poster

Nekromantik 2 (festivalový název)

 • německý

  Nekromantik 2

 • německý

  Nekromantik 2: Die Rückkehr der liebenden Toten

 • anglický

  Nekromantik 2

Horor / Komedie / Romantický

Německo, 1991, 104 min

Scénář:

Jörg Buttgereit

Hudba:

Hermann Kopp
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Freemind
  ***

  Vkládám stejnou recenzi pro oba filmy : Nekromantik i Nekromantik 2 jsou prakticky nehodnotitelná dílka - nekrofilní zhovadilosti, ztopořené pyje chrlící krev a pomazávání se vnitřnostmi se zde mísí s decentním klavírkem a humornými okamžiky, přes špatné herce a viditelně mikroskopický rozpočet lze vysledovat, že to vlastně nejsou špatně natočené filmy. K dobru bych také přičetl fakt, že právě díky své nevázané zvrhlosti a střelenosti jsou oba filmy velice originální, něco takového skutečně každý druhý den nevidíte. Nějak zvlášť náramně jsem se ale nebavil, proto hodnotím klasickými třemi vyhřezlými řitními otvory. P.S. Toho králíka si fakt mohli odpustit.(31.8.2009)

 • jojinecko
  **

  Oproti jednotke značne a zbytočne rozťahané, no rovnako undergroundové a snáď ešte viac šokujúce. Jorg Buttgereit je absolútny magor, ktorý si našťastie svoje perverzné vízie napĺňa prostredníctvom filmov (teda možno aj v reáli, kto vie:). Opäť sa jedná o maximálny shocker, za všetko hovorí záverečná scéna,v ktorej zvrátené umenie a invencia "zápasí" s nekrofíliou a ťažkou psychopatiou. Len pre silných jedincov a žalúdky, nekrofilným romantikom vrele doporučujem celú sériu:)(6.10.2007)

 • Radiq
  odpad!

  Stejně bezvýznamné a trapné, jako první díl, akorát mrtvola tady je v menším stádiu rozkladu. Opět zajímavé asi jenom pro ty, co maj rádi kozy, mrtvoly a porcovany lachtany. Nic jinyho v tom nevidím. Akorát, stejně jako v předchozím, to použití romantické hudby z toho mohlo udělat něco jako art, ale na mě to teda nepůsobí. Chch a zas ten závěr, to sem se musel chlámat...(27.9.2015)

 • Koryntos
  **

  Tak mám stejný problém jako u prvního dílu. Vždycky jsem si myslela, že nekrofil šustí mrtvolky jen ve stádiui al dente, kdy jsou ještě správně ztuhlé. Navíc mi tu vyvstává pár otázek na vrch. Jak někdo může mít úplně v klidu v normálním panelákovém bytě už značně hnijící mrtvolu, takže z ní musí jít puch jak od ropuch a nikomu to není divné, ani náhodné návštěvě tam nic podezřele nepuší? Za druhé, vždycky jsem si myslela, že nekrofilové jsou pouze chlapi, protože přiznejme si, s mrtvým pinďou, musí být ještě méně zábavy než s živým. Jinak vždycky jsem si myslela, že nekrofilové si hledají ty zachovalé, šukézní mrtvolky, bo přesně k tomu je potřebují a tady nejen, že jsou mrtvolky už značně rozplizlé, ale navíc si je ti nekrofilové i sami vytváří, což mi přijde podivné. Já si vždycky myslela, že nekrofil je nenápadný, bo to, že šustí mrtvolky na něj nemá kdo prásknout a tady si nekrofilové vraždí svoje vlastní mrtvolky. .Taky by mě hrozně zajímalo jak se dala bez internetu dohromady grupa nekrofilaček to se jako jen tak náhodou jednoho dne potkaly v parku, či co? Jinak jsem si už vzpomněla, že ten brutálnější film na podobné téma se jmenuje Visitor Q. No a ještě jednou si rejpnu, moje představa o tom jak si nekrofilové při měsíčku vykopávají mrtvolky taky vzala za své. Když jsem viděla Máňu za bílého dne v lodičkách a s lopatou, tak jsem nevěděla jestli se smát,nebo brečet. Slečna byla fakt nenápadná....(22.5.2016)

 • TheRaven
  ***

  Nekromanitk 2 přinesl přes snahu nic neočekávat určité zklamání. Naubuzení z prvního dílu, oživené úvodní opakovací scénou v titulcích bylo ještě určitou část filmu povzbuzováno, ale film začal pomalu působit až příliš normálně a všedně, na čemž má jistě zásadní podíl už jistá profesionálnost po stránce technické. Prostě už tam nebyl ten pocit, že se sešlo pár kamarádů a natočili si na lepší domácí kameru romantický eroťák s mrtvolou. Scény které za to opravdu stály (například "porcování"), byly proloženy příliš dlouhými hluchými pasážemi. Po hodině a půl jsem byl rozhodnut nasázet tam slabé dvě hvězdy, ale Jörg i tentokrát v posledních několika minutách dokázal vnést tolika invence, že třetí hvězda se stala nezbytnou.(20.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace