Schramm

Schramm: Into the Mind of a Serial Killer

Horor / Drama / Thriller

Německo, 1993, 66 min

• *CARNIFEX*

"Schramm" - cesta do hlbín "čudákovej" duše. Aj takto by sa dal charakterizovať pohľad na tento snímok, ktorý vyobrazuje "bežný" deň zvrhlého psychopata, vraha, ktorý sa ukája v sexuálnych predstavách. Nič iné mu totiž k vzhľadom k samote ani neostáva. Osobne ma film nebavil, nezaujal. S Buttgereitom som mal prvú skúsenosť v prípade prvej poviedky v novovzniknutom (2015) "German Angst". Tam ma priveľmi neohúril, a tak som mu dal druhú šancu prostredníctvom "Schramm-u". Ten kto ma už trošku "pozná", vie, že nie som fanúšik amatérskej tvorby, a len naozaj zriedka kedy ma niečo natoľko milo prekvapí, aby som udelil čo i len dve hviezdy. Takže žiadne prekvapenie - 50%(9.7.2015)

Místy zvláštně poetický, místy naturalistický pohled na osamělý život rtěnkového vraha. Televizní obraz střídají zrnité záběry představující vzpomínky z dětství a pak obrazy těžící z vizuální stránky experimentálních filmů včetně několikerého opakování tak oblíbeného u experimentů 60. a 70.let. Snímek vůbec působí, jako by vznikl na konci 70.let. Velmi dobrá je hudba - především u lyrických pasáží. Gore efekty spíše pobaví - vyndavání oka či ozubená vagina, jiné se snaží být alespoň trochu realistické - přitloukání penisu hřebíky ke stolu. Zpočátku zmateně proházené střípky vytvoří postupně ucelenou mozaiku. Konec sousedky byl očekávaný, a tudíž potěšující.(16.10.2014)

Pro nekoho mozna levna, amaterska a jeste navrch perverzni filmarina, pro me osobne absolutni vrchol Buttgeraitovy tvorby....Jasne, co se " serial killer movies " tyce, SCHRAMM neni zdaleka tak dokonalej, jako napr. ANGST G. Kargla nebo HENRY - PORTRAIT OF... J.Mc.Naughtona, kazdopadne si myslim, ze fakt, ze se tento film jiz nesmazatelne zapsal do dejin extremni nizkorozpoctove filmariny, mu uz nikdo nikdy neodpare....Jenom trochu skoda, ze po natoceni SCHRAMM se Buttgereit zacal venovat vicemene uz jenom nataceni videoklipu, filmove produkci a supervizi spec.efektu u ruznych filmu, nez samostatne rezii....(7.3.2007)

Dobrý film který sice není pro každého ale své fanoušky si rozhodně najde. Je to docela dobrá sonda do magora. Ale bohužel i když se mi to líbilo tak přeci jenom jsem už viděl daleko lepší filmy které se pokoušejí vniknout do duše vrahů. Kdybych tohle viděl někdy kolem roku 2000 kdy jsem ještě neviděl ty nejlepší kousky tak bych byl nejspíše zhnusen a tleskal bych nad zvráceností. Dneska si říkám "Jo dobrej film" ale to je tak všechno. Nicméně je to dobrá záležitost kde magor dělá všechno z čeho se mi dělá blbě. Prcá nějakou umělou prcinu kterou pak jde umít od své "šťávy", dává si při tom bacha na zubatou vagínu a všechny další věci který normální člověk pravděpodobně nedělá. Kvalitní film, jen škoda že Buttgereit už netočí, jeho filmy měly hloubku a byly zároveň hezky perverzní.(30.10.2013)

• Kusko.t2

Schramm: Into the Mind of a Serial Killer. Ako pohľad do duše je to chaotické, dosť o ničom, bez pestrosti (až na pár vychytávok ako napr. zubatá vagína). To však beriem, tak to býva. Problém je v tom natočiť to tak, aby sa to dalo pozerať so záujmom. Príbeh vraha, ktorému už samota a nedostatok sexu tlačí na mozog, nespadá do tejto kategórie. No nič no.(27.7.2008)