Noc v New Yorku

Scénografie:

Theresa Guleserian

Kostýmy:

Anney Perrine

Není to vůbec dokonalé, dvě nebo tři scény byly navíc a nezapadaly mezi ostatní, ale přesto to bylo tak sympatické, že nemůžu dát míň než 4*. Příjemné, místy hodně vtipné (scéna na špatné oslavě) a hlavně chemie mezi hlavní dvojkou fungovala na výbornou, až jsem si skoro přál jiný konec, i když bylo jasné, jak to skončí. Někdy zkrátka člověk potřebuje povzbudit a je klika, když se potkají dva lidi, kteří si dodají odvahu k důležitým krokům ve svém životě. P. S. Děkuji kolegyni jezinka.jezinka. Původně jsem měl totiž na dnešní večer vybraný jiný film, ke kterému jsem si však přečetl její jinak kladný komentář, ve kterém bylo umístěno varování pro osoby jako já (skoro bych řekl, že to bylo napsáno vyloženě pro mne). Díky tomu jsem se rozhodl vybírat znovu a vybral jsem dobře. Mít přátele, na které je spoleh, je zkrátka dobrá věc :)(28.10.2017)

Tak si kapitán America zkusil zarežírovat a zvládl to slušně. Ono na tomhle solidně napsaném dramatu není moc co zkazit. Sympatický muzikant potkává vystresovanou paničku, stráví spolu noc procházením po New Yorku, odhalí se malá i větší tajemství. Dvojice je sblíží, ale řada věcí jim stojí v cestě. Evans a Alice Eve v hlavních rolích mají dobrou společnou chemii a je zábavné je sledovat. Slušný film ano, ale nic přelomového. Na cestu vlakem nebo do letadla ale doporučuju.(9.8.2019)

Veľmi pekná a príjemna indie romantická konverzačka, ktorú zráža akurát existencia Lost in Translation a Before trilógie 8/10(26.10.2017)

Boha, baby, ked' nemajú prachy, vždy sa z toho nejako vysekajú napohodu!(9.8.2015)

• Tommy987

Chris Evans si pozrel Linklaterovu "Before Trilogy" a povedal si, že veď to je easy - dve postavy, jedno mesto, jeden večer a 90 minút dialógov. To dokáže aj on. Nedokázal. Postavy síce sú, ale sú nudné, nesympatické, chýba im charakter a nefunguje medzi nimi žiadna chémia. 90 minút dialógov tu je, ale kým tie Linklaterove sú chytré, živé a prirodzené, tie Evansove šuštia papierom a sú dosť banálne. Nočný indie New York je fajn, ale to je tak všetko.(1.5.2016)

// Kapitán Trumpeta a She's Out of My League (still hurts...) spolu náhodou stráví jednu noc ve městě, které nikdy nespí, přitom postupně rozkryjí svou romantickou minulost, odhalí svoje slabiny, utěší se a nakonec se zase v tom nejlepším rozejdou. Nebo v tom nejhorším? "Je na čase dospět. Být okay s tím, že nejsem okay." 8/10(9.3.2016)

Zpočátku trošku zmatené, což oba velmi sympatičtí a navzájem pasující jedinci lehce vyvážili přítomností sebe sama, ale postupem času se rozjela hodně pohodová jednohubka, jejíž chuť je víc než příjemná a dlouhotrvající. Víc než slovy, kterých bylo opravdu hodně, se bohatě hovořilo neverbálně, což umocňovala celá řada lidem neodmyslitelných emocí. Kupodivu vše hezky dohromady rozehrálo pestrý koncert, který rozhodně nebyl ani bezvýznamný, ani určen vybrané cílové skupině diváků a posluchačů.(23.8.2015)

Zabudnite na kapitána Amerika, toto je tá pravá cesta pre Chrisa Evansa. Nádherná vec!(3.8.2015)

No sakra. Kapitán Indie to zvládl ukočírovat a rozdrtil mě na celé čáře. Postupné zatápění pod vztahovým kotlem každou minutou, trocha vtipu, trocha šarmu, naprosto přirozená, netrapná ústřední dvojice a opravdu skvěle ukočírovaný a o to víc drtivý závěr. Kdo by nechtěl něco podobného prožít. Už dlouho jsem nenarazil na tak příjemnou a překvapivě silnou romantickou konverzačku. Stačí se nechat unášet. 9/10(1.9.2015)

The only thing that is stopping you from being the biggest loser in New York is the fact that I haven't left the town yet... Docela se kaju, že jsem někdy na Alice Eve měl takovou pifku, jakou jsem na ni měl po Decoy Bride. V týhle netradiční konverzačce, kde namísto slov hraje prim mimika obou protagonistů (Evans na svym vlastnim úsměvu regulérně ujíždí), se totiž projevila jako vrcholná sympaťanda. V lecjaký poloze.(30.7.2015)

Jelikož jsem viděl Before Sunrise, nemůžu jít s hodnocením výše.(9.6.2017)

Nápad to moc nemá. Dialogy občas kulhají a scénář žene hrdiny do konfliktu až moc násilně. Ale na jedno podívání je to fajn a ještě potěší ne zcela tuctový konec.(25.9.2017)

Evans si natočil svoju verziu Before sunset a NY je tiež k podobným osudovým stretnutiam ako stvorený. Hrá sa tu na strunu "niečo podobné by sme chceli zažiť všetci", takže nás film nechá snívať ešte nejaké tie momenty po jeho skončení. Či to budete brať ako civilný kúsok odrážajúci tak trochu netradičný všedný deň, či skôr noc, alebo z reality vytrhnuté scenáristické a herecké cvičenie vhodné aj na divadelné dosky, bude závisieť na miere vašej cynickosti a empatie.(29.12.2017)

• Handle

Film, který si hraje na hroznou realitu, ale nevěřil jsem mu skoro nic. A to mě neba.(9.8.2016)

• Khalesi

Nie, naozaj ani táto rádoby festivalový snímok kopírujúca zlátanina ma neokúzlila natoľko aby som si, ako veľká časť populácie začala myslieť, akéže to je New York čarovné mesto. Všetko je holywoodsky prehnané a ani tí dvaja prvoplánovo sympatickí hlavní aktéri to nezachránili, práve naopak. Neznášam tieto romanťárny z pomedzi múrov civilizácie ospevujúce ju samotnú a stavajúce ju na piedestál, ako nejaký nenahraditeľný najvyšší počin a poklad stvorený človekom. Je to proste priemerný príbeh lásky s veľmi nepravdepodobným dejom a citovo vydieračským zakončením odohrávajúci sa v pre mňa ničím nepríťažlivom prostredí.(21.4.2017)

Na režijní debut Chrise Evanse to není špatné. Především Chris Evans, který ve filmu i hraje, je fajn a celkově příběh není špatný. Ono i ta Alice Eve do toho příběhu sedí. Ale je tam několik hluchých míst, já jsem už pak měl pocit, že se ten film táhne snad 2 hodiny. Chce to příště do toho zakomponovat více napětí či akce.(18.4.2018)

Veľmi slušný režijný debut Kapitána Ameriky. Chris Evans má rozhodne talent a v Before We Go ponúka príjemnú, nenútenú romancu, ktorá sa odohráva počas jednej noci a prevažne sleduje rozhovor dvoch veľmi sympatických postáv. Nepotrebuje tu nijako tlačiť na pílu, citovo vydierať, ale iba prirodzene sledovať rozvíjanie jedného nečakaného vzťahu. Feel-good oddychovka s fajn atmosférou, ktorá pohladí po duši. Akurát nabudúce ešte o niečo viac zapracovať na dialógoch. Before We Go totiž pripominá Before trilógiu od Linklatera (neviem, či tie názvy sú zvolené zámerne alebo je to iba náhoda), no ten v Sunrise, Sunset, Midnight predsa len ponúkol o niečo prepracovanejšie dialógy, ktoré sa šikovne zavŕtavali do rôznych oblastí života (prvé lásky, starnutie, manželstvo ...). Na Before We Go sa síce príjemne pozerá, aj sa príjemne počúva, ale v podstate nepovie ani raz nič zásadné, iba postupne odkrýva osudy postáv. Nenútene, prirodzene, ale aj trochu obyčajne. Na ďalšie počiny Chrisa Evansa sa však budem rozhodne tešiť. Dokázal, že nie je iba herec čo si zmyslel, že chce byť režisér, ale pre filmárčinu má skutočný cit a na svoj indie počin môže byť patrične hrdý. Nabudúce si však vybrať ešte o niečo silnejšiu látku a už to bude perfektné. CELKOVO: 3* (6/10)(7.8.2015)

Od filmov Zacha Braffa som nevidel úprimnejší a krajší film. Linklater je trochu art. Before we go je viac Indie. Ale bez tých hlúpych pózerských postavičiek. Príbeh lacný ako nejaké víno kúpené v Lídli na spríjemnenie večera. Ale herecké výkony Evansa aj Eve to povyšujú na dokonalý večer s priateľmi. Čo na tom, že víno je lacné. Spoločnosť sa ráta. Počas príbehu nastávajú drobné reminiscencie môjho vlastného života a mojich vlastných rozhodnutí. Kedy nie je od veci byť prehnane romantický alebo len tak chytať príležitosti za pačesy a nechávať sa unášať momentom. Konverzačka, ktorá nerozoberá filozofiu, ale sonduje dve duše našich blízkych priateľov, alebo dokonca nás samých. Ľudský príbeh je celkom rarita. Scenár je ťažko napísať tak odžitý, aby tvorcu postavil na určitý piedestál a prinútil ho tak umne narábať s jemnocitlivými emóciami. Ak plytkosť a pátos dostanú plášť zvláštnej aury a predurčujú naše zmýšľanie k túžbe zažitia niečoho rovnako príjemného a jednoduchého, tak viete, že ste si vybrali správny film a film si zase vybral správneho diváka. Ako debut viac než dokonalé. Niečo čo zarezonovalo tak silno, až som tomu sám príjemne prekvapený.(1.9.2015)

Hodně pěkná, civilně a upřímně působící indie konverzačka v romanticky působícím nočním New Yorku, kterou bych čekal od Linklatera, ale rozhodně ne od Kapitána Ameriky. Evansova prvotina je to vskutku povedená, Chris se tentokrát vytáhl a to nejen po herecké stránce, ale především po té režisérské.(29.11.2015)

Pusobive prirozene, nenucene a bezprostredni. My kind of movie. 9/10!(5.8.2015)

Plný dardě brání nakonec přeci jen slabý slabounký začátek, kterej si ale ospravedlňuju tím, že přeci jen v konverzačce se partneři musejí prve poznat. Naopak plnou dardu si zaslouží konec s pointou. Takže co s tím? Je to křehký, je to sympatický, je to skromný a nemá tendence něco předstírat, ale možná přeci jen k tomu stoprocentnímu prožitku něco chybí. Režijně ale překvapivě solidní debut.(19.8.2015)