Zóna úniku

Drop Zone

Zóna úniku

Akční / Thriller

USA, 1994, 101 min

Síce to nebolo nejako strhujúce a ani adrenalínové, ale Snipes a sexi Yancy Butler upútali moju pozornosť natoľko, že som sa moc nenudil. Vlastne mi to prišlo celkom fajn. Letecké zábery boli dobré a príbeh v pohode a plynulo odsypal. No o Zimmerovú hudbu som to moc nezakopol. Wesley je tu nie len za mlátičku na spravnom mieste, ale aj za prvotriedneho sympaťáka, ktorý nemal v tomto období problém potiahnuť film vpred. 80% - 4*(28.7.2015)

• lennyd

Jednoho dne převáží detektiv Pete Nessip (Wesley Snipes) se svým bratrem vězně - počítačového hackera. Ve výšce 11 kilometrů se ale hackera zmocní skupina únosců, a než se někdo naděje, jsou z letadla pryč a Petemu leží v náručí jeho mrtvý bratr. Pete i se i přes nesouhlas svých nadřízených vydává do uzavřeného světa extrémních parašutistů, aby zde odhalil - jak je možné zmizet z vysoko letícího dopravního letadla. Za pomoci krásné Jessie a jejích přátel rozplétá jednotlivé nitky, a brzy zjišťuje - proč vlastně teroristi potřebovali počítačového hackera ... Po úspěchu Bodu zlomu, kde se pro změnu detektiv vydává mezi nadšence do surfování bylo jasné, že se obdobných filmů bude točit víc, jen se vymění onen extrémní sport. Ale tam kde byl Bod zlomu originální a zábavný, tak povětšinou Zóna úniku nudí, a jen se čeká, jestli Wesley Snipes dopadne teroristy dříve nebo pozdějš. Wesley Snipes zde nikterak neexceluje a skoro bych řekl, že ostatní "herci" byli spíš vybráni podle schopnosti odolávat strachu z výšek než hereckému umění...(19.10.2009)

• Kingjiri

Do výčtu žánrů bych v případě Drop Zone zařadil ještě "sportovní", protože jsem měl většinu stopáže pocit, že jde o snímek věnovanej jenom parašutismu. Akce tu moc neni a věčný seskoky padákem mě po první padákový scéně dost nudily a místy působily dost trapně. Wesley Snipes herecky slabší jako vždycky a hudba od Hanse Zimmera překvapivě hodně nezáživná, stejně jako celej film. Možná tohle dílo osloví příznivce parašutismu, ale fanoušky akčních filmů jenom ztěží, jednoznačnej žánrovej podprůměr.(14.4.2012)

Nakonec ucházející devadesátkové akční béčko (ve své době možná s ambicemi áčka), jehož schematickou zápletku hodně pozvedlo neprofláklé (a po skvělém 'Bodu zlomu' také patřičně módní) prostředí adrenalinového skydivingu. Je dnes už hloupé a trikově úsměvné, ale odvážné kaskadérské seskoky se jen tak neomrzí.(15.11.2016)

Wesley Snipes míří do sraček, možná už tam i pár let trčí, nicméně před svým obdobím temna měl celkem slušně rozjetou kariéru s celkem slušnými filmy. Drop Zone je jedním z těch lepších asi, ani tak ovšem žádná extra třída. Mimochodem v jedné z vedlejších rolí další vyžírač rolí v podřadných filmech - Corin Nemec. Ještě tenkrát nevěděl jak to s ním půjde z kopce. Ale zpět k Wesleymu - šupky dupky za Stevenem, Jeanem a Dolphem.(1.10.2010)

• - Film je částečně natočen podle životního příběhu dvou profesionálních parašutistů Tony Griffina a Guye Manose. (Terva)

• - Jedním z případných důvodů, proč nevznikl vztah mezi Petem Nessipem (Wesley Snipes) a Jessií Crossman (Yancy Butler), byl také ten, že role byly původně napsány pro dvojici mužů. (Terva)

• - Díky své životní pojistce nesměl Wesley Snipes skákat z padákem. Ve scénách, které si skoky vyžadovaly, jej proto zaskakoval kaskadér Michael Jeter. (Terva)