Rozpočet $16,5miliónaTržby USA $21,256 Tržby Celosvetovo $240,000 ▐ Vyhasínajúce známe herecké tváre sa stretli v béčkovom video filme o naháňačke za pravdou, kto zradil pri lúpeži peňazí. Dokonca Vince Vaughn v trocha vážnejšej akčnej polohe a zo strašným účesom, mladá Hailee tento krát nie moc viditeľná. /40%/(6.9.2017)

• malylada

V Temném případu Vince Vaughn, v rolí tvrďáka obstál na jedničku, ale v této roli mi příliš neseděl. Zápletka není příliš originální a z mafiánu, zkorumpovaných poldů se tristně vytěžilo minimum, vzhledem k hercům. Sekvence, kdy se jako otec snaží udobřit vztah s dcerou, vyloženě ubíraly na tempu a když už přišlo na akci, jednalo se o běžnou rutinu. Docela škoda, chtěl jsem vidět pořádnou akci, ve které uvidíme super souboj se šampionem UFC, Cainem Velazquezem. Nemůžu zastírat zklamání.......4/10(8.5.2017)

• Acrobat

Ocko to vybaví zlatko, áno ? Opätovne je Hailee posadená do roli dcérky akčnejšie naladeného otecka. Costner ale nielen on filmovo zlyhal, a toto dopadá predsa ďalej od stromu. Síce stromu skazy, zhnitých plodov, priškrtenej zábavy, ale... Plusy sú v snahe povolať aj slávnejších hercov a dať im len pár minút života. To sa ráta. Škoda, že to vedie slabučký režisér, lebo zvratov je dosť, plán dobrý aj motivácie, pričom niekde v diaľke je Ayer. Vynechať dcérku, vymeniť hlavného plánovača, pridať na plyne. A ukážkový dospelý film je na svete. Takto sa to vyvrhlo v podobe nemastnej drámy, kde otecko tápe a dcérka rieši. Nuž, film s takou zápletkou, a je infantilný ? Damn it. (videné 07.08.2016, BDrip)(7.8.2016)

"Term Life" mal byť trošku reparát pre Hailee Steinfeld, keďže minulý rok sa ukázala v absolútne strašnom filme Barely Lethal. A myslím si, že tomto filme sa jej celkom darí mať dobrú rolu a byť obklopená celkom schopnými ľuďmi, ktorí z tohto filmu spravili celkom pozerateľný jednorázový thriller s krimi zápletkou. Nemyslím si, že ide o nejako výnimočný film a je tu veľa vecí, ktoré sme videli už miliónkrát predtým, ale súčasne to má v sebe otca a dcéru, ktorí si snažia nájsť k sebe naspäť cestu. Napriek tomu, že veci vyplynú skôr samé zo situácií. Vince Vaughn je vo filme dobrý a aj niektoré scénky stoja za to. Myslím si, že aj zločinci niekedy vedia mať srdce na správnom mieste a v tomto filme je to celkom vidieť. Pre mňa je "Term Life" perfektný príklad filmu, ktorý je proste okey. Neurazí, nevytočí, nie je ničím výnimočný, ale na jedno pozretie a chvíľku času pri ňom strávenom to stačí. Hodnotenie: C+(30.4.2016)

Vysoce nenáročná záležitost kombinující v sobě prvky akční krimi a vztahovky o nápravě zakrnělého citového pouta mezi otcem dcerou - tedy kombinace, která sama o sobě není zcela originální (viz např. nedávné 3 dny na zabití, kde shodou okolností dceru ztvárnila taktéž Hailee Steinfeld). Budování onoho vztahu je sice pojato zkratkovitě, ale oběma aktérům fandíte, aby si k sobě cestu našli, krimizápletka se drží ve stravitelných proporcích udržovaných v těch nejotřepanějších šablonách daného žánru. Scénář je velmi jednoduchý, přímo hloupým se stává až v samotném závěru, ale znechutit jsem tím už nenechal. Vince Vaughn je při svých vybočeních z komediálních křečí poměrně stravitelný herec, Hailee Steinfeld je celkem miloučká pubertální protiva.(3.7.2016)