Doc of the Dead

Dokumentární

USA, 2014, 81 min

Rád se čas od času přiučím něčemu novému a rozšířím si obzory, proto často vyhledávám tyhle nevšední dokumenty o věcech, lidech, povoláních a nebo právě žánrech filmu, o kterých toho moc nevím. Pro fanoušky zombie filmu určitě povinnost, pro ostatní (jako jsem třeba já) zajímavé zpestření.(4.11.2015)

Pre zombie fandov (including me) síce fajn, ale nič neprinášajúci dokument. Len krátky pohľad na zombie fenomén a jeho fanúšikov, no nijako informačne prínosný ako napríklad Zombies: A Living History spred troch rokov od History Channel. Doc of the Dead je len taká povídačka pár spisovateľov (Max Brooks – World War Z), režisérov (George Romero) a iných o vzrastajúcej popularite zombies, z ktorej si divák odnesie akurát tak to, že George Romero je celkom správny chlapík, ktorý sa nebojí s úsmevom priznať, že keď točil Night of the Living Dead tak ešte ani netušil akú mániu rozpútal, ani úmyselne nestanovil žiadne pravidlá pre zombie žáner, pretože vtedy ešte žiadne pravidlá jednoducho neexistovali. Tie až následne určili fanúšikovia s pribúdajúcimi zombie filmami. Ťažko niečo podobné hodnotiť, no ako som spomínal na začiatku komentára: pre zombie fandov fajn oddychový dokument, v ktorom sa však nič nové nedozvedia, pre ostatných nemá sledovanie najmenší zmysel.(12.12.2014)

Zábavný dokument o zombie filmech, nicméně jak řekl maddy pro fanoušky naprosto nic nového co by žádný fanoušek nevěděl, a ostatní na film koukat stejnak nebudou. Nicméně jsem se bavil dost slušně hlavně rozhovory s Peggem byly zajímavé a zábavné hlavně mě potěšilo jak mluvil o dobách kdy nebyl slavný a natáčel takovou ukázku k prvnímu Resident Evilovy. Trošku mě zklamalo že tu byly jen ty nejznámější zombie flicky a ne nějaké méně známé. A taky snad jen 2 minuty od Bruce Campbella. Ale i tak za mě dobré bavil jsem se dost.(16.12.2014)