Nekromantik 2 (festivalový název)

• německý

Nekromantik 2

• německý

Nekromantik 2: Die Rückkehr der liebenden Toten

Nekromantik 2

Horor / Komedie / Romantický

Německo, 1991, 104 min

• jojinecko

Oproti jednotke značne a zbytočne rozťahané, no rovnako undergroundové a snáď ešte viac šokujúce. Jorg Buttgereit je absolútny magor, ktorý si našťastie svoje perverzné vízie napĺňa prostredníctvom filmov (teda možno aj v reáli, kto vie:). Opäť sa jedná o maximálny shocker, za všetko hovorí záverečná scéna,v ktorej zvrátené umenie a invencia "zápasí" s nekrofíliou a ťažkou psychopatiou. Len pre silných jedincov a žalúdky, nekrofilným romantikom vrele doporučujem celú sériu:)(6.10.2007)

• kaylin

„Nekromantik 2“ je film, který nepotřebujete vidět, pokud jste viděli jedničku. Nepřinese nic nového, jen několik málo skutečně skvěle natočených scén. Samozřejmě v případě, že máte docela silný žaludek. Jinak je to esence toho, co od filmu s podobným názvem a s podobnou anotací očekáváte. Jsem si jistý, že tuhle dvojici filmů už si podruhé nedám, ale jako zkušenost je to zajímavé.(4.6.2015)

Nekromanitk 2 přinesl přes snahu nic neočekávat určité zklamání. Naubuzení z prvního dílu, oživené úvodní opakovací scénou v titulcích bylo ještě určitou část filmu povzbuzováno, ale film začal pomalu působit až příliš normálně a všedně, na čemž má jistě zásadní podíl už jistá profesionálnost po stránce technické. Prostě už tam nebyl ten pocit, že se sešlo pár kamarádů a natočili si na lepší domácí kameru romantický eroťák s mrtvolou. Scény které za to opravdu stály (například "porcování"), byly proloženy příliš dlouhými hluchými pasážemi. Po hodině a půl jsem byl rozhodnut nasázet tam slabé dvě hvězdy, ale Jörg i tentokrát v posledních několika minutách dokázal vnést tolika invence, že třetí hvězda se stala nezbytnou.(20.1.2010)

• Radiq

Stejně bezvýznamné a trapné, jako první díl, akorát mrtvola tady je v menším stádiu rozkladu. Opět zajímavé asi jenom pro ty, co maj rádi kozy, mrtvoly a porcovany lachtany. Nic jinyho v tom nevidím. Akorát, stejně jako v předchozím, to použití romantické hudby z toho mohlo udělat něco jako art, ale na mě to teda nepůsobí. Chch a zas ten závěr, to sem se musel chlámat...(27.9.2015)

Vkládám stejnou recenzi pro oba filmy : Nekromantik i Nekromantik 2 jsou prakticky nehodnotitelná dílka - nekrofilní zhovadilosti, ztopořené pyje chrlící krev a pomazávání se vnitřnostmi se zde mísí s decentním klavírkem a humornými okamžiky, přes špatné herce a viditelně mikroskopický rozpočet lze vysledovat, že to vlastně nejsou špatně natočené filmy. K dobru bych také přičetl fakt, že právě díky své nevázané zvrhlosti a střelenosti jsou oba filmy velice originální, něco takového skutečně každý druhý den nevidíte. Nějak zvlášť náramně jsem se ale nebavil, proto hodnotím klasickými třemi vyhřezlými řitními otvory. P.S. Toho králíka si fakt mohli odpustit.(31.8.2009)