Zóna úniku

Drop Zone

Zóna úniku

Akční / Thriller

USA, 1994, 101 min

Wesley Snipes míří do sraček, možná už tam i pár let trčí, nicméně před svým obdobím temna měl celkem slušně rozjetou kariéru s celkem slušnými filmy. Drop Zone je jedním z těch lepších asi, ani tak ovšem žádná extra třída. Mimochodem v jedné z vedlejších rolí další vyžírač rolí v podřadných filmech - Corin Nemec. Ještě tenkrát nevěděl jak to s ním půjde z kopce. Ale zpět k Wesleymu - šupky dupky za Stevenem, Jeanem a Dolphem.(1.10.2010)

Vždycky mě dostává, když tu lidi porovnávaj, čemu je jakej film podobnej. Když to není remake, tak je to v pohodě. Scéna pádu z okna je sice podobná té ze Smrtonosné pasti, ale, a nad tímto byste se měli vážně zamyslet, jak jinak chcete padat z budovy? A pokud tak umírá hlavní záporák, tak ho musíte zabrat s pořádně vyděšeným výrazem, aby bylo jasné, že zlo je poraženo. Navíc, kdyby ho jenom obyčejně zastřelil, dalo by se to srovnat s mnohem větší skupinou filmů, než když vypadl z okna. Jinak celkově se mi film líbil. Není to sice megabomba, ale pobaví a o to u takovýchto filmů jde. Rozhodně to není žádná nastavovaná kaše, nebo překombinovaná kýčovitost.(29.12.2005)

Mám pocit, že ak by film vznikol v dnešnej dobe tj. v 21 storočí nemal by aspoň v mojich očiach taký úspech ako film s týmto obsadený vznikajúci na prelome 90 rokov. jednoducho akčné parádičky z 90 rokov v ktorých sa nám predstavujú esá ako Snipes, Schwartzeneger či Stalone sú jednoducho vynikajúce a ak v nich človek hľadá hlbokú myšlienku či prešpikovaný zvrat alebo bájne rozuzlenie veľmi sa sklame ale ak ste ako ja a sadnete si k tomuto filmu s úmyslom resetovať mozog a pozrieť si riadny akčný odvar je tento film plne postačujúci. O čo ide? Snipes sa pridá k parašutistom aby odhalil sprisahanie v ich radoch a objasnil záhadnú vraždu svojho brata. Samozrejme sa mu to s dávkou adrenalínu podarí a dočkáme sa parádneho vzdušného fightu na streche vežiaka. Nič viac a nič menej a mne to postačuje na udelenie 79%.(24.8.2016)

Drsňák na objednávku Wesley Snipes plní další zadání. A docela mě u toho baví. Nedělá žádné zbytečné nelogické výlety, jen občasně hláškuje a létá pro zábavu v doprovodu parašutistů. K zemi klesá tenhle temperamentní bouchač zásluhou nejisté zápletky, ale udrží se dost vysoko, aby mě nezprudil až do zánovního konce s patřičnou dávkou jiskry. Rozumím unavenému mávnutí rukou řady z Vás, ceny se udělovat skutečně v tomhle případě nebudou. Je to příliš obyčejné a nepůvodní, hledejte však v tom i to lepší. V případě Zóny úniku jednoznačně platí, že sázka na známého herce, atraktivní prostředí a režiséra s citem pro akci plodí solidní zábavu. Víc radno nehledat.(31.8.2009)

Člověk by neřekl, kolik toho dokáže zachránit úsměv Yancy Butler. A sympatická Grace Zabriskie (mám hodně rád herce, kteří dokáží vytsřihnout dvě naprosto odlišné role a zdejší pilotka je naprostý protiklad, úplně naprosto někdo jiný, než její matka Laury Palmer). Film je solidní jistota, zaujme prostředím a zajímavou zápletkou (skákání padákem), jinak ale prostě solidní průměr. Snipes a Busey předvádí přesně to, co se od nich očekává, v tomhle ohledu žádné překvapení.(2.7.2020)

• - Film je částečně natočen podle životního příběhu dvou profesionálních parašutistů Tony Griffina a Guye Manose. (Terva)

• - Díky své životní pojistce nesměl Wesley Snipes skákat z padákem. Ve scénách, které si skoky vyžadovaly, jej proto zaskakoval kaskadér Michael Jeter. (Terva)

• - Do role Petra Nessipeho byl původně obsazen Steven Seagal. Jeho požadovaný honorář 15 000 000 amerických dolarů však nebyl akceptován. (Terva)