Zuřící proměna (TV film)

Scénografie:

Jerry Fleming

Kostýmy:

Julia Schklair

Ten, komu se hnusil "Ken Park" mohl už před pár lety zjistit, že Larrymu Clarkovi ("Kids") zřejmě definitivně hráblo, když dokázal natočit takhle naivní postkatastrofický splatter. Tři hvězdičky dávám kvůli "herečce" Tiffany Limos, jejíž exteriér a ochota k netradičním výkonům před kamerou jsou prostě obdivuhodné.(16.8.2003)

• Tsunami_X

Neuvěřitelně podhodnocený snímek, ve kterém si připadáte jako na houpačce. Režisér má svou koncepci dětí proti zbytku světa, ostatně obdobné téma se nese všemi jeho filmy, velmi dobře propracovanou a na půdorysu antické tragédie tak zahajuje osobitou výpověď plnou sexu a násilí. Je pochopitelné, že sexuální scény plné dospívajících by prudérní mainstreamové publikum odsoudilo. Proto se Larry Clark pouští do post apokalyptického sci-fi. Žánrem tak okrajovým a odsuzovaným tak lze reflektovat mnoho neduhů současného světa. Najdou se zde biblické alegorie, metafory pro civilizační nemoci i AIDS a trocha té líbivé perverznosti bez předsudků. Video experiment, který zřejmě předstihl svou dobu a já jen doufám, že se nikdy nedožiji období, ve kterém by bylo k tomuto dílu přistupováno seriózně, ač si to zcela bez pochyby zaslouží.(4.8.2006)

• dr.horrible

really?(15.6.2013)

• Andersis

Exploze břicha byla fajn, je tu hodně koziček, ale malý rozpočet jde cítit všude. Výprava takřka žádná a scénář je na hovno. Masky jsou celkem fajn, ale herecké výkony na pytel. Nevím co si mám o tom myslet.(27.5.2008)

• Ruut

Co tohle mělo znamenat?! Větší blbost jen těžko pohledat. Kdesi cosi v postapokalyptické budoucnosti žije v jeskyni tlupa lidí. Mají vlastní mytologii, bojí se chodit daleko od domova. No jednoho dne se vše změní a skupinka mladistvých se vydá na pouť za poznáním. Během písečné bouře naši zbídačení trhani nějak omdlí. A pak se objeví v supermoderním sídle dvou mladých topmodelů. Kluka a holky. Dostanou fungl nové hadry. A hostitelé je zasvěcují do světa neřestí. Prostě se všichni ožerou, zašukají si, mají blbé zhulenecké kecy. A nakonec se ukáže že hostitelé jen tímto vším sledovali svoje nekalé vlastní úmysly. Bylo by celkem jedno že je to televizní záležitost. Taky by se dalo koukat na partičku náctiletých superhezkých teanegerů. Dalo, kdyby ovšem bylo na co koukat! Uvodní expozice filmu postapokalyptického světa je trapná. Následné přesunutí se do moderního sídla plné vysvětlování věcí jako co je koupel, lednička, soulož stojí taky za něco. Pak teda následuje opilecká část kde se všichni po sobě nahatí asi 20 minut válejí a fakt blbě se ksichtí. No a pak je tam ještě nějaké vraždění opravdu nesympatických postav. Větší hovadinu jsem dlouho neviděl a asi jen tak hned zase neuvidím.(25.1.2007)