Koncert mistra Prušinovského a bratří Hádků. Už tato tvůrčí konstelace slibovala skvělou podívanou, ale netušil jsem, do jaké "depky" se to vrhám. Dialogy byly vypilované do posledního detailu a po dlouhé době, z českých luhů a hájů, nešustily papírem. Jen některé zvraty byly až trochu moc čitelné, ale to bych nejspíš chtěl od prakticky debutanta na scenáristickém postu asi příliš. Nicméně jeho mládí je tu znát v tom nejlepším možném slova smyslu a těším se na jeho další tvorbu. Je fajn vědět, že se v posledních letech objevují takové naděje v profesi, která je (nebo by měla být) základním kamenem a srdcem všech filmů. Poslední hvězdičku přihazuji za ten až hmatatelný a zatuchlý zmar všech postav a okolního prostředí Kralup nad Vltavou a především za výtečný soundtrack!(13.3.2016)

Přemýšlel jsem, která z postav vlastně byla ta dobrá, ale nakonec jsem na to stejně nepřišel. Ze začátku jsem jednoznačně fandil Užovkovi, ale sešlo z toho. A o tom to je. Film je opravdu realistický - v životě taky nejsme černobílí. Parádní úvodní scéna - gangsterka zasazená do českých reálií. :-D(29.4.2016)

Kobry a uzovky me prilis nenadchly, jako komedie mi vtipne neprisly, sledovat konstantne idiotsky se chovajiciho Krystofa me rychle omrzelo - mimochodem hral velmi dobre - a k dramatu mne schazel silnejsi pribeh, Matejuv vztah ke svemu okoli i k sobe je zobrazen prilis porvrchne, bez vetsi hloubky, schazi mi skutecne emoce - bratrstvi, pratelstvi, partnerstvi, byznys ... Samotny zaver v baru mi prisel degradujici.(23.5.2016)

• Davxid_2012

Myslel jsem, že bude lepší.(5.7.2016)

...a vůbec, dejte tam 4.(9.8.2016)

Pro mě velmi pozitivní překvapení. Film je solidní nálož deprese opentlená skvělými výkony nejen Hádků, ale i dalších protagonistů. Po 20 letech české filmové bídy je to taky konečně věc schopná být aktuální a přesvědčivá. Ale právě tady je pořád cítit jistá nedostatečnost. Nesmírně mi leze na nervy ta česká neschopnost se do něčeho opřít s názorem, snad v děsu z toho, že budou označeni za komunisty. Prušinovský se scénáristou umí skvěle odpozorovat charaktery pokřivené bídou, životem ve sračkách provinčních Kralup, dokáží napsat a natočit perfektně uvěřitelné dialogy, ale už nemají intelekt nebo odvahu na to, aby z toho něco vyvodili. Škoda velká, ale i tak je to pro českou kinematografii krok před.(13.8.2016)

Tíživě pravdivé... I v českém rybníčku plavou žraloci.(15.8.2016)

tvrdě reálné, rebelské, zajímavé a kontrastní ♣(2.11.2016)

Super překvapení, konečně něco trošku orginálního. Jen nechápu to označení "komedie", tu případnou komediální stránku si mohli uplně odpustit. Skvělé zobrazení té české průměrnosti "nechci makat ve fabrice", ale přitom sem totálně blbej ochlasta, tak budu raději fetka nebo vekslák. Příjemná muzika, dobrý scénář, má to spád a logiku, to se v českém filmu moc nevidí. Herecky naprosto perfketní, věřil jsem to všem.(22.6.2017)

Přiznám se, že tohle je jeden z filmů, který sice oceníte jako kvalitní, ale jedno pokoukání asi stačí. Výborné herecké výkony obou bratrů se mísí se zajímavým scénářem a záživným dějem. Rozhodně to není klasický film o feťákovi a jeho bráchovi co ho jen tahá z průšvihů. Je to něco víc. Je to pohled do duše člověka ve středních letech, který chce se svým životem něco udělat, ale je to zatraceně těžké. Oceňuju i hodbu, která se k jednotlivým scénám hodila a pasovala přesně tam, kam pasovat měla. Zkrátka zapadla, ač já zrovna některým žánrům neholduju. Koukal jsem na žebříčky natočených českých filmů za poslední roky a opravdu moc jich tedy není. A tak je dobře, že Kobry a užovky patří k těm povedenějším.(6.10.2017)

Vzpomínám si, jak jsem dal Kobrám a užovkám nadšeně pět hvězd a pochválil je i v komentáři. Ale asi se mi o tom zdálo, protože teď koukám, že tu nemám ani hodnocení, ani komentář. Takže znovu. Největší překvapení z české tvorby za poslední roky. Trailer vypadal atraktivně, ale to už tak u trailerů bývá, takže jsem si nedělal přehnané iluze. Jenže tenhle film neuvěřitelně šlape. Nemám co vytknout a pokud bych měl naopak něco vypíchnout, tak to budou dialogy. Jsou tak civilní, jako by je psal sám život. Žádný filmový kýč, ke kterému by to u rodinného dramatu mohlo snadno sklouznout. Na první zhlédnutí jednička s hvězdičkou. Zároveň film působí jako trvalka, která s časem a s dalším zhlédnutím neztratí nic ze své krásy. Trochu překvapivě ale druhá projekce (asi po roce) nebyla taková síla. I tak nechávám plné hodnocení.(25.1.2018)

,,Já mám plán,’’ řekl jednou Prušinovský a vznikl tenhle skvělej film. Vidět bratry Hádkovy hrát bratry ve filmu je fakt super podívaná,kór když jsou to oba vynikající herci.(12.8.2018)

87%(1.9.2018)

Bratři Hádkové ukázali, že to před kamerou umí. A Prušinovský za kamerou taky. Dlouho jsem neviděl český film, který by ve mně při sledování vzbudil zájem od prvních minut a nechal mě prožívat osudy jejich postav až do hořkého konce. Kobry a Užovky nabídly drsné sociální drama s černohumornými prvky, které jsou tak oblíbené v zemích, které protíná severní polární kruh. A k smažkovi/Kobrovi. Udělali to všichni a já se jen přidám. Kryštov Hádek je neskutečnej, evropská třída. Naštěstí to ostatní kolem něj stíhají a celej film tak není jen o jednom herci. Naštěstí! Myslel jsem, že česká filmová tvorba nabrala dech s Pustinou, ale musím svůj názor přehodnotit. Takže asi takhle. Filmy o životech lidí v socreálném kapitalismu naší současnosti se opravdu daří. Nevím kolik jich unesu, není příjemné se nechat vtahovat do cizí beznaděje, ale tenhle film se vážně povedl. Dávám 90%.(23.1.2019)

• nonick1

Jde o další (bohužel) typický český film, ničím a nijak nevybočující z rutinního marasmu české filmové tvorby posledních let, triumfálně sbírající ceny na domácí půdě, zato bez sebemenší šance čímkoliv konkurovat zahraniční kinematografii. Zcela bez invence a jakékoliv filmařské kreativity - ale to asi nikomu z tvůrců nevadí, víš co, jako... Ne kobry a užovky, ale kapři a štiky, chtělo by se říci při pohledu na další opus počatý na zkaleném dně českého filmařského rybníčku, který si jeho šupinatí obyvatelé nikdy sami nevypustí.(6.2.2019)

Kobry a užovky nesklamali.Kvalitna socialna drama s vybornym hereckym obsadenim a trocha bizarnym sountrackom.Inak by ma zaujimalo kolkokrat vo filme padlo slovo ty vole.(6.2.2019)

Uvěřitelné ale kostrbaté. Hádek jr super 😎(6.2.2019)

• Cesty timem

Tak jsem se podíval, kdo a proč tomuto kusu dal také 2*.... A ejhle třeba pod tento komentář (Handle) bych se podepsal, protože vystihuje zcela přesně můj dojem... takže mohu klidně zkopírovat (ve škole jsem neopisoval, ale tady se snad může?) a autora komentáře pozdravuji :-) .... Handle ** Kobry a užovky mají skvělou psychologii postav a herecké výkony jsou věrohodné, ale tady s chválou končím. Jako celek mě to nebavilo, příběh mi nepřišel zajímavý, za pár dní si zcela jistě nevybavím jedinou scénu. Kde se tu vzalo 83 % je mi tak trochu záhadou, ale na druhou stranu musím objektivně uznat, že filmařské kvality to má. 2,5*(1.3.2019)

Sourozenci Hádkové spolu v jednom filmu. Jsou to talenti oba. Hlavně ten mladší je opravdu talent...(19.5.2019)

1 11 20 30 36 37 38 39 následující >>