Nekromantik (festivalový název)

Nekromantik

Nekromantik

Horor / Komedie / Drama / Romantický

Západní Německo, 1987, 74 min

Někdo má rád holky, někdo mrtvolky. Nějak jsem čekal větší bizarnost, což způsobily nejen komentáře. Ve své době jistě diskutabilní a provokativní snímek, dnes leda pro toho, kdo neholduje obskurní filmografii. Každopádně se nejedná o horror. Asi lze vykládat různě - od podobenství o neschopnosti navázat vztah až po lacinou slátaninu od úchyláka. Část filmu je poněkud nezáživná, avšak milostné scény s chytlavou hudbou (připomenutí italských filmů s Kanibaly v čele) a sběratelská vášeň hlavního hrdiny stojí za pozornost. Do grotesknosti sklouzne jediná hororová scéna - sex s prostitutkou na hřbitově uprostřed noci. Hrob, mlha a neschopnost hlavního hrdiny. ,,Nechce se ti postavit?" ,,Něco je špatně..." ,,Chichi...umghhhhh!" Už je to vpořádku. Povedená je i scéna závěrečného ukájení se korunovaná posledním záběrem na hřbitově. To vše si k průměru připočetlo hvězdu navíc. Osobně bych asi udělal snímek šťavnatější, odvázanější, morbidnější. Nakonec jsem vcelku spokojen... ,, Vemte pytle na mrtvoly!" p.s.nejděsivější scéna je pro mne ta s chlupatou housenkou. Chloupky těhle housenek se totiž zapichují do kůže, ulamují se a kromě zánětů mohou způsobit rakovinné bujení...což asi hlavní hrdina netušil...(23.5.2013)

• Pitryx

Poměrně zajímavé jsou úchylozáběry za doprovodu klavíru. Masky a efekty slušné. Dějově poslabší, ale viděl jsem horší. Tak nevím, tři je moc, dvě málo...201209236937/7115///** a půl(25.2.2014)

• moviefan4

No čo povedať akože Nekromantik ma mal šokovať a znechutiť? Na Cannibal Holocaust to rozhodne nemá, Cannibali ma šokovali, znechutili ale zase som si ich užil, načož Nekromantik ma nudil, nešokoval ma ale znechutil. Znechutil ma troma vecami a to začiatkom, zabitou mačkov a následné kupanie sa s jej vnútornosťami a koncovou scénou. Jediné čo som čakal že ma vyšokuje alebo posadí na prdel mala byť scéna v ktorej si to hlavný hrdina s jeho priatelkou rozdaju s mrtvolov. Lenže na téj scéne som sa iba smial lebo mŕtvola vyzerala dosť nereálne a to mi kazilo atmosféru tej scény. Dej filmu ból o ničom a tiahol sa pomaly ako sopeĺ po rukáve. Proste jediné čo môžem povedať je to že dúfam že dvojka dokáže to v čom jednotka na plnej čiare u mňa zlyhala a to je ma vyšokovať.(19.10.2015)

klasická německá sexy komedie. Geniální je zejména OST. 57%(23.6.2018)

• HonzysKISS

Kdyby v tom nebylo těch plno prodloužených scén, kde jenom hraje hudba, tak by to bylo dobrý, ale takhle je to celkem nuda. Záběr na králíka docela fajn, mělo to koule. I když nějaký ten farmář nebo vesničan tohle vidí vlastně denně. Jak na řadu přišel kostík v posteli, tak to bylo aspoň už malé vzrůšo. Občas i ta hudba nebyla špatná. Škoda, že je to udělaný romanticky, jinak by to bylo určitě o dost zábavnější.(30.8.2018)

• Barka88

Hnus, hnus a ještě jednou hnus! Nejodpornější film, jestli se tomu dá tak říct, co jsem kdy viděla. Závěr je stejně neuvěřitelný (možná o trošku víc), jako celý děj. Jestli nejste nekrofil s podobnými zálibami, ani se na to nedívejte - je to opravdu zvrhlé a nechutné. Celou dobu jsem si kladla otázku – kdo něco takového vůbec dokáže vyplodit a PROČ?? Experiment, který musím hodnotit jako odpad.(7.11.2018)

Někomu může Nekromantik připadat nechutný a zvrácený (což mě vůbec nepřekvapuje). Otrlejší divák, kterému gore scény a scénka "menage a trois" nijak nevadí si v klidu může vychutnat neobvyklý příběh a nezapomenutelnou hudbu (není moc filmů, které by měly lepší soundtrack).(22.1.2010)

• petrik11

Tento film bola desná somarina. Nevydržal som to dopozerať. Čo má toto spojené s hororom?(20.5.2011)

• Vikyy98

Nekromantik je romantika a hlavní herec vypadá jak muj kámoš. Dvě hvězdy za originální a zábavnou finální suicide scénu, postelové scény, ale jinak amatérskou sračku.(27.7.2016)

• JardoLe

Slaba,nudna a trapna kravina z Nemecka o nekrofilii,amaterizmus jak hrom,herci vrcholne odporni,nechapem,ze ako toto moze niekoho znechutit a uz vobec nie sokovat,ved vsetko je umele a od priblizenia sa k realnejsiemu spracovaniu to ma straaaaaaaasne daleko,jasny odpad...:-)(9.1.2018)

kult nevkusu(15.7.2018)

• K.O.vi

Dost silnej hard-core! Tenhle film mi trošku připomínal Bad Taste, Peter Jackson v tomto duelu ale jasně zvítězil. Nevim, jestli NEKRomantik je o úchylech nebo pro úchyly, dost možná že pravda je někde uprostřed. Jörg Buttgereit je prostě fajnšmekr. Nejraději píše scénáře na pitevnách, v krematoriích, kafilérkách a na hřbitovech. Soudím tak podle jeho filmografie. Scénář tohoto filmu by, doufám si tvrdit, sepsal každej druhej úchylnější člověk, možná i já, kdybych se trošku snažil :-)). Nicméně párkrát jsem se zasmál, za to tedy aspoň dvě hvězdičky(9.4.2006)

• Fanynka19

Tohle jsem fakt nechtěla vidět!!! :-((7.2.2009)

• brasek

Ak by to bol príbeh Daniele Steelovej, tak by sa pritom plakalo... :-D(29.9.2009)

Opravdu zvrhlá podívaná u které jsem po celou dobu uvažoval nad faktem jak jen je ten svět bizardní, že může něco takového doopravdy existovat.(12.9.2010)

Pomerne jednoduchý film na pochopenie s istou výpovednou hodnotou, ale že by som bol z neho na vetvy, tak to určite nie. Tento film musel šokovať, pred tými 25-mi rokmi, ale dneská bohužial zub času zapracoval takto to potom vypadá. Na to, že vo filme je minimum dialógov, dá sa z neho veľmi rýchlo zistiť o čo pôjde. Záver bol predvídateľný a naznačila to 1 scéna, ktorou mohol kľudne film skončiť, ale to už by sa asi nedalo považovať za celovečerák. Ale stopáž je aj napriek tomu krátka, čo mňa osobne teší. Čo sa týka nejakých tých nechutností a brutality, tak zase raz ide o film len pre zasvätených a hlavne nech sa naň nekukajú milovníci zvierat...Dal by som za 4*, ale neviem za čo, lebo keď sa film vlečie aj pri pomerne krátkej stopáži, tak to neni ono. Keďže žijeme momentálne v dobe remake-ov, tak v tomto prípade by sa bodol ako soľ ten remake, určite by to dodalo filmíku správny cveng. Ale na druhej strane som spokojný, mohlo to aj horšie dopadnúť. Najviac čo sa mi z filmu asi páčilo, tak soundtrack, tým to autori vychytali a kto by ho chcel počuť v troška lepšej kvalte, tak odporúčam vypočuť si verziu od kapely Carpathian Forest... Ku dvojke sa určite niekedy vrátim a dúfam, že tá pekvapí o niečo viac...65%(31.12.2011)

Já vím, že dnes se stačí s prominutím vysrat na ebenový podstavec, dát tomu název HOVNIVÁLOVA ODYSEA a mnozí lidé to budou považovat za umění. Proč ne, vždyť i Nekromantika mnozí považují za umělecké dílo. Jde o film, který prý má pod povrchem skryté myšlenky, úvahy a kdo ví, možná i vzkaz budoucím generacím. Jde o dílo, jehož vnitřní potenciál je potřeba hledat a rozvíjet a.. atd. Když se řekne Nekromantik, tak se mi vybaví milenecký pár, který jen tak mimochodem po nocích souloží s rozkládající se mrtvolou, za doprovodu nádherné klavírní hudby. Nic víc, nic míň. Zkusím se do toho trochu ponořit a budu spoilerovat. Jde vlastně o klasický, tragický příběh milostného trojúhelníku. On jednou domu přivede (ehm…přiveze) svého páchnoucího kámoše v rozkladu. Ona je nadšená a tak spolu všichni tři vášnivě obcují. Ona ale po čase začne cítit cosi víc k smraďochovi, načež s ním pláchne a svého milého nechá napospas osudu. On se přes to ale nedokáže přenést, a tak spáchá rituální a opravdu morbidní sebevraždu. Konec. Vím, že se můj komentář nese v sarkastickém až kritickém tónu, jenže já se na Nekromantika opravdu nezlobím a lidem, kteří v něm vidí více než já, to ze srdce přeji. Já jen nevím, jak tento výtvor objektivně zhodnotit.Vytýkat mu amatérismus je hloupé, protože film je poznamenaný opravdu hodně nízkým finančním rozpočtem. Váhám mezi pěti hvězdami, odpadem a diplomaticky nekonfliktními třemi. Nekromantik je zkrátka originální a v mnoha směrech ojedinělé dílo, což není málo, ale žádné vyšší hodnoty v něm nespatřuji.(29.5.2013)

• Saxos

Nejsem příznivcem těchto děl. Místo oblíbené hvězdičky v rohu obrazovky, dostanete rovnou "VAROVÁNÍ: některé části tohoto filmu můžou být považovány za nechutné a urážlivé a neměli by být proto ukazovány nezletilým dětem." Má pravdu předsedo. Ještě, že už jsem zletilé dítě. Postřehy: je jasný, že k nedělnímu obědu, nebo na romantický večer, to není; každý si občas něco přinese z práce domů, pak ale záleží na tom, kde dělá; ještě, že měli v rodině stejné koníčky; vložený film to by byl taky pěkný trhák; železná trubka jako robertek, no nevím, nevím /asi děvče "Má jí motorovou"/; pro nekrofily a nekromany každodenní večerníček na dobrou noc; jeho poslední orgazmus dá naštěstí vzniknou pokračování a děvče si ho může vykopat. Maxima: největší šok mě, jako vždy u podobných děl, způsobila hudba a samozřejmě cucání uleželé oční bulvy. Na pokračování se raději vrhnu až zítra. Ještě nesmím zapomenou na ochránce zvířat, pro ně raději také nevhodné k sledování.(28.3.2016)

Nekrofilní úchylárna z Německa. Pokud bych hodnotil pouze film je to 1 a půl hvězdy, ovšem soundtrack si zaslouží vyšší ohodnocení proto tedy 5/10.(23.8.2018)

• hansen

Fíha,opravdu nevím co psát,natož pak hodnotit.Je to opravdu amatérsky natočený snímek,který nezvládnu nijak odsoudit ani vynést do nebe.Je to na každém z Vás.(6.8.2006)

• dawexx

Tak tuhle bžundu jsem měl možnost vidět v rámci Festivalu otrlého diváka v kině Aero. Věděl jsem na co jdu z vyprávění jistých šílenců, ale tohle byl úděs. Ne, mně nevadila morbidní brutalita filmu, člověk se i párkrát usmál při nějaké komediální vložce...to by bylo celkem v pořádku...ale já se tak nudil, jak kdyby Nekromantik trval čtyři hodiny. Filmu totiž podle mně chybí snad všechno, co dělá dynamiku děje a sorry, ale to u fimů vyžaduju.(12.9.2008)