Pätica spolupracovníkov z deratizérskej spoločnosti prichádza do opusteného sanatória, aby pred plánovanou demoláciou vyčistila tamojšie priestory od škodlivín. Keď už sa zdá, že sú v budove s viac ako 300 miestnosťami úplne sami, narazia na podivného správcu, ktorý nepôsobí zrovna priateľským dojmom. Aby toho nebolo málo, po pár hodinách práce nájdu pri jednom zo schodíšť ťažko zraneného muža, ktorý následne umiera. Na jeho tele jeden z pracovníkov nachádza zvláštne jazvy, ktoré nedávajú žiadny zmysel. Kto bol tento neznámy muž? Šlo snáď o miestneho bezdomovca? Alebo je pravda omnoho komplikovanejšia? Už čoskoro sa všetci presvedčia, že dané priestory už zďaleka nie sú nemocnicou, v ktorej sa v minulosti pomáhalo... (*CARNIFEX*)

EvilPhoEniX

Villmark Frit Villt wanna be. Sanatorium je dostatečně výživné místo k vyřádění, bohužel Pål Øie je vykleštěn a nemá odvahu se odvázat, dostáváme tedy hodinovou nudu, poté následuje 30 minut nahánění, ale chybí tomu údernost i síla. Místy se režisérovi daří kouzlit atmosféra, záporák má fajn vzhled, ale bohužel velmi špatné vražedné náčiní, které nás zřejmě připravilo o šťavnaté gore. Zajímavější než první díl, ale pořád nůďo. Alespoň je to hezky natočeno. 55% ()

tron

Ja tomu nerozumiem. Mám vynikajúci lesný horor, po 12. rokoch nakrútim pokračovanie... a neodohráva sa v lesoch, ale v bývalom blázinci uprostred lesov, pričom nad samotnými lesmi len v úvode preletí helikoptéra a tým to hasne?! Akože ak sa cítim byť starý na nakrúcanie v horách (alebo na to nemám prachy a nervy), tak proste nenakrútim sequel, či? Bohužiaľ, ak aj prehryznem fakt, že pokračovanie výborného lesného teroru sa neodohráva v lesoch (a že sequel nemá takmer alebo vôbec žiadnu spojitosť s jednotkou, ehm), zostane zásadný problém. Villmark 2 sa nevydaril. Spočiatku to nie je zlé. Mrazivé detské spevy, poplašná siréna hučiaca nad hmlistými nórskymi horami a v nich strašidelná stavba s tajomstvami. Čím bližšie sme ale k polovici, tým čoraz horšie to drží pokope. Ku koncu už je to vyložene zúfalá zmätenosť bez logiky a niekedy až základnej nadväznosti na predchádzajúce scény. Hoci je príbeh veľmi jednoduchý, ku koncu som sa strácal, príliš som nerozumel tomu, čo sa deje a postavy konali značne iracionálne (nájdu zabitého človeka a pokračujú v práci akoby sa nič nedialo; baba trafí hajzla do pleca a hoci ešte má náboje, utečie). Temné lesy 2 sa bohužiaľ inšpirovali skôr Pachom krvi 4, než Temnými lesmi 1. ()

ricci.s

Ako ďalšie z mnohých pokračovaní sa dej presunul z lesa do liečebne, kde sa vydá skupinka robotníkov, avšak postupne zisťujú, že nie sú úplne sami a začnú rad radom zomierať. Najviac sa mi páčil soundtrack, ktorý znie už pri úvodných titulkoch, ináč je to priemerný horor, v ktorom sa polovicu filmu zase dokopy nič neudeje, potom to konečne nejako vygraduje a nasleduje nejaká "neskutočne" prekvapivá naháňačka, ukrývanie sa, potkýňanie o mŕtvoly a boj o život. Takých hororov tu bolo... Asi lepšie ako preceňovaná jednotka (ktorá mi vyšumela z pamäte už asi natrvalo), ale či si po týždni spomeniem na toto... asi ani nie. Nakrútené je to pekne, ale zaujímavé to nie je ani trochu, napínavé tiež nie a gore chýba. Cítiť maximálne pár atmosférických pokusov. ()

LIVINGDEAD

Jednička byla nudná a navíc s otevřeným koncem, kde se dívák vůbec nedozvěděl, proč, jak a co? Ve dvojce se snaží celou situaci vysvětlit, ale pořád jsem se nedozvěděl, proč Němci, který spadl do jezera s letadlem vypíchli oči, proč letadlo zůstalo pod vodou až do současnosti i když otrávilo celé jezero? Proč po uzavření kliniky se prováděli lékařské záznamy u pacientů ještě několik let? Proč mají jizvy na těle? Jak to, že hlídač je synem.....? Prostě film, který nepobaví, protože nejde pochopit. A já blbec s před dvojkou ještě pustil jedničku, abych byl v obraze a na hovno! 30% ()

J*A*S*M

Se omlouvám, ale tohle fakt nešlo. První Villmark se mi líbil velmi, Skjult byl občas strašidelný, ale váznul mu scénář ... no a u druhého Villmarku Pål Øie doručil opravdu už jen solidní vizuál a atraktivní prostředí opuštěné psychiarické léčebny. S plnou vážností říkám, že tenhle film mohl vzniknout tak, že tvůrci našli strašidelnou budovu, vyrazili tam s několika herci (půlka jim bude hrát oběti, půlka strašidla) na týdenní dovolenou a bez rozmyslu, důvtipu, účelu a scénáře tam NĚCO na první dobrou natočili. Druhý Villmark je zkrátka ubíjejícím způsobem bezcílné bloudění opuštěným barákem, které sice bylo natočeno na profesionální filmařskou výbavu, tzn. na první pohled vypadá lákavě, ale na druhý pohled je očividné, že s důležitějšími věcmi si tu nikdo moc starosti nedělal. Panebože, vždyť to nebylo ani atmosférické, a to je v takovém prostředí fakt výkon. Chtělo se mi křičet hilfe (další věc - ta přeházená písmenka, mně by vážně zajímalo, v jakém momentě si je podle představy tvůrců průměrný divák složí). ()

• Natáčelo se v hlavním městě Maďarska Budapešti, Lusteru a okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)