Pätica spolupracovníkov z deratizérskej spoločnosti prichádza do opusteného sanatória, aby pred plánovanou demoláciou vyčistila tamojšie priestory od škodlivín. Keď už sa zdá, že sú v budove s viac ako 300 miestnosťami úplne sami, narazia na podivného správcu, ktorý nepôsobí zrovna priateľským dojmom. Aby toho nebolo málo, po pár hodinách práce nájdu pri jednom zo schodíšť ťažko zraneného muža, ktorý následne umiera. Na jeho tele jeden z pracovníkov nachádza zvláštne jazvy, ktoré nedávajú žiadny zmysel. Kto bol tento neznámy muž? Šlo snáď o miestneho bezdomovca? Alebo je pravda omnoho komplikovanejšia? Už čoskoro sa všetci presvedčia, že dané priestory už zďaleka nie sú nemocnicou, v ktorej sa v minulosti pomáhalo... (*CARNIFEX*)

Johny M.

Z 12 let starýho Villmarku už si pamatuju jen ten hype a následný zklamání; tady jsem byl naopak mile překvapen. 3,5*, zaokrouhleno nahoru, za krásný prostředí a hudbu... ()

Veronica27

Říkám si...opuštěné sanatorium ? To zní dobře, třeba to nebude tak špatné.Ovšem hodně věci nevysvětlených, než se nám to pořádně rozjelo to taky trvalo a nakonec bohužel žádná sláva.Takže za mě nuda o dvou hvězdičkách a více si to opravdu nezaslouží. ()

Zombiepod

V podstate rovnaká blbosť ako jednotka, s rovnako zahmleným príbehom plným logických dier (a že ich bolo neúrekom), no s tým rozdielom, že tu fungovala atmosféra starého blázinca perfektne (holt, ja som fanúšik hororov z týmito kulisami). Postavy sú nezáživné, no hľadať k nim cestu netreba pretože predvídateľne umierajú, dej sa zamotáva viac ako by mal, a zbytočne, no nábeh na ducharinu, strach z nevideného a naviazanie na predošlý film (i keď ťažkopádne) celkom funguje. Lepší priemer. ()

XXXXXXXX odpad!

Vzpomeňme nejprve na můj závěrečný komentář u prvního dílu: ,,Každopádně by tento rok měla vyjít dvojka, takže doufám, že Øie odstraní nedostatky, ponechá atmosféru a pak by dvojka mohla být kandidátem na horor roku." Ani hovno přátelé. Místo odstraňování nedostatků, jich dvojka přidává rovnou celý pytel. A tak se zmatený divák jenom pořád dokola musí ptát: Proč se v zavřeném sanatoriu promenáduje po chodbách sestra s tukaním zobákem v hlavě? Proč se místní správce stará o zdegenerovaného mutanta? Kdo pokračoval v experimentech po zavření sanatoria? Jaktože má hlavní vrah na sobě stejnou kombinézu jako deratizéři? Z jakého důvodu pořád dokola skládá slovo HILFE? Naco ona slepá holčička nejprve jednu z pracovnic zachrání, když film končí záběrem jak zvedá ostrý předmět nad její hlavu? A můžete se klidně ptát dál, film vám tyto a mnoho dalších důležitých otázek stejně nezodpoví. ODPAD. Vyhněte se mu obloukem. ()

Pitryx

Tak nevím, zda byla tohle větší blbina než první film. Možná trošku zajímavější prostředí, více děje v pozadí, a když už nic, tak na rozdíl od jedničky alespoň dvě pěkné ženské. V závěru zase zbytečně dlouhé bloncání sem a tam potmě, booože, to režisér neví, že člověk tak dlouho neudrží pozornost, kór když se nic neděje?? Chlap s hřebíkem v hlavě mne neskutečně pobavil, asi ještě více než „Pinhead“. No, dobře, připočtu pár kapek gore a těch dvacet procent to dá. A můžeme se „těšit“ na trojku, tedy podle závěru filmu. ()

lusa

Pokojne to mohli natáčať v cukrárni, pretože priestor psychiatrickej nemocnice ostal maximálne nevyužitý.. A jak len mňa bláznince desia.. Škoda. 2* ()

J.Mayen

Se dvojkou jde kvalita filmu kvapem dolu, idiocie obětí nemá mezí, jen tam si tam běhají, nadbíhají smrti jako by o ní všichni usilovali, nezbýva než takovým tupcům přát to nejhorší co je může potkat. Jak už je tu psáno, atmosféra 0, hudba průměr, gore jak z nějakých 80 sátek a logika za hranicí mojí fantazie. ()

CrazymanM

Panebože,nevím,jestli mám nějakou pochybnou náladu nebo čím to je,ale při sledování tohohle filmu jsem měl hrozně stísněný pocit,nebojím se dokonce říct,ano,já jsem se bál!Jedničku jsem viděl,ale už si to moc nepamatují,tohle stálo ze začátku za hovno,ale časem se tvůrcům podařilo,samozřejmě také za vydatné pomoci sanatoria,vytvořit velmi slušnou atmosféru,brr,skoro se mi to nechtělo dodívat!!! ()

Taron

No to je jiná! Tady se člověk konečně pořádně bál. Myslím, že tahle dvojka patří k těm světlým výjimkám, kdy dvojka překoná jedničku, ikdyž se hraje vlastně úplně na jinou notu, než v prvním dílu. Zatímco jednička se odehrává především v hlubokém lese, ve dvojce si lesa moc neužijem, ale ocitnem se v opuštěné léčebně a užijeme si jízdu à la mí oblíbení Grave Encounters, avšak bez duchů a bez přehnaných scén. Nebýt několika nesmyslných činů hlavních hrdinů, který mně pily krev, asi by to bylo aji na plnej počet. ()

Nikolas__

Pokud nádherným a kvalitním způsobem snímáte odpornou a nezajímavou krajinu, nedělá to úplně dobrotu. Proboha vždyť první díl byl o tolik děsivější. Teď přišel na řadu už vyloženě slasher styl ještě s mým neoblíbeným prostředím psychiatrické léčebny, s hroznými postavami a herci. Soundtrack je potom ale vyloženě boží, zvlášť v úvodních titulkách. Potom se to rozpadne jak domeček z karet, atmosféra neexistuje a vy si můžete užít prázdný scénář. 4/10 ()

halberdier

První Villmark považuji společně s Oltre il guado za jeden z nejatmosferičtějších horrorů posledních let. Na druhý díl jsem se i díky stejnému režisérovi proto těšil. Navíc prostředí opuštěné léčebný sliboval podobně strašidelný zážitek jako prostory hlubokého lesa z prvního dílu. Bohužel tentokrát to celé příliš nefunguje, atmosféra se té z prvního dílu přiblíží jen v některých scénách. Jinak je Villmark 2 jen průměrný horror s několika slušnými scénami, ne zcela využitým prostředím. ()

Emperor1

Sympatické prostředí sanatoria je jediným kladem tohoto filmu. Přidal bych možná i hvězdu navíc, kdyby děj a chování postav dávaly smysl. Takto to člověk shlédne a do půl hodiny zapomene. ()

kecal

Scénarista musí byt 100% odchovanec nějakého podobného zařízení. Aha on je to zároveň i režisér, tak to vysvětluje hned jednu věc, která mě nebyla jasná a to, kde by se našel normální člověk, který by to zrežíroval. Ale i tak nechápu účast ostatních lidí, vždyť tento film dělá z Norů totální dementy. Jako jednička, kterou sem si já blb pustil před touhle hrůzou, protože sem se nechal strhnout zdejším solidním hodnocením sice stála za hovno, ale tohle to je prostě nepřekonatelná pičovina! Vědět to, tak si nepouštím ani jedno a ušetřím spoustu času a nervů. 100% odpad. jednu hvězdu za tu krasnou prdelku. Zdejší fanoušci hororu sou spíš polykači hoven, jinak si nedokážu vysvětlit co všechno jsou někteří schopni pozřít a ještě si chrochtat. ()