vrcholne odporni,nechapem,ze ako toto moze niekoho znechutit a uz vobec nie sokovat,ved vsetko je umele a od priblizenia sa k realnejsiemu spracovaniu to ma straaaaaaaasne daleko,jasny odpad...:-)(9.1.2018)

• hansen

Fíha,opravdu nevím co psát,natož pak hodnotit.Je to opravdu amatérsky natočený snímek,který nezvládnu nijak odsoudit ani vynést do nebe.Je to na každém z Vás.(6.8.2006)

• dawexx

Tak tuhle bžundu jsem měl možnost vidět v rámci Festivalu otrlého diváka v kině Aero. Věděl jsem na co jdu z vyprávění jistých šílenců, ale tohle byl úděs. Ne, mně nevadila morbidní brutalita filmu, člověk se i párkrát usmál při nějaké komediální vložce...to by bylo celkem v pořádku...ale já se tak nudil, jak kdyby Nekromantik trval čtyři hodiny. Filmu totiž podle mně chybí snad všechno, co dělá dynamiku děje a sorry, ale to u fimů vyžaduju.(12.9.2008)

• Vital

Byl jsem doporučen jením uživatelem,a dokonce srovnával tento snímek s Holocaustem.No,tento snímek nesahá ani po kotníky Holocaustu co se týče bizarností.Sex s mrtvolu,co vám budu povídat je hnus,ovšem je otázka,jak se budete na tento film dívat.Buď jako fanoušek extrémních filmů,nebo se vám bude dělat zle.Co se týče úplného závěru,tak to bylo nejvíc trapné,protože dosáhnout orgasmu vlastním zabitím,to už je něco extra.Buď to rejža myslel vážně,nebo to celý myslel jako vtip.Ať to myslel jakkoliv,byl to děs.(22.12.2009)

• Richie4422

Pamätám si, keď som o tomto filme počul prvýkrát. Na ulici boli "starší" metalisti resp. pseudosatanisti a skrz nich som sa dozvedel o filme, kde je sex s mŕtvolami. V tej dobe som sa neodvážil ani na Psích vojakov, takže som to odignoroval, až doteraz. Ono ten samotný koncept znie naozaj sľubne. Mladý pár so spoločnou záľubou. Chlap s prístupom k mŕtvolam svojej milej podaruje "parťáka" a dopadne to tak, ako väčšina nezrelých vzťahov. Príde lepší chlap a žena ide za ním. Následne začína emocionálny rozpad chlapa, svoje prázdno nedokáže ničím zaplniť a skončí sa to tragicky/šťastne. Naozaj nejde teda o čistú prasačinu. Bohužiaľ to akosi aj napriek tomu nefunguje. Tá grotesknosť (teda verím, že ide o účelovú grotesknosť, aj keď ide o no-budget film) bola úplne mimo, dialógy taktiež, neiktoré scény absolútne mimo misu. Za koncept a veľmi nepríjemných 15 minút dávam dve hviezdy.(27.10.2015)

• sibskyn

Pěkný romantický film. ..........Ok a teď vážně. Některé scény nejsou natočeny vůbec špatně a skvělá hudba, umocňuje úchylný zážitek na 100 procent, ale stejně jsem si říkal, až to skončilo, na jakou chujovinu jsem se to zas díval. Úchylný, perverzní, dojemné a debilní.(10.2.2016)

Tak toto bol asi najdojímavejší film, aký som videl. Vrele odporúčam ísť naň do kina s priateľkou :))), buď bude na konci filmu grcať, alebo plakať. Len pre silné žalúdky!!! PS. Nádherná hudba, odporúčam soundtrack.(12.1.2004)

• morbido

Bol som hodne zvedavý čo to bude zač ked je okolo toho tolko kriku ale je to celkom nuda pre mna teda nič poburujúce alebo nechutné je to vlastne iba romantický film o nekrofiloch a to že je to nemecký romantický film je vlastne jediná úchylná vec na tomto filme.tá 1* je vlastne iba zato že to vôbec Buttgereit natočil kedže som ho celý prezíval a hladel na čas kolko sa asi budem ešte nudit...teda ešte smrť hlavného "hrdinu" bola celkom svetlý moment BEST SUICIDE EVER!!!(26.10.2009)

Od Nekromantika 1. není možno očekávat zázraky - kouká mu z kapsy amatérismus a některé scény jsou i přes hororový námět filmu trapné, jiné nutné a zdlouhavé. Obsahuje však několik míst, které jsou zpracované dobře - odklízení účastníků dopravní nehody v začátku filmu firmou JBC, postelová scéna, kdy si Betty s mrtvým přítelem dokonale rozumí a čtou si knížky :-) Kritizovaná scéna se zabitím králíka - tak ta myslím že do filmu přesně zapadá a patří tam. Rob byl v dětství konfrontován se smrtí. Každý kdo to zažil si také pamatuje svoji první "domácí zabíjačku" až do dospělého věku. Denně se zabije množství zvířat - a proč ? - aby živí přežili v tom je koloběh života - něco musí zemřít, aby něco jiného mohlo žít - v tom je smysl "věčného" koloběhu života. Ti co tedy zabíjejí jsou vlastně ti, kteří jeden život berou, aby druhý mohl existovat. Proč tedy ta fascinace smrtí ? Asi proto že nikdo neumí vložit život tam odkud odešel. Nekrofil je fascinován mrtvým tělem ze kterého život vyprchal, myslím že se je snaží oživit a část svého života do něj předat.(6.10.2010)

Hnusný bečkový brak, undergroundové nemecké peklo .pristupné od 25 rokov.(31.5.2012)

• pauledgecomb

Bože lidi undergroundové filmy ok ale tohle je nekrofioní porno,nechápu jak někdo při sledování tohohle zažije filmový požitek.(16.5.2013)

• ciapok

a sakra ... hodnotiť to samozrejme nemožno, avšak toto sú významné medzníky v nahliadnutií do človeka... áno, toto natočil človek a hrali mu v tom ľudia, a preto treba aj takéto dielka vnímať trochu ako zrkadlo ;) Sexuálne preferencie začínajú v rovine blondínka/bruneta a pozvoľna prechádzajú až k masívnej ejakulácii počas rozparovania si svojho brucha; no, proste ľudská duša je široká :D(15.8.2013)

• begotten11

strasna sračka ,ale dosť originalna(6.9.2013)