The Canal

• Austrálie The Canal (více)

Filmový archivář David (Rupert Evans) zažívá poslední dobu těžké časy, protože má podezření, že jeho žena Alice (Hannah Hoekstra) ho podvádí s Alexem (Carl Shaaban), jedním z jejích pracovních klientů. Toto napětí je ještě umocněno, když David dostane v práci od Claire (Antonia Campbell-Hughes) archivní záběry, které ukazují, že jeho dům byl v roce 1902 dějištěm brutální vraždy. Postupně je stále více neklidný a zmatený, sleduje manželku do nedalekého vodního kanálu, kde zjistí, že opravdu má poměr s Alexem. Když se Alice krátce poté ztratí, David se stane hlavním podezřelým z jejího zmizení. Jak policie pokračuje v pátrání, čím dál více je přesvědčena, že David zavraždil svou ženu a snaží se najít důkaz, který by ho usvědčil. (Nivenx)

LIVINGDEAD

OBSAH: Hlavní postavou filmu je David, který se svou rodinou bydlí v domě, ve kterém kdysi došlo k brutální vraždě. Zpočátku se tím nezabývá, ale když se začínají dít podivné věci, rozhodne se zjistit pravdu. To vyvolává posedlost, která by mohla zničit nejen jeho, ale i jeho blízké. MÉ HODNOCENÍ: Tak nějak jsem si v horrorech zvykl na spoustu krve, na naháněčky v zapadlých lesích, na mutantní kanibaly... :-) V tomto filmu je neuvidíte. Ale musím pochválit mrazivou hudbu, sympatické herecké obsazení, dobrou kameru a občas i to napětí. ()

RedAK

Ostrované odhodili sukně stranou a freneticky se vyblbli v dalším horůrku, kde sejmuli šlapku a rebelsky snědli pár koblih navíc. Sice jsem už velkej kluk, takže mě dokáže pořádně rozházet snad jen plastická trhavina C-4, nicméně zde jsem v několika scénách preventivně ztlumil zvuk a odsunul si laptop z pupíku na podbříško. Žádná mě pochopitelně nevyděsila tak, že bych byl nucen nedobrovolně zaplnit prostor mezi prdelí a vnitřní stěnou slipů řídkými hovny, ale pár tichých podlouhlých uprdnutí proběhlo, co si budeme povídat. Nečekejte nic převratného, jenom klasický cerebrální výplach, pár fleků na projektoru a několik kusů mrtvých dětí, ale na to, že jsem si to pustil v deset dopoledne uprostřed kruhu skandujících klaunů, tak docela dobrý. ()

Fr

,,V MÉM DOMĚ JSOU DUCHOVÉ. VÍM JAK TO ZNÍ. JE TO ZKURVENÁ PRAVDA. ALE NĚCO JSEM VIDĚL A SLYŠEL. A TO JE JEDINÉ RACIONÁLNÍ VYSVĚTLENÍ…" /// Týpek archivuje starý policejní filmy a najednou – co nevidí: svůj (novej) barák v roce 1902. Pak se mu ztratí stará, taky se vobjevuje podivnej přízrak… Hrabárna. Chvíli se mi to zdá bejt zajímavý. Po stopách starý tragédie (ale hovno, tvoji manželku nikdo nesleduje…), která v současnosti… no však víte. Týpek na pokraji duševního zhroucení pátrá a pátrá, trochu to straší, chudákovi z toho rozčilení vyběhnou na na lebce žíly, ale místo děšení mě sere. Jsem konsternován jeho chováním, páč je fakt zralej pro Cholouška. Hororový momenty dobrý! Ale jinak je to slátanina. Navíc – i díky pointě, hloupá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Frajer vod vedle doma kladivem hledá někoho ve zdi. 2.) Zomrela mi žena. Už som vdovec. Jen tak nějak nevím, jestli mám mít radost. 3.) Thx za titule ,,LIVINGDEAD“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

larelay

iba cisto pocitovo, pretoze som film pozerala na trikrat. vecer som to vzdala, presunula som premietanie na doobedie, lebo to bolo cele take hnusne, depresivne, tazkopadne, utahane... nepacili sa mi farby, kamera, hudba, sceneria... vlastne asi nic :D a takmer zaverecna scena rodenia, no neviem. znesiem vselico, ale toto mi akosi vliezlo pod kozu a nie prilis prijemnym sposobom. ()

J*A*S*M

Škoda, že Kavanagh v závěru tu pointu nepointu odhaluje tak strašně doslovně, film by se bez toho úplně obešel, raději se mělo hrát na nejistotu. Což se nakonec stejně tak trochu hraje, takže o to víc je to zbytečné. Tušil jsem, že to bude dobré, festivalové ohlasy nelhaly. Ale upřímně mě překvapilo, jak hezky vizuálně film vypadá. Super hra s barvama, ruchama, střihem. Pár sekvencí je opravdu strašidelných, celou dobu film ale hlavně šponuje divákovy nervy a znepokojuje jej, takže začne mít o postavy regulérní obavy. Na tom nese velký podíl i kvalitní (u dospělých) a roztomilé (u dítěte) herectví hlavních představitelů. Irský Ivan se zkrátka na hororovou mapu umístil bez většího zaváhání a věřím, že se jej vyplatí do budoucna sledovat. ()

• Vo filme je možné si všimnúť, že v hoteli i v domácnosti rodiny Williamsových sa vyskytujú rovnaké obliečky značky Ikea, konkrétne ide o Emmie Land obliečky. (Miagy)