Epizody(20)

Nemá nic než obecné vzdělání a strategii pro hru go. Stážistu v kanceláři čeká studená realita světa velkých společností. (Netflix)

Vavča

Korporátní fašismus z mého disku, pochodem vchod! Seriál o tom, jak elitní soukromá, globálně působící korejská společnost umí i ze středoškoláka autisty udělat elitního pracovníka obchodního oddělení. Sice původním talentem hrdiny je hra go, ale to by přece nemohlo běžnému občanovi apelovat. Lepší je se svého talentu vzdát a vrhnout se jinam. Série fakt na palici, ano neuvidíte žádné romantické vztahy, což je na guinessovu knihu rekordů, ale kvalitu tím série nezíská. Fajn, herci hrají dobře, nemohu jim vyčítat nic, stejně tak technické zpracování standart. Ale, ale jelikož avšak tudíž protože nejsem pouze konzument, ale elitní předvoj co o věcech přemýšlí i jinak, než v dimenzi líbí nelíbí, musím si říct, že jde o zákeřnou agitku ve stylu těch komunistických. Misaeng je pouze mnohem více podvratný, všichni se máme v kolektivu rádi a fajn, hnusné chování je fajn a součástí firemní kultury, zaměstnancova povinnost nechat s sebou vy...... Já to fakt nechápu, série obvykle mají být únikem od reality, ne tu mizérii připomínat, je vidět, že nejsem Korejec, protože po tomhle páchám sebevraždu... Mně fakt nic neříká námět, buď loser a buď na to hrdý, že se můžeš zařadit do společnosti, přizpůsobit se ostatním, rezignovat na svoje sny. ()

• Filmařský štáb se v čele s dvojicí jihokorejských herců Siwan a Sung-min Lee ocitl v Jordánsku, jinak také v Jordánském hášimovském království, kde od 18. 9. 2014 do 24. 9. 2014 natáčel ve vysokých teplotách po boku padesáti členné doprovodné skupiny vybrané seriálové scény. Dvacetidílná série se tak stala vůbec první jihokorejskou televizní sérií, která se v tomto jen velice malém státě Blízkého východu vůbec kdy natáčela. Filmařský štáb zavítal jak do hlavní metropole, do hlavního města Ammánu, tak i do starověkého kamenného města Petra, Araby často nazývaném Mojžíšovo údolí, a do světoznámého pouštního údolí Wadi Rum, Araby také nazývaném وادي القمر‎, tzv. Měsíčního údolí. (Conspi)