poster

Nekromantik (festivalový název)

 • německý

  Nekromantik

 • anglický

  Nekromantik

Horor / Komedie / Drama / Romantický

Západní Německo, 1987, 74 min

Komentáře uživatelů k filmu (132)

 • Viperine
  *****

  Že se budu usmívat po skoro celou dobu sledování Nekromantiku, jsem teda vážně nečekala :). Nekromantik je.. jako když se podivný hnus snoubí s podivnou krásou. Kdo však podlehne jeho extraordinární expresi hnusu, tenhle odvážný experiment si neužije - tedy Nadhled, prosím. ;) Přiznávám, že jedna scéna mi slušně pobouřila žaludek (očičko), ale doprovodný soundtrack plný všeprostupující lásky a něžné vášně mě zase rychle vyhoupnul na obláček. Je to úlet, je to velice Jiný film. A ten klavír! Smekám autorům; v jiném balení bych tohle téma asi vážně nedala.(1.2.2012)

 • POMO
  ***

  Hard-core underground experiment. Hlavná téma: Hľadanie seba samého a spôsobu vykúpenia z tríznivej osamelosti. V hlavnej úlohe asociácia sexu so smrťou a fetišistická posadnutosť "mŕtvou hmotou" v podobe ľudských a zvieracích vnútorností. Psychedelické blúdenie medzi realitou, snami a víziami tu podfarbuje lacne znejúca, ale prekvapivo efektná a pôsobivá hudba - v romantických pasážach (klavír) doslova KRÁSNA. Násilie tu nie je samoúčelné, ale plní úlohu symboliky - vyjadruje stav psychických pochodov hlavného hrdinu. Klúčovým handicapom filmu sú krčovité herecké výkony v jeho reálnej (rozumej nesnovej) línii, ktoré spochybňujú jeho rešpektuhodné vyznenie čoby umeleckého diela. V každom prípade však ide o silne pocitový, morálne dokonale zvrátený snímok, vyžadujúci značnú dávku nadhľadu a voľnomyšlienkárskej tolerantnosti. Ak naň budete hľadieť cez takéto okuliare, výborne sa pobavíte pri absurdných splatter groteskách a roznežníte pri krásných milostných scénach s polohnilým kostlivcom. Akože som čakal lacnú, samoúčelnú nechutnosť, bol som veľmi milo prekvapený. P.S.: Veľmi NEvhodné k nedelňajšiemu rodinnému obedu!(2.9.2002)

 • Lima
  *

  Je to takové hřejivé, romantické a zamilované :o)) Mladý párek podivínů sbírá části těl, které si skladuje v lihu a koupou se v krvi. Citové zpestření do svého života přinesou až v osobě nového společníka. Tím ja shnilá, rozpadající se mrtvola, se kterou prožijí spousta romantických, láskyplných chvil, jak vystřižených z románů Daniele Steele. Poté, co hlavnímu představiteli jeho družka uteče s jiným (rozumějte - s tou mrtvolou :o)), spěje děj až k závěrečnému dramatickému vyvrcholení. Co na tomhle snímku je zajímavé, jsou ty poetické scény doprovázené romantickou hudbou, jak z nějaké červené knihovny, střídané s hodně nechutnými momenty. Daniele Steele by trefil šlak :o), já to přežil, ale dalo to práci.(28.9.2003)

 • Matty
  ***

  S mrtvými jen dobře... 70% Zajímavé komentáře: POMO, kiddo, Dadel, Niktorius, jojinecko(30.7.2010)

 • hirnlego
  *****

  †♥(17.10.2007)

 • kiddo
  **

  Jsem si jistá, že to byl nejlepší orgasmus v jeho životě. Na velikosti toho ptáka by nějaký freudovec mohl klidně postavit disertačku.(19.4.2009)

 • Flipnic
  ***

  Je to film hlavně o nekrofilii ... Zatímco tvůrci nejrůznějších horrorů, úchyláren, splatterů, slasherů, explotation a já nevím čeho všeho ještě, nás desítky let krmí brutálním násilím a s ním spojenými gore efekty, zde divák nalezne skoro téměř (i když ne pouze) gore efekty a hnusárny bez násilí. Násilí jako takové je zde použito pouze jako forma k dasežení cíle - změnit živého tvora na mrtvého. A to z důvodu zaměření hlavních hrdinů, zamilovaného páru, který se opájí právě nekrofilií a fetišismem k mrtvým tkáním, orgánům a částem těl. Je to minimalistický počin určený pro okrajové publikum, většině lidí by se z toho zvedal žaludek a mohli by to i zaměňovat za čistě účelovou "pornoúchylárnu" určenou právě pro sebeuspokojování sexuálně "nevyhraněných" diváků ... Inu, jak to tvůrci zamýšleli je otázkou, každopádně se dá na tento film dívat z mnoha úhlů. Čistá provokace, experiment, účelová nekrofilní úchylárna, romantická tragédie ...? Film má rozhodně svoje kvality v mnoha ohledech. Spousta symboliky, připodobnění, dobré gore scény, občas i zvrácený humor,ale hlavně HUDBA!! Ta povyšuje film o několik řádů ...(1.4.2008)

 • Slasher
  ****

  Naprosto zvrhlý, ale svým způsobem krásný až dojemný film. Velmi záleží na vkusu každého diváka, těžko se snažit o nějaký objektivní názor, nebo recenzi. Doporučuji brát tento snímek s mírným nadhledem a vychutnat si tak jedinečný zážitek.(26.4.2006)

 • EdaS
  odpad!

  Když jsem u toho dokázal usínat, tak to asi nic moc nebylo. :) LFŠ 2010(26.7.2010)

 • pan Hnědý
  ****

  Psychická destrukce diváka experimentální formou. Během sledování jsem se necítil jako člověk. Teror nejhrubšího zrna.(10.1.2016)

 • Dadel
  *

  Céčková amatérská německá nekrofilní komedie aneb Nekrofilové to chtěj taky... a pořád. Tedy, aspoň si myslím, že je to komedie, smál jsem se totiž docela často. Ale tvůrci si mohli odpustit snuff spáchaný na nebohém králíkovi, ten za nic nemůže. Snuff na Jorgovi Buttgereitovi by mě bavil víc. Ta hvězdička je za docela dobrou hudbu.(9.3.2005)

 • TheRaven
  *****

  Po velmi slabých krátkometrážních filmech představil Jorg Buttgereit "filmové dílo" jehož kultovnost teď už naprosto chápu. Mnoho vynikajících scének plných krve, nechutností a erotična, na druhou stranu romantické scény plné klišé, jen obohacené o trochu netradiční prostředky (postelová scéna, sen). Závěrečná scéna však dodala korunu a smíchy jsem málem neudržel oběd, který jsem během během filmu s chutí pozřel. Vynikající!(19.1.2010)

 • Sarkastic
  **

  Ta společnost je tak strašně útlocitná a netolerantní, vždyť co je špatného na pozvolna rozkládajícím se milenci, hlavně, že se mají oba rádi, resp. „lásku“ obstará ten z páru, který je ještě nějakého citu či pohybu schopen…Experimentální hříčka, ze které asi ne každému bude dobře, snímek bych spíš nedoporučoval, slabším žaludkům a hlavně milovníkům zvířat pak určitě ne (leda že by z nějakého prapodivného důvodu nenáviděli králíky…a kočky, ehm). Čekal jsem, že se víc zasměju (kouzlu nechtěného), ale film končil a já se uchechtl snad jen u nabroušené lopaty (na co mačetu, že) a filmového kritika v kině. V každém případě pojem „švédská trojka“ dostává díky tomuto snímku nový rozměr. A milovníci happy endů se dokonce dočkají i hrdinova orgasmu (opravdu groteskní scéna) a soudě dle té dámy s lopatou si přijde na své i v novém „rozpoložení“. Stejně mi ale přijde, že to bylo, abych tak řekl, „mnoho hnusu pro nic“ (snad mi tu výpůjčku Shakespeare promine…no, měl by, abych si ho nešel vykopat, ehm), takže 2* jsou maximum.(12.9.2018)

 • Niktorius
  ****

  Nečekal jsem to, ale Nekromantik je v jádru naprosto fascinující film, který si ovšem žádá otrlejšího a volnomyšlenkářského diváka, jakého automaticky nezarazí bariéra nechutnosti a šokantnosti. Je úžasné s jakým minimem technických i výrazových prostředků se podařilo natočit na něco tak působivého, svérázného a nezapomenutelného. Vlastně i ten nepříliš kvalitní obraz (točilo se na formát Super 8), "grindhousové" barevné ladění a primitivní střih (vše připomínající brakové turecké či pákistánské filmy té doby) do celku perfektně zapadají a nejsem si jistý, jestli by běz těchto propriet ten film mohl být takhle atmosferický. Zážitek z něj se vlastně podobá tomu ze čtení Baudelaireovy Zdechliny, jen je ještě obohacený o pořádnou dávku grotesknosti. A co je nejdůležitější - po zhlédnutí má člověk daleko větší chuť Nekromantika porůznu interpretovat a přemýšlet, v čem vlastně spočívá jeho kouzlo, než že by chtěl svým kamarádům v hospodě popisovat jednotlivé výjevy a následně se bavit jejich znechucenými ksichty. A díky znatelné umělosti zobrazovaných mrtvol a vnitřností vlastně Nekromantik není až tak nechutný, jak se v kuloárech povídá, spíše je sexy - a to přeneseně i doslova. Myslete si o mně co chcete, ale v průběhu scény, kdy Betty souloží s napůl shnilou mrtvolou, v tom kině bylo nějak horko :) ___ LFŠ 2010(1.8.2010)

 • Silas
  ***

  Bezduchá amatérská samoúčelná slátanina s 3 pěknými momenty za doprovodu výrazného klavíru.(2.9.2006)

 • Kusko.t2
  ****

  Veľká nemecká šialenosť a romantická nekro-úchylnosť, ktorej podivnosť a emocionálny zážitok výrazne umocňuje hudba trojice Kopp-Lorenz-Walton, dokresľujúca film idúci vlastnou cestou s netradičným spôsobom vyprávania, neskĺzavajúci do zabehnutých a tradičných vôd. Nekromantik vo mne zanechal stopu. Stopu myšlienky.(24.6.2008)

 • Ruut
  ****

  Celkem dobře to vystihl LIMA ve svém hodnocení až na to že já jsem se královsky bavil s pusou dokořán. Underground nejhrubšího ražení. Nutnost vidět pro fanoušky gore.(25.4.2006)

 • sullafelix
  *

  originálny nápad a scény ......podpriemerné herecké výkony...... deficit strachu a napätia ....... bezcenný horror >>>>> *(11.1.2005)

 • MIMIC
  odpad!

  Mimoriadne zaujímavá hrôzostrašná artová groteska, ktorá sa implikáciou snuffu na úbohom zvierati automaticky sama odsudzuje do kategórie odpadu. Spomínaný snuff ako snaha po extrémnej senzačnosti napokon spochybňuje predpokladané snahy autorov o skutočné umelecké vyjadrenie. Umelecká osobnosť totiž vyžaduje nekompromisne vyhranenú predstavu o morálke a ľudskom chápaní univerza. Hanba.(1.1.2013)

 • HAL
  ****

  Jednoduše prvoplánovitý exploitation snažící se šokovat za každou cenu. Což mu moc nejde, na to jsou masky až příliš viditelně umělé, snaha o maximální perversi příliš zjevná a veškeré dění na plátně až příliš humorné. Takže horor se nekoná a zvracet taky nikdo nebude, protože Nekromantik pravidelně střídá jen dvě fáze - velmi zábavné nekrofilní sexuální scény (závěr mě smíchy složil ze židle)... a převelice nudný zbytek. Kde není příběh, nemá co zaujmout. 7/10(12.9.2008)

 • Hellblazer
  ****

  Najkrajší a zároveň tak zvrhlý romantický film s nádherne dojemným koncom.(24.3.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace