Reggie (Reggie Bannister) sa stále nevzdáva, dlhé roky je posadnutý jediným - nájsť priateľa Mikiho (A. Michael Baldwin), ktorý sa pred rokmi stratil a konečne sa pomstiť démonickému Dlháňovi (Angus Scrimm), ktorého ešte dlhšie rovnako márne prenasleduje. Aj teraz, v púštnej pustatine narazil na jeho démonické gule a zviedol s nimi neľútostný boj.  Ale je to všetko pravda? Reggie sa odrazu prebúdza na vozíčku, vedľa neho je dlho hľadaný Mike a má pre Reggieho samé zle správy, pred nedávnom ho totiž našli potulovať sa v púšti, okrem toho mu lekári diagnostikovali demenciu a navyše mu Mike historkám o jeho dobrodružstvách neverí. Fakt je jeho život v niekoľkých posledných desaťročiach len ilúziou, alebo je to len ďalšia lesť v podaní jeho najväčšieho nepriateľa? (beso74)

corpsy

Nezostarli iba herci, ale aj samotný PHANTASM ako taký. Má to presne tie isté problémy, ako OBLIVION, čiže kecy a kecy. Doby druhého dielu sú nenávratne preč a moderný kabát nevyhovuje zase všetkým starým kultovkám. Možno to, čo mohlo snímok vylepšiť, sa ukáže iba na pár sekúnd v závere. Ďalšiu časť nečakám, aj keď sme predsa len v časoch, keď nič nieje nemožné. ()

Karamanlis

Nesúrodý zlepenec scén z prechádzajúcich Phantasmov, nepoužitého staršieho materiálu, ktorý mal Coscarelli odložený doma v šuflíku a zopár nových záberov s Reggiem, zväčša natočených v prostredí blázninca, v ktorom je umiestnený (Reggieho spomínanie má slúžiť ako spojítko všetkých tých flashbackov), zaodetý v šialene lacno pôsobiacom digitálnom šate. Špeciálne efekty mala na starosti Reggieho manželka Gigi Bannister, ktorej zrejme nedocvaklo, že finty, ktoré dokáže na PC spraviť s domácimi videami budú sotva stačiť na fanúšikmi tak očakávané zakončenie kultovej série. Ravagera vnímam ako úzkospektrálnu záležitosť, určenú skôr zarytým fanúšikom série, nakoľko si nedokážem predstaviť, čím by asi tak mohol zaujať nezainteresovaného a phantasmovskou nostalgiou nezaťaženého diváka. ()

Psychor odpad!

Urážka hororového žánru. Jakožto hororový expert jsem již viděl mraky mizerných hororů, ale Phantasm V: Ravager většinu z nich hravě překonává. Snímek již od počátku upoutá svým amatérismem, kterému vévodí katastrofální CGI, za které by se musel styděl i žák prvního ročníku pomocné filmové školy. Režisér patrně vůbec nevěděl, jakým směrem se má film ubírat, a tak pro jistotu smíchal všechny možné žánry dohromady, jen na horor dočista zapomněl. Hlavní postava trpí demencí, takže proč podobným způsobem nevylepšit i celý scénář, řekli si zřejmě tvůrci. Agresivní létající míče, které likvidují všechno, co jim přijde do cesty, patří ještě k tomu lepšímu, co zde divák uvidí. Příběh nemá hlavu ani patu. Střih zaujme leda svou zmateností... Zkrátka škoda slov a 87 minut času. Někdy opravdu lituji své velké hororové odbornosti, která předpokládá znalost hororového žánru jako celku, tedy i těchto odpadových skvostů. ()

George Stobbart

Najdlhšie očakávaný, no zároveň aj očakávateľne najslabší PHANTASM, ktorému 4* rád doklepnem z nostalgického potešenia. A možno je lepšie, že sa séria končí v takomto menšom štýle, než keby sa ju pokúsili komerčne vydojiť / zrebootovať, ako to býva pri iných hororových značkách. Mňa to stále bavilo, štýl predchádzajúcich filmov sa nestratil a ako taký malý trip do minulosti to bolo dosť fajn, takže kritizovať nebudem. Ten film sám o sebe nemal ľahkú cestu a je úprimne cielený na fanúšikov, bez toho, aby bral nejaké všeobecné divácke ohľady. Aj keď ani predošlé Phantasmy vlastne neboli nejako divácky prívetivé a dejovo uhladené. Takže pozor.. Balls are back ;) ()

darkrobyk

Původní obavy, podle zdejšího hodnocení, se naštěstí rozplynuly. Ano, je to spíše nostalgie pro fanoušky série, a já si ji užil. Dlouhán a jeho koule! Mimochodem další inovace od předchozích dílů - tentokrát se vám do hlavy zabodne koule ježatá a vaše hlavinka exploduje. Snad jen skákání z jedné časové roviny do druhé + různé dimenze může trochu ztížit orientaci, ale nakonec je docela zábavné sledovat, kde se zase Reggie vynoří. Ostatně vtipná je i scénka s ozbrojováním se - kam se hrabe Rambo! Nejvíce mi vadily levné počítačové efekty. Snad alespoň oheň mohl být skutečný... ()

• Prvý zo série, ktorý nebol natočený krstným otcom Phantasmu Donom Coscarellim. Ten sa podieľal iba ako spoluautor scenára. (Paldiny)
  • Film bol venovaný pamiatke Angusa Scrimma, ktorý stvárnil "Tall Mana" vo všetkých piatich filmoch. (BlackTom)