Villmark 2

Dark Woods 2

Horor

Norsko, 2015, 93 min

• LIVINGDEAD

Jednička byla nudná a navíc s otevřeným koncem, kde se dívák vůbec nedozvěděl, proč, jak a co? Ve dvojce se snaží celou situaci vysvětlit, ale pořád jsem se nedozvěděl, proč Němci, který spadl do jezera s letadlem vypíchli oči, proč letadlo zůstalo pod vodou až do současnosti i když otrávilo celé jezero? Proč po uzavření kliniky se prováděli lékařské záznamy u pacientů ještě několik let? Proč mají jizvy na těle? Jak to, že hlídač je synem.....? Prostě film, který nepobaví, protože nejde pochopit. A já blbec s před dvojkou ještě pustil jedničku, abych byl v obraze a na hovno! 30%(20.12.2015)

Ako ďalšie z mnohých pokračovaní sa dej presunul z lesa do liečebne, kde sa vydá skupinka robotníkov, avšak postupne zisťujú, že nie sú úplne sami a začnú rad radom zomierať. Najviac sa mi páčil soundtrack, ktorý znie už pri úvodných titulkoch, ináč je to priemerný horor, v ktorom sa polovicu filmu zase dokopy nič neudeje, potom to konečne nejako vygraduje a nasleduje nejaká "neskutočne" prekvapivá naháňačka, ukrývanie sa, potkýňanie o mŕtvoly a boj o život. Takých hororov tu bolo... Asi lepšie ako preceňovaná jednotka (ktorá mi vyšumela z pamäte už asi natrvalo), ale či si po týždni spomeniem na toto... asi ani nie. Nakrútené je to pekne, ale zaujímavé to nie je ani trochu, napínavé tiež nie a gore chýba. Cítiť maximálne pár atmosférických pokusov.(3.12.2015)

Päť pracovníkov prichádza do opusteného sanatória aby preskúmali miestnosti, ktoré sú už niekolko desiatok rokov opustené. Spočiatku vyzerá budova ako pokojné miesto, ale čím viac času vnútri trávia, tým stiesnenejšie pocity majú. Po stretnutí so zvláštnym správcom budovy sa ich pocity stávajú ešte horšími a chýba im už len malý krok k tomu aby zistili, že v budove nie sú sami. A obyvatelia budovy ich rozhodne neprivítajú s otvorenou náručou. - Po prvom Dark Woods s velmi hustou atmosférou sa po dvanástich rokoch objavilo jeho druhé pokračovanie. To sa však uberá úplne iným smerom, aj keď sa tu objavia odkazy na prvý diel ako napríklad lietadlo alebo stan. Atmosféra je tentokrát o niečo jemnejšia, ale vôbec nie zlá. Od hororu zo severu sa velká brutalita očakávať nedá, a aj keď sa Dark Woods 2 snažil, kazili tieto scény s krvou herci, ktorí sa v takýchto situáciách netvárili ani trochu prirodzene. Prostredie bolo zvolené velmi dobre a poriadny horor v sanatóriu sa neobjavil už dlhšiu dobu, takže s týmto som velmi spokojný. Tvorcovia mali zrejme v úmysle rozvinúť záhadu okolo jazera a havarovaného lietadla, ale po druhej časti mám stále rovnaké množstvo nezodpovedaných otázok, ako po tej prvej. Vizuálne je tento horor takmer bezchybný a hudba, aj keď menej výrazná, takmer vôbec nezaostáva. Pochváliť musím aj masky, ktoré vyzerali velmi dobre, ale dostali velmi málo priestoru. Celkovo však u mňa prevláda spokojnosť. Stále však čakám na severský horor, ktorý napriek decentnosti rozpúta poriadny gorefest. + herec z Cold Prey 2(10.12.2015)

Påla Øieho jsem po Temných lesích (Villmark) a Skrytém považoval za jednoho z největších talentů evropského filmu orientujícího se na žánrovou kinematografii. V některých ohledech mi Øie připomínal Denise Villeneuva. Ten dráždivý moment napětí a zdánlivě civilní atmosféra strachu a nadpřirozena, která přímo vysávala vzduch z plic... Z toho všeho u Villmarku 2 (s prvním dílem pouze společný název) zbylo jen několik mrazivých záběrů od táboráku. (datum hodnocení: 7.3.2016)(26.3.2016)

Villmark Frit Villt wanna be. Sanatorium je dostatečně výživné místo k vyřádění, bohužel Pål Øie je vykleštěn a nemá odvahu se odvázat, dostáváme tedy hodinovou nudu, poté následuje 30 minut nahánění, ale chybí tomu údernost i síla. Místy se režisérovi daří kouzlit atmosféra, záporák má fajn vzhled, ale bohužel velmi špatné vražedné náčiní, které nás zřejmě připravilo o šťavnaté gore. Zajímavější než první díl, ale pořád nůďo. Alespoň je to hezky natočeno. 55%(8.12.2015)

• - Natáčelo se v hlavním městě Maďarska Budapešti, Lusteru a okolí Kaupangeru v Norsku. (Cheeker)