Nekromantik 2

(festivalový název)
  • Německo Nekromantik 2 (více)

Pokračování kultovního NEKRomantika začíná přesně tam, kde první díl skončil: Robert za mohutné ejakulace spáchá sebevraždu a jeho milenka Betty se rozhodne, že jejich láska bude pokračovat doslova až za hrob. To však ještě netuší, že se více méně náhodně seznámí s Markem, který, ač dabuje pornografické filmy, je konfrontován s Bettiným poněkud zvláštními sexuálními praktikami.

Stejně jako první díl je Nekromantik 2 v mnoha zemích zakázán a německá cenzura chtěla dokonce zničit negativ filmu. Také u druhého dílu se objevují seriózní diskuze, že jde o podobenství různých aspektů dnešní společnosti.

Na závěr by bylo vhodné uvést varování, že některé části tohoto filmu mohou být považovány za "nechutné", perverzní nebo urážlivé. (Iguaner)

Trailer 1

TheRaven

Nekromanitk 2 přinesl přes snahu nic neočekávat určité zklamání. Naubuzení z prvního dílu, oživené úvodní opakovací scénou v titulcích bylo ještě určitou část filmu povzbuzováno, ale film začal pomalu působit až příliš normálně a všedně, na čemž má jistě zásadní podíl už jistá profesionálnost po stránce technické. Prostě už tam nebyl ten pocit, že se sešlo pár kamarádů a natočili si na lepší domácí kameru romantický eroťák s mrtvolou. Scény které za to opravdu stály (například "porcování"), byly proloženy příliš dlouhými hluchými pasážemi. Po hodině a půl jsem byl rozhodnut nasázet tam slabé dvě hvězdy, ale Jörg i tentokrát v posledních několika minutách dokázal vnést tolika invence, že třetí hvězda se stala nezbytnou. ()

hirnlego

Čekala jsem od dvojky (přestože je to "dvojka“) asi příliš. Začátek vypadal hodně slibně - v úplně prvních minutách na hřbitově atmosféra opravdu docela připomínala první díl. Ale od doby, co si dívčina toho rozpadajícího se nazelenalého chlapíka "přivedla“ domů, jsem se - zní to skoro až rouhačsky - tak trochu nudila. Našla se samozřejmě i světlá místa, jako například ono porcování ve vaně za zvuků Ave Maria - pobavilo, ale i chytlo za srdéčko, neboť rozřezávat svého milého, byť úplně mrtvého, rozhodně není nic povznášejícího - já bych asi neměla to srdce (nebo žaludek?). A k mrtvole - oproti kostlivci z jedničky sice opravdu vypadá tak trochu gumoidně, ale to je proto, že tahle je "čerstvější“. Hudebně N2 také docela zklamal - nejlepší pasáže jsou většinou motivy z prvního dílu. ... Nakonec zbývá říci už snad jen to, že romantičtější závěr (za něj ta 4.*) jsem nejspíš nikdy neviděla - (nek)romantika až na půdu! ()

Flipnic odpad!

Tak tohle je neskutečná kravina a debilita!! Jednička se mi docela líbila, ale tohle se s tím nemůže vůbec rovnat. Nekonečně dlouhý film totálně o ničem, divák sleduje nekonečné, nic neříkající scény úkonů, které lidé běžně v životě dělají. Do toho sleduje natočené jiné filmy, které běží na obrazovce nebo na plátně. A do toho jedna shnilá mrtvola a "trochu" nevyrovnaný vztah nekrofilní dívky s nic netušícím mladíkem. U filmu jsem se tak strašně nudil a nadával, že jsem měl chvílemi pocit, že mě tvůrci záměrně chtějí unudit k smrti a udělat ze mě stejnou shnilou mrtvolu, jako je ta, co ve filmu "vystupuje" ... Tohle opravdu ne, tohle je hovadina o ničem a neskutečná nuda. ()

darkrobyk

Co kdybych tě, můj milý, napytlovala? Monika se nehodlá smířit se smrtí přítele, a tak se vydá na hřbitov s krumpáčem a rýčem. Mrtvola ji pak dělá doma společnost a Monika si s ní občas nekrofilně zalaškuje. Jenže je jisté, že nebude dlouho trvat a milý se jí rozpadne (rozteče). Musí se tedy rozhodnout, co si z něho ponechá. Do toho vstoupí nový přítel Mark. Láska jako hrom! Občas je sice Mark zaskočen tím, co po něm Monika chce, ale vše zvládá. Kdyby jen tušil, k čemu se schyluje... Podobně jako u předchozího filmu je většina spíše nezáživná - kamera bloudí po exteriérech (ovšem za doprovodu výborné hudby), postavy si nezávazně povídají, čas se zpomalí jako šnek. Sledování filmu v kině bude pro toho, kdo není alespoň ornitolog amatér, nejspíš ubíjející. Dabování pornofilmů, kámošky na videu, kytice u hlavy mrtvoly, co ukazují, jak čas nelítostně letí. Závěrečný sex má šťávu, ale nejodpornější je zřejmě detailní pitva tuleně... „Gratuluji, jste těhotná!" Zřejmě je zbytečné psát, že snímek je určen okrajovému publiku.   ()

Slasher

Film působí, jako by snad bylo v Německu běžné být fascinován smrtí a rozebraným lidským, či zvířecím tělem. Druhý Nekromantik sympaticky pokračuje v duchu svého předchůdce, tedy něco jako orgie s řádně nahnilou mrtvolou by již neměla nijak překvapit. Nepředpokládám, že by se k filmu někdy dostal milovník zvířat, ale předem varuji, že i zde se to neobejde bez detailních záběrů na zpracování tentokrát tuleního těla. Chvílemi je snímek zvrácenost sama, následně hotová romance, občas svým způsobem komedie, no a místy i celkem utahaná a nezáživná podívaná. Zvláště je třeba vypíchnout konec, který je přesně jako v jedničce vrcholem nápadité zvrhlosti. Vcelku je tedy Nekromantik 2 velmi působivý film, jen by mne zajímalo, zda ta dávka úchylnosti je čistě věcí nadšení a chtíče šokovat publikum, nebo chtěl režisér demonstrovat a odsoudit temné aspekty lidské povahy a vše tak obrátit v jeden veliký experiment. ()