Purgatorio

Horor / Thriller

Španělsko, 2014, 79 min

Pau Teixidor

Sergio G. Sánchez

Typická španielska mysterióznosť. Zúfalá suseda zaklope na dvere hlavnej hrdinky a požiada ju, aby jej postrážila pubertálneho spratka, ktorý sa však chová divne a snaží sa ju presvedčiť o tom, že v tom byte nie sú úplne sami. Takže je to skôr také spomalené naháňanie duchov a čakanie na nejaké dobré scénky či ľakačky. K tým napokon síce nedôjde, ale atmosféra po väčšinu stopáže funguje celkom dobre. Sympatické ústredné duo to v mojich očiach vyťahuje aspoň na priemerné hodnotenie - a to aj napriek tomu, že ma to po obsahovej stránke absolútne nezaujalo. Latka španielskych duchárskych hororov je už totiž nastavená omnoho vyššie.(5.7.2014)

Pomerne zamindrákované espa, ktoré prinieslo do žánru vynásobené nič. No aj tak mi tento striedmy thrill svojím spracovaním a interiérovým obsadením chutil. Oona ako nová nájomníčka a susedov synek, ktorý toho vidí viac, ako je zdravé. Bolo to tu už pradávno, uležané v každej forme a chutiace niekedy viac- inokedy menej. V tomto prípade síce skromné, bez prebytočných pachutí, žanrových hmatov a chvatov, no chutilo možno viac, ako inokedy menej. Spokojná.(11.5.2014)

Komorní duchařinka vlastně jen o dvou hercích a jednom bytě. Film sází především na znepokojivou atmosféru, což mu sice ne vždy vychází, čímž vznikají hluchá místa, ale jejich délka nepřekračuje únosnou mez a naopak když se zadařilo, dalo se napětí krájet. Herecky potěšila depresivní Oona Chaplin a něco do sebe měl i představitel podivného chlapce. Líbil se mi i závěr. Příjemná jednohubka. 65%(24.7.2016)

• Deratizer

Purgatorio není horor. Je to mysteriozní film s napjatou atmosférou. Pro diváka se ve filmu nic hororového neděje. Divák je ale zaujat zajímavě napjatou atmosférou s očekáváním, jak se situace vyvine, až nakonec zjistí, že se prakticky nevyvine, ale to už je konec filmu. Zajímavé to tedy na první zkouknutí je, když divák neví, co ho čeká. Kromě toho si pak po skončení bude divák lámat hlavu s pochopením určitých souvislostí.(17.9.2016)

• intro

Naprosto zbytečný film. 80 minut nudy. Radši se tomuhle vyhněte.(15.8.2016)

• Martin29

Pokud čekáte horor tak Vás to zklame je to spíše thriller s nadpřirozenými prvky (objevuje se tam duch). Jinak nejedná se o nic světoborného (cca 5 herců jedna ženská v doma s klukem, který tvrdí, že mluví s duchy a nakonec to dokáže) o španělských hororech/thrillerech vím,že bývají občas divné, ale tohle mě nějak neuchvátilo. Chválím jen ze začátku atmosféru a herce co hrál toho kluka. 40 procent(30.7.2016)